Skocz do zawartości
Lumperator

ATI Radeon R520

Rekomendowane odpowiedzi

Wyniki w markach macie w moim podpisie, a co do gier, to z nowych mam tylko FEAR, więc i tak nie będzie do czego porównać.

Wszystkie moje wyniki sa na standardowym chłodzeniu, bez Vmodów, itepe. Obraz czyściutki, bez artefaktów, taktowania 480/1200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobilem test w CoD2 tak jak pisal Jordi. Po treningu jak sie biegnie z typami (mam na mysli po przesluchaniu tego niemca) to rowniez w takich ustawieniach co podal Jordi fraps mi pokazuje 19-20fps :wink: karta podkrecona 450/580 procek 2,5GHz :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem tylko powiedzieć ze doszły mnie słuchy ze time demo w q4 nie jest miaro dajne, tzn nie renderuje cieni i kilku efetków jakie byłyby podczas normlanej gry :wink: ale to tak na marginesie

1731267[/snapback]

Bezużyteczne timedemo w Quake4

Dzięki uprzejmości firmy Komputronik mamy już około 20 różnych kart graficznych do wybrania optymalnego sprzętu dla najnowszego Quake 4. Mamy tu karty począwszy od Radeona 9550 AGP, Radeona X550 PCIe, na GeForce 7800GT skończywszy.

 

Niestety, nasze pierwsze spostrzeżenia dotyczą komendy timeDemo, która okazuje się zupełnie bezużyteczna. Przy odtwarzaniu nagranego demka nie są renderowane dynamiczne cienie i niektóre z efektów wizualnych - szczególnie te dotyczące eksplozji. Tak więc ilość FPS przy odtwarzaniu dema przy pomocy komendy timeDemo ma się nijak do rzeczywistego framerate. Być może id poprawi to w najbliższym patchu..

Postanowiliśmy jednak nie rezygnować z okazji przetestowania tych wszystkich kart, wybierając nieco mozolniejszą, bardziej pracochłonną metodę pomiaru FPS przy użyciu programiku FRAPS.

 

Od razu możemy ujawnić, że na karcie GeForce 6600GT można sobie spokojnie pograć w rozdzielczości 1280x1024 przy ustawieniach High Quality - ze specjalnymi efektami włącznie. Średnie FPS podczas gry to od 30 do 40 klatek na sekundę.

 

A sam Quake 4? No cóż... jak na razie, po około 4 godzinach grania, możemy powiedzieć, że spodziewaliśmy się chyba czegoś lepszego - zresztą tak samo jak po Doomie 3. Oprawa graficzna i efekty zaiste oszałamiają, ale szczerze przyznam, że najnowszy Quake 4 nie zrobił na mnie nawet w połowie takiego wrażenia jak swojego czasu Quake 2. Trzeba to przyznać otwarcie, dopracowana grafika, wypieszczone tekstury i ładne efekty 3D, okazują się być ślepą uliczką dla twórców gier. Quake 4 można porównać do Unreal 2 - żadna z nich nie 'łapie za serce' tak jak pierwowzór.

http://www.benchmark.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem dem i chemiczny_ali do dzieła ;) zróbcie te same testy co Jordi oczywiście po o/c. Chociaż z tym q4 i demem lipa bo tych cieni nie generuje... a to było głównym powodem spadku wydajności na kartach ATI. To może zróbcie testy na d3 ??? to samo Jordi. Mimo wszystko dajcie wyniki z tego samego dema z q4. No i oczywiście Chaos Theory bo narazie tylko z tych gier zamieścił wyniki Jordi.

 

Aaaa i Jordi daj ostateczny wynik w 2003/2005 na max o/c jaki Ci się udało, oczywiście default bez upiększaczy :>

 

pozdro.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dooma nie mam ostatnio zostal wykasowany bo imho to niezly gniot to samo q4 ktory nawiasem mowiac uchowal sie na dysku :wink: Ze splintera nie zrobie testu bo nie mam gry ( chyba w sklepie mnie obrabowali bo z karta powinienem dostac :mur: ). Moge zrobic z FEAR'a z CoD2 juz podalem,na marki nie zwracam uwagi ale dem ma w podpisie wiec chyba ok :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no n iestety jade caly czas na oryginalnym i musze przyznac ze jest to uciazliwe bo gdy usatwie obroty na takim poziomie zeby chlodzilo to w miare to jest mega glosno, 

osobiscie czekam, az pojawi sie arctic silencer dla modelu x1800...

