Skocz do zawartości
PITer

Pamieci Geil I Pdp Na Allegro - Sciema ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciał bym przestrzec kupujących na allegro pamięci Geil i Patriot.

 

Osoba sprzedająca te pamięci podaje błędne informacje, oto przykłady:

 

1. Geil Ultra-X

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=66302387

 

Sprzedający twierdzi zgodnie z załączonym screanem

Dołączona grafika

 

Iż pamięci bez problemu pracują na 275MHz 2-2-2-5 3.2v.

 

Teraz proszę sobie sprawdzić przepustowość pamięci podawana przez memtesta, 1700MB/s, niższa od pamięci DDR taktowanych 166(333).

 

Druga sprawa jak ktoś mi znajdzie taki dzielnik pamięci na którym będzie możliwość ustawiania pamięci na 275MHz przy taktowaniu procesora 1100MHz (5.5x200).

Polecam kalkulator do obliczania prędkości pamięci w temacie „Poradnik A64”

 

2. PDP Patriot XBLK

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=66305427

 

Tu również sprzedający próbuje nas oszukać

Dołączona grafika

 

600MHz 3-4-4-8

 

Sytuacja identyczna jak przy Geilach, po prostu błąd Memtesta.

.Nie ma takiej możliwości aby ustawić pamięci na 600MHz przy taktowaniu procesora 1.8GHz.

 

 

Gdy zapytałem sprzedawcę o jakieś potwierdzenie tych wyników w postaci screanów z systemu dostałem następującą odpowiedz:

 

z windowsa nie ma screena bo nie ma go zainstalowanego na platformie testowej

 

 

Wnioski wyciągnijcie sami.

 

Update:

 

Fajnie ze te oszukane fotk iz memtesta znajduja sie na serwerze naszego polskiego dystrybutora EXTREME MEM www.geil.pl

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co?

Zgłoś to do allegro . . na forum raczej naiwniaka nie znajdzie który te memki kupi.

Ja widziałem je kiedy tylko aukcja wyszła, nawet byłem zaininteresowany kupnem jak zobaczyłęm pierwszy raz screeny,- po 5 minutach mi przeszło ;)

 

Ostatnio sprzedawał GeiLe ultraX

http://allegro.pl/show_item.php?item=63928731

 

i kupił je pure z tweaka :D

Oczywiście realnie latały duuużo słabiej . ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro nic nie zrobi sprzedawca sie wytlumaczy ze to dane od dystrybutora czy producenta(ew. ze bledy w memtescie to nie jego wina) i po wszystkim a tak btw. to gosc sie zabezpieczyl dopiskiem pod obrazkiem

Umieszczam go aby pokazac możliwości tych kości, jednak nie gwarantuje że każda pamięc bedzie tak chodzic!

Zapytam sie go co z testem patriotow na 650mhz, zobaczymy co powie? Bo z opisu wnisokuje ze to on sam je kreci

Jak je podkręciłem?

 

(są to poglądowe wyniki osiągnięte przeze mnie w testach na określonym sprzęcie i nie mogą być powodem reklamacji!)

A moze to my sie nie znamy? A gosc jest guru OC :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi pisal ze to nie on krecil:

 

"wie Pan to robil serwisant ja sie na tym tak bardzo nie znam, czemu w takim razie jest 550DDR?? "

 

 

@Dyszywala

 

Oto chodzi ze sa ludzie przegladajacy te forum inabierajacy sie na takie oferty.

Juz mialem 2 osoby na gg, z pytaniem czemu te pamieci nie chodza na 275MHZ bo tak pisal sprzedawca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpisal: "niestety przy 650 byly bledy wiec sobie odpusiclem dalsze testy

ale na 600 dzialają super"

@PITer jesli tobie napisal ze to nie on je kreci tylko serwisan, a mi pisze ze to on je kreci to moze oznaczac tylko jedno ON kreci nas obu :P

 

aha w zapytaniu prosilem o screeny z proby 650 - nie otrzymalem

Edytowane przez falcon386

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z calym szacunkiem PITer, ale od tego jest przeciez

ten temat;

1678109[/snapback]

Masz racje ale nie kazdy tam wchodzi, tym bardziej uzytkownik, który szuka pamieci najszybciej trafi do tego dzialu i bedzie wiedzial o co chodzi.

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tez dodam 3 grosze od siebie.

Kupilem 8 dni temu 2x512 Geil Ultra-X na BH-5 UTT na www.sirius.pl.

Jak sie pozniej dowiedzialem pamieci sa wlasnie od tego pana z allegro .

Mam tylko dla nich jeden zarzut , za chiny nie chcialy chodzic w dualu

powyzej 225 mhz , nie wazne jakie napiecia alphy itd. Jak tylko podnosilem

na moim dfi napiecie powyzej 2.9v to sypaly bledami. Wiem ze to napewno

nie moj sprzet bo Speed Premiumy na CH-5 lataly bez problemu na 255 mhz.

