Skocz do zawartości
Lumperator

ATI Radeon R520

Rekomendowane odpowiedzi

I nie tylko dla Ciebie ;) , osobiscie tez nie widze w nim mozliwosci przewidywania (wrozbiarstwa) jesli chodzi o najnowsze nadchodzace gry. Jak slusznie zauwazyles nawet 3DMark 05 nie wstrzelil sie ze swoja "przewidywalnoscia" i framerate w najbardziej wymagajacych grach w znacznie wyzszych ustawieniach poprawiajacych jakosc, mamy wyzszy niz ma to miejsce w Marku .Niemniej 05 pozwalal ocenic wydajnosc kart ,szeregujac je w kolejnosci jaka reprezuja w grach (mniej - wiecej) co pozwalalo znajac ich ceny w prosty sposob wybrac te ktora nam odpowiada. Mark 06 komplikuje nieco sprawe, poniewaz ktos sugerujacy sie wydajnoscia w nim moze uznac ,ze 7800GT/GTX256 jest znacznie lepszym wyborem niz X1800XT - z czym bym polemizowal ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie tylko dla Ciebie ;) , osobiscie tez nie widze w nim mozliwosci przewidywania (wrozbiarstwa) jesli chodzi o najnowsze nadchodzace gry. Jak slusznie zauwazyles nawet 3DMark 05 nie wstrzelil sie ze swoja "przewidywalnoscia" i framerate w najbardziej wymagajacych grach w znacznie wyzszych ustawieniach poprawiajacych jakosc, mamy wyzszy niz ma to miejsce w Marku .Niemniej 05 pozwalal ocenic wydajnosc kart ,szeregujac je w kolejnosci jaka reprezuja w grach (mniej - wiecej) co pozwalalo znajac ich ceny w prosty sposob wybrac te ktora nam odpowiada. Mark 06 komplikuje nieco sprawe, poniewaz ktos sugerujacy sie wydajnoscia w nim moze uznac ,ze 7800GT/GTX256 jest znacznie lepszym wyborem niz X1800XT - z czym bym polemizowal ...

 

i wszystko na temat ;)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy do tego fakt, że nowy maruś bierze pod uwagę (oprócz vga) z naszych komponentów jedynie fakt posiadania x2 (nawet dual core od intela wypadają blado... oj, wymiecie x2 ze sklepów teraz ;)) i mając w nosie czy się ma 128MBsdram czy też może coś więcej :P Również między a64@2.0GHz, a 2.8GHz nowt marek raczej nie widzi różnicy (ok 90pkt). Słowem, x2 + 256MB ddr400 to trend na przyszłość- ja się nie zamieniam ;)

 

Podobnie jak Panowie wyżej także liczę na nowe stery od ati, jednak właściwy przyrost to powinno być ok 1000pkt, a jest to imho nierealne (tu rację ma Sulaco pisząc o mniejszym supporcie w x1800 niektórych funkcji przetwarzania obrazu 3D). Ale prawda jest taka, że jak się pojawi gra, która zacznie nam się "dusić", to ... zmieni się grafę. Aktualnie w 1280+AAx4 jest na tyle dobrze, że nie musi być lepiej.

 

I tym optymistycznym akcentem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko. Czy w X1800XL kazda karta nadaje sie do Crossfire ? Chodzi mi o to, ze w przypadku X8xx potrzebna byla karta "matka" np: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=25119 wyraznie jest napisane, ze jest to karta Master do CF.

 

W x1800 XL/XT nie spotkalem sie jeszcze z tak oznaczonymi kartami, jednak na opakowaniu od szafirka x1800XL widac (w tle) napis crossfire.

 

Czyli jak to teraz jest? kazda karta nadaje sie do CF, znaczy ulepszyli je tak ze nie potrzeba juz mastera?

 

EDIT: nosze sie z zamiarem zlozenia (chyba jako [ierwszy na tym forum ;) ) platformy opartej na mobo z R480 (najpardopodobniej Asus, bo DFI jest stanowczo za drogie, a MSI nie daje rady - max fsb 260 porazka) + 2x X1800XL...... i dlatego pytam ;)

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buu, także i w przypadku x1800 potrzebna jest karta master. Musisz kupić X1800 Crossfire Edition, a do niej x1800xl i już masz CF ;) Trzymam kciuki za powodzenie projektu!

