Skocz do zawartości
cyganos king

2-gi Tweakowy Konkurs Foto

Rekomendowane odpowiedzi

moja skromna kandydatura

zdjęcie dedykuje kobiecie dzieki ktorej każdy poranek jest taki piękny :) mojej mamie :)

 

http://83.238.57.2/~proczon/galeria/wschod...0.05r%20002.jpg

Ok, fajne zdjątko, ale nie pasuje mi jedna rzecz.. to jest wschód słońca, a jesień bardziej kojarzy się z zachodem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja po przeglądnięciu zdjęć z wyjazdu w rodzinne strony postanowiłem zmienić swoją kandydaturę:

 

zdjęcie nosi tytuł Wigilia Wszystkich Świętych'

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

Szczegóły poniżej

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja po przeglądnięciu zdjęć z wyjazdu w rodzinne strony postanowiłem zmienić swoją kandydaturę:

 

zdjęcie nosi tytuł Wigilia Wszystkich Świętych'

Dołączona grafika

 

Szczegóły poniżej

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Camera

Make FUJIFILM

Model FinePix S7000

Orientation upper left

X resolution 72

Y resolution 72

Resolution unit 2

Software Digital Camera FinePix S7000 Ver1.00

Datetime 2005:10:31 02:47:58

YCbCr positioning co-sited

Image

Copyright

Exposure time 5 s

F-number 3.1

Exposure program Manual

ISO speed ratings 200

Date/time original 2005:10:31 02:47:58

Date/time digitized 2005:10:31 02:47:58

Component config YCbCr

Compressed BPP 2

Shutter speed value 4 s

Aperture value 3.3

Brightness value -5.27

Exposure bias value 0

Max. aperture value 3

Metering mode Pattern

Light source Tungsten

Flash Flash did not fire [off]

Focal length 31 mm

Colorspace sRGB

Pixel X dimension 2848

Pixel Y dimension 2136

Focal plane X res. 3742

Focal plane Y res. 3742

Focal plane res. unit

Sensing method One-chip color area sensor

Scene type Photographed image

Custom Rendered Normal process

Exposure mode Manual exposure

White balance Manual white balance

Scene capture type Standard

Sharpness Normal

Subject distance range Unknown

Image description

Artist

User comment

Miscellaneous

Exif version (30,32,32,30)

FlashPix version (30,31,30,30)

File source DSC

Maker Note

Quality NORMAL

Sharpness Normal

White balance Incandescense

Color Normal

Flash mode Off

Flash strength 0

Macro Off

Focus mode Manual focus

Slow sync Off

Picture mode Manual exposure

Bracketting Off

Blur warning Blur warning

Focus warning Auto focus good

Auto exposure warning Auto exposure good

twoja fota porostu ma to cos, nie wiem co to jest ale mocno do mnie przemawia, masz moj głos w ankiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eliminuje zdjęcie za złe wykadrowanie i kiepską jakość. Właściwie to co jest tematem zdjęcia, Niebo, czy Ciemny las??

:?

 

1. nie wiem co tu jest zle wykadrowane. zrobilem ta fote w kilku wersjach i moim zdaniem ta jest najlepsza. dam linki do kilku z nich.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

2. Kiepska jakosc... coz, nie mam jakiegos dobrego aparatu, mam jakis byle sprzet, to na co mnie niestety stac. chcialbym cos lepszego oczywiscie ale fundusze nei pozwalaja. pozatym popatrz na ta fote w mniejszej rozdzielczosci:

 

Dołączona grafika

 

3. chyba widac ze tematem zdjecia sa chmury i zachod slonca?

 

pozatym twoj post jest taki, jabym ci powiedzial: twoj samochod jest do bani bo masz do bani silnik i opony. ale pewnie chcialbys widziec dlaczego silnik i opony w twoim samochodzie sa do bani, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja po przeglądnięciu zdjęć z wyjazdu w rodzinne strony postanowiłem zmienić swoją kandydaturę:

 

zdjęcie nosi tytuł Wigilia Wszystkich Świętych'

http://www.paranoya.org/~dijkstra/show/noc800x600.jpg

Szczegóły poniżej

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Dijkstra zrobiłeś fotę imho idealną , najlepszą w tym całym topiku , jednak jakbym ją zobaczył to w życiu nie przyszła by mi na myśl "jesień" :) .

