Skocz do zawartości
Lumperator

ATI Radeon R520

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wszystko bylo podlaczopne.

 

Juz kiedy miala tez taka jazde z 3 diodami.

 

Swoje przezyla, przyjela na socket kilkaset procesorów :)

No dobra bez paniki a wracając do tematu OC X1800XL na tym asusie A8N-sli Dlux nie dośc że nie mogę pracować w dualu (2x1GB) to jeszcze z OC radka jest fatalnie ,na AtiTool 0.25beta10 max. dla rdzenia to 660MHz a dla ramek 660 wiec juz nie wiem co jest grane???? fatum jakies czy co ?? a może zły omen.................

chyba czas zmienić hobby

p.s.

udało misie zmusić tego asusa do pracy w dualu 2x1Gb i w dodatku pozwolił mi na OC (10% bios-owe) i nie bedę mieszał z biosami bo mobo pożyczona

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Moje pytanie jest w duzej mierze zwiazane z x1800xl, wiec zanim zostane skarcony za offtopic prosze o przeczytanie. Posiadam plyte glowna na socket 754 oraz karte graficzna agp, zasilacz neotec (420w). Mam zamiar na dniach zakupic x1800xl, wiaze sie to jednak ze zmiana plyty na pci-e. Wymiany zasilacza moja kieszen juz nie wytrzyma, a wszystkie plyty 754 na pic-e posiadaja 24pinowe zasilanie. Czy jesli zastosuje przejsciowke 20pin na 24 moge spokojnie instalowac karte i wszystko bedzie ok? czy jest mozliwosz ze cos padnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przejściówka 20 na 24 pin do zasilacza.

 

http://angela.pl/index.php?action=TowarPokaz&id_towaru=1119

 

Jeśli zasilacz nie posiada wtyczki dla gniazdka PCI Express dla karty to musisz dokupić jeszcze coś takiego: Chyba, że karta już ma taką przejściówkę w komplecie.

 

http://www.cooling.pl/index.php?cPath=84_141

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zasilacz nie posiada wtyczki dla gniazdka PCI Express dla karty to musisz dokupić jeszcze coś takiego: Chyba, że karta już ma taką przejściówkę w komplecie.

Przejściówka 2xMolex->PCIE jest w zestawie z kartą, jednak moim zdaniem przy OC karty i procesora przyda się mocny zasilacz 400W np. http://zenfist.pl/pID/46.htm, http://zenfist.pl/pID/58.htm

 

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy , ktoś z posiadaczy X1800XL przesiadł się może z 7800GT ? Jak jedna grafa ma się do drugiej . Na deafault z tego co widze to oczywiście GF lepszy , ale po O/C x1800XL kopie mu zadek... No i teraz nurtujące mnie pytanie... x1800xl czy 7800gt :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy , ktoś z posiadaczy X1800XL przesiadł się może z 7800GT ? Jak jedna grafa ma się do drugiej . Na deafault z tego co widze to oczywiście GF lepszy , ale po O/C x1800XL kopie mu zadek... No i teraz nurtujące mnie pytanie... x1800xl czy 7800gt :-|

 

Jest dokladnie jak napisales, X1800xl na deafult jest sredni, troche szybszy od X850XTPE. Jednak juz po podkreceniu wychodzi z niego bestia.

A jak jeszcze trafisz na taka sztuke jak moja, to masz karte szybsza od 7800GTX 256

Moja jest szybsza od 1800XT ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Heat ja na dniach planuje przesiadke :) Co do wydajnosci to opierajac sie na testach credits w cod2 widac ze nawet najbardziej wyjeb*** w kosmos GT nie dorowna XL na stock :blink: GT taktowany 500/600 osiaga w tescie ok.30fps a radek na stock ponad 34fps :-| Oczywiscie jest to zaledwie jeden tytul i nie nalezy wyciagac daleko idacych wnioskow ale warto sie zastanowic :roll:

 

Przykladowo Tranquility przesiadl sie z GT na XL i bardzo sie rozczarowal :? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła- zamówiłem x1800xt szafira. Zobaczymy, czy będzie choć w połowie tak komfortowa w użytkowaniu jak x800xt (czyt. bezkonfliktowa, szybka karta).

 

Chłodzenie powietrzem uważam za nieporozumienie w tej klasie kart i dlatego będę "rzeźbił" z blokiem na gpu.

 

Stąd moje pytanie: Racuch, mógłbyś podesłać fotki swojego x1800 z blokiem wodnym? Chciałbym rzucić okiem na Twoje mocowanie. Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła- zamówiłem x1800xt szafira. Zobaczymy, czy będzie choć w połowie tak komfortowa w użytkowaniu jak x800xt (czyt. bezkonfliktowa, szybka karta).

