Skocz do zawartości
Lumperator

ATI Radeon R520

Rekomendowane odpowiedzi

@ Sulaco- jesteś na tropie kolejnej Twoim zdaniem afery z ati w roli głównej?

nie qmkam. uwazam, ze wydajnosc w fear jest za mala, pojawilo sie info, ze zmiana nazwy pliku przyspiesza ta gre, czyli prawdopodobnie jest jakis bug w sterach. gdzie tutaj widzisz doszukiwanie sie afery? wyluzuj maestro, bo na razie to sam ja tworzysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"maestro", twoje podejście do kart innych niż nv jest znane (każdy ma jakiegoś bzika), więc wybacz mi mój sceptyzym. A dwa- ok 1,5 roku temu zmieniają nazwę pliku wykonawczego na inny niż orginalny OBNIŻAŁO wydajność kart nv. Wtedy powodem tego były brudne zagrywki nvidii. Dziś piszesz w gruncie rzeczy o podobnej historii. Kto komu posmarował, by na kartach ati full działał wolniej? Hmm... zastanówmy się :lol:.

 

PS. Jeśli ten procentowy przyrost się potwierdzi to już pierwszy z brzegu x850xtpe będzie zjadał 7800gt na śniadanie w FEAR właśnie. Czas na temat "co się dzieje z tym nv?" Ale to już o/t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z draakiem, że sulaco zawsze coś ma do kart ati, nie zauważając błędów ze strony nv, ale to nie jest temat na takie głupoty więc :lol2:

 

 

pojawiły się nowe stery które posiadają suport dla x1

 

ATI Catalyst 8.11(8.183)

RADEON 9800 XT Secondary" = ati2mtag_R360, PCI\VEN_1002&DEV_ĘĂ

"Radeon X1800 Series" = ati2mtag_R520, PCI\VEN_1002&DEV_7100

"Radeon X1800 Series" = ati2mtag_R520, PCI\VEN_1002&DEV_7109

"Radeon X1800 Series Secondary" = ati2mtag_R520, PCI\VEN_1002&DEV_7129

"Radeon X1800 Series Secondary" = ati2mtag_R520, PCI\VEN_1002&DEV_7120

"RADEON X300/X550 Series" = ati2mtag_RV370, PCI\VEN_1002&DEV_5B60

 

http://www.station-drivers.com/telechargem...-2k-xp-whql.exe

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojejku, co za post :blink: Jordiego lubię, bo to jeden z niewielu gości na poziomie na tym forum. A, że i sprzętowo jest nam blisko, to często odnoszę się do jego postów i vice- versa. Nie doszukuj się tu drugiego dna :wink:

 

A co do nv to mój stosunek był ambiwalentny. Jednak po wywaleniu nastu k PLN na notebook'a na któym miał też móc sobie poszpilać będąc poza domem, a dostałem od nv półprodukt, to faktycznie stałem się bardziej pro-ati. I tak jak cavarr wspomniał- nie warto kontynuować tego o/t.

 

Z racji posiadania dosyć rozbudowanego wc czekam na wyniki Racucha przy jego próbach o/c. Dostępność x1800xt wciąż jest iluzoryczna, więc fajnie jakby okazało się, że faktycznie każdy xl się tak świetnie podkręca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@draak a mi się z kolei zdaje, że Ty masz fioła na punkcie ATI

o obiektywizm draaka bym sie nie martwił

 

 

 

Co powiecie na TO Z tego jasno wynika, że nie ma żadnego argumentu aby dopłacać do radka.

test nie tyle nie na czasie ( sprzed miesiąca) co raczej mało uzasadniony

tak naprawdę sadze ze x1800 pokaze na co ją tak naprawdę stac kiedy bedą pierwsze oficjalne, wspierajace je stery - czyli od dzis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To była moja riposta na temat "ukierunkowania" Sulaco wg Was :P. Nie miałem zamiaru nikogo obrazić ani ciągnąć OT :P Aha a tekst

Jordiego lubię, bo to jeden z niewielu gości na poziomie na tym forum

mam nadzieję, że nie obrażał całej reszty użytkowników ??? :blink: w tym i mnie....

 

Myślałem, że się wypowiecie na temat tego testu na pclabie, bo jak powiedziałem wg niego xl jest nieopłacalny przegrywając przy tym w testach.

