Skocz do zawartości
Lumperator

ATI Radeon R520

Rekomendowane odpowiedzi

Spadek wydajności w porównaniu z czym? :D

 

Poważnie mówiąc, chipset płyty głównej (w tym przypadku) nie ma chyba większego znaczenia dla wydajności karty graficznej.

 

...

Edytowane przez southorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, żę on ma wode na gpu - to ma fajnie :) Ja aż tak dobrze nie bede miał. W przyszłości może jakiś pentagram albo zalman wyląduje ale narazie to ani widu ani słychu :) I tu pytanie do drakka, czy na standardowym chłodzeniu pamięci powinny pójść na "1667Mhz" i gpu tak na 650-700 ? Rdzeń miałby fajny okrągły wynik, a pamięci skoro są 1.2ns to na tych ustawieniach powinny ładnie chodzić, tak ??

 

PS. Nie moge sie doczekac, kiedy dojdzie paczka z zawartością

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na standartowym coolerze dojdzie do okolic tych taktowan bez problemu (chyba ze trafi Ci sie wyjatkowa padaka) lecz najprawdopodobniej bedziesz musil przyspieszyc obroty wiatraka do poziomu nie akceptowalnego dla ucha. Robiac 3Dmarka mozna przezyc ale na dluzsza mete odpoda.

 

Jedna z alternatyw jest Accelero X2 ale to juz dodatkowe koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, mi nie trudno było wybierać, bo zdecydowałęm się za radkiem ponieważ:

- ma vivo (avivio)

- w grach wypada lepiej od 7800gtx(czyli teraz praktycznie 7900gt) po d3d (openGL nadal klapa)

-i po trzecie, bo to ati + moje ukochane ati tray tools :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, karte już mam, zabieram się za 3dmarki 03 i 05 :)

No więc tak, zaczne od tego, że pudełko jest śmieszne małem(coś jak w stylu radeona 9800pro fullboxa) papierowe, z kartonem w środku. W pudełku rzeczywiście jest to co miało być łącznie z najważniejszym, czyli radkiem x1800xt :) Wrażenie jak go zobaczyłem było niesamowite. Po kilku chwilach zagościła w moim komputerze. Na początku takie niesympatyczne rozczarowanie, bo ati tool (namiary od jordi23 (dzięki stary:) ) wskazał że standardowe taktowania wynoszą 600/700 a nie na 625/750. No ale no cóż trudno, włączyłem 3dmarka03 i przy standardowych ustawieniach procesora 3Ghz i grafiki uzyskałem ponad 16tys. punktów, w 3dmarku 05 (i tu się zawiodłem) tylko 73xx. Wentylator dosłownie chodzi jak suszarka przy 100%, ale pozmieniałem ustawienia, by podczas odpowiedniej temperatury, zmieniał zakres swoich obrotów :) . No dobrze, postanowiłem podkręcić kartę do ustawienień "jakie miały być" - bezproblemu. Jednak, no cóż kilka Mhz więcej na pamięciach więcej niż 1500 i zawiecha kompa kolorki jak w cukierni i [gluteus maximus] - został tylko reset. Z rdzeniem podobnie, przy 650Mhz monitor zgasł, poczym szybko wyłączyłem kompa. I tu nagle pytanie, czy GeCube skombinował jakieś kastraty, czy miałem pecha i trafił mi się taki egzemplarz, czy po prostu używam złego programu ?? (ati tool 0.25 beta 14), natomiast ati tray tools ma dziwną skalę do podkręcania pamięci bo do "66Mhz" ( nie, nie żartuje tylko 66Mhz). W dodatku przy ustawieniach 625/750 (tylko na takich ustawieniach wlaczalem gry) w most wanted migają teksturki, w xpand rally po wlaczeniu max detali wyglada jakby w ogole nie działało AF. CoD2 demo chodzi wyśmienicie przy max detalach wraz z rozdzielczością. Starałem się jeszcze podłączyć magnetowid do kompa przez karte, i po 2h staraniu się nic na ekranie nie ujrzałem (no cóż widocznie jest to dla mnie za skomplikowane :lol: ), gdzie przy starej FX 5900 z vivo chodziło bez problemu. TO tyle jeśli chodzi o moje wysiłki nad tą kartą. Ale mam teraz dla użytkowników kilka pytań:

 

1. Czy temperatura minimalna 55*C przy maxymalnych obrotach wiatrakach w 2d jest normalna ??

2. Czy można ustawić inne ustawienia dla 2d i 3d dla karty ?? Jesli tak to gdzie, bo nie znalazłem żadnej opcji.

3.Co mam do cholery zrobić żeby wkońcu odtworzyć film z VHS-u

4.Czy jest jakiś inny (sprawdzony) program do podkręcania tej serii kart, bo coś nie chce mi się wierzyć, że karta za nic w świecie nie chce iść powyżej nominalnych ustawień.