Zwrocilem te pamieci i odradzam ta nowa partie kazdemu kto liczy na dobre osiagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

widze ze zrobiles nagonke na mnie na forum, szkoda ze nie bierzesz tez

mozliwosci swojej pomylki, i powinienes wiedziec ze nawet jesli jest to

tylko moj blad do ktorego sie przyznam jesli potwierdzi mi to moj serwisant

bo on musi to wiedziec za to mu placą, ja sprzedaje i staram sie jak moge

aby to co sprzedaje na allegro bylo dobrze opisane, przyczepiliscie sie

mnoznika ale z tego co mi powiedziano to mnoznik mozna ustawic w bardzo

rozny sposob i nie ma to zadnego znaczenia przynajmniej na DFI tak można ..

i procek moze chodzic na 1800, bo podkrecona jest szyna pamieci a nie

procesor, jesli chcesz to podam Ci numer do serwisanta to z nim wyjasnisz a

jasli mu wytlumaczysz ze masz racje to chetnie zmienie screen tak aby byl

zgodny z prawda,

mam prosbe abys umiescil tą odpowiedz na forum, z braku czasu nie moge tego

zrobic

z gory dziekuje i zapraszam do rozmowy z serwisantem..

 

no i pozdrow cale Guru OC ;]

Maciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie spodziewales sie ze BH5 UTT pojda 300? jest to oszustwo bo wiadomo ze ktos moze sie dac nabrac ale kazdy kto sie zna w temacie wie ze tyle nie pojda a screeny oleje i bedzie mial w pupie cieszac sie swoimi 257 co jest dobrym wynikiem :>

Edytowane przez Saimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na screenach bylo 300MHz a ty masz 257MHz , jest to spora różnica.

1693037[/snapback]

 

No chyba nie spodziewales sie ze BH5 UTT pojda 300? jest to oszustwo bo wiadomo ze ktos moze sie dac nabrac ale kazdy kto sie zna w temacie wie ze tyle nie pojda a screeny oleje i bedzie mial w pupie cieszac sie swoimi 257 co jest dobrym wynikiem :>

1693151[/snapback]

Screen z 300 MHz odnosi sie do Patriotow XBLK na tccd, a nie do GEILI Ultra-X na BH-5 UTT :mur: Radze czytac uwazniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowalem swoje pamieci wlasnie na jednej z aukcji allegro. Zanim to zrobilem, to troche gadalem na GG z Maciejem Bieleckim (autor aukcji) i troche z tym ich serwisantem, ktory testuje te pamieci. Z rozmowy z testerem wynika, ze:

:arrow: te wyniki najlepsze robia na DFI/NF4 i i niestety przy Command Rate = 2T :-|

:arrow: do testow uzywa Memtesta86+ i benchmarki pod Windowsem (nie pisal jakie, ale obala to wczesniej cytowane info, ze na platformie testowej nie ma zainstalowanego Windowsa :blink: )

 

Pomimo, ze dogadalem sie, co do przetestowania pamieci przed wysylka na platformie i875/i865, ale zasmucily mnie dwie kwestie:

:arrow: ostatecznie nie potestowano pamieci na zadnej platformie Intela (tlumaczac to tym, ze nie ma roznicy i pamieci wytrzymuja na Intelu i AMD tyle samo :rolleyes: )

:arrow: chcialem potwierdzenia dzialania pamieci z programu GoldMemory, gdyz jak wiadomo Memtest86+ jest duzo mniej wymagajacy... Niestety nie moglem sie doprosic tego, bo uzywaja do testow Memtesta86+ (niby zgodnie z zaleceniami Geil)

 

Jako, ze lubie troszke ryzyko i sprawdzac cos, czego wczesniej niewielu sprawdzalo, to kupilem te pamieci i w sumie nie narzekam, bo smigaja jak w podpisie, czyli:

FSB=250 (DDR500) przy timingach 5-3-3-2,5cl i 2,6Vddr - GoldMemory po 10-godzinnej sesji nie zglosil zadnych problemow, test 2x StressPrime przez 9 godzin rowniez nie robil problemow, wiec jak na standardowego i875, to chyba niezle wyniki... Wiecej nie probowalem, bo FSB=250 bylo mi potrzebne do 4GHz na budziku (i tyle mi wystarczy), a jak zmienie na jakiegos 2jajowca z AMD, to tez bede mogl poszalec bez zmiany pamieci B)

 

Wiadomo, ze kazdy ma swoje metody testowania - jeden uwaza dany program za najlepszy, inny nawet na ten program nie spojrzy i stad pewnie te wszystkie niejasnosci i screeny nie wiadomo skad.

Osobiscie uwazam, ze www.mbc.waw.pl i ich aukcje allegro (w sumie nie ma znaczenia) to swietne miejsce do kupna dobrych pamieci. Jesli sie dogadac wczesniej, to zawsze mozna wymieniac pamieci na inne :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również kupowałem swoje pamieci (te co w podpisie) u Maćka Bieleckiego - juz dwa razy realizowałem u niego transakcje i wszystko było w jak najlepszym porzadku. Nie mam zadnych zastrzeżen do tego człowieka wręcz polece go kazdemu z czystym sumieniem.

 

Następna transakcje rowniez przeprowadze z nim bo mam do niego zaufanie i wiem ze w razie problemów wymieni mi pamieci jesli cos z nimi bedzie nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j/w

 

Nie sądze by Maciek robił to dla zdobycia paru groszy, z tego co z nim rozmawiam widze

bardzo profesjonalne podejscie do klienta i dobra znajomosc jesli chodzi o pamięci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...