Skocz do zawartości
fipa

Wybory Prezydenckie - Polska 2005

Na kogo zaglosujesz w wyborach prezydenckich?  

217 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zaglosujesz w wyborach prezydenckich?

    • Henryka Bochniarz (Partia Demokratyczna)
      4
    • Marek Borowski (Socjaldemokracja Polska)
      17
    • Leszek Bubel (Polska Partia Narodowa)
      3
    • Liwiusz Ilasz niezalezny
      2
    • Lech Kaczynski (Prawo i Sprawiedliwosc)
      29
    • Jaroslaw Kalinowski (Polskie Stronnictwo Ludowe)
      1
    • Janusz Korwin-Mikke (Platforma Janusza Korwin-Mikke)
      22
    • Andrzej Lepper(Samoobrona)
      6
    • Jan Pyszko (Polonijna Organizacja Narodu Polskiego-Liga Polska)
      0
    • Adam Slomka (Konfederacja Polski Niepodleglej)
      0
    • Donald Tusk (Platforma Obywatelska)
      107
    • Stanislaw Tyminski (Ogolnopolska Koalicja Obywatelska)
      1
    • Nie posiadam praw wyborczych
      14
    • Nie zaglosuje
      10


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie, jakie są Wasze odczucia po przedostatniej (?) debacie prezydenckiej pred I turą?

Jakies zmiany zaszly w Waszym poprarciu czy tylko umocniliscie sie w pogladach?

1:0 dla Tuska.

 

W trakcie pytań Tusk zahaczył o jakiś szpital (sanatorium?) w W-wie, bodajże wybrał go (je) również na miejsce swojego wykładu, L.Kaczyńskiemu. oczywiście się to nie spodobało, jako nie fair ;]

 

Wydaje mi się, że mamy pełną wolność doboru miejsca, w której możemy przeprowadzić konferencję, jeżeli Dyr. ośrodka wyrazi nań zgodę, nie widzę żadnego powodu, dla którego Kaczyński mógł się oburzyć, może poza jednym, że s*)$* sprawę ze służbą zdrowia w W-wie w niektórych ośrodkach ;]

 

A jeżeli chodzi o swoją autoprezentację na zakończenie debaty, Kaczyński byłby świetnym przykładem jak wykorzystywać marketingowy bełkot przy posługiwaniu się pięknymi hasłami... z tą grą pod 'publiczkę' już trochę przesadza.

Edytowane przez Allen3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Allen3 Chodzi Ci o to hospicjum? Wczoraj jak patrzyłem na debatę pomiędzy szefami sztabów wyborczych to poprostu masakra. Redaktor w ogóle nie miał głosu :blink: Dzisiaj ma być podobno ostania debata pomiedzy Tuskiem a Kaczyńskim...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Allen3 Chodzi Ci o to hospicjum? Wczoraj jak patrzyłem na debatę pomiędzy szefami sztabów wyborczych to poprostu masakra. Redaktor w ogóle nie miał głosu :blink: Dzisiaj ma być podobno ostania debata pomiedzy Tuskiem a Kaczyńskim...

1687169[/snapback]

Witam

 

W sumie żenada.

Sądzę, że coraz więcej ludzi żałuje swoich wyborczych decyzji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zobaczcie, wczesniejszy topic byl o parlamencie i zdecydowanie w ankiecie wygralo PO, a w rzeczywistosci PiS... Tak samo bylo w sondazach, wygrywalo PO, a wygrao PiS... Hmmm :huh: :?...

 

Tak samo bedzie teraz w ankiecie powanym kandydatem jest Tusk, w Sondazach takze (choc jego popracie spada), a w wyborach wygra Lepper :huh: :unsure:...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że po wczorajszejdebacie poparcie dla Leppera spadnie. Zwyczajnie się ośmieszył jak powiedział, że na Białorusi jest lepiej niż w Polsce... Ciekawe tylko, który z kandydatów zyska...