 

z góry serdecznie dziękuję za jakikolwiek sensowny komentarz :)

 

pozdróffka 4all

 

PS. Weźcie trochę częściej zaglądajcie na ten temat, bo jest strasznie ubogi, zakurzony, i pusty :lol:

 

@EDIT:

 

http://pclab.pl/art18405-5.html w pclabie na samym dole napisali, że przy standardowym chłodzeniu wyciągnęli 640 na rdzeniu i 1510Mhz, czyli 15Mhz więcej na rdzeniu i 10 na pamieciach :blink: ?? Czyżby moje sugestie na temat tego, że maiłem pecha z beznadziejnie kręceocą się kartą ?

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@EDIT:

 

http://pclab.pl/art18405-5.html w pclabie na samym dole napisali, że przy standardowym chłodzeniu wyciągnęli 640 na rdzeniu i 1510Mhz, czyli 15Mhz więcej na rdzeniu i 10 na pamieciach :blink: ?? Czyżby moje sugestie na temat tego, że maiłem pecha z beznadziejnie kręceocą się kartą ?

Nie panikuj. Ustaw wszystko jak trzeba a 700/800 będzie na bank myślę, że jeszcze trochę ponad jak dodasz v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, wielkie dzięki. Niestety podkręcanie w ati toolu jest niemożliwe, bo mam zwiechy, które opisałem powyżej, jednak ten Ati Overdrive w ccc mi pomógł. Zegary 700/800 obroty wiatraczka na 100% (to już musiałem ustawić w ati tool), zmienialem te wszystkie ustawienioa na wydajnosc i odpalilem marka05. Wynik prawie 8600 przy tych taktowaniach + 3.75Ghz na procesorze. Czy przy tych taktowaniach to za mało ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegary 700/800 (...) odpalilem marka05. Wynik prawie 8600 przy tych taktowaniach + 3.75Ghz na procesorze. Czy przy tych taktowaniach to za mało ??

Nieco mało przy tych zegarach. Mój najwyższy, "udokumentowany" wynik (potem nie miałem już chęci na dalsze testy OC :D):

 

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=1569027

 

(pamięci na karcie 2.0ns czyli cieniutko)

 

...

Edytowane przez southorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

tutaj też - były .....

 

Ustawilem 650/750 - i śmiga bez problemu. Myślę że pamiątki da się jeszcze wykręcić . Nie manipulowałem napięciami. Karta po przejsciu 3dmarka05 - nawet sie zbytnio nie rozgrzała. Wentyl nie przekraczał 40 %.

Wynik jaki otrzymałem to 9147 pkt . System nie jest kręcony wszystko na standard- jeszcze sie za niego nie zabrałem. Świeża instalka :lol2:

Procesor San diego 3700+ + 1 gb ram - wszystko bez kręcenia nie licząc karty.

 

Edit: Tak po szybkich testach doszedłem do 650/800 - tyle wydaje mi się mogę robić na codzień na stockowym chłodzeniu. Długo tego chałasu nie zniose - kupie arctica jak tylko dojdą. (9229 - 3dmark 05) Temp GPU w idle 51 C' w stresie ok 70 C'

 

Edit 2 - tutaj były "bzdury" - sry :mur:

Edytowane przez Sołtys25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - no do mnie też dotarł ten kastrat.

 

zainstalowałem ati tool - i na dzień dobry mialem 600/700.

 

Ustawilem 650/750 - i śmiga bez problemu. Myślę że pamiątki da się jeszcze wykręcić . Nie manipulowałem napięciami. Karta po przejsciu 3dmarka05 - nawet sie zbytnio nie rozgrzała. Wentyl nie przekraczał 40 %.

Wynik jaki otrzymałem to 9147 pkt . System nie jest kręcony wszystko na standard- jeszcze sie za niego nie zabrałem. Świeża instalka :lol2:

Procesor San diego 3700+ + 1 gb ram - wszystko bez kręcenia nie licząc karty.

