Skocz do zawartości
fipa

Wybory Prezydenckie - Polska 2005

Na kogo zaglosujesz w wyborach prezydenckich?  

217 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zaglosujesz w wyborach prezydenckich?

    • Henryka Bochniarz (Partia Demokratyczna)
      4
    • Marek Borowski (Socjaldemokracja Polska)
      17
    • Leszek Bubel (Polska Partia Narodowa)
      3
    • Liwiusz Ilasz niezalezny
      2
    • Lech Kaczynski (Prawo i Sprawiedliwosc)
      29
    • Jaroslaw Kalinowski (Polskie Stronnictwo Ludowe)
      1
    • Janusz Korwin-Mikke (Platforma Janusza Korwin-Mikke)
      22
    • Andrzej Lepper(Samoobrona)
      6
    • Jan Pyszko (Polonijna Organizacja Narodu Polskiego-Liga Polska)
      0
    • Adam Slomka (Konfederacja Polski Niepodleglej)
      0
    • Donald Tusk (Platforma Obywatelska)
      107
    • Stanislaw Tyminski (Ogolnopolska Koalicja Obywatelska)
      1
    • Nie posiadam praw wyborczych
      14
    • Nie zaglosuje
      10


Rekomendowane odpowiedzi

masz jakiś problem z kościołem?

szkodzi Ci?

nie szkodzi, tylko wp*.*ala sie we wszystkie aspekty zycia. A poza tym, to jest dyskusja o wyborach prezydenckich, wiec nie prowokuj, nie dokarmiaj trolli i nie zaczynaj flamea. Kwiecien uzasadnial swoja opinie tematem kosciola, ty tylko robisz niepotrzebne zamieszanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się niestety, że kaczyński wygra w II turze.

Przejmie głosy Leppera, na którego głosowało sporo ludzi, dzięki czemu widać jak zidiociałe mamy społeczeństwo.

Ale Tusk powinien przejac Borowskiego... chyba:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tusk ma gadane:>

 

EDIT:

Aczkolwiek Kaczyńksi ma niezle riposty;]

1691954[/snapback]

Moim zdaniem łapanie za słówka Tuska przez Kaczynskiego świadczy tylko i wyłącznie o Kaczynskim.

 

 

EDIT:

 

Widzialem gdzies ankiete, gdzie był podział według wieku i wykształcenia.

 

Nie pamietam gdzie ona była, ale powiem, ze na Tuska głosowali ci lepiej wykształceni.

Edytowane przez fipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miastach wygral Tusk-51% a na wsi kaczor...

Bez obrazy dla nikogo ale chlopi nie powinni miec prawa glosu. Zaglosuja zawsze na tego kto im najwiecej obieca, historia pokazuje ze im wszystko jedno pod czyim sa panowaniem :/

 

@Fipa

dokladnie tak... tak samo bylo z parlamentem (wysze wyksztalcenie - PO) i wtedy taka analiza byla w newsweeku

Edytowane przez Errorx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wałęsa daje ostro ;)

1691989[/snapback]

;]

 

- Skoro Panu sie to wszystko nie podoba i jest Pan wsciekly, to dlaczego sam nie wzial Pan udzialu w wyborach?

- Nooo skoro wyhodowalismy sobie Rydzyka i Kaczynskich, to moj program nie jest do zrealizowania tutaj:>

 

 

Rozwaliło mnie to :lol:

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;]

 

- Skoro Panu sie to wszystko nie podoba i jest Pan wsciekly, to dlaczego sam nie wzial Pan udzialu w wyborach?

- Nooo skoro wyhodowalismy sobie Rydzyka i Kaczynskich, to moj program nie jest do zrealizowania tutaj:>

Rozwaliło mnie to :lol:

1691999[/snapback]

Mnie tez :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu się rodzi paradoks, kiedy wszyscy chcą, aby polskie społeczenstwo było bardzo dobrze wykształcone, ale są plany wprowaszenia płatnych studiów.