 

Moim zdaniem przez najbliższą dekadę nie mamy szans na porządny rząd. Dopóki w polityce są Ci sami ludzie co 20 lat temu, nie mamy szans na jakąś poprawę :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Allen3 Chodzi Ci o to hospicjum?

Tak, dokładnie :)

 

(...) Dopóki w polityce są Ci sami ludzie co 20 lat temu, nie mamy szans na jakąś poprawę :?

Mam podobne zdanie w tej sprawie, tylko obawiam się, że za te kilkanaście lat może się to przerzucić z rodziców na dzieci i tak w kółko... :mur: Mam nadzieję, że tak się nie stanie.

 

Politycy i tak by się pozabijali za posadki w sejmie... Swiadczy o tym, m. in. to, że gdy w TVN24 ogłosili, że ten kto stanie na głowie dostanie mandat do sejmu, po kilku minutach od komunikatu w studiu musieli odłączyć telefon kontaktowy w tej sprawie, bo był zbyt duży natłok osób dzwoniących...

 

To jest chyba kolejny dowód na wypowiedź Einstain'a, głoszącą, że głupota ludzka jest nieskończona (urywając część o wszechświecie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zadnego z tych dwoch glabow bym nie zaglosowal.

Kaczka to du.pa wolowa, podpiera sie tym, ze z Walesa Solidarnosc zalozyl i on byl podpora calej polski - smiech !

Moze bym zaglosowal na niego ale jak ma wygladac jak gruby chinczyk to ja dziekuje.

Mc Donald - ten facet nawet nie potrafi powiedziec dlaczego mam na niego glosowac. Cos kreci i nie ufam mu.

Te inne tupety z USA to prawie z lozka spadam jak ich slucham.

Jedynie faktycznie Bochniarz by sie nadawala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak i przed parlamentarnymi z paltforma... chwytliwe haselka i ataki Kaczora zaczynaja brac gore... do tego jeszcze pewnie czesc ludzi porzuca kandydatow, o ktorych wiadomo ze i tak prezydentam nie zostana...

 

Niestety ladne hasla to u nas nadal podstawa przy rzadzeniu

Przepraszam, mój znajomy prowadzi kampanie dla TUSKA. Bez zadnych informacji !!! Nie obrazaj go. Kazda partia ma hasełka, każda partia ma specjalistów od perswazji, mowy ciała. Każdy gest który oglądasz, każde słowo, każdy wyraz np. ale, bo jest przemyślany. Niestety to są ludzie i popełniają błędy jak to mówi mój znajomy. Gdyby zachowywali się tak jak cyborgi w USA, łatwo byłoby zamanipulować i się wypromować bardziej.

 

 

Tusk niewygra z jednego względu. On jest liberałem i cała jego platforma obywatelska. Nie jest ani ciepły ani zimny. Przy SLD można wiedzieć czego się spodziewać, przy PiS można wiedzieć co będzie. Jednak przy PO, nic nie wiadamo. Jeszcze nic dobrego nie wyszło z bycia pośrodku.

 

Ja swój głos oddaje na Kaczke. Mój system wartości nie pozwala mi głosować na osobe, która nie zdradza swoich przekonań i uprzedzeń. Mówi o wszystkim i o niczym.

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zapomnę wywiadu z śp. Janem Nowakiem Jeziorańskim, kiedy powiedział, że ta Polska, którą mamy obecnie nie jest tą Polską, o którą on walczył. Mówił to z drżącym głosem. Mnie wtedy zakręciła się łza w oku. Układy, korupcja, walka o władzę to nie są przymioty państwa demokratycznego. Musimy jeszcze długo poczekać aż w nnaszym kraju ukształtuje się społeczeństwo obywtelskie, które będzie potrafiło "walczyć" za ojczyznę. Nie mamy człowieka, ani ludzi nadających się do sprawowania władzy. Możemy wybierać tylko mniejsze zło.