 

Zastanawiam się co z tym kastratem zrobić. Oddać do sklepu czy zostawić :mur:

Ale jak kastrat, przeciez w ARCHE jest wyraźnie napisane 625/750?? W atitools pokazuje wam 600/700 chyba tryb 2d , tak więc moze CCC tam jest napisane 2D I 3D I zobaczcie jakie macie taktowania na 3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 . Tak wlasnie pracuje ta karta w trybie 2D (600/700) - zmiana kosmetyczna , a co dziwniejsze napiecia nie ulegaja zmianie.

 

2 . Podkrecic ta karte mozna w chwili obecnej dwoma programami Overclocker (nie polecam) i ATITool 0.25 beta 10 (tez nie doskonaly :) ) .Aby zlikwidowac problem konfliktow z Overdrive ,korzystajac z mozliwosci polecenia "msconfig" ,w zakladce "Uslugi" wylaczamy opcje "ATI Smart" i "Ati HotKey Poller". Nie pomaga to jednak w benchowaniu Markami - karta gubi zadane ustawienia i po pierwszym tescie pracuje na znacznie nizszych ustawieniach co nie zmienia faktu ,ze w grach sprawdza sie swietnie. Wiele osob liczy na to ,ze ATITool beta 11 rozwiaze wiekszosc tych problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż można napisać... str. 34 tego tematu to niemal same bzdury leniwych userów.

 

Sołtys- wiesz co to tryby 2d/3d? Jaki kastrat "miszczu"? Odpalałeś atitoola w 2d to masz taktowania 2d- to tak trudno pojąć?

 

quartzXXI- twoje bardzo niskie wyniki to zasługa tylko i wyłącznie słabego cpu. Na p4ee 3,46GHz i x1900xtx stock wynik w marku05 nieznacznie przekracza 9k. Te p4 w obliczeniach 3d to zwykłe kalkulatorki, dobrych wyników w benchach z nimi nie oczekuj.

 

WSZYSTKO o o/c napisał już w tym temacie Cobra (ja również). Dodatkowo, dawaliśmy masę linków do xs'a, przydatnych progsów itp. Ni Cobra, ni ja nie przepadamy za pisaniem n-razy o tym samym- jeśli was samych przerosła ta karta/jej o/c (które w gruncie rzeczy jest proste jak konstrukcja cepa, no ale...), to przynajmniej zanim napiszecie takie lamerskie posty poczytajcie ten temat. Jest po polsku, więc wszystko pewnie pojmiecie.

 

Sulaco- "wychilluj" ;) Zakopmy już ten toporek wojenny, nie ma co post skakać sobie do gardeł- sam wkrótce robię przesiadkę do zielonych :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja wina - dałem sie ponieść :oops:

Na poczatku zawsze szuka się dziury w całym, iorąc pod uwagę niską cenę ! Mylące były też opisy parametrów na stronie Actiona.

W każdym przypadku dzięki za szybkę reakcji i wyprowadzenie z błędu :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, przepraszam już za te lamerskie pytania. I przepraszam, ale to już będzie ostatni raz, zadam wam ostatnie pytanie. Otóż każdy program (oprócz overdrive'a) wykrywa mi ustawienia 2d dla karty graficznej, może dlatego się zawiesza system przy podkręcaniu ?? Nie ma jakiegoś programu z zakładką dla 2d i 3d. ??

 

@edit - o już 35 strona, mam nadzieję, że jużwięcej "lamerskich(oprócz moich) pytań tu nie znajdzeicie :lol:

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RivaTuner ma do wyboru 3 tryby.

2D ; 3D i Performance 3D. Karta (przynajmniej moja, ale juz nie ati :wink: ) przechodzi przez wszystkie 3. tzn jak odpalam jakas gierke przechodzi do perf. 3D, potem jak przechodze alt+tab do pulpitu zmniejsza mi zegary do zwyklego 3D i dopiero po jakims czasie schodzi do 2D.

 

Sadze, ze na Ati bedzie tak samo, niestety radka juz sprzedalem (juz ktos sie nad nim slini ;] ) wiec nie mam juz jak sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeeeee mam kolejne pytanko. Czy to normalne, że podczas jazdy w Most Wanted migają czasem texturki, np. takie znaki drogowe czy cuś, bo mi się coś takiego właśnie zdarza.........w innych grach jest OK

 

@EDIT:

 

Czy nie uważacie, że przyrost 300punktów w 3dmarku 05 ze standardowych 625/1500 na 690/1600 jest za mały ?? :blink: Czy to normalne ?

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...