Skocz do zawartości
random_nick1

Baldur's Gate

Rekomendowane odpowiedzi

Odkopuje. Panowie, nie macie moze jakiegos dzialajcego linka z modem BG Trilogy ? I jak sie ten mod spisuje ? Znalazlem informacje o nim, bo mnie dobila pikseloza w BG1, a chcialem sobie dzisial zagrac. Niby jest tez jakis TuTu, czy cos takiego, ktory poprawia grafe, ale w tym Trilogy bardzo zaciekawila mnie opcja scalenia calej sagi (BG1+2+dodatki) w jedna przygode. Probowal ktos sie tym bawic ?

 

EDIT:

 

Cos znalazlem http://hrothgar.webd.pl/tawerna/topics16/69.htm - zara sie bede bawic, ale tak czy siak, chcialem poznac opinie kogos kto gral tym modem :)

 

EDIT2:

 

Zainstalowalem i wszystko dziala. Jest tylko jeden problem. Jak wymusic odswiezanie 85hz w grze ?? Mam Coolbits i tam ustawione 85hz, mam Rivatuner i tam tez wymuszone 85hz, a wlaczam Baldura i przestawia sie na 60hz :/ Np. UT2004 chodzi jak trzeba, zawsze 85hz. Co jest grane ?? Pamietam, ze na kartach ATI ustawialem wogole wymuszona na stale 85hz bez roznicy jaka rozdzielczosc i zawsze bylo 85hz, a na NVidii [gluteus maximus] :/

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Costi , ale opisz dokladniej , bo jesli to prawda to kupie 3 raz Baldursa. Mam klasyki z dodatkami , ale nie wiem nic o laczeniu calej Sagi. Pliz... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zalaczniku readme od moda ;) Sam jeszcze nie gralem, wiec ciezko mi napisac cos sensownego.

 

Opis z menu plyty:

Jedna z dwóch konwersji silnika, pozwalająca grać w BG1 na zasadach znanych nam z BG2. W przeciwieństwie do swego rywala - BG1TuTu - BGT pozwala nam na granie zarówno w BG1 i BG2 na jednej instalacji. Poza tym, kiedy przejdziemy pierwszą część sagi, następuje płynne przejście do Lochów Irenicusa (gdzie zaczynają się już Cienie Amn). Dodatek wchodzi w skład Big Picture, co pozwala go łączyć z innymi dużymi modami.

Na plycie jest tez drugi, podobny mod: BG1 TuTu. Opis z plyty:

Najsłynniejsza konwersja, która pozwala nam zagrać w BG1 na silniku drugiej części gry. W znaczny sposób odświeża system gry, jak i samą rozgrywkę. Dla miłośników klasycznej fabuły BG1 udostępnione są takie dobrodziejstwa jak rasa pół-orka, podklasy, klasy Mnicha, Czarownika i Barbarzyńcy, czy chociażby przeszukiwanie z pomocą przycisku TAB. Poza tym możliwa jest gra w rozdzielczości wyższej niż 640x480. Wraz z zmianami systemu gry, doszła wysoka modowalność gry, dzięki której modderzy, którzy nie mieszczą już swoich pomysłów w Amn i Tethyrze, mogą rozwinąć krainę Wybrzeża Mieczy. Obecnie dostępnych jest około 50 dedykowanych dla TuTu modów.

Baldur___s_Gate_Trilogy___WeiDU_Readme.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie po sciagnieciu tego moda, zajrzalem tez na plyte DVD, a tam cala seria lacznie z tym Trilogy :P Ale juz wszystko zainstalowane, mam BG 1 na silniku z 2, ale ciagle nie moge sobie poradzic z tym odswiezaniem :( Jak mi sie wlacza na 60hz, to mam dosyc sporo przesuniety obraz, a poza tym dla oczu to nie jest najlepsze rozwiazanie siedziec na 60hz. Nie wie nikt co z tym fantem zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, znalazlem w pliku konfiguracyjnym Baldura odpowiedni zapisek, wiec wpisalem tam 85 i poszlo :) Ale tego programa tez obczaje.