 

Myślałem że to konkurs gdzie po obejrzeniu fotek sama na siebie powinna przychodzić myśl "jesień" czy być na niej coś co się z nią kojarzy a np. foty "kill_or_get_killed" to imho zwykłe nieba ... no ale ok zobaczymy co lud powie :)

 

Sam swojej foty nie uważam za 100% jesienną jednak ma element jesiennego krajobrazu ... Imho w jesiennym klimacie najlepiej wykazali się cyganos, remikk i SuChyY :). Są tutaj naprawdę "pro" foty (vide cerfes i Dijkstra) i może w gruncie rzeczy jakby dojść drogą dedukcji to wyjdzie jesień , ale takie foto trzeba podrzucić komuś z zewnąrz i zapytać się "Twoja pierwsza myśl? - szybko!" i jestem pewien, że nie skojarzyli by tych fot z jesienią :) no ale cóż moje zdanie , mój gust a o gustach się nie dyskutuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z MaciekCi temat konkursu jest jaki jest i trudno powiedzieć ile wspólnego z nim mają fotki "kill_or_get_killed" i Dijkstry, oprócz tego że zostały zrobione jesienią wg mnie jesień ma być na fotce widoczna, jak nie jesień to czas lub przemijanie, chciałbym żeby wypowiedzieli się sami zainteresowani niech bronią swoich zdjęć i napiszą dlaczego je wystawili.

@"kill_or_get_killed"zdecyduj się którą fotkę chcesz wystawic bo ja naliczyłem 5

Edytowane przez cyganos king

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho w jesiennym klimacie najlepiej wykazali się cyganos, remikk i SuChyY :).

Dziękuję za docenienie. Tym bardziej, że jestem totalnie początkujący. Żona mnie już wyzywa, że ciągle, gdzieś wyłażę z aparatem. 4 razy podchodziłem do złapania jesieni i wybrałem tą fotę jako najlepszą z wszystkich, które mi się udało zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@"kill_or_get_killed"zdecyduj się którą fotkę chcesz wystawic bo ja naliczyłem 5

ja chce wystawic fote ktora dalem na poczatku. ale podobno jest zdyskwalisyfikowana.

 

A tematem nowego konkursu będzie.... "Jesień, czas,przemijanie."

moja fota jest w temacoie konkursu bo kwalisyfikuje sie do ,,przemijanie"!

Edytowane przez kill_or_get_killed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dijkstra zrobiłeś fotę imho idealną , najlepszą w tym całym topiku , jednak jakbym ją zobaczył to w życiu nie przyszła by mi na myśl "jesień" :) .

[ciach]

i może w gruncie rzeczy jakby dojść drogą dedukcji to wyjdzie jesień , ale takie foto trzeba podrzucić komuś z zewnąrz i zapytać się "Twoja pierwsza myśl? - szybko!" i jestem pewien, że nie skojarzyli by tych fot z jesienią :) no ale cóż moje zdanie , mój gust a o gustach się nie dyskutuje ;)

Jestem w stanie zgodzić się z Tobą, ale tylko po części. Zimna kolorystyka zdjęcia + słowo 'Wigilia' w tytule mają kierować myśli ku Bożemu Narodzeniu, zgoła wesołemu świętu, natomiast w obliczu tego, że jest to przeddzień Święta Zmarłych, zdjęcie zmienia nastrój oglądającego. Nie kojarzy się może z samą jesienią, ale z końcem, przemijaniem. Myślę, że będzie ono znaczące dla każdego, kto miał kogoś bliskiego, a kto teraz obchodzi tego dnia swoje święto.

 

Jeżeli dla większości to zdjęcie nie jest zgodne z tematyką, to po prostu nie będą na nie głosować i chyba nic złego się nie stanie :)

 

PS. Jak robiłem to zdjęcie, to było -4*C, a ja stałem w klapkach, krótkich spodenkach i koszulce starając się przez 45 minut je zrobić. Było za ciemno na AF, a w EVF też nic nie było widać - a ja po prostu musiałem je zrobić. Efektem tego do dziś nie mogę wyzdrowieć... ja chcę lustrzankę z jasnym obiektywem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu jesieni nie widze <_< ale fota fajna :)

Patrz 3 posty wyżej...

 

 

A z innej beczki:

 

Zrobiłem już temat z ankietą, w którym przedstawione są tylko fotki, na które będziemy głosować (wraz z autorem i tytułem zdjęcia). I teraz:

 

1. Czy powiesić ten temat już teraz (bez możliwości głosowania do jutra), żeby ludzie łatwiej mogli zapoznać się z kandydaturami widząc je w jednym poście, zamiast czytać 3 strony, czy czekać do jutra do północy?

