Skocz do zawartości
Lumperator

ATI Radeon R520

Rekomendowane odpowiedzi

To ci dopiero  :lol2:

wyniki faktycznie imponujace, ale imho troche naciagane. zapewne wystarczyloby zmienic nazew pliku, aby sie przekonac, czy jest to kwestia poprawy ogl czy optymalizaji pod katem jedenj gry.

http://www.rage3d.com/board/showpost.php?p...74&postcount=60

tutaj d3 dostaje tez pare ladnych fpsow, ale pf i riddick juz mniej, dlatego uwazam, ze nie jest to tylko i wylacznie zasluga poprawy sterownikow ogl. no ale przyznac trzeba, ze jest postep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panowie w czwartek bede mial X1800 xl saphira, wiec zdam relacje..

stay tuned.....

 

(poczytalem fora zachodnie, i podobno bez problemu mozna podkrecic x1800xl do wartosci 620-650 rdzen 650-700 pamiec, a to rdzen lepiej niz xt a pamiec troszke wolniej. Jakis kolo dorwal zmodyfikowany powerstip i udalo mus ie podkrecic x1800xl bo narazie zaden program nie chce odczytac zegarow serii x1800. Pclab podkrecilo narazie overdrivem rdzne do 575 pamiec do 550 i nie bylo zadnych problemow, a jak wiem ten overdrive baaaaardzo delikatnie podkreca :) wiec jestem dobrej mysli.

 

w czwartek bede mial karcioche, jeszcze tylko musze dorwac plyte epoxa na pci-e

od razu porobie tesciorki i podziele sie z wami wynikami

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panowie w czwartek bede mial X1800 xl saphira, wiec zdam relacje..

stay tuned.....

 

(poczytalem fora zachodnie, i podobno bez problemu mozna podkrecic x1800xl do wartosci 620-650 rdzen 650-700 pamiec, a to rdzen lepiej niz xt a pamiec troszke wolniej. Jakis kolo dorwal zmodyfikowany powerstip i udalo mus ie podkrecic x1800xl bo narazie zaden program nie chce odczytac zegarow serii x1800. Pclab podkrecilo narazie overdrivem rdzne do 575 pamiec do 550 i nie bylo zadnych problemow, a jak wiem ten overdrive baaaaardzo delikatnie podkreca :) wiec jestem dobrej mysli.

 

w czwartek bede mial karcioche, jeszcze tylko musze dorwac plyte epoxa na pci-e

od razu porobie tesciorki i podziele sie z wami wynikami

 

pozdro

1716331[/snapback]

A nie lepiej DFI NF4 Ultra? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe niby ATI spóźnia się z premierą :lol: . ATI w miarę równolegle wypuściło całą rodzinę x1x00, można już kupić x1800, x1300 były (sa) na allegro, a nV? Ile miesięcy temu pojawiło się 7800? A słyszał ktoś coś o 7600 czy o 7200? :lol: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe niby ATI spóźnia się z premierą :lol: . ATI w miarę równolegle wypuściło całą rodzinę x1x00, można już kupić x1800, x1300 były (sa) na allegro, a nV? Ile miesięcy temu pojawiło się 7800? A słyszał ktoś coś o 7600 czy o 7200? :lol: .

1717812[/snapback]

A po co niby nV ma wypuszczac cos nowszego do sredniej polki :?

 

nV w przeciwienstwie do Ati juz ma duuuzo kart obslugujacych nowe efekty w kazdym segmencie (bogata rodzina 6), wiec imho nie mialoby sensu wprowadzanie nowych produktow do sprzedazy. Tak wiec Twoje argumenty sa conajmiej dziwne i troche pozbawione logiki :D pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i to mnie uspokoilo zupelnie :)

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showpo...80&postcount=72

 

wystarczy podniesc napiecie rdzenia i x1800xl biega z 700MHz dla rdzenia :)

pamieci bez podnoszenia napiecia biegaja na 705 MHz (xt ma 750)

 

co w rezultacie daje wynik ponad 9000 w 3dmarku 2005 :)

 

no jutro bede mial xl w swoich lapach to sie zobaczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta karcie nie rowna :? Ale zycze Ci powodzenia i jak najwyzszych wynikow w markach :wink:

 