 

A teksty, że pokaże dopiero pazurki wtedy i wtedy to mijają się z celem, bo nadzieja matką głupich. Wypowiadajmy się o tym co obecnie prezentuje ( czyli bazując na faktach ) a nie przypuszczeniach i zapewnieniach producentów.

 

pozdro.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś piszesz w gruncie rzeczy o podobnej historii. Kto komu posmarował, by na kartach ati full działał wolniej? Hmm... zastanówmy się :lol:.

no i widzisz . mnie to nie interesuje, a widac Ciebie tak, tak wiec nie wycieraj sobie swoich "problemow" mna. prosze. mnie interesuje sam fakt, nie wnikam w jego geneze, ani nie dorabiam do tego jakis teorii. interesuje mnie tylko czy tak jest czy nie. nic wiecej.

btw: przysrost odnotowano tylko na nowych kartach ati - na starych jak i nv nic to nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X1800XL na GOLASA ;-)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Zrobiłem szybki tescik na OC i raczej rdzeń leci do 680MHz (bez OC pamięci)Temp jest o ok. 8C wyzsza niz w X800XL,w spoczynku 40C.(WC)

Poczekamy na panow z za wschodu bo jak widać nic nie da się połączyć w sąsiedztwie rdzenia.

 

To coś na radiatorze które przylega do pamięci ;-) da się bez problemu potem założyć tak jak było ?tzn nic się nie odkleiło tobie ? Rozumiem że rdzeń przesmarowłeś nową/lepszą pastą ? a co z pamięciami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że się wypowiecie na temat tego testu na pclabie, bo jak powiedziałem wg niego xl jest nieopłacalny przegrywając przy tym w testach.

 

A teksty, że pokaże dopiero pazurki wtedy i wtedy to mijają się z celem, bo nadzieja matką głupich. Wypowiadajmy się o tym co obecnie prezentuje ( czyli bazując na faktach ) a nie przypuszczeniach i zapewnieniach producentów.

 

pozdro.

Przeczytaj mój post parę (3?)stron wcześniej i myślę ,że da Ci wiele do myślenia.W tej chwili nie ma ŻĄDNEGO enginu który można by opisać przydomkiem "nowej generacji".Najbliższy jest Unreal Engine 3,który wreszcie ma pokazać ,to do czego stworzono ATI X1800/GF7800,czyli displacement mapping,offset mapping,HDR(OpenEXR?), i wiele innych ,wszystko to przy użyciu shader model v3,który to jest lepiej zaimplementowany w X1800 niż GF6xxx/7xxx .Jedynie silnik JupiterFX (FEAR)próbuje -dość nieudolnie zresztą -korzystać z nowych funkcji/efektów.Panowie z Infity Ward-to Ci od COD2 -również coś namieszali,ale- w mojej opinii -ich silnik to programistyczny bubel-raczej nie pisali go z myślą o licencjonowaniu,a o "odcięciu kuponów" od COD.Co do testu-w tej chwili jest tak ,że nawet X850PE bywa szybsze od X1800,więc póki sterowniki są w tak wczesnym stadium, niewiele jest gier korzystających z zaawansowanych funkcji SM3- testy należy traktować z dystansem.Osobiscie mając do wyboru serie X a GeF wybrałbym X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy Ty czytasz dokładnie to co ja napisałem ? :o znowu piszesz "gdybania" bo to co lepsze to się dopiero okaże jak U3 będzie i "namacalnie" przetestują obie karty lub te "niesamowite"( bo już rosną do takiej rangi... w waszych wypowiedziach) sterowniki będą .... Jak nic nie wniosą to znowu będzie ale następne dają kopa itd. ( proszę nie odbierać tego jako atak ATI czy kogokolwiek ) Chodzi mi o to, żeby się skupić na tym co teraz jest i co ma do zaoferowania obecnie, no ale skoro nie rozumiesz tego... :blink: I skąd do jasnej chol.... wiesz, że ma lepiej zaimplementowane SM3.0 ? bo ATI się tym chwaliło ? ???? hahaha... znowu odsyłam Cię do mojego zdania...

