Skocz do zawartości
Lumperator

ATI Radeon R520

Rekomendowane odpowiedzi

13k z anizox8 mialem ale nie wiem czemu był restart VGA :| teraz mam 10,5k aax4+anizox8 (2,6Ghz 490/1320) a bez aa 14,5k. Z aa to i tak mnie niż jordi na x1800XL :|

Edytowane przez molimo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Jordi udanego zakupu! Za takie ceny (sprzedaży x800xt i kupna 1800xl) to już całkowicie Ci się pofarciło ;)

 

Moim zdaniem karta ma ogromny potencjał, zarówno w o/c jak i w zmianach jakie przyniosą nowe stery. Poskładaj ładnie do kupy platformę na dfi, puść tego a64 na 2.8GHz i zapodaj nam tu wyniki. Myślę, że wtedy tych paru niedowiarków będzie inaczej śpiewać ;)

 

PS. I na Boga zrób coś z tym chłodzeniem (choć na 5.10a widać, że już lepiej) lub też po prostu załóż mu blok na gpu i będzie wypasik :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie Jordi, WC na karte i jedziesz :D heh też bym niepogardził ta kartą :) Moim zdaniem lepszy wybór niż 7800GT... aczkolwiek mając do wyboru 7800GTX a to(wszak w pl będzie ksoztować około 1800zł, a gtx można dorwać 100zł drozej o ile wiem) wziąłbym chyba gtxa mimo wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miał dopowiednio dużoo pieniążków to bym wziął sobie X1800XT :rolleyes: Panowie dobrze mówią WC & jedziesz ;] Z tego co widzę to ta karta póki co jest lepszą propozycja od GT... Ale poczekajmy na wyniki testów na grach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

no z tego co widziałem to x1800xl kosztuje 1650zł w polsce, w proline, wiec o ok 100zł wiecej od 7800gt, wiec nie jest tak zle, jak niektórzy szkamrali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak na szybko panowie wynik z quake 4

 

q4.demo

 

1280x1024 4xAA 8xAnizo max jakosc w grze detale high

 

wynik 84.9fps (na X800xtpe mialem 59,4 - ale na procku 2800MHz)

 

 

Xl podkrecony do rdzen -625MHz (czyli tyle ile XT :P ) pamiec 720MHz (30Mhz mniej niz XT) - oczywiscie po podniesieniu napiecia

 

niestety na procku 3000+ (1800MHz) i pamieciach DDR400

 

cholera nie moge poradzic sobie z ta plyta DFI - jak sie w tym cholerstwie podkreca ??? podnosze FSB proca i nic sie nie zmienia :(, jak to rozgryze to zapodam wyniki z procem na 2800MHz

 

ztestowalem tez splinter cella chaos theory - gralem przez jakis czas w 1600x1200 4xAA 8xAnizo z wlaczonym SM3.0 - teraz moge :P

 

i super plynnie, jednak pomimo ze mam wlaaczony AA to po wlaczeniu HDR dalej nie ma wygladzania w splinterze

 

i to na tyle narazie tyle udalo mi sie stestowac bo mecze sie z ta rabana plyta DFI

cholera takiego biosu dawno nie widzialem :), ale damy rady

 

pozdrowka

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta prezentuje się zdecydowanie powyżej moich oczekiwać ;] Co jest dla mnie bardzo miłą niespodzianką :) Mam nadzieję, że równie mile zaskoczy mnie mój przyszły nabytek, mianowicie X1600PRO :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jordi trafił okazję to się opłaca. Ale IMHO mając do wyboru "sklepowe" 7800GT za poniżej 1500 i x1800xl za pewnie ok.1800 to wybór jest oczywisty. Nie widze żadnego usprawiedliwienia dopłącania aż 300 zeta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwie się ze Jordan owy program o nazwie "Overclocker" dorwał dopiero wczoraj jak na xs w topicu o tych radkach widzialem juz pare dni temu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jordi trafił okazję to się opłaca. Ale IMHO mając do wyboru "sklepowe" 7800GT za poniżej 1500 i x1800xl za pewnie ok.1800 to wybór jest oczywisty. Nie widze żadnego usprawiedliwienia dopłącania aż 300 zeta...

1730672[/snapback]

Dokładnie Hanu. Ja swoją kupiłem za 1400zl i chyba w tej chwili to najlepszy wybor w stosunku cena/wydajność.