BTW. Nie wiecie kiedy karty z serii x1800xt/xl beda dostepne w polskich sklepach,mam na mysli pelna dostepnosc czyli ide do pierwszego lepszego sklepu i biore co chce :roll: Wiem ze trudno cos wyrokowac ale moze macie jakies konkretne info :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze mzoe byc roznie ale mi wystarczy podniesc do poziomu Xt i bede mega zadowolony, a mysle ze uda sie to bez podnoszenia napiecia, gorzej z pamieciami bo xt ma 1.2ns a xl ma 1,4 ale to i tak daje mi w maire pewnosc ze pojda na 700MHz (1400) a to juz wystarczy :0

 

co do dostepnosci w sklepach pl to trudno cos rokowac mysle ze jeszcze pare tygodni moze z 2-3 jezeli chodzi o xl, a xt to jeszcze troche xt ma premiere w stanach 5 listopada wiec trzeba dodac okolo miesiaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jordi, stary lisie, już się na x1800 napalasz? No ładnie, ładnie ;) Znów zostanę w tyle. A tak serio, to czekam na obszerną relację okraszoną masą screenów z benchy. Powoli zbliza się pora na nowe gpu i wolałbym zostać przy ATi. Mam nadzieję, że ten 1800xl Cię (nas) nie zawiedzie! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jordi zyjesz??? :roll:  Daj znac co slychac ,czy masz juz nowy sprzet... a moze nie moze sie uporac z DFI :D pozdrawiam

1723392[/snapback]

No ta karta nie potrafi wyświetlać 2D i nie może chopok nic napisać na forum - nie wiedziałeś ?

 

ps. jeśli jesteś człowiekiem który dzisiaj zalogował się pierwszy raz w życiu na forum i jesteś zielony w te sprawy to zdanie skierowane do użytkownika chemiczny_ali nie ma nic wspólnego z prawdą.

 

ps2. nie chcę szerzyć stupidoty nie ? :rolleyes:

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zyje zyje, ale jeszcze nie mam karty w swoich rekach, czekam za kumplem co ja ma przywiezc z us, nie mam tez jeszcze plyty DFI. Mysle ze w poniedzialek juz cos skrobne, ale watpie ze na plycie DFI. W pracy mam gigabyte GA-K8N z pci-exp. wiec jak jeszcze nie bede mial mojej DFI to na kompie z pracy zrobie testy, tylko ze to jedynie nie krecacy sie A64 3000+ , ale chociaz zobaczymy jak sie kreci xl'ek.

 

Wiec podsumowujac jezeli nie dostane do poniedzialku mojej DFI, to przyniose w poniedzialek do pracy 1800xl i zrobie testy na kompie w pracy. wiec mysle ze poniedzialek godz 8-10 mozecie oczekiwac wynikow i screenow

 

pozdrowa

 

 

 

ps wlasnie zobaczylem ze jest juz dostepna w sprzedazy w siriusie.pl x1800xl sapphira - 1769zl

 

 

hehe ja dalem 390$

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XL nie może być szybszy od GTX :blink: Jedyną konkurencją dla flagowego produktu Nv jest X1800XT... XL satje do boju z GT ;]

1726688[/snapback]

Konkurencją oficjalną na nominalnych parametrach ale OC czasem czyni cuda...więc molimo tylko się nie pociachaj :-)

 

Ale serio to mam straszną nadzieje że oba 1800 będą super :-P

 

Na komputroniku też sie już pojawiły XLe

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś ma tego x1300 ?

Zamierzałem go kupić, ale słyszałem że jakieś problemy są...

Albo to tylko jakaś głupia plotka wymyślona przez fanów Nvidi. :)

1727956[/snapback]

niestety to nie plotki.

- stery sciagniete ze strony ati nie wykrywaly karty

- te z plytki mialy fatalna wydajnosc i BSODa w bf2

- brak mozliwosci oc; zaden soft tego nie wykrywa

- jakies dziwne znieksztalcenia obrazu, falowanie - dsub i bnc

- karta nie wykrywa monitora przez bnc, dopiero po ktoryms restarcie

- SM3.0, HDR i HDR+fsaa, nie dzialaja w zadnej gierce, ktora to wykorzystuje, przynajmniej w tych co sprawdzalem FarCry, AoE3, TotalOverdose, z prostego powodu - gra nie wykrywa karty

- dziwne zachowanie w fear; mimo, ze szybciej od 6600 to jednak wolniej jakos gra idzie

jezeli x1800 dziala podobnie to ja jednak jescze poczekam...trzeba czekac na stery i patche do gier...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...