1691990[/snapback]

Wogóle co to za paranoja. Oni twierdzą, że płatne studia to wyrównanie szans? Czy może zbicie tych biedniejszych a bystrzejszych do kwadratu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie mysle, ze niestety Kaczka ma wieksze szanse w drugiej turze... Bo jesli np. elektorat Borowskiego przejdzie na Tuska, a Leppera (sic!) na Kaczyńskiego, to przewaga Tuska stopnieje do niecałych dwoch punktow procentowych:/ Poza tym teraz sztab Kaczynskiego przypusci decydujacy atak, podczas gdy Tusk jakby sie juz wyluzowal - przynajmniej takie odnosze wrazenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz jakiś problem z kościołem?

szkodzi Ci?

1691950[/snapback]

Widać że skoro tobie to przeszkadza to już przejeli władzę nad Twoim umysłem. W wielu miejscach to co ksiądz powie to jest święte. Kościół i księża mają większą armię niż niejeden kraj.

 

W mojej parafi ksiądz powiedział nieoficjalnie że on będzie księdzem dopuki jego matka żyje. Codziennie chodzi sobię na halę sportową łapać za d... nauczycielkę od matematyki, za pieniądze parafian kupuje sobie laptopy, aparaty cyfrowe i oficjalnie na ambonie popiera politykę rasistów (no chyba że dla was obrażanie żydów to nie jest rasizm) z radia maryja. Prawdziwych księzy z powołania to jest może 1%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie mysle, ze niestety Kaczka ma wieksze szanse w drugiej turze... Bo jesli np. elektorat Borowskiego przejdzie na Tuska, a Leppera (sic!) na Kaczyńskiego, to przewaga Tuska stopnieje do niecałych dwoch punktow procentowych:/

1692045[/snapback]

Tak zapewne będzie. Elektorat Borowskiego przeskoczy na Tuska, Leppera na Kaczyńskiego. Decydujące znaczenie będzie miała frekwencja. Zobaczymy czy więcej ludzi pójdzie na drugą turę. Jeśli będzie więcej, to jest szansa, że Tusk na tym zyska. Jest też inna możliwość - elektorat Leppera się wykruszy i nie pójdzie do wyborów, przez co potencjalne głosy na Kaczyńskiego przepadną.

 

Wiecie co mnie najbardziej denerwuje :?: Teksty PiSu, że PO i Tusk prowadzili agresywną kampanię, że zamiast rozmów o programach były spory. Najbardziej nie lubię zakłamania i fałszu - i tutaj PiS ma u mnie "-".

 

Kwiecień, jest już topic o "złych" księżach. Nie róbmy tu OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;]

 

- Skoro Panu sie to wszystko nie podoba i jest Pan wsciekly, to dlaczego sam nie wzial Pan udzialu w wyborach?

- Nooo skoro wyhodowalismy sobie Rydzyka i Kaczynskich, to moj program nie jest do zrealizowania tutaj:>

Rozwaliło mnie to :lol:

1691999[/snapback]

Hehehehehe :lol2:

Wałęsa daje rade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

Decydujące znaczenie będzie miała frekwencja. Zobaczymy czy więcej ludzi pójdzie na drugą turę.

[...]

1692075[/snapback]

Nie wiem jak dla was ale dla mnie 50% frekwencja to porazka :/, wiem ze moze nie byc kandydata, ktorego "program" nam odpowiada. Ale zeby az tak :angry:

Glosowanie to jest nasz ( nie wiem jak wy sadzicie ) obywatelski obowiazek i powinnismy isch do urn !! i jak to ktos wczesniej powiedzial wybrac mniejsze zlo, bo jak nie pojdziemy to sie dzieja takie chece jak teraz.... Lepper 13% :huh:

 

PS:

fipa cos takiego bylo na gazeta.pl ( po parlamentarnych ), klikalo sie i pokazywalo wedlug wieku, wyksztalcenia, miast, etc.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać że skoro tobie to przeszkadza to już przejeli władzę nad Twoim umysłem. W wielu miejscach to co ksiądz powie to jest święte. Kościół i księża mają większą armię niż niejeden kraj.