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ojejku

Szanuje twoj zdanie.A skąd wiem?-no cóż wypowiadali sie o tym programiści,im akurat nie można zbytnio zarzucić bycia proNV ,czy proATI najcześciej wybierają(o ile oczywiscie nie namiesza wydawca) ,to co , pozwala im uzyskac lepsze efekty mniejszym nakladem pracy.Jest to chyba normalne dla każdego.Proponuje poczytac hmm- choćby fora dla developerów.A daleki jestem od wiary w słowa ATI czy NV.A pozatym karty nv ma jedna irytujacą wadę-tak szeroko reklamowany HDR w standardzie OpenEXR,SoftShadows,i inne "bajery ",a nawet ich High-endowe produkty tak naprawdę ledwo to "ciagną",a przecież kupujac taka karte oczekiwałbyś ze można je odpalić bez tak drastycznego spadku wydajności i jak nakazuje przyzwoitość z FSAA -a tu?Lipa-to mam za złe NV.Problem w tym ,że na nowe tytuły sobie poczekamy, i nie każdy bedzie mial ochotę czekać(z nadzieją) na to czy ATI pokaże pazurki czy nie,i wybiorą produkt nv-i wcale żle nie zrobią .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To coś na radiatorze które przylega do pamięci ;-) da się bez problemu potem założyć tak jak było ?tzn nic się nie odkleiło tobie ? Rozumiem że rdzeń przesmarowłeś nową/lepszą pastą ? a co z pamięciami ?

To cos to ala"pianka wspomagająca przenoszenie temp. z pamieci na radiator i ledwo sie trzyma , da sie założyć spowrotem.Radiatorki na BGA założę pewnie dziś choć nie da to zbyt wiele, granica dla nich to ok. 720 MHz.Co do OC to rdzeń leci na 680MHz przy 1,35 Vol.(WC)a na oryginalnym wichrze robił 670MHz przy 1,375Vol.z stemp. bliską 70C. wiec jest progres.Nie mam w planach bicia rekordów wiec nici z katowania sprzetu.

Od siebie dodam że byłem bliski kupna 7800GT a zadecydowała "dobra" cena i polska gwarancja więc nie wchodzę do dyskusji o wyższosci tego czy owego.Ale częsciej mam ATI w swojej budzie ;-)

Rewelacyjnie spisuje sie AVIVO w zakładkach jest wiele opcji a wspomaganie sprzetowe działa wysmienicie(widać efekt przy gorzej skompresowanych filmach)Co do kecenia to pewnie X1800XT będzie latał dobrze ponad 700MHz na rdzeniu ale za jaką cenę.Co do pytania o blok na grafie to jest to tzw. homemade zmodernizowany na bazie starego bloczka na procek z CPC(pasuje na kazda grafę a zapinke da się zrobic w 15 min) więc nie mam porownania do kozaków typu Aquarius czy Innowatek a ten swietnie sobie radzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy różni się SAPPHIRE X1800XL 256MB DDR3 2xDV I ViVo PCIex LBOX od wersji FBOX? Co więcej jest w full boxie, warto dopłacać?

jezeli chcesz odgrzanego kotleta FPP sprzed 2 lat z dopłata 100-150pln. to bierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco, peace :)

 

I by zamknąć ten temat- stare karty ati też dostają kopa:

 

" I've just confirmed that this will work for R4XX based cards. Tested it on my X700 and X850XT PE and saw improvements in the average of ~10 fps."

 

Cytat z poprzedniej strony tego tematu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To cos to ala"pianka wspomagająca przenoszenie temp. z pamieci na radiator i ledwo sie trzyma , da sie założyć spowrotem.Radiatorki na BGA założę pewnie dziś choć nie da to zbyt wiele, granica dla nich to ok. 720 MHz.Co do OC to rdzeń leci na 680MHz przy 1,35 Vol.(WC)a na oryginalnym wichrze robił 670MHz przy 1,375Vol.z stemp. bliską 70C. wiec jest progres.Nie mam w planach bicia rekordów wiec nici z katowania sprzetu.

Od siebie dodam że byłem bliski kupna 7800GT a zadecydowała "dobra" cena i polska gwarancja więc nie wchodzę do dyskusji o wyższosci tego czy owego.Ale częsciej mam ATI w swojej budzie ;-)

Rewelacyjnie spisuje sie AVIVO w zakładkach jest wiele opcji a wspomaganie sprzetowe działa wysmienicie(widać efekt przy gorzej skompresowanych filmach)Co do kecenia to pewnie X1800XT będzie latał dobrze ponad 700MHz na rdzeniu ale za jaką cenę.Co do pytania o blok na grafie to jest to tzw. homemade zmodernizowany na bazie starego bloczka na procek z CPC(pasuje na kazda grafę a zapinke da się zrobic w 15 min) więc nie mam porownania do kozaków typu Aquarius czy Innowatek a ten swietnie sobie radzi.