 

Chłodzenie powietrzem uważam za nieporozumienie w tej klasie kart i dlatego będę "rzeźbił" z blokiem na gpu.

 

Stąd moje pytanie: Racuch, mógłbyś podesłać fotki swojego x1800 z blokiem wodnym? Chciałbym rzucić okiem na Twoje mocowanie. Z góry dzięki!

Fotka wysłana.Jak dostaniesz radzia w łapy to napisz co i jak z Abadonem itp.

Pytanko do posiadaczy X1800XL ,jak wam sie sprawują po 2-3 tyg. uzytkowania bo w moim przypadku spada drastycznie OC rdzenia(z 680 do 580) i nie wiem ocb?? stery nie są winne to wiem,zasiłka też.Co prawda lecę teraz na pozyczonym Asusie A8NSLI Delux ale OC pamięci nie spadło nadal max. to 720MHz

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Pytanko do posiadaczy X1800XL ,jak wam sie sprawują po 2-3 tyg. uzytkowania bo w moim przypadku spada drastycznie OC rdzenia(z 680 do 580) i nie wiem ocb?? stery nie są winne to wiem,zasiłka też.Co prawda lecę teraz na pozyczonym Asusie A8NSLI Delux ale OC pamięci nie spadło nadal max. to 720MHz

No to tak jak u mnie tyle że znacznie wcześniej ja to miałem natomiast pamięć ok tylko rdzeń zaczął spadać ale na forum xtremesys i na jakimś innym już nie pamiętam ludziska mieli to samo co ty i ja w różnych odstepach czasowych - wychodzi na to że X1800XL ma tendencje do "umierania" ale nie wiem czym to może być spowodowane i głównie tylko OC rdzenia spada... przykro mi to mówić ale teraz masz 580 a niedługo możesz mieć 550 nawet lub mniej jeśli tak ci się zaczęło dziać no chyba że masz farta i stanie ci na 580...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak jak u mnie tyle że znacznie wcześniej ja to miałem natomiast pamięć ok tylko rdzeń zaczął spadać ale na forum xtremesys i na jakimś innym już nie pamiętam ludziska mieli to samo co ty i ja w różnych odstepach czasowych - wychodzi na to że X1800XL ma tendencje do "umierania" ale nie wiem czym to może być spowodowane i głównie tylko OC rdzenia spada... przykro mi to mówić ale teraz masz 580 a niedługo możesz mieć 550 nawet lub mniej jeśli tak ci się zaczęło dziać no chyba że masz farta i stanie ci na 580...

Moja chodziła 2 dni na 600-600 a dziś arty na or.zegarach. Poszła do serwisu. Jak mi się uda to zamienię na x1800xt. Wydaje mi się, że słabą stroną tych kart jest ich zasilanie w moim przypadku karta chodziła 630 1.3V i 500 mem lub 500core i 650 2.0V mem jak ustawiłem 630-650 zwis. Co dziwne po ustawieniu 1.3V i 2.0V i 500-500 zegary, arty a później zwis.

Początkowo myślałem, że to wina zasilacza i wstawiłem tagana 480w i 28A na 12V, ale to nie zmieniło. Ogólnie osobą, które stać na zakup x1800xt odradzam zakup wersji xl. Szanse na trafienie dobrej sztuki są średnie a z czasem będą jeszcze mniejsze. Gdzieś czytałem, nie wiem czy to plota, że do xl ładują odrzuty z XT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Gdzieś czytałem, nie wiem czy to plota, że do xl ładują odrzuty z XT.

Też to gdzieś czytałem i nawet kolega mi coś o tym mówił - ciekawe czy to prawda... :? no ale przeciez niektore XL krecą sie przynajmniej na XT (i póki co nie umierają...) więc co to wtedy byłby za "odrzut" hmm...

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to panowie mam zagadke :unsure:

 

Chyba wstrzymam sie z wymiana ,bo nie chce miec karte ktora umiera :huh: Juz cztery osoby maja takie przypadki a kart na forum jest ok10 wiec widac ze polowa umiera ,a moze byc gorzej :?

Poczekam do stycznia/lutego i wtedy cos pokombinuje :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja chodziła 2 dni na 600-600 a dziś arty na or.zegarach. Poszła do serwisu. Jak mi się uda to zamienię na x1800xt. Wydaje mi się, że słabą stroną tych kart jest ich zasilanie w moim przypadku karta chodziła 630 1.3V i 500 mem lub 500core i 650 2.0V mem jak ustawiłem 630-650 zwis. Co dziwne po ustawieniu 1.3V i 2.0V i 500-500 zegary, arty a później zwis.