 

1731047[/snapback]

a nie wiesz czy zalman vf700 będzie pasował do tej karty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem jedno - mniam :D

U mnie na wodzie to moze i 700MHz jest realne dla R520 z XLa. Wlasnie jestem w czasie kompletowania kolejnej paczki z USA i sie mocno zastanawiam nad XLem. No ale chyba poczekam na XT i wtedy wracam do ATI :razz:

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no juz jestem ;)

 

Jezeli chodzi o mozliwosci podkrecania mojej karty, to jest poprostu ogromna, mnie niestety blokuje standardowe chlodzenie,

 

Na standardowym chlodzeniu do full stabilnosci mam przy ok. 630MHz rdzen i 690MHz pamiec - i wkurza mnie to ;) bo zapas jest jeszcze ogromny,

rdzen spokojnie idzie 700MHz bo robilem testy ale temperatura rosnie okropnie i wylacza sie karta, pamieci maxymalnie lataja na ok 720-730MHz wiecej nie sadze zeby poszly bo to 1.4ns, XT ma 1.2ns. rdzen na 700MHz puscilem z napieciem 1.4v wiecej sie balem na tym chlodzeniu. oczyiwscie na ustawieniu karty rdzen 700MHz pamiec 730MHz zadnych artefaktow, wiec moze jeszcze by poszlo wiecej ale poprostu sie boje na tym wentylku firmowym, tym bardziej ze karta jest ze stanow wiec z gwara problem. Przypomne napiecia XL ma dla rdzenia 1.1v dla pamieci 1.9v XT ma dla rdzenia 1.31v dla pamieci 2.1v

 

Wiec obecnie jade na 630MHz rdzen napiecie 1.3 pamiec na 690MHz napiecie 2.0

 

oto wyniki

Marek 2003 :

Dołączona grafika

 

 

Marek 2005:

Dołączona grafika

 

 

po tescie z rdzeniem na 700 i pamieciami na 730 wynik w marku 2005 oscyluje w okolicach 9500pkt

 

screen z marka 2005 jest spieprzony - jutro umieszcze dobry

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie wiesz czy zalman vf700 będzie pasował do tej karty??

1731525[/snapback]

nie wiem, ale zalman chlodzi generalnie tylko rdzen pamieci sa tylko radiatorki, dlatego czekam na arctic silencera do x1800

 

co do screena z Marka 2005 faktycznie, zrabany jest screen, cos zle mi sie zapisal w domciu, zrobie jeszcze raz to umieszcze

 

dzisiaj stawiam czysciutki systemik wiec zapodam od razu w jednym poscie wszystkie wyniki

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...ghlight=x1800xl

 

 

poczytajcie kazdy wlasciciel X1800xl spokojnie przekracza 600MHz dla rdzenia i 700MHz dla pamieci - jedyny problem to narazie standardowe chlodzenie.

 

Generalnie twierdze ze na lepszym chlodzeniu core na 700MHz to nie bedzie problem, pamieci rowniez spokojnie dobija do wartosci Xt czyli 750 a nawet i wiecej

 

koles na chlodzeniu freonem uzyskal core na 700MHz pamieci na 954MHz !!!!!

 

co po tych paru dniach chyba zachecilem do kupna karciochy co???

 

pozdrowka

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuisz Jordi kusisz ;) A udało Ci się w końcu te 2800 na procku czy dalej problemy z DFI?

1732520[/snapback]

no niestety nie moge sobie poradzic zeby uzyskac 315MHz co mi da te 2835,

ale za to pamieci mi lepiej biegaja niz na epoxie, wczesniej na 250 musialem dac cl 2.5 na DFI spokojnie moge ustawic cl 2.0 - mem test zadnych bledow. Jeszcze jestem na etapie uczenia sie nowej plyty glowej bo w przeciwienstwie do innych firm DFI trzeba sie nauczyc ;)

 

pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za jakieś 3 miesiące to sobie sprawię taką kartę.

