Skocz do zawartości
yotomeczek

Fc Yotoma

Rekomendowane odpowiedzi

wydawanie ponad 2000 zl dla zabawy ?  heh no coz ... kazdy wydaje swoja kase wg wlasnego uznania

1683225[/snapback]

Szczerze ci powiem, że cała zabawa z FC to jest przy jego tworzeniu, wymyślaniu jakiś nowatorskich rozwiązań itp...a czy akurat 2000zł ? To zalezy od samego zainteresowanego, jak sie postara to zlozy podobnie wydajne FC przy sporo nizszych kosztach, jak dobrze poszuka na szrocie (a czasami klimatyzatory sie trafiają, Tonic jest mistrzem w znajdowaniu takich rzeczy ;) )

 

Dla przykładu, póki co wydałem na kaskadę około 600-700zł...to nie są duże pieniądze jak na takie chłodzenie, tak jak mówiłem, zalezy od własnej inwencji.

 

Koniec OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@yotomeczek

choc sie nie znam na fc, ani nawet na wc ale przyznaje ze wyglada to bardzo imponujaco, ale jedno mnie zastanawia do czego ma ci sluzyc ta bestia @ 3.2 ghz ? bo chyba po to zostalo stworzone to czarno-szare monstrum zeby chlodzic ta mala bestie

 

zastanawia mnie to, bo przeciez mozna bylo zbudowac wc ktore by cie kosztowalo zalozmy 1200 zl i procek by latal na tych 3 ghz  - a rozwiazanie to byloby tansze, mniejsze i praktyczniejsze oraz nizsze koszty utrzymania niz fc

1683190[/snapback]

Ale dowaliłeś z cenami, za 2 tysiaki to kaskada i pare skrzynek browaru jest :wink: . WC za 1200zł? Sorki wole troche brzydsze i o 0.5'C gorsze za 300zł.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos niesamowitego. Bardzo mi sie podoba... i praca Ravena i Yota...

Swietnie ze zalozyles ten temat... dzieki takim jak Ty, czy OCMaster - wieloletnia praca berkuta, ravena i innych nie idzie na marne, i tak jak to napisal bachus... ekipa ludzi uzytkujacych FC rosnie.

 

Mnie zadziwil post OCMastera.... mowisz 600-700zl... ja juz na swoje wc wydalem 500zl w tym miechu ;] ....

Kto wie, moze na swieta tez sproboje swoich sil w tej dziedzinie chlodzenia.

Jeszcze raz gratuluje Yoto. Widac, ze sie przylozyles do zadania domowego ;) w kazdym calu.

 

pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dowaliłeś z cenami, za 2 tysiaki to kaskada i pare skrzynek browaru jest :wink: . WC za 1200zł? Sorki wole troche brzydsze i o 0.5'C gorsze za 300zł.....

1683521[/snapback]

:blink: chyba nie ;) nie robie chlodzenia ze zlomu, na kompresor nie wydaje 60zl tylko 600, pod wzgledem technicznym to juz bardzo highendowy uklad i cena koncowa jaka wychodzi swiadczy tylko o jego stopniu zaawansowania, dla przykladu mozesz zlookac agregat ktory zrobilem luksowi, -69C idle a z obciazeniem tez calkiem niezle, jak pokazalem go na teampusie (zagraniczne forum o tej tematyce) to nie umieli zrozumiec jak to dziala :lol:

 

a co do 2 tysia za kaskade, gdybys chcial robic ja w moim stylu i nie uzywac uzywanych kompresorow to 2tys mnie wychodzi za same kompresory, oczywiscie high end bo nie mowie ze nie mozna taniej. Z reszta wlasnie na kompresory do kaskady czekam ;)

 

btw, dzieki za wyrazy uznania, tylko motywuja mnie do dalszej lepszej pracy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mieszkamy w Polsce i wielu nie stać na nowe highendowe kompresory i inne zabawki. Trzeba składać z troche innych gratów :-|

1683991[/snapback]

i kto to mowi :P *

 

 

* proc jeszcze nie dojechal :|

 

 

Tomek => fajne FC, widzialem je wczesniej na HT. czemu Adasi je sprzedal?? jego Preshot byl za slaby na nie?? schodz ponizej 9:50 ;] nie wiem jak ale sie staraj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metz dziwko nie rób mi antyreklamy :D :P Taaa no pewnie że na to rwe laski. Kurna pokaż mi taką która nie poleci na parownik o temperaturze -50'C!

 

Owszem za tą cene można mieć kompa, albo można mieć jednego szybszych proców w PL :P W każdym razie zabawa w fc to bardzo fajna sprawa, nie zrozumisz jak nie spróbujesz :]

 

Pzdr.

Edytowane przez Adasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za granica sprzedalby to za 900 ojro z palcem gleboko

No właśnie, szukam ciągle kogoś kto by mi to wystawił na niemieckim ebayu (kto ma komentarze już). Nawet moge zapłacić pare zł prowizji za to, tylko ciężko o kogoś takiego.

 

Co do ceny to moim zdaniem to nie jest cena wygórowana. Te 2000-2100 to prawie po kosztach materiałów + roboty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...