Tak sobie przeczytalem troche o "nowym 3dmarku" i ....zrezygnowalem z x1800 (7800gt kopie x1800xt)...... ich miejsce najprawdopodobnie zastapi X1900 :-P poprawiona architektura :] . Jednak bedzie to troche trwalo ;) najpierw plyta + jedna karta a za miesiac 2 ;) ciekawe tylko kiedy wyjdzie x1900 bo cos o nim nikt nic nie pisze..... albo moze w dniu premiery x1900 ceny x1800 poleca na leb na szyje :lol2: i kupie odrazu 2 sztuki x1800xt :]]]]] Zobaczymy.

 

EDIT: To co napisal Sulaco moze, a raczej chyba jest, baaardzo prawdopodobne. Wydali x1800 za szybko, przeciez pierwsze zapowiedzi wskazywaly, ze ma to byc cos jak x1900 :/ , poczekam na nowe stery od ATI i zobacze o ile przyspiesza x1800 :wink: (x850xt po wydaniu nowych sterow przyspieszyl w 3D 2k5 o 1k punktow :] )

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, to coś niedokładnie czytałeś ;) gt raczej nie kopie x1800xt (chyba że jest już jakiś wynik na 7800gt i a64 >4,6k).

 

Premiera x1900 też jest przecież znana... a cena x1800xt pewnie spadnie, ot tak do... 1600-1700pln. Ale dobrze robisz, że się wstrzymujesz, ja też na twoim miejscu bym zaczekał na g71/x1900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie AndyN powatpiewal w te date. I tak sprzet bym zmienial w lutym (teraz sesja itp.).

 

Jezeli cena by do tylu spadala to spox ;) i tak bym mial ja jeszcze troche taniej.... no chyba ze ATI wyceni x1900 na ponad 2,6k to wtedy obnizka cen x1800 nie bedzie potrzebna (x1800xl -1700zl, x1800xt 2,2k, a x1900 ~2,5k)

 

ehhh a mialem od ciebie draak kupowac x850xt :]]]] jak to sie wszystko szybko zminia :].

 

Bedzie trzeba nadgodziny wyrobic w styczniu i w lutym dodatkowe :]]

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) PS. Jak tam kostki? Zadowolony jesteś?

OT:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
2,5-3-3-6 1T 255 MHz (proc 9*311 div 166) działa pod Battlefield2. Jak znajdę czas (urlop) to potestuję czy pójdą wyżej z cl3.0 czy może na jakichś innych timingach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm jest jeden malenki minus CF (jak i SLI), ktory teraz zauwazylem. Mianowicie Waciki, X1800XL pobiera od 80 do 100W podczas pracy. 2X 100W to 200W na same karty...... a ja mam raptem tagana 420W :? dodatkowo czesto komp musi mi chodzic 24/24 <_< nie usmiechaja mi sie te dodatkowe waciki :unsure: ...... Musze to jeszcze dokladnie przemyslec, moze taniej wyjdzie kupienie X1900... (tylko ciekawe ile bedzie kosztowal, niby premiera 24-01 ) albo X1800XT i go wykrecenie na maxa. Tyle pytań czekajacych na odpowiedz.

 

EDIT: kumpel (ma sklep) znalazl mi Club3D X1800XL 256mb/256bit za 1390zl :]]]] calkiem atrakcyjna cena :] pomyslec ze w komputroniku szafirek kosztuje ~1700zl.

 

PS: tylko ze jest teraz nowy chinski rok a wiec dostaw narazie nie ma :[

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa karte dostalem z serwisu.

Kupilem MSI i wrócilo pudlo MSI z serwisu te samo ale karta juz inna nie MSI...

Nie bądź tego taki pewny. Normalną praktyką jest wymiana uszkodzonych kart na karty z wcześniejszych reklamacji już naprawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj sie u mnie ostatnio padło prawie wszystko............ oprócz X1800XL ;)

p.s.

jak ja bym Tobie dopicował grafe to byś chyba nie poznał ;)

A co do wyników to prawda lezy pewnie po środku.Ja osobiscie nie mam powodów do zmiany wszystko mi chula w 1280 z AA więc po co?? Popalic da pewnie Unreal3 i Oblivion i w nich AA bęzie nie do przełknięcia dla X1800XL ale mamy jeszcze czas .

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj sie u mnie ostatnio padło prawie wszystko............ oprócz X1800XL ;)

p.s.

jak ja bym Tobie dopicował grafe to byś chyba nie poznał ;)

A co do wyników to prawda lezy pewnie po środku.Ja osobiscie nie mam powodów do zmiany wszystko mi chula w 1280 z AA więc po co?? Popalic da pewnie Unreal3 i Oblivion i w nich AA bęzie nie do przełknięcia dla X1800XL ale mamy jeszcze czas .