Może kupiłbym sobie ją teraz, ale niedawno kupiłem X800GTO i muszę wam powiedzieć, że na razie mi starcza do wszystkich gier.

 

Jordi23: jeśli masz dostęp do innego chłodzenia na GPU np. Zalmana lub Pentagrama to sprawdź ile twoja sztuka max wyciąga

Edytowane przez szatanio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o x1800xl: jaki jest rozstaw otwórów? Pasować będzie bloczek z np. x800xl?

 

Możecie zrobić zdjęcia śrubek mocujących, wentyla itp? Ciekawi mnie czy mój dotychczasowy bloczek będzie pasował

1733049[/snapback]

raczej tak :)

 

X1800XT wraz z zalmanem :D

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no juz jestem ;)

 

Jezeli chodzi o mozliwosci podkrecania mojej karty, to jest poprostu ogromna, mnie niestety blokuje standardowe chlodzenie,

 

Na standardowym chlodzeniu do full stabilnosci mam przy ok. 630MHz rdzen i 690MHz pamiec - i wkurza mnie to ;) bo zapas jest jeszcze ogromny,

rdzen spokojnie idzie 700MHz bo robilem testy ale temperatura rosnie okropnie i wylacza sie karta, pamieci maxymalnie lataja na ok 720-730MHz wiecej nie sadze zeby poszly bo to 1.4ns, XT ma 1.2ns. rdzen na 700MHz puscilem z napieciem 1.4v wiecej sie balem na tym chlodzeniu. oczyiwscie na ustawieniu karty rdzen 700MHz pamiec 730MHz zadnych artefaktow, wiec moze jeszcze by poszlo wiecej ale poprostu sie boje na tym wentylku firmowym, tym bardziej ze karta jest ze stanow wiec z gwara problem.  Przypomne napiecia XL ma dla rdzenia 1.1v dla pamieci 1.9v XT ma dla rdzenia 1.31v dla pamieci 2.1v

 

Wiec obecnie jade na 630MHz rdzen napiecie 1.3 pamiec na 690MHz napiecie 2.0

 

...

po tescie z rdzeniem na 700 i pamieciami na 730 wynik w marku 2005 oscyluje w okolicach 9500pkt

 

screen z marka 2005 jest spieprzony - jutro umieszcze dobry

1732431[/snapback]

 

cięgiem 3DMarki na jakich zegarach przechodzi - bo zdaje się są zhackowane i po 1 teście puszczasz ??

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndyN : hehe, cavar na 99% nie ma tej grafy, ale jak zwykle jest dobry w linkowaniu zdjec z zagramanicy  :wink:

1733872[/snapback]

hhhee

na 100% nie mam tej grafy ;(

ale foty lubie linkować, gdyż forum bez fot wydaje mi się puste :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra mam w miare ostateczne wyniki

 

Co do procka to nie wiem ale nie moge uzyskac takiego wyniku co na plycie epox max udaje mi sie uzyskac 9x300 czyli 2700MHz. Lepiej mi sie kreca pamieci na tej DFI wczesniej po wyzej 240MHz musialem dac cl2.5 teraz cl 2 przy 252MHz i zadnego problemu, ale fakt ze na DFI moge podnosic napiecie bardzo mocno dla pamieci a na epoxie max 2.8v

 

to tyle na temat proca, co do grafiki to max stabilnosci mam przy

 

Rdzen - 670MHz (napiecie 1.3v) / XT ma 625

Pamiec - 680MHz (napiecie 2.0v) / XT ma 750

 

jest to max co uzyskam na tym chlodzeniu, i tak poprawilem je smarujac rdzen pasta arctic silver 5 (na oryginalnej pascie max stabilnego rdzenia bylo na 630)

Stawiam glowe ze jak zamontuje sie lepsze chlodzenie spokojnie rdzen pojdzie na ponad 700MHz. Z Pamieciami moze byc gorzej, generalnie miedzy koscmi pamieci a radiatorem jest luka okolo 2-3mm, ATI wsadzilo miedzy ta luke jak by taka plasteline, ktora laczy te kosci z radiatorem, dlatego sadze ze to jest problem uzyskania wyzszych MHz dla pamieci, ktore