Skocz do zawartości
whql

Biostar Nf4ul-a9-a01 V.1.0

Rekomendowane odpowiedzi

To jest płyta na nForce4 z emulacją AGP. W praktyce charakteryzuje się to tym, że nie działa z każdą kartą graficzną AGP oraz przepustowość tego portu jest niesamowicie mała.

 

Jeżeli mnie pamięć nie myli to wynosiła ona 1/4 lub 1/8 przepustowości AGPx4. Ten port ma nazwę XGP (Xtreme Graphics Port).

 

Recenzja w języku angielskim:

 

http://www.amdzone.com/modules.php?op=modl...rtid=155&page=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, gdybyś jakiś czas temu zadał to pytanie to moja odpowiedź by brzmiała "Co? Ja i ASRock? Ha Ha" ;-]

 

Nigdy nie myślałem, że kupię płytę tej marki - poważnie. Przekonała mnie cena (która zarazem wpędzała mnie w niepokój) i właśnie natywna obsługa AGP i PCI-E. Jak widać w sygnaturce, moja karta graficzna jest w zasadzie na 2 miejscu podium NVIDII (jeśli patrzyć na generację) i jeszcze na pewien czas zapewne mi wystarczy - a na tej płycie mogę w pełni ją wykorzystać. Nie wiem ile produktów wartych uwagi zrobił ASRock ale ten taki napewno jest.

 

Na wersji BETA BIOS'u uzyskałem 400 HTT (max BIOS'u) tak więc płyta ma zapewne potencjał. Miej na uwadze, że za sprawność i możliwości płyty głównie odpowiada chipset, w tym przypadku jest to, jak narazie świetnie zapowiadający się ULi. Nie mniej, moja opinią o ASRock'u specjalnie się nie zmieniła. Nie twierdzę, że ta marka jest dobra gdyż jest to marka "low end" lub "value" jak kto woli, lecz akurat ten model płyty (która jak na ASRocka wcale nie jest taka tania) jest napewno warty uwagi. Są blokady PCI/AGP/PCI-E, można się bawić w OC asynchronicznie. Szkoda tylko, że napięcia na pamięci są nieokreślone i zapewne dość niskie. Zaznaczam ponownie, że płyta w pełni wykorzystuje AGP x8 i PCI-E x16 - south bridge odpowiedzialny jest za AGP a northbridge za PCI-E.

 

Jak do tej pory przeczytałem tylko o jednym przypadku problemów ze stabilnością, po wymianie płyty na nową nie było problemów. Mam na myśli użytkownika srekal34.

 

Kończąc tę tochę przydługawą wypowiedź napiszę, że jak do tej pory kupiłem jak można się domyślić tylko jedną płytę ASRock'a i nie zawiodłem się. Nie, żeby płyta nie miała wad ale posiada również swoje unikatowe zalety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

 

Przy 8x250 (innymi słowy 25% OC, jeśli patrzeć na HTT) oraz timingami pamięci 2-2-2-5 1T mniej więcej raz w ciągu dnia zdarzał mi się reset systemu - nawet jeśli nie robiłem nic konkretnego. Nie wiem, czy była to wina ustawień, czy może zbyt wysokie skoki napięcia, a to zdarza się dość często w miejscu gdzie mieszkam. W każdym razie po obniżeniu, od bodajże wczoraj CPU->NB i NB->SB na 600 MHz (x3) nie miałem żadnych nieprzyjemności. Możliwe więc, że była to wina tego, iż nie zmniejszyłem owych ustawień. Jednak upłynęło trochę za mało czasu aby obiektywnie coś stwierdzać.

 

Wyślę Tobie ew. PM odnośnie stabilności za kilka dni, jeżeli do tego czasu nie kupisz już jakiejś płyty.

Edytowane przez [Dante]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...