Skocz do zawartości
T0udi

Segate 200gb Sata - Zawieszanie Podczas Kopiowania

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno zakupiłem dysk segate 200GB sata i od początku mam z nim dziwny problem :/ Podczas kopiowania większej parti danych komputer sie zawiesza :| Pod win xp sp2 zwiesza się totalnie, a pod linuxem trace dostęp do dysku sata i wzrasta obciążenie systemu doi 90-100%. Nie mam pojęcia co moze byc przyczyną?

 

epox 8rda3+

Barton 2600+

2x 256 DDR 400 Kingston

antec true power 430W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawiaj się tylko idź z nim na gwarancję. Niech oni się matwią. W najgorszym wypadku spradzą Ci ten dysk i odeślą.

1682272[/snapback]

Teraz zaobserwowałem, ze pod XP po jakiejs minucie komp sie odblokowuje(myszka chodzi itd.) i kopiuje dalej. Niestety problem dalej sie powtarza po jakis 2-3GB ;/ Juz nie wiem czy to konflikt sprzetowy czy za malo pamieci mam czy bufor sie jakos zapycha?

Gwarancja jest tylko najwczesniej za 3 tyg bede we Wrocławiu ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawione mam ultra dma 6 i ustawilem w biosie irq 15 i chyba jest unikalne :) W kazdym razie zauwazylem teraz ze zapycha sie w czasie kiedy konczy sie ram i po jakiejs chwili ram sie zwalnia i rusza dalej. :/

 

 

EDIT:

teraz jednak zdarzylo sie to kiedy bylo 200MB ramu wolnego :/ wiec znow juz nie wiem :/

Edytowane przez T0udi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych płytach jest problem z kontrolerem SATA sil 3112, dużo też zalezy od dysku - na jednych wiesza się częściej, na innych mniej. Ogólnie do tych płyt, dyski SATA się nie nadają - szkoda nerwów. :? (moja walka z WD 320)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem tylko z kopiowaniem płyt dvd. Maksymalny transfer jaki osiagam to 500 kb/s. Komputer podczas kopiowani sie przycina. Pod spodem wyniki z hd tune i nero cd-dvd speed

post-125656-1170692216_thumb.jpgpost-125656-1170692263_thumb.jpg

dysk WD 250gb ata

Edytowane przez capone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że dysk nie działa w trybie DMA albo masz zainstalowaną taśmę 40 żyłową -> zbyt niska wartość przy Brust. Usuń w Menedżerze urządzeń, wszytskie pozycje w sekcji Kontrolery IDE/ATAPI. Po restarcie, system na nowo wykryje te kontrolery i ustawi je w najszybszy tryb transferu. Jeśli masz taśmę 40 żyłową to wymień ją na 80 żyłową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten padniety kontroler naprowadzil mnie sam serwis Epox'a ktory odpisywal na moje maile expresowo i rzeczowo za co nalezy im sie szacunek :) W sumie kontrolera nie podejrzewalem, bo dysk wykrywal i kopiowal z tymi przerwami ale kopiowal. Coz nici z RAID'a i zostal 1 hdd pod usb podlaczony....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej mam problem z tym wd zrobiłem tak jak mi radziłeś wymieniłem na taśmie 80 żyłkową, nic to nie dało. Usunąłem wszystko z pozycji IDE/ATAPI win już się nie włączał. Żeby było jeszcze śmiesznie na ide2 płyty wogulę nie boot'ują, trochę ulgi przyniosło podłączenie wszystkiego pod jedna taśmę, szybkość kopiowania trochę wzrosła ale dalej przycina przy kopiowaniu. Raczej to nie wina odczytu z płyt dvd, bo co ma odczyt do zwiech kompa. Wiec co działa nie prawidłowo dysk czy kontroler IDE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...