Skocz do zawartości
random_nick1

Baldur's Gate

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w trakcie pierwszego aktu i mam pytanie. Czy jeśli doinstaluje dodatek "Opowieści z ...." to save'y będą działać? i czy coś mi to da w trakcie rozgrywki, czy może lepiej przejść całą gre i później doinstalować dodatek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Musze w końcu przejśc tą kultową gre. BG II + ToB było najlepszym RPG w jakiego grałem. Do pierwszej części zawsze odstraszała mnie grafika, a właściwie rozdzielczość. Naszczęście po kilku godzinach rozgrywki już nie zwracam na to uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Musze w końcu przejśc tą kultową gre. BG II + ToB było najlepszym RPG w jakiego grałem. Do pierwszej części zawsze odstraszała mnie grafika, a właściwie rozdzielczość. Naszczęście po kilku godzinach rozgrywki już nie zwracam na to uwagi.

Tylko jakby przyszło Ci do głowy odinstalowanie dodatku to już save'a nie odczytasz podstawową wersja bg... :)

Jedynka bardzo fajna, klimacik nieziemski no i o wiele trudniejsza od 2ki imo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Musze w końcu przejśc tą kultową gre. BG II + ToB było najlepszym RPG w jakiego grałem. Do pierwszej części zawsze odstraszała mnie grafika, a właściwie rozdzielczość. Naszczęście po kilku godzinach rozgrywki już nie zwracam na to uwagi.

Jak Ci grafa nie odpowiada, to teraz mozna wlaczyc jedynke na engine dwojki. To sie nazywa BG Trilogy czy jakos tak. Poszukaj na necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mialem w jakiejs ekstra edycji na DVD ostatnio za 19zl kupilem. Wszystko dziala bez problemu :) Tylko wazne, zeby instalowac wszystko zgodnie z instrukcja, bo jak sie zrobi cos niepokoleii to wtedy jest kupa i trzeba instalowac na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

W tej edycji jest jakis dodatkowy pacz? Mozna to pewnie gdzies zassac bo jakos nie usmiecha mi sie placic za to 2x , a mam obie ze starszej edycji.

 

Moze machnij nam ta instrukcje ? :P :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci grafa nie odpowiada, to teraz mozna wlaczyc jedynke na engine dwojki. To sie nazywa BG Trilogy czy jakos tak. Poszukaj na necie.

Dzięki, widziałem właśnie w tym wątku że ktoś o tym wspominał. Ale gdzieś ktoś też pisał, że czasem są jakieś problemy ze skryptami - nie wiem ile w tym prawdy.

Zresztą...przyzwyczaiłem sie już do rozdziałki...klimat jednak robi swoje B-) . Poza tym nie mam juz drugiej części BG.

 

Szkoda, że nie robią już takich gier. Grafika archaiczna ale za to jaka muzyka! Polonizacja też świetna chociaż IMO w BG II chyba lepiej sie przyłożyli.

 

Ciekawe czy ktoś wykorzysta jeszcze licencje AD&D. Zdaje sie, że ATARI ma teraz do niej prawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej edycji jest jakis dodatkowy pacz? Mozna to pewnie gdzies zassac bo jakos nie usmiecha mi sie placic za to 2x , a mam obie ze starszej edycji.

 

Moze machnij nam ta instrukcje ? :P :>

Niestety narazie nie machne, bo moj DVD z Baldurem juz ktorys miesiac lezy u kumpla :) Jak wezme, to napisze co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie mam juz drugiej części BG.

Obie czesci z dodatkami i modami kosztuja 20zl ;)

 

Na plycie z Saga BG sa dwa mody - BG Trilogy i BG1TuTu, oba umozliwiaja gre w BG1 na silniku BG2. Do TuTu nie ma oddzielnego readme na plycie, ten od BG Trilogy zamieszczalem juz w tym watku, sprawdzcie na poprzednich stronach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy macie taki problem że okropnie długo wam się uruchamia proces instalacji pod xp? Nie sama instalacja ale uruchomienie jej. Kupiłem Sagę BG wkładam do napędu wciskam BG a tam zaczyna mielić. Dzieje się tak na różnych napędach, różnych kompach. Czy w katalogu BG1 na płytce macie ikonkę Baldur's Gate przypisaną do pliku Setup.exe ? To ten plik co tak długo się odpala ok 10 min u mnie ma bodajże 1,6 GB objętości. Zastanawiam się czy lecieć wymienić płytkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś łopataologicznie wytłumaczyć na PW lub GG: 2445718 jak prawidłowo zainstalować mody ,żeby można było grać w BG1 na silniku BG2 ,czyli w rozdzialce conajmniej 1024/768? Nie moge sie z tym uporać. Byłbym mocno wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caleb a może zrobisz recenzję tego cuda. Chętnie bym przeczytał Dołączona grafika A recenzja niekomercyjnego produktu, stworzonego przez fana/fan'ów to też coś nowego, jeszcze tutaj czegoś takiego nie było :)

Edytowane przez rezo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caleb a może zrobisz recenzję tego cuda. Chętnie bym przeczytał Dołączona grafika A recenzja niekomercyjnego produktu, stworzonego przez fana/fan'ów to też coś nowego, jeszcze tutaj czegoś takiego nie było Dołączona grafika

O panie, najpierw muszę dokopać się do NVM 2 + Dodatki, bo chyba nie mam kompletu, a byłoby chamstwem pisać na pożyczonej wersji Dołączona grafika Wyzwanie spore, ale zobaczymy... idą wakacje hehe. 

 

Recenzji niekomercyjnych gier kilka było m.in. Black Mesa (Half-Life) czy Gothic III zmodowany.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...