Skocz do zawartości
rezo_

Rozdzial Lacza Internetowego Router?

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

mam siec osiedlowa i lacze sie z internetem przez karte sieciowa ethernet. moj internet dziala tylko na tej karcie sieciowej(bo internet rozpoznaje chyba numer tej karty i podaje sygnal tylko na ta). kupilem laptopa i chcialem poszezyc moje polaczenie internetowe o laptopa. co powinienem zrobic jaki router kupic?

mam wireless i ethernal w laptopie i byloby fajnie jakbym mial mozliwosc laczenia sie z internetem przez wirless ale to nie jest tak waznie.

 

Chodzi mi bardziej o to zeby bylo wmiare tanie i dzialal internet na laptopie i moim kompie stacjonarnym

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten router http://www.allegro.pl/show_item.php?item=66062410 zdaje egzamin? Wawrzol mowiles ze taki router bedzie potrzebny jesli chce dzielic radiem, ale ja chce zeby do stacjonarnego szlo normalnie po kabelku a do laptopa przez wireless, bedzie to tak dzialac? Mam jeszcze pytanie o wireless, otoz w laptopie mam Wireless 802.11g ktore pozwala na transfery do 54 Mbit/s, a w tym routerze wyzej jest wireless 802.11b ktore obsluguje transfery do 11Mbit/s, otoz czy to bedzie kompaktybilne? Czy ten router bedzie wspolpracowal z moim laptopem tylko po prostu bedzie ograniczal transfer do 11Mbit/s czy potrzebuje routera z wireless 802.11g? I jeszcze jedno pytanie, czy to wireless w routerze ma taki zasieg ze np sasiad w mieszkaniu obok bedzie mogl na swoim laptopie korzystac z mojego netu ;D? Jesli tak to czy da sie to jakos zablokowac zeby tylko moj laptop mogl sie laczyc z tym routerem przez wireless?

Edytowane przez moreno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedziesz mial polaczenie na poziomie 11mb w standardzie 802.11b!

jezeli sasiad znajdzie twoja siec to bardzo mozliwe ze sie polaczy!sa zabezpieczenia takie jak klucz wep czy tablica mac!ale jak bedziesz mial roter sam powinienes wszytsko wyczytac w instrukcji lub na forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm okej, ale bedzie to smigalo w ten sposob ze do routera podlacze kabelek z mojej sieci osiedlowej, do stacjonarnego net bedzie szedl tez po kablu a do laptopa po wireless? moga byc wykorzystane te dwie metody podzialu jednoczesnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...