Skocz do zawartości
Lumperator

ATI Radeon R520

Rekomendowane odpowiedzi

draak zgrabne te WuCe ale do rzeczy:

bench X3

radek 610/610 (obecnie tak na codzień) @ Venice 2,7GHz

wyniki:

--------------------------

X3 - Reunion

--------------------------

Game version: 1.3.0.US

 

 

Graphic card name and driver used: Radeon X1800 Series Version [6.14.10.6587]

 

 

CPU name: AMD Athlon 64 Processor 3000+ Family 7 Model H

 

Video settings during benchmark:

Screen resolution: 1280 x 1024 * [32]

using shader profile: 3.0

Antialias Mode: 4x

Anisotropic Mode: 8x

 

Graphic & Shader settings

Texture quality: high

Shader quality: high

High quality bumpmaps: enabled

Environment map: enabled

Postprocessing: enabled

using 16bit vertex format: yes

 

Framerates

--------------------------------------------------------------------------------

Scene 00 57.4 average fps 45.0 minimum fps 81.0 maximum fps

Scene 01 36.6 average fps 15.0 minimum fps 74.0 maximum fps

Scene 02 56.6 average fps 42.0 minimum fps 82.0 maximum fps

Scene 03 64.9 average fps 43.0 minimum fps 126.0 maximum fps

 

Overall average framerate: 53.9 fps

Moim zdaniem bench wymagajacy mocno taktowanego GPU(sporo trójkątów do obliczenia) bo tekstury są marne.

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

--------------------------

X3 - Reunion

--------------------------

Game version: 1.3.0.US

 

 

Graphic card name and driver used: Radeon X1800 Series Version [6.14.10.6587]

 

 

CPU name: AMD Athlon 64 Processor 3200+ Family 7 Model H

 

Video settings during benchmark:

Screen resolution: 1280 x 1024 * [32]

using shader profile: 3.0

Antialias Mode: 4x

Anisotropic Mode: 8x

 

Graphic & Shader settings

Texture quality: high

Shader quality: high

High quality bumpmaps: enabled

Environment map: enabled

Postprocessing: enabled

using 16bit vertex format: yes

 

Framerates

--------------------------------------------------------------------------------

Scene 00 58.5 average fps 49.0 minimum fps 84.0 maximum fps

Scene 01 34.2 average fps 14.0 minimum fps 68.0 maximum fps

Scene 02 65.7 average fps 48.0 minimum fps 95.0 maximum fps

Scene 03 68.6 average fps 43.0 minimum fps 128.0 maximum fps

 

Overall average framerate: 56.7 fps

 

Taktowania 720/850, na wyższych nie próbowałem, bo bench jest długi. Zrobiłem jednak test na ustawieniach Racucha (610/610) i cpu@2.7GHz i miałem tylko 52fps, czyli syf w windzie straszny. Może jutro sformatuję dysk i zrobię rewizję tego wyniku.

 

PS. Jeśli już jesteśmy przy koncercie życzeń, to Sulaco, czy mógłbyś zrobić bencha w GTLegends (może być demo)? W GTR(ten sam silnik) 6800ultra była i do dwóch razy wolniejsza od x800xt, ciekawi mnie jak teraz ta zależność wygląda.

 

PS. Porównując wynik mój i Racucha wiem... że nic nie wiem. Jakim cudem mam tak niski wynik w scene01? Może to ram 215@2,5-4-4-7, może syf w windzie. Na 1szy pytanie odpowiem dostając g.skille, na drugie po formacie. Jakieś pomysły?

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Panowie :) ale jezeli mozecie zapuszczajcie demko przynajmniej dwa razy - za pierwszym przejsciem zawsze cos zahaczy.

 

PS. Jeśli już jesteśmy przy koncercie życzeń, to Sulaco, czy mógłbyś zrobić bencha w GTLegends (może być demo)?

oczywiscie. juz ciagne demko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem może wy mi powiecie z czego on wynika.

 

Sprzęt :

P4 3,2 HT EMT64

Asus P5LD2

2x Geil Dual DDR2 Ultra 667 MHz

Radeon Gigabyte x1800 xl

 

Stery

5.13

 

System :

Świerzo instalowany XP 32-bit

 

Problem jest taki że w 3dMark05 na sucho 500/500Mhz wynik : 6781 pkt

Po podkreceniu 574 1,1V / 603 1,9 V wynik 6981 pkt

 

Wydaje mi sie, że przy tym sprżęcie powinna być wyższa wydajność czy nie ?? Po drugie poza CPU 634MHz karty nie da sie już kręcić mam pasy na ekranie. Wszystko ustawiam programem Riva Tuner 2.0 RC. W ATI tool to samo :(

 