 

W mojej parafi ksiądz powiedział nieoficjalnie że on będzie księdzem dopuki jego matka żyje. Codziennie chodzi sobię na halę sportową łapać za d... nauczycielkę od matematyki, za pieniądze parafian kupuje sobie laptopy, aparaty cyfrowe i oficjalnie na ambonie popiera politykę rasistów (no chyba że dla was obrażanie żydów to nie jest rasizm) z radia maryja. Prawdziwych księzy z powołania to jest może 1%.

1692050[/snapback]

Ktos ci kaze nalezec do Kosciola? Ktos ci kaze dawac na tace? Ktos ci kaze sluchac kazan ksiedza? Jesli przeszkadza Ci to co robi ksiadz, to poskarz sie odpowiednim wladzom kosciola, a jesli uwazasz, ze nie pasuje ci kosciol to nie musisz do neigo nalezec...

 

Ps. Zeby nie bylo wcale nie jestem mocno wierzacy...

 

Wracajac do tematu. Odbieranie praw wyborczych jakiej kolwiek grupie spolecznej jest wypaczeniem demokracji i podhcodzi pod oligarchie.

Kompeltnie nei rozumiem argumenu, ze rolnicy glosuja na Leppera czy na Kaczynskiego bo im wiecej na obiecal. To chbya oczywiste, ze pewna grupa spoleczna wybiera takiego kandydata ktory bedzie walczyl o profity dla nich. Trudno, zeby glosowali na osobe X ktora chce np. zabrac im dotacje rzadowe.

 

Platne studia - TAK, ale musi za tym isc system stypendiow. Pogodzmy sie z tym ze pewien procent spoleczenstwa konczy swoj rozwoj intelektualny na maturze. Ktos w koncu musi wykonywac prace fizyczne.

 

To ze na tuska glosowlai ludzie z wyzszym wyksztalceniem nie jest zadna nowoscia. Taki ma elektorat. Zazwyczaj liberalowie to ludzie wyksztalceni ktorzy dzieki swojej wiedzy i umiejetnosciom nie potrzebuja "pomocy" panstwa.

 

To, ze ktos mial przeszlosc ludowa, ma sprawy w sondzie, czy ma cokolwiek innego na sumieniu o niczym nie swiadczy. Jesli wyborca wie o tym i dokonuje swiadomego wyboru, wybacza swojemu kadydatowy bledy, wszystko jest OK. Amerykanie wybaczyli Clintonowi Lewinska. ;]

 

Slowa mojego taty:

Naród ma taką władzę na jaką zasłużył.

 

z mojej strony:

x na Kaczynskiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wie mjak dla was ale dla mnie 50% frekwencja to porazka :/, wiem ze moze nie byc kandydata, kotego "program" nam odpowiada. Ale zeby az tak  :angry: 

Glosowanie to jest nasz ( nie wiem jak wy sadzicie ) obywatelski obowiazek i powinnismy isch do urn !!, jak to ktos wczesniej powiedzial wybrac mniejsze zlo, bo jak nie pojdziemy to sie dzieja takie chece ja kteraz.... Lepper 13%  :huh:

No to teraz wyobraź sobie taka sytuacje, ze wiecej osob ze wsi oraz małych miasteczek fatyguje sie do urn, frekwencja rosnie do 70% i poparcie Leppera do 33% :twisted: Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym teraz sztab Kaczynskiego przypusci decydujacy atak, podczas gdy Tusk jakby sie juz wyluzowal - przynajmniej takie odnosze wrazenie.

1692045[/snapback]

A ja zobaczyłem tendencję, jakoby Tusk się dopiero rozpędzał.

Wiecie co mnie najbardziej denerwuje :?: Teksty PiSu, że PO i Tusk prowadzili agresywną kampanię, że zamiast rozmów o programach były spory. Najbardziej nie lubię zakłamania i fałszu - i tutaj PiS ma u mnie "-".