Początkowo myślałem, że to wina zasilacza i wstawiłem tagana 480w i 28A na 12V, ale to nie zmieniło. Ogólnie osobą, które stać na zakup x1800xt odradzam zakup wersji xl. Szanse na trafienie dobrej sztuki są średnie a z czasem będą jeszcze mniejsze. Gdzieś czytałem, nie wiem czy to plota, że do xl ładują odrzuty z XT.

Czy trzeba przyjąć założenie, że i x1800xt po pewnym czasie działania na podwyższonych zegarach będzie "umierać"? Na szczęści ori takty x1800xt sądzę, że zadowolą mnie z nawiązką, ale wiadomo, że z czasem będzie o/c... nie uśmiecha mi się wysyłka (odpukać!) karty do serwisu po miesiącu działania z o/c.

 

PS. Racuch, dzięki za zdjęcie!

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy trzeba przyjąć założenie, że i x1800xt po pewnym czasie działania na podwyższonych zegarach będzie "umierać"? Na szczęści ori takty x1800xt sądzę, że zadowolą mnie z nawiązką, ale wiadomo, że z czasem będzie o/c... nie uśmiecha mi się wysyłka (odpukać!) karty do serwisu po miesiącu działania z o/c.

 

PS. Racuch, dzięki za zdjęcie!

Myślę, że nie masz się czego obawiać. ATI pozwoliło pośrednikom na OC do 700 core, więc tyle wydusisz na oryginalnym napięciu. Gpu XT to w pewnym sensie selekty. Myślę, że wydajność tej karty mile Cię zaskoczy, już xl przy 600-600 powaliło mnie po przejściu z x850xtpe. W 1280 + 4aaa i 8af wszystkie gry chodziły mi płynnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w czwartek ma być już kurier z 1800xt, zobaczymy co potrafi, liczę na +30% w grach względem aktualnej vga, na ile to realistyczne napiszę tylko jak już ją potestuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poki co nie narzekam ,caly czas mam podkrecona (715 / 850) i nie zamierzam jej odpuszczac :) ,wkrotce zapodam jej bios od PE i pewnie nie bede jej wtedy krecil .Przyznam jednak musze , ze karta nie jest zbyt obciazona (malo czasu na granie) .

Zawsze wychodzilem z zalozenia (podobnie jak draak) ,ze nie musze krecic kart do momentu w ktorym zaczyna brakowac im wydajnosci, jednak ta sztuka goscic bedzie do chwili pojawienia sie u dystrybutorow R580 lub G71 i biorac pod uwage niezbyt odlegla perspektywe , jest to jedyna szansa by ja potestowac .

Gdybym zauwazyl jakies niepokojace objawy dam znac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w czwartek ma być już kurier z 1800xt, zobaczymy co potrafi, liczę na +30% w grach względem aktualnej vga, na ile to realistyczne napiszę tylko jak już ją potestuję.

Róznica jest kolosalna(szczegolnie na demie HL2 LostCoast gdzie X1800XL pozwala na komfort bez zaciecia) i fakt że na granie czasu nie ma za bardzo to w praktyce stockowe zegarki X1800XL wystarczą.Niesmak jednak zostaje , po zamontowaniu karty po 5 dniach byłem w szoku a teraz po 3 tygodniach jedynie średnio zadowolony.Poczekamy ,zobaczymy a osobiście liczę na jakieś biosy,stery,tweakery(działające) i jeżeli to nie pomoże to po herbacie i jak cos znowu zmienię to w domu nikt sie nie zdziwi.........;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z tym "umieraniem kart" jestem z lekka zdziwiony - nie ladnie.

Moja smiga bardzo dobrze od momentu jak wsadzilem ja w plyte, moze to wina innych plyt glownych za malo napiecia daja na pci-e - nie wiem. Max moja x1800xl biega jak w opisie, i jest te jak widze mega wynik, zdecydowanie szybciej niz 1800xt.

Normaalnie ati toola mam ustawionego na 650/700 i na takich ustawieniach gram na codzien. na stockowym chlodzeniu tylko po przesmarowaniu arctic silverem5 temper. w idle 50stp w czasie grania 70 napiecie dla rdzenia 1.3 dla pamieci 2.0

 

Co do przesiadki z X800/x850 to ja tez sie wlasnie z takiej przesiadlem dokladnie x800xtpe i roznica jest ogromna, to co zaczynalo sie ciac na x800 tutaj nawet na stockowych zegarach ladnie biega, a na tym co gram 650/700 to juz wogole, we wszystko co jest na rynku moge pograc w 1280x1024 4xAA 16xAnizo HQ i super komfortowo sie gra, a w starsze tutuly jak np. Far Cry gram w 1600x1200 6xAA 16xAnizo HQ - wyglada to oblednie i biega mega plynnie - obecnie pogrywam jeszcze raz w far cry'a bo taka przyjemnosc grania w 1600 z wszystkim na max co sie da.