Niektórzy widze na słabszej konfiguracji procesor/pamięć osiągają na sucho nawet 7000 pkt i dlatego moje zdziwienie tymi wynikami

 

Poza tym czy NFS:MW jest tak wymagające, że nawet ta karta tnie się przy max detalach na 1280x1024

 

Aha co do 3dmarka

rozdzielczosc 1024x768

Anti-aliasing : none

Edytowane przez MisiekTT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto moj wynik w X3 :

 

--------------------------

X3 - Reunion

--------------------------

Game version: 1.3.0.US

 

 

Graphic card name and driver used: Radeon X1800 Series Version [6.14.10.6587]

 

 

CPU name: AMD Athlon 64 Processor 3000+ Family 7 Model H

 

Video settings during benchmark:

Screen resolution: 1280 x 1024 * [32]

using shader profile: 3.0

Antialias Mode: 4x

Anisotropic Mode: 8x

 

Graphic & Shader settings

Texture quality: high

Shader quality: high

High quality bumpmaps: enabled

Environment map: enabled

Postprocessing: enabled

using 16bit vertex format: yes

 

Framerates

--------------------------------------------------------------------------------

Scene 00 61.9 average fps 49.0 minimum fps 89.0 maximum fps

Scene 01 38.5 average fps 19.0 minimum fps 79.0 maximum fps

Scene 02 62.3 average fps 47.0 minimum fps 95.0 maximum fps

Scene 03 66.5 average fps 34.0 minimum fps 139.0 maximum fps

 

Overall average framerate: 57.1 fps

 

 

©2005 EGOSOFT

For more information http://www.egosoft.com

 

 

Procek 2800MHz

2GB 2T 260MHz

grafika puszczona 650/750

 

Wiec draak jak widac rzeczywiscie gdzies gubisz te fps :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem może wy mi powiecie z czego on wynika.

 

Sprzęt :

P4 3,2 HT EMT64

Asus P5LD2

2x Geil Dual DDR2 Ultra 667 MHz

Radeon Gigabyte x1800 xl

 

Stery

5.13

 

System :

Świerzo instalowany XP 32-bit

 

Problem jest taki że w 3dMark05 na sucho 500/500Mhz wynik : 6781 pkt

Po podkreceniu 574 1,1V / 603 1,9 V wynik 6981 pkt

 

Wydaje mi sie, że przy tym sprżęcie powinna być wyższa wydajność czy nie ?? Po drugie poza CPU 634MHz karty nie da sie już kręcić mam pasy na ekranie. Wszystko ustawiam programem Riva Tuner 2.0 RC. W ATI tool to samo :(

 

Niektórzy widze na słabszej konfiguracji procesor/pamięć osiągają na sucho nawet 7000 pkt i dlatego moje zdziwienie tymi wynikami

 

Poza tym czy NFS:MW jest tak wymagające, że nawet ta karta tnie się przy max detalach na 1280x1024

 

Aha co do 3dmarka

rozdzielczosc 1024x768

Anti-aliasing : none

Pokaz no mi kto z osob, ktore czynnie biora udzial w tej dyskusji ma slabszego proca/pamieci od twoich ?

 

Masz niekreconego P4 wiec nie spodziewaj sie rewelacji... MHz Intela nie rowna sie MHz AMD... Wiec musisz sporo proca podgonic , zeby przestal byc waskim gardlem twojego konfigu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaz no mi kto z osob, ktore czynnie biora udzial w tej dyskusji ma slabszego proca/pamieci od twoich ?

 

Masz niekreconego P4 wiec nie spodziewaj sie rewelacji... MHz Intela nie rowna sie MHz AMD... Wiec musisz sporo proca podgonic , zeby przestal byc waskim gardlem twojego konfigu...

Bardzo ciekawe od kiedy to 3000+ 64 jest szybsze w MHz od P4 3,2 w gwoli ścisłości 3000+ jest taktowane tylko 2,6 GHz a mój jest 3,2 Ghz pomyliły ci sie tu troche zależności

Edytowane przez MisiekTT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe od kiedy to 3000+ 64 jest szybsze w MHz od P4 3,2 w gwoli ścisłości 3000+ jest taktowane tylko 2,6 GHz a mój jest 3,2 Ghz pomyliły ci sie tu troche zależności

:lol:

 

Moze te twoje DDR2 nadrabiaja wszystko co ? :lol:

 

Bez komentarza , proponuje sciagnac klapki z oczu i poprzegladac testy...

 

I takie male sprostowanie : 3000+ jest taktowany 1.8GHz . Zebys mial podobna wydajnosc co wiekszosc uzytkownikow A64 @ 2.7GHz to musialbys minimum 4.2GHz zrobic na swoim P4 a i tak bys nie dal rady...