1692075[/snapback]

Cro, dokładnie. Jak dla mnie nikt z nich( PiS) nie ma nikogo patrzącego na to z dystansem. Oni po prostu nie wiedzą jak to wszystko wygląda z oczu osoby trzeciej. Prawda jest taka, że mają oczka zaślepione władzą( notabene) podwójną i chcą jak najszybciej dopiąć swego( monopol w rządzie).

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz wyobraź sobie taka sytuacje, ze wiecej osob ze wsi oraz małych miasteczek fatyguje sie do urn, frekwencja rosnie do 70% i poparcie Leppera do 33% :twisted:

1692129[/snapback]

Wiesz und3r to niby sa wybory prezydenta polakow, wiec prezydenta wybranego przez 70% obywateli mozna by nazywac "wybrancem" narodu ;)

 

Jak wieksze popracie to i ludzie z miast tez pojda;) do urn.

 

A co do popracia Leppera, to wlasnie chyba ze wsi poszlo jakies 70% osob do urn, stad takie jego popracie ( mam nadzieje ze stad ;) ) a mieszkancy miast olali sprawe ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosowałem na Tuska...

Kaczyński to taki mały dyktator...

 

Ciekawostka wyborcza ;]

 

W 20 milionowym państwie jest dwóch kandydatów na prezydenta, a jeden z nich ma 200000 (może mieć nawet jedynie 170000) glosow, a drugi reszte, to ten pierwszy może zostać prezydentem w demokratycznych wyborach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że mają oczka zaślepione władzą( notabene) podwójną i chcą jak najszybciej dopiąć swego( monopol w rządzie).

1692130[/snapback]

Chcą żeby Kaczyński został Prezydentem, bo inaczej cały ich program diabli wezmą ;) Takie było założenie, że PiS zgarnia wszystko i teraz możemy się spodziewać ostrej kampanii, pomimo obietnic kandydatów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej, że nie będę głosował w drugiej turze, ale zagłosuję na Mc'Donalda (mimo, że się głupkowato uśmiecha i czasami nie wie co odpowiedzieć), bo jednego Lecha już mieliśmy na tym stołku i jak się to skończyło wszyscy wiemy.

Tak sobie oglądałem ten program wyborczy i wypowiedzi kandydatów oraz byłych prezydentów i powiem jedno: długo nie będziemy mieli lepszego prezydenta od Olka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Kaczyńskiego nie ma co głosować bo on chce aby takich rydzyków było więcej czyli księża będą bogaci lepiej będą mieć itd on za bardzo na katolicyzm na kościowy nastawia się, radia rockowe znikną będzie więcej katolickich i ocenzurować chce internet więc sporo zakazów np p2p itd tak czytałem ostatnio na onecie chyba, to jest według mnie duży minus jego ja na Tuska będe znów głosował normalny facet który z wie co chce osiągnąć i dobrze że nie jest z PIS-u bo będzie trzymał ręke na tym co będą wyprawiać w sejmie w razie czego coś zawetuje zobaczymy jak to będzie za 2 tygodnie.

Edytowane przez Soften

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Prawdziwych księzy z powołania to jest może 1%.

1692050[/snapback]

Robiłeś jakieś badania? Ilu księży przebadałeś? Przynajmniej 100 skoro dostałeś wynik "ksieża z powołaniem=1%". Piszesz brednie na podstawie jednego księdza, zresztą biorąc pod uwagę ten 1% to i tego jednego nie jestem pewien, może po prostu bajki piszesz. Nie chcesz to nie chodź do kościoła, chyba, że masz 12 lat i cię mama zmusza, wtedy sorki, pisanie bajek jak najbardziej Ci przystoi.

 

Wracając do wyborów to nie wydaje się Wam, że można było przeprowadzić głosowanie do sejmu, senatu i na prezydenta jednego dnia? Zamiast praktycznie trzech tur co dwa tygodnie, mielibyśmy jedną i Państwo zaoszczędziłoby na tym majątek, a tak mamy kolejne tygodnie kłótni, przekrzykiwania w TV, wyciągania brudów, opinii "ekspertów", mnie już mdli jak słyszę o wyborach.

 

PS. Soften, jesteś Wielki

Edytowane przez Bisio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...