 

generalnie troche zaluje ze kupilem X1800XT ale kiedy mialem sie zdecydowac na zakup (kumpel wracal z US i mogl mi przywiesc) to Xt nie bylo jeszcze na rynku, zreszta ta moja Xl'ke kupilem z pierwszych serii ktora pojawila sie w US w www.newegg.com. NIe wiem moze pozniejsze wersje juz jakies gorsze sa, bo ten kumepl co mi przywozil tez taka sama kupil i biega mu prawie tak samo jak moja (gorzej o jakies 10MHz) i tez zadnych problemow do dzis.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jordi myślę, że masz rację z tym zasilaniem peg. Ja miałam, arty po 2 dniach. Ale gdy zaniżyłem takty gpu a mem oryginał arty znikały i gdy zostawiłem gpu na 500 i mem na 300 to arty też ustępowały. Mało prawdopodobne wydaje mi się by padły i pamięci i gpu a zastanawiające jest to, że gdy obniże takty samych mem albo samego gpu to arty znikają. Więc albo płyta albo układ zasilający kartę.

Racuch

sprawdz na ile idzie sam gpu przy oryginalnych taktowaniach pamięci

PS.

Panowie, kto to wytłumaczy karta na 400gpu i 400mem generuje błędy. Gdy ustawi się np. 400gpu-650 mem albo 625 gpu 400 mem jest ok.

Edytowane przez rxg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jordi myślę, że masz rację z tym zasilaniem peg. Ja miałam, arty po 2 dniach. Ale gdy zaniżyłem takty gpu a mem oryginał arty znikały i gdy zostawiłem gpu na 500 i mem na 300 to arty też ustępowały. Mało prawdopodobne wydaje mi się by padły i pamięci i gpu a zastanawiające jest to, że gdy obniże takty samych mem albo samego gpu to arty znikają. Więc albo płyta albo układ zasilający kartę.

Racuch

sprawdz na ile idzie sam gpu przy oryginalnych taktowaniach pamięci

PS.

Panowie, kto to wytłumaczy karta na 400gpu i 400mem generuje błędy. Gdy ustawi się np. 400gpu-650 mem albo 625 gpu 400 mem jest ok.

rxg - idzie na 640MHz

Mało tego nie widzę prawidłowości i logiki w OC X18000XL .(testowane 3DeSmarkami,COD2,NFSMW)

Riva Tuner -624MHz GPU 666MHz ram(stabilnie)

AtiTooL 02b10 -640MHz GPU 666MHz ram(stabilnie)

Overclocker -624MHz GPU 720MHz ram(stabilnie)

i badź tu mądry?? a ha przy 1,35VGpu FREEZ, wcześniej tego nie miałem zapodawałem nawet 1,4

Dla fanów WC zaadaptowany "na szybkiego" Abadon ,dla estetów może nie podejdzie ale działa.

link: Dołączona grafika

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i git Racuch z tym Abadonem! Ja popróbuję najpierw z moim abadonem gpu, a jak nie przypasi to da się coś innego. Z pewnością ta karta nie będzie u mnie chłodzona ac, bo to profanacja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rxg - idzie na 640MHz

Mało tego nie widzę prawidłowości i logiki w OC X18000XL .(testowane 3DeSmarkami,COD2,NFSMW)

Riva Tuner -624MHz GPU 666MHz ram(stabilnie)

AtiTooL 02b10 -640MHz GPU 666MHz ram(stabilnie)

Overclocker -624MHz GPU 720MHz ram(stabilnie)

i badź tu mądry?? a ha przy 1,35VGpu FREEZ, wcześniej tego nie miałem zapodawałem nawet 1,4

Dla fanów WC zaadaptowany "na szybkiego" Abadon ,dla estetów może nie podejdzie ale działa.

link: Dołączona grafika

Ponoć niektóre X1800XL źle znoszą wysoki Vgpu ... tylko które ??

Na XS nawet >1,2V miewają problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie zasilania. zastanawia mnie ten dodatkowy 80W zasilacz dolaczony do karty asus ax1800xt top (695/800). osobiscie jakos nie wierze w dobre intencje asusa dot. ludzi z slabszymi zasilaczami - jakos nigdy producenci nie mieli w tej kwestii skrupulow. moze skalkulowali, ze taniej im wyjdzie dodawanie zasilacza niz naprawy gwarancyjne kart. tak tylko glosno mysle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...