 

Jordi, ładnie Ci się podkręcil ten XL. Życzę dobicia do 9,5-10k w 3dm05.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena/Jakość = 7800GT, ale jeżeli już ktoś ma na tyle kasy żeby kupić taką kartę to pewnie będzie miał te "pare" złotych żeby sobie dołożyć na XL ;) Chyba, że woli sporzytkować te pieniądze na inne komponenty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

Hanu wiem, żem oje posty są durne :D i ich nie opłąca sie czytać, ale w proline jest za 1650, więc już jest troszke inna relacja cen :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie kolejna relacja :)

 

Niestety na nowej plycie DFI narazie udalo mi sie uzyskac z mojego proca 2700MHz 9x300, ale pewnie jak rozgryze ja na maxa to uda mi sie wiecej

 

Jezeli chodzi o x1800xl to jest rewelacja, narazie jade na rdzen 600MHz pamiec 700MHz - czyli ciut gorzej od zegarow x1800xt, po zmianie sterownikow temperatura karty oscyluje w okolo 60stp przy obciazeniu wiec jest ok.

 

oto wynik 3dmarka 2005 w 1024x768 0xAA 0xAnizo czyli deafult

 

8592 pts :P

 

Dołączona grafika

 

wiec jak widac calkiem calkiem :), a karta ma jeszcze spory potecjal do podkrecania jezeli chodzi o rdzen, mysle ze spokojnie do 700MHz dojade

ale nie zapeszam, nieoficjalnie powiem ze juz jeden test z rdzeniem na 670zrobilem i marek 05 byl grubo ponad 9000pts -ale narazie screenow nie daje

 

tutaj jest wynik z marka 2003 tez deafult czyli 1024 x768 bez AA i anizo

 

15.420pts - taki sredni wynik ale byl robiony na grafice puszczonej na 550/700

 

Dołączona grafika

 

 

 

Stestowalem tez 2 gry

 

Wyniki z Quake 4 proc 2700MHz (9x300) x1800xl @ 600/700)

timedemo q4.demo

 

1024x768 4xAA 8xAnizo detale HIGH 114,3 fps

1280x1024 4xAA 8xAnizo detale HIGH 87,9 fps

1600x1200 4xAA 8xAnizo detale HIGH 66,2 fps

 

zrobilem tez test 1600x1200 4xAA 8xAnizo detale Ultra - 63,4 fps

 

 

Splinter Cell Chaos Theory

timedemo z katalogu gry - lighthouse

 

1600x1200 4xAA 8xAnizo Shader Model 3.0, HDR on i wszystko co mozna bylo w ustawieniach na on (oprocz vsync)

 

wynik

Average 40,33771 fps

Min - 25,430400

Max - 113,523906

 

aha najwazniejsza rzecz to wszystko jest robione na starym systemie, po przesiadce z plyty epox na DFI nie instalowalem jeszcze systemu od nowa, wiec generalnie mam burdel w rejestrach itp. w menadzerze urzadzen jest pare bledow itp

 

Jak postawie nowiutki system mysle ze wyniki moga byc o jakies 5-10% lepsze

a moze i wiecej.

 

Generalnie nie zaluje tej wymiany tym bardziej ze jeszcze zarobilem :), karta spokojnie podkreca sie do wartosci bardzo bliskich modelowi XT, a jezeli chodzi o rdzen to do duzo wiekszych, do tego super programik pozwalajacy takze zmiane napiec.

 

pozdrowka

 

aha odpalilem sobie COD2

hehe w 1280x1024 4xAA 8xAnizo w grze ustawione wszystko na maxa direct x -9

 

i w pierwszej misji jak konczy sie trening i leci sie z wiara czasami widze na frapsie 18-19fps :blink:

ladnie co ???

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłeś chłodzonko, czy cały czas na orginalnym jedziesz?

bo jakby wc założyć, to dopiero wyniczki by były :D

1731041[/snapback]

no n iestety jade caly czas na oryginalnym i musze przyznac ze jest to uciazliwe bo gdy usatwie obroty na takim poziomie zeby chlodzilo to w miare to jest mega glosno,

osobiscie czekam, az pojawi sie arctic silencer dla modelu x1800...

 

bo z wodnym sie nie bawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał jeszcze zobaczyć wyniki z Dooma 3 ;] Swoją drogą to ciekawe jakie zegary by miało na FC albo DI :)

 

Tak dla porównania to mógłby ktoś kto posiada 7800GT podać swoje wyniki w tych samych testach co Jordi?

Edytowane przez Severus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał jeszcze zobaczyć wyniki z Dooma 3 ;] Swoją drogą to ciekawe jakie zegary by miało na FC albo DI :)

 

Tak dla porównania to mógłby ktoś kto posiada 7800GT podać swoje wyniki w tych samych testach co Jordi?

1731107[/snapback]

Żeby było dość obiektywnie, to na podkręconym 7800GT Edytowane przez Wikktor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...