 

EDIT:

 

No i niestety nastepny problem... nie mam polskich znakow w BG 1 po zainstalowaniu tego Trilogy. Problem jest tym gorszy, ze patchowalem go tym plikiem "kpzbg1", ktory to niby mial przywrocic polskie znaki, ale [gluteus maximus] dalej ich nie ma :/

 

EDIT 2:

 

I ten problem udalo mi sie rozwiazac :) Teraz stoje przed kolejnym... kim zagrac :) Jak zawsze chcialem zrobic wojownika, dac max kondycje i sile oraz 4x miecz obureczny, ale w sumie dla odmiany zagram chyba kims innym.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Kurde moze jeszcze raz sprobuje przejsc calosc jedna postacia

Czy jest mozliwe rozwalenie pojedynczym ziomkiem Kangaxxa? IMHO nie :unsure: Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest mozliwe rozwalenie pojedynczym ziomkiem Kangaxxa? IMHO nie :unsure:

Jak najbardziej jest to mozliwe. Sam grałem wojownik/mag/złodziej i z biegiem czasu gra była coraz łatwiejsza, ze względu na bardzo wysokie levele postaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to trudne, ale chyba wykonalne ;)

Jest wykonalne na 100%. Jak ktos ma problemy to zawsze można zrobić myk - okrasc Kangaxxa z jego pierscienia przed walka z nim, załozyc i walczyc. Wtedy walka jest duzo łatwiejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wykonalne na 100%. Jak ktos ma problemy to zawsze można zrobić myk - okrasc Kangaxxa z jego pierscienia przed walka z nim, załozyc i walczyc. Wtedy walka jest duzo łatwiejsza.

W ten sposób można mieć 2 pierścienie, bo po jego śmierci dostajemy jeszcze jeden ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

No tak , wszystko jasne. Hehe , dzieki. Baldursa przeszedlem bez problemow , ale Kangaxx byl twardy ,ze tak powiem. Atakowalem go z dystansu magami , bohaterem z bliskacza ale w formie demona.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedlem obie gry postacia elf wojownik/mag - bardzo sympatyczne combo, pozwalajace na kilka "walow" (np. noszenie helmu i tarczy bez szkody dla rzucania czarow).

 

BTW. w finalowej walce w Baldurze (nie Tronie Bhaala) niezlym killerem jest (a przynajmniej byla u mnie) Aerie - Chromatic Orb zamiatal demony jak leci. Wszystkim grajacym czarmiotami bardzo ten czar polecam, na wyzszych poziomach robi niesamowita sieczke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sobie właśnie kupiłem 2 dni temu baldursa z łotą edycje- odpalam i grafa odstrasza- na szczęście na płycie opis dodatków -zainstalowałem bgt i jest ok tylko czasu nieco brak na granie :(

 

 

Swoja drogą c2d @3.2 ghz 7900gs 2gb ramu a ja po raz 1 gram w bg :lol:

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

ja sobie właśnie kupiłem 2 dni temu baldursa z łotą edycje- odpalam i grafa odstrasza-

Wiesz , gdybym tak podzedl do tematu to pewnie nie poznalbym najlepszych rpg jakie ukazaly sie na psx'a i pc > Torment to mega killer.Baldurs 2 wciaga szybciej niz BG1 , pozniej na grafe nie zwraca sie uwagi.

Swoja drogą c2d @3.2 ghz 7900gs 2gb ramu a ja po raz 1 gram w bg :lol:

Hehe , ja mam PE2140 , SD3700 , 8600GT , 7900GS-CM a niedawno przeszedlem pierwszy raz Fallouta , teraz gram w F2 :rolleyes:

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo te gry mialy cos w sobie.