NIe boj sie zawsze by sie znalazl jakis slad, nawet na gniezdzie od monitora czy wentylatorze...

 

 

Tyle ze od pazdziernika nie moge sobie zabardzo pograc, najpierw pamieci 2x1GB Cricial sprawa jeszcze nei skonczona, czekam na pamieci i karta teraz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umiem rozpoznac czy karta jest nowa czy uzywana...

Kiedyś reklamowałem 5900xt Gigabyte, odesłali mi niby nową i na taką wyglądała. Po sprawdzeniu czy dobrze chodzi zabrałem się za wymianę chłodzenia na rdzeniu, zamiast żółtego kleju była biała pasta i rdzeń 5950U. Karta wyglądała idealnie, ślady użytkowania na gniazdach są i na nowych kartach.

 

I jeszcze to

"Na mojej czarnej liście firm, produkujących sprzęt komputerowy jest także fitma MSI. Mówiąc dokładniej jej serwis.

Jakiś czas temu zepsuła mi się grafika MSI 6600GT PCIE. Kartę wysłalem do serwisu. Po miesiącu czekania przyszła paczka, w której znalazłem tą samą grafikę. Włożyłem ją do PC, początkowo bylo ok, ale po około godzinie pracy karta całkowicie padła”

link

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=177801&hl=

Edytowane przez rxg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i kopie ale ja jakos w polsce nie widzialem jeszcze 7800GTX 512Mb. Nie mowie o testach tylko o sklepach, co innego X1800XT kupic mozna....... wiec moze i GTX 512MB jest wydajniejszy ale nie da sie go kupic :]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz czekać na r620 i g80 :) tak jak ja :), a co do produktu który wybiorę nie mam sentymentów ;) liczy się tylko wydajność i cena za jaką daną kartę dostane

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jak ja bym Tobie dopicował grafe to byś chyba nie poznał ;)...

 

Zamiast Pimp My Ride to będzie Pimp My GPU :lol: :wink:

 

Nie wiecie czy nowe radki X1800XT mają standardowo podniesione zegary ? bo chyba kiedyś na tweaku w newsach czytałem coś że mieli je podwyższać fabrycznie ale nie jestem pewien dokładnie czy o to chodziło... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Pimp My Ride to będzie Pimp My GPU :lol: :wink:

 

Nie wiecie czy nowe radki X1800XT mają standardowo podniesione zegary ? bo chyba kiedyś na tweaku w newsach czytałem coś że mieli je podwyższać fabrycznie ale nie jestem pewien dokładnie czy o to chodziło... :?

taaaaa ASUS TOP Elite Super Edyszyn (raczej dostępny na papierze) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po załadowaniu biosu od xtpe (coś takiego jakiś czas temu pojawiło się na www szafira) takty się podwyższają (a wraz z nimi napięcie dla gpu).

uuuuuu napiecie na gpu :] mniam coraz bardziej przekonuje sie do X1800XL :] tylko, ze jest maly wybor plyt na CF, jedynie MSI Asus i DFI. Na MSI (400zl)uzyskasz badziewne FSB ~260, Asus (460zl)stabilnie chodzi do 325mhz, a DFI (870 :angry: ) oczywiscie najlepsze 335mhz. Dodatkowo na DFI jest wieksza odleglosc miedzy slotami :? Huba jednak znowu bede mial ASUSA <_< .

 

PS: czy ati wydalo juz jakies nowe stery po wydaniu 3Dmarka, a jezeli tak to poprawily sie jakos wyniki?

 

PS2: draak po0 wgraniu tego biosa od xtpe rdzen lepiej ci lata ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie go nie wgrywałem, bo i po co? ;) Moja karciocha kręci się wręcz znakomicie, a napięcie, jeśli muszę podnieść, to robię to z poziomu ati tool'a.

:blink: to w x1800 da sie podniesc napiecie przez ATI tool :blink: :blink:

 

PS: jakiej "marki" masz karte ?

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buu : poczytaj ten watek i wszystko bedziesz wiedzial, w kazdej karcie seri X1800 mozna zmianiac napiecie dla pamieci i rdzenia programowo uzywajac programu ati tool, albo overclockera. Wszystko jest w tym temacie, poswiec chwilke czasu i cofnij sie do tylu i poczytaj i zdobedziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...