Edytowane przez Severus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zapomnę wywiadu z śp. Janem Nowakiem Jeziorańskim, kiedy powiedział, że ta Polska, którą mamy obecnie nie jest tą Polską, o którą on walczył. Mówił to z drżącym głosem. Mnie wtedy zakręciła się łza w oku. Układy, korupcja, walka o władzę to nie są przymioty państwa demokratycznego

Dokładnie i to mi się podoba. Kiedyś byłem z psem na dworze i zgadał mnie jakiś dziadek (pytał się o rase tego psa) i tak gadka-szmatka. Doszlismy do lasów (kiedyś partyzanci walczyli, chodzi mi o lasy giszowieckie w katowicach). To jest to, on właśnie powiedział, ze walczył za Ojczyzne, Honor za wolną Polskę. To co teraz widzi, to go przerasta, mówi gdyby wiedział, siedział by w pywnicy z resztą, a nie patrzał jak mu koledzy giną. To tak w skrocie, ale też łeska poszła z oka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam głosuję na Donalda z dość prostego i głupiego powodu:

wraz z jego żoną są wizualnie bardziej reprezentatywni niż broń boże

Kaczyński z małżonką :?

Tak w ogóle to wolałbym Borowskiego ale że nie ma żadnych szans to wybieram

mniejsze zło bo ogólnie to ani Kaczyński an Tusk nie sa z mojej bajki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam głosuję na Donalda z dość prostego i głupiego powodu:

wraz z jego żoną są wizualnie bardziej reprezentatywni niż broń boże

Kaczyński z małżonką  :?

Tak w ogóle to wolałbym Borowskiego ale że nie ma żadnych szans to wybieram

mniejsze zło bo ogólnie to ani Kaczyński an Tusk nie sa z mojej bajki.

1689226[/snapback]

Wiesz co, zacytuję tylko wypowiedz mechl!ka z poprzedniej strony....

Sorry ale jeżeli Twój wybor osoby na prezydenta bedzie zalezał od głosu danego kandydata czy np. jego imienia to naprawde zaczynam miec obawy co z tą Polską bedzie...

 

[ironia ON]

Co do reprezentatywności - A. Lepper pod tym wzgledem przeciez bedzie najlepszy - najdrosze garnitury, opalenizna, źel na włosach, drogi zegarek..

Nic tylko glosować.. ;]

O jezykach i kulturze nie wspominam bo po co.. ;]

[ironia OFF]

1685400[/snapback]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mogiel Takie same uproszczenia możemy powiedzieć o każdym z kandydatów. Każdy z nich ma jakieś wady i coś co sprawia, że wiele osób nie chce na niego głosować.

 

@Turrican Polska to nie USA, że w wyborach prezydenckich decyduje nawet odcień garnituru. My nie mamy społeczeństwa obywatelskiego. U nas decyduje merytoryczna debata kandydatów nie wygląd wizualny.

Edytowane przez Severus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam głosuję na Donalda z dość prostego i głupiego powodu:

wraz z jego żoną są wizualnie bardziej reprezentatywni niż broń boże

Kaczyński z małżonką  :?

Tak w ogóle to wolałbym Borowskiego ale że nie ma żadnych szans to wybieram

mniejsze zło bo ogólnie to ani Kaczyński an Tusk nie sa z mojej bajki.

1689226[/snapback]

Kurcze... co za ludzie. Jesli rzeczywiscie masz zamiar glosowac w ten sposob, to Cie musze zmartwic, bo.... No wlasnie! To zona Leppera sie najlepiej prezentuje. I co? Zaglosujesz na Andrzeja?

Poza tym, nikt Ci nie broni zaglosowac na Borowskiego. Jesli kazdy z takim podejsciem jak Twoje wybierze "mniejsze zlo", no to troche przykre, bo to nic innego jak glosowanie na sile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Tusk uciekł z tonącego statku i założył PO...

 

A Lepper ma kilkanaście wyroków sądowych i/lub spraw w toku...

 

A Borowski to był w PZPR...

 

A Kaczyński jest be, bo poparcia udzielił mu Rydzyk i źle (podobno) Warszawą rzaądził...

 

A Bubel to bubel...

 

...itd, itp...