 

Co do walki z kangaxem to byl leszcz. Duzooooo wieksze problemy mialem z ekipa Drizzta

 

hahah :) ja moge sie pochwalic ze przeszedlem ta gre jedna postacia.. swoja.. nikogo nie bralem do ddruzyny:)

 

a drizzt ( czy jak sie to tam pisze :P ) padl tez odemnie :)

 

olejki szybkosci :) buty do szybkiego biegania.. i kupilem bardzooo drogo strzaly wybuchow ;]

 

padl ladnie :) i nie bylo z nim problemow :) odslanialem sobie tak po kilka milimetrow mape.. i reszta mnie nie atakowala :)

 

chyba ze on byl sam ? nie pamietam :P gralem w to 6 lat temu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie w koncu zrobilem Niziolka Zlodzieja. Jak narazie jestem bardzo zadowolony, jeszcze nie wyszedlem z Candlekeep (czy jak to sie pisze), a tu juz 1200 zlota i 3 (albo 4) poziom :P Wstawilem mu luk i naprawde fajnei zamiata, no i ile kasy mam ;) Wszystkie chaty orypane i w nastepnych miastach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drizzt mial ze soba mocna ekipe.

Meczylem sie z nimi 3 dni ;]

 

Najgorsze bylo to ze ubilem go w BG1 w dwojce postanowil sie zemscic ;]

Jetes pewien, ze miale ekipe ? Mi sie wydaje, ze byl sam, chociaz gralem w to bardzo dawno temu.

Sposobow na ubiecie jest kilka, poprzez przywolanie masy potworow tak, aby go otoczyly i nie bedzie sie w stanie ruszyc, po czym ostrzeliwanie go z dystansu az do wykorzystania nierownosci terenu, gdzie drizzt sie zablokuje i bedzie go mozna spokojnie sprzatnac.

W 2ce drizzt jest nieporownywalnie slabszy, juz lichy mi wiecej klopotow sprawily.

 

Ja osobiscie nie tworzylem sobie randomowych postaci tylko gralem tak jak leci historia, imo o wiele fajniej i klimatycznie. Przechodzilem jeden raz, ale bardzo uwaznie, wiec 3/4 rzeczy do dzisiaj pamietam, mam kilku znajomych co przechodzili bg po kilkanascie razy. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Wstawilem mu luk i naprawde fajnei zamiata, no i ile kasy mam ;)

A wiec zaczynasz BG1. Z tego co zauwazylem to w BG1 wystarczy miec ekipe z lukami a zaden z monstersow nie podskoczy. Nie pisze o wrogich npc , ale randomowych. Na poczatku mieczami mi nie szlo wcale , lukami bez problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jetes pewien, ze miale ekipe ? Mi sie wydaje, ze byl sam, chociaz gralem w to bardzo dawno temu.

Sposobow na ubiecie jest kilka, poprzez przywolanie masy potworow tak, aby go otoczyly i nie bedzie sie w stanie ruszyc, po czym ostrzeliwanie go z dystansu az do wykorzystania nierownosci terenu, gdzie drizzt sie zablokuje i bedzie go mozna spokojnie sprzatnac.

W 2ce drizzt jest nieporownywalnie slabszy, juz lichy mi wiecej klopotow sprawily.

 

Ja osobiscie nie tworzylem sobie randomowych postaci tylko gralem tak jak leci historia, imo o wiele fajniej i klimatycznie. Przechodzilem jeden raz, ale bardzo uwaznie, wiec 3/4 rzeczy do dzisiaj pamietam, mam kilku znajomych co przechodzili bg po kilkanascie razy. :]

W BG1 byl sam i mozna go bylo zalatwic z luku. Wchodzilo sie na polwysep na polnocy i siekalo go przez jezioro.

W BG2 z tego co pamietam mial ze soba 2 towazyszy i towarowke [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W BG2 z tego co pamietam mial ze soba 2 towazyszy i towarowke [;

Dokładnie, gdy szło się do dzielnicy cmentarnej to się go spotykało (po wyjściu z podmroku).

Inną sprawą jest, że fajnie mielił wampiry ;]

 

Może zagramy w BG2 w sieci ? Złożyłoby się jakąś drużynę, umówilibyśmy się co i jak.

Wymagane jest GameSpy i Baldurs ;)

Edytowane przez Venom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...