 

Rozumiem. Jeszcze jedno pytanko czy w twoim przypadku przesmarowanie rdzenia inną pastą podniosło coś OC ? I jakie ustawienia(rdzeń,pamięć wraz z napięciami i obrotami) na codzień tj 24/dobę są "bezpieczne" dla tej karty twoim zdaniem ? A sterów jakich używasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Jeszcze jedno pytanko czy w twoim przypadku przesmarowanie rdzenia inną pastą podniosło coś OC ? I jakie ustawienia(rdzeń,pamięć wraz z napięciami i obrotami) na codzień tj 24/dobę są "bezpieczne" dla tej karty twoim zdaniem ? A sterów jakich używasz ?

Przesmarowanie lepszym lepikiem przewaznie pomaga w OC(porady znajdziesz w tematach ogólnych z OC), skoro 1,3Vol jest w X1800XT to dla mnie 1,35Vol. jest bezpieczne a co do obrotów to wczytaj sie bardziej bo u mnie na grafie takowe nie wystepują .Bezpieczne podnoszenie napięcia to moim zdaniem +10% ale to tylko moje,skromne zdanie.

test CAT 5.11Beta

http://www.pcwelt.de/imgserver/bdb/42300/42380/original.jpg

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@draak a mi się z kolei zdaje, że Ty masz fioła na punkcie ATI i Jordiego :P no offence.

 

Co powiecie na TO :o Z tego jasno wynika, że nie ma żadnego argumentu aby dopłacać do radka.

 

pozdro.

Zanim przeczytałem twoją sygnature już wiedziałem że masz karte nVidii.

Wy zawsze próbujecie podbudowac swoją pewnośc siebie co do wielkości kart nVidii i jakiego wspaniałego wyboru dokonaliście - a karty konkurencji są be!

ehh...i tak w kółko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim przeczytałem twoją sygnature już wiedziałem że masz karte nVidii.

Wy zawsze próbujecie podbudowac swoją pewnośc siebie co do wielkości kart nVidii i jakiego wspaniałego wyboru dokonaliście - a karty konkurencji są be!

ehh...i tak w kółko...

Mialem nie pisac ale nie moglem sie powstrzymac :D

 

Musiales dodac Swoje trzy grosze,przeczytaj dokladnie jeszcze raz pare ostatnich postow...kto zaczal ta slowna przepychanke :angry:

 

@Racuch jaka temerature masz na WC przy napieciu 1,35V??? Moze odpowiedz dales ale nie moge sie doczytac :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem nie pisac ale nie moglem sie powstrzymac :D

 

Musiales dodac Swoje trzy grosze,przeczytaj dokladnie jeszcze raz pare ostatnich postow...kto zaczal ta slowna przepychanke :angry:

 

@Racuch jaka temerature masz na WC przy napieciu 1,35V??? Moze odpowiedz dales ale nie moge sie doczytac :wink: pozdrawiam

35-36 C na starcie i 43-46 po 6 godzinach (granie i net na zmianę)w tym czasie Venecja 33-36C czyli układ działa

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jordi23 i Racuch - interesuję mnie sprawa AVIVO i tej poprawy jakości obrazu w filmach czy zdjęciach czy rzeczywiście to jest aż tak dobre jak to wygląda na stronce ATI ?

 

P.S. Głównie chodzi mi o filmy w formacie DivX/XviD...

Jest zauważalna roznica,wiele funkcji do konfigurowania.Jakosc jest wysmienita i jezeli lubisz dobry film w super jakosci to nie masz wyjscia NV qleje pod tym względem i to od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest zauważalna roznica,wiele funkcji do konfigurowania.Jakosc jest wysmienita i jezeli lubisz dobry film w super jakosci to nie masz wyjscia NV qleje pod tym względem i to od dawna.

Głównie chodziło mi o serie X1xxx i AVIVO - thx za konkretną odpowiedź :D

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest zauważalna roznica,wiele funkcji do konfigurowania.Jakosc jest wysmienita i jezeli lubisz dobry film w super jakosci to nie masz wyjscia NV qleje pod tym względem i to od dawna.

Ja cały czas czekam na obiecany od dawna test jakości grafiki R520 i 7800 na pclabie... <_<

Jestem baardzo ciekawy w pełni obiektywnych wyników.

Osobiście jestem za ATI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...