Skocz do zawartości
dextor

Sieć Bezprzewodowa Między Blokami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Razem ze znajomymi chcemy zrobić jakiś mały LAN (8 osób, bez dostępu do internetu)

 

W sumie wyjdzie tak 8 mieszkań, w różnych blokach z czego z jednego widać wszystkie.

odległości między nimi ... ja wiem 100-150 metrów góra.

 

No i nie wiem jaki sprzęt trzeba do tego.

Rozumiem że starczy jeden AccessPoint lub router bezprzewodowy do którego kabelkiem (RJ45) podłączony będzie osoba u której będzie stał AP, do AP jakaś bliżej nieokreślona antena zewnętrzna a u reszty karty sieciowe bezprewodowe i też wyprowadzone na zewnątrz jakieś antenki, tak żeby "widziały" antenkę od AP

 

Tylko nie wiem jaki AP lub najlepiej router wybrać, antenki zewnętrzne i karty bezprzewodowe.

 

Prosiłbym o pomoc w doborze sprzętu i jakieś praktyczne uwagi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli nie ma byc neta to sam ap!jezeli planujesz net to roter z wbudowanym ap bo najtaniej!jest tego mnostwo!jezeli chodzi o same ap to zalezy ile masz kasy!ok 200 250 ,a za niewiele drozej lub tyle samo amsz router z ap!

jezeli chodzi o karty sieciowe to chyba dlink dwl-520!ok 110zl

antenki starcza jakies w miare tanie panele!pamietaj zeby nie byly za mocne bo beda sie zaklocac z innymi sieciami ktorych pewnie w poblizu nie brakuje!

Edytowane przez djmic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...