 

Blah, na każdego coś się znajdzie, a urząd Prezydenta w Polsce to póki co, bardziej rola reprezentatywna niż ustawodawcza. Konstutucja RP daje mu bardzo małą władzę i w sumie wszyscy się boją jednego - że Kaczor będzie więcej ustaw "przepuszczał" (nie vetował). Ot co :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mogiel Takie same uproszczenia możemy powiedzieć o każdym z kandydatów. Każdy z nich ma jakieś wady i coś co sprawia, że wiele osób nie chce na niego głosować.

No i dobra to piszmy. Czy ktoś komuś broni? O co chodzi?

 

urząd Prezydenta w Polsce to póki co, bardziej rola reprezentatywna niż ustawodawcza.

To czemu tak wszyscy "znawcy" polityki jadą w tym temacie na ludzi którzy piszą, że głosują na kogoś z powodu lepszej prezencji? Przecież to "bardziej rola reprezentatywna". Może nie znają się na polityce i nie wiedzą kto będzie lepiej rządził państwem. Co mają nie głosować wogóle? Chyba każdy wie jak jest z frekwencją na wyborach w Polsce. Myślę że bardzo wielu głosujących głosuje na danego kandyta z powodów zupełnie nie związanych z polityką. No ale może się mylę. Edytowane przez Mogiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W reprezentowaniu chodzi nie tylko o wygląd. Wazne jest takze, jak taki prezydent zachowa sie np. podczas wizyty w innym kraju, odwiedzin jakiegos prezydenta.. Czesto takie wizyty potrafią cos zdziałac, przyniesc korzysc Polakom. Nieumiejetna dyplomacja moze zepsuc nawet najlepsze stosunki miedzynarodowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niikt Ci nie broni, tylko wtedy ten topic by miał 150 stron jak nie więcej i dalej by się to ciągnęło. Tu się z Tobą zgodzę, że zdecydowana większość ludzi głosuje na prezydenta bądź partię ze względów propagandowych a nie merytorycznych. Dajmy na to Kaczyńskiego. Częś jego elektoratu to zwolennicy Radia Maryja, jak wiadomo. Głosują na niego nie ze względu na program gospodarczy lecz dlatego, że poparł go x. Rydzyk.

Bardzo dużą rolę odgrywa kampania wyborcza, której najlepszym przykładem jest Tusk. Przed wyborami miał opinię zwyczajnego polityka, który do końca nie wie czego chce. W tym momencie sztab wyborczy wykreował go na człowiek stanowczego, który zawsze będzie bronił swoich idei.

W czasie trwania tej kampanii wyborczej zobaczyłem, że dla coraz większego grona ludzi ważna są również debaty wyborcze i to cieszy, ponieważ one prezentują prawdziwe oblicze kandydatów w obliczu stresu, trudnych i zaskakujących sytuacji i co najważniejsze ataków ze strony konkurentów i dziennikarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W reprezentowaniu chodzi nie tylko o wygląd. Wazne jest takze, jak taki prezydent zachowa sie np. podczas wizyty w innym kraju, odwiedzin jakiegos prezydenta.. Czesto takie wizyty potrafią cos zdziałac, przyniesc korzysc Polakom. Nieumiejetna dyplomacja moze zepsuc nawet najlepsze stosunki miedzynarodowe.

1689489[/snapback]

Dokładnie to miałem na myśli pisząc o funcji reprezentatywnej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaczyński = Rydzyk, Rydzyk = Radio Maryja

 

I wszystko jasne. Głosując na Kaczora głosujecie na Radio Maryja.

\

 

I tu kolego popełniasz błąd. Nikt z PiS nie wystepował w tym radiu. Po prostu tak się złozyło, że i rydzykowe poglądy i Kaczki są takie same. Nigdy nie było Rydzyk-Kaczyński czy coś w tym stylu. Rydzyk po prostu powiedział swoje zdanie. I nie obrażaj mi tu mojego kandytata. Tak jak mówiłeml Tusk nie wygra ze wzgledu na swój liberalizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...