 

2. Zdjęć już teraz jest 20, jeżeli nie liczyć nieszczęsnego Buletto, którego fota jest technicznie do luftu. A w ankiecie można dać max 20 odpowiedzi do 3 pytań. Jeśli pojawi sie kolejne zdjęcie, będzie musiało powstać kolejne pytanie na zdjęcia 21+, ale będzie to znaczyło, że będzie możliwość głosowania na więcej niż jedno zdjecie (na każde pytanie można udzielić odpowiedzi osobno, więc zagłosować będzie można na zdjęcia 1-20, 21-40 etc)

 

3. Ponieważ nie mam dużo czasu, mam propozycję nie do odrzucenia dla osób mających na koncie %.

Mogę wkleić kod posta z ankietą i każdy zainteresowany go sobie przejrzy, poda propozycję poprawek dla zwiększenia czytelności, sprawdzi, czy nei ma błędów, literówek, czy otwierają się zdjecia po kliknięciu. Można np. dodać linki w danych autorów zdjęć do posta w tym temacie, w którym te zdjęcia są zgłaszane. Każdy, kto wykaże się rzeczową pomocą, dostanie -10%. Ktoś chętny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz 3 posty wyżej...

A z innej beczki:

 

Zrobiłem już temat z ankietą, w którym przedstawione są tylko fotki, na które będziemy głosować (wraz z autorem i tytułem zdjęcia). I teraz:

 

1. Czy powiesić ten temat już teraz (bez możliwości głosowania do jutra), żeby ludzie łatwiej mogli zapoznać się z kandydaturami widząc je w jednym poście, zamiast czytać 3 strony, czy czekać do jutra do północy?

 

2. Zdjęć już teraz jest 20, jeżeli nie liczyć nieszczęsnego Buletto, którego fota jest technicznie do luftu. A w ankiecie można dać max 20 odpowiedzi do 3 pytań. Jeśli pojawi sie kolejne zdjęcie, będzie musiało powstać kolejne pytanie na zdjęcia 21+, ale będzie to znaczyło, że będzie możliwość głosowania na więcej niż jedno zdjecie (na każde pytanie można udzielić odpowiedzi osobno, więc zagłosować będzie można na zdjęcia 1-20, 21-40 etc)

 

3. Ponieważ nie mam dużo czasu, mam propozycję nie do odrzucenia dla osób mających na koncie %.

Mogę wkleić kod posta z ankietą i każdy zainteresowany go sobie przejrzy, poda propozycję poprawek dla zwiększenia czytelności, sprawdzi, czy nei ma błędów, literówek, czy otwierają się zdjecia po kliknięciu. Można np. dodać linki w danych autorów zdjęć do posta w tym temacie, w którym te zdjęcia są zgłaszane. Każdy, kto wykaże się rzeczową pomocą, dostanie -10%. Ktoś chętny?

moim zdaniem robimy to tylko w taki sposob ze kto pierwszy ten lepszy, to ze złapałem procenta za o jedną linijkę zadługi podpis było by głupie ze ma mnie dyskwalifikowac,

moge pomoc z tym postem jezeli trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem robimy to tylko w taki sposob ze kto pierwszy ten lepszy, to ze złapałem procenta za o jedną linijkę zadługi podpis było by głupie ze ma mnie dyskwalifikowac,

moge pomoc z tym postem jezeli trzeba

Nie jestem pewien, czy dobrze Cię rozumiem, jestem za to pewien, że Ty nie zrozumiałeś mnie :P

Chodziło mi o to, że każdemy, kto w istotny sposób pomoże w tworzeniu ankiety odejmę 10% z jego punktów ostrzeżeń. Jeżeli chcesz się bawić, to proszę, oto kod posta ankiety:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

Wklej to sobie w posta - najlepiej na testowym - i zrób podgląd. Jeżeli znajdziesz gdzieś błąd, w szczególności pomylone zdjęcie, to zrób poprawkę w kodzie i wyślij mi go w całości na maila dijkstra(at)tweak.pl

Posta nie wyślij przypadkiem ;]

 

 

A mzoe skończyć przyjmowanie prac i już :unsure:

Nie, bo data zakończenia była podana w ogłoszeniu jako 15 i część ludzi może czekać do ostatniej chwili z wstawieniem zdjęcia, mając nadzieje na zrobienie lepszego np.

 

fotki poza konkursem ;]

Mario, litości. Nie w tym temacie, bo się wszystko wszystkim pochrzani ;]

PS. Ja sie niedawno zastanawiałem, jakim cudem zrobiłem zdjęcie nieostre na 1/800, dopóki nie zauważyłem na tymże zdjęciu, że ojciec nie prowadzi psa -> musiałem mieć smycz na ramieniu w momencie robienia zdjęcia, a cholerny ogar szarpie jak traktor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...