 

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tych wykresow wyczytales ? :lol:

 

Bo ja wyczytalem dokladnie to co napisalem tobie wyzej... Jakos nie widze na tych wykresach , ze P4 3.2 kopie dupe AMD 2.6GHz . Natomiast widze , ze taktowany 2.2GHz A64 kopie dupe twojej pentiawce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiek - prosze Cie przestan juz pisac bo tylko zaczynasz frustrowac znajacych sie jako tako na PC uczestnikow. Piszesz bzdury i tyle

 

Procesor AMD64 3000+ jest taktowany zegarem 1800MHz (wersja 754 jest taktowana 2000MHz) to po pierwsze

Po drugie jak wynika z tabelek ktore podales (ale widac ze masz problemy z ich zrozumieniem) to procesor AMD64 4000+ jest taktowany zegarem 2400MHz wiec sobie policz ze jak podkrecisz AMD64 do wartosci 2700-2800 to masz wtedy PR rating ok 4400+, czyli teoretycznie

odpowiednik procesora P4 z zegarem 4400MHz. Naprawde nie chce mi sie tutaj tlumaczyc tobie co to jest PR rating itd, wejdz na forum AMD i tam sobie poczytaj o tych prockach i wtedy zabieraj glos.

 

A odpowiedz na twoje pytanie dlaczego masz tak niski wynik to wlasnie dal ci Heat - twoj procesor jest waskim gradlem i zaniza ci wynik.

ja na swoim A643000+ podkreconym na 2700 mialem na X1800XL nie kreconym 500/500 ok 7600pkt.

 

I prosze cie drugi raz, przestan

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiek - prosze Cie przestan juz pisac bo tylko zaczynasz frustrowac znajacych sie jako tako na PC uczestnikow. Piszesz bzdury i tyle

 

Procesor AMD64 3000+ jest taktowany zegarem 1800MHz (wersja 754 jest taktowana 2000MHz) to po pierwsze

Po drugie jak wynika z tabelek ktore podales (ale widac ze masz problemy z ich zrozumieniem) to procesor AMD64 4000+ jest taktowany zegarem 2400MHz wiec sobie policz ze jak podkrecisz AMD64 do wartosci 2700-2800 to masz wtedy PR rating ok 4400+, czyli teoretycznie

odpowiednik procesora P4 z zegarem 4400MHz. Naprawde nie chce mi sie tutaj tlumaczyc tobie co to jest PR rating itd, wejdz na forum AMD i tam sobie poczytaj o tych prockach i wtedy zabieraj glos.

 

A odpowiedz na twoje pytanie dlaczego masz tak niski wynik to wlasnie dal ci Heat - twoj procesor jest waskim gradlem i zaniza ci wynik.

ja na swoim A643000+ podkreconym na 2700 mialem na X1800XL nie kreconym 500/500 ok 7600pkt.

 

I prosze cie drugi raz, przestan

Oki sorry nie zauważyłem, że procki macie przekręcone :), chodziło mi tutaj tylko o sam fakt że gołe AMD 64 nie koniecznie kopie dupe p4 i fakt faktem nie zrozumiałem heat'a my bad po całej nocce zdażają mi sie takie.

 

Jeszcze jedna sprawa czy bawiliście sie może NFS:MW na maks detalach, czy sprzęt daje rade ?? bo chyba fps sie nie da zmierzyć, no i jeszcze jedno z tego że mój x1800XL powyżej 640 Mhz na procku nie idzie to chyba znaczy że to jakaś słabsza wersja ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe od kiedy to 3000+ 64 jest szybsze w MHz od P4 3,2 w gwoli ścisłości 3000+ jest taktowane tylko 2,6 GHz a mój jest 3,2 Ghz pomyliły ci sie tu troche zależności

Nie chce tutaj sie kłócić bo to będzie OT ale poczytaj sobie troche testów kolego i spójrz na ich wyniki tu masz jeden przykładowy z Tom's Hardware

 

EOT :)

takich bzdur juz dawno na tweaku nie czytałem LOL

 

ps.

"gołe" AMD64 kopią dupę P4 w każdej grze

ps. 2

fps da się zmierzyć frapsem :)

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki sorry nie zauważyłem, że procki macie przekręcone :), chodziło mi tutaj tylko o sam fakt że gołe AMD 64 nie koniecznie kopie dupe p4 i fakt faktem nie zrozumiałem heat'a my bad po całej nocce zdażają mi sie takie.

 

Jeszcze jedna sprawa czy bawiliście sie może NFS:MW na maks detalach, czy sprzęt daje rade ?? bo chyba fps sie nie da zmierzyć, no i jeszcze jedno z tego że mój x1800XL powyżej 640 Mhz na procku nie idzie to chyba znaczy że to jakaś słabsza wersja ??

 

co do AMD64 to i gole 3000+ raczej skopie "dupe" P4 3000MHz, w grach to juz na 100%. Co do NFS MW - na tej kracie pograsz ze spokojem, poczytaj topic o NFS MW tam sa opinie roznych uzytkownikow z roznymi kartami. Co do wyniku 640MHz dla rdzenia twojej karty to bardzo dobry wynik. Moja biega na 670 i jest to jeden z wiekszych wynikow jak na kate X1800XL wiec naprawde nie powinienes narzekac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MisiekTT

jak masz jakiegoś kumpla który posiada A64 i pcie to po prostu przejdź się do niego ze swoim radosławem i się przekonasz kto komu skopię dupe :D

co jak co wynik biedny ja na swoim gto@16p uzyskałem 7k w 3Dmarku05.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.s mam 3200 wiec moze troche lepiej wypada

 

Dzieki jordi za info, właściewie stabilną prace mam przy 575 / 600, poprubuje jeszcze troche ile sie da wyciągnąć, i jeszcze lame pytanie - czy to nie uszkodzi mojej karty, bo w sumie nigdy sie nie bawiłem taktowaniem karty graficznej

 

A drugie pytanie czy istnieje juz jakiś układ chłodzący do tych kart czy niestety jestem zmuszony narazie używać fabrycznego ?? ( Niestety nie wchodzi w gre WC )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chcesz zmienic uklad chlodzacy teraz to jest tylko zalman V700cu i radiatorki na pamieci. W tym topicu sa zdjecia i opisy tego ukladu. A jezeli mozesz poczekac to w lutym pojawi sie w sprzedazy cooler do seri X1800 od arctic'a .

 

Zreszta wszystko jest w tym topicu przeczytaj sobie caly temat i bedziesz naprawde sporo wiedzial o swojej karcie... :!: :!: :!: :!:

nie rob smietnika zadajac pytania na ktore masz odpowiedzi w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z leksza podciągnąłem timingi na tych hynixach i już wyniki w markach poszły w górę, także w tym x3 jest lepiej.

 

--------------------------

X3 - Reunion

--------------------------

Game version: 1.3.0.US

 

 

Graphic card name and driver used: Radeon X1800 Series Version [6.14.10.6587]

 

 

CPU name: AMD Athlon 64 Processor 3200+ Family 7 Model H

 

Video settings during benchmark:

Screen resolution: 1280 x 1024 * [32]

using shader profile: 3.0

Antialias Mode: 4x

Anisotropic Mode: 8x

 

Graphic & Shader settings

Texture quality: high

Shader quality: high

High quality bumpmaps: enabled

Environment map: enabled

Postprocessing: enabled

using 16bit vertex format: yes

 

Framerates

--------------------------------------------------------------------------------

Scene 00 60.0 average fps 50.0 minimum fps 87.0 maximum fps

Scene 01 35.1 average fps 15.0 minimum fps 70.0 maximum fps

Scene 02 66.0 average fps 49.0 minimum fps 96.0 maximum fps

Scene 03 70.8 average fps 44.0 minimum fps 134.0 maximum fps

 

Overall average framerate: 58.0 fps

 

Przeglądając np. orby albo tematy na xs forum na procu takowanym 2.8GHz (naturalnie a64/x2, nie p4, tu ukłony w stronę trola ze strony 30ej :lol:) ciężko o więcej niż ten mój wynik.

 

http://service.futuremark.com/servlet/Inde...b/projectsearch

 

Jednak sądzę, że z g.skill'ami PC4000HZ , które na dniach (dłuuuuga droga z USA ;) ) zagoszczą u mnie zbliżenie się do 10,700 będzie realne.

 

A sam x3 bench... siakiś faktycznie wrażliwy na taktowanie cpu/ ram i dziwny... w 2 pierwszych scenach Jordi lekko odskakuje, by w ostatnich dostać lanie ;) Odpalę go dla ciekawości jak będę mieć te 2GB (liczę na ok 260MHz przy 1T), bo teraz można tylko zgadywać, co jest przyczyną takiego zachowania mojego konfigu.

 

PS. JAKIE macie temperatury GPU VRM po ostrym, 3-4h 3D, katowaniu? U mnie z lekkim nawiewem dochodzi do ok 59-60C. Nie pamiętam prawdę pisząc ile było na ori chłodzeniu...

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w trakcie katowania 3d przy ustawieniach 650/720 (w takich gram na codzien) napiecie 1.350 dla rdzenia i 2.1 dla pamieci mam 65stp, jak ustawie swoje max 670/770 to juz temp. jest powyzej 70stp

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...