Skocz do zawartości
wrobsipl

Pytanie Dotyczace Sposobu Połączenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam taki problem.

 

Z mojego domu jednorodzinnego nr.1 nie moge bezposrednio w lini prostej wypatrzeć nadajnika(to znaczy że poprostu go nie widze z dachu). Jakieś 1200 metrów bliżej w kierunku nadajnika mam budynek nr.2, na którym widze antene nadajnika około 300 metrów w lini prostej i widze z tego budynku swój dom. W jaki sposób zebrac sygnał z nadajnika na budynku nr.2 i przekazać go domnie na dom nr.1

 

Mysle że potzrebne było by antena na budynku nr 2 i jakis acess point z anteną kierunkowa ustawiona na mnie. Czy dobrze mysle. Prosze pomóżcie bo to moja ostatnia decha ratunku tylko w ten sposób moge miec internet . :mur:

Edytowane przez wrobsipl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest przeszkoda? Drzewa, kominy jakies maszty? Jesli to nie sa budynki to mozesz sprobowac sie przebic jaka parabola silna. Jesli zapora jest nie do przebicia to wystarczy ze na dachu nr 2 postawisz AP w trybie Reapeter. Podlaczysz do niego z dwiema jakimis slabaymi antenkami np Yagi 12dBi badz panelowki 8dBi zeby nie rozsiewac sygnaly tak gdzie nie potrzeba i narazac sie na proby atakow osob trzecich. U siebie karta sieciowa i taka sama antenka. Zeby bylo bezpieczniej mozna uzyc dwoch AP, dodatkowo u Ciebie wtedy ustawiasz je aby pracowaly w trybie Bridge wtedy sygnal ten nie bedzie widoczny dla zwyklych userow.

Edytowane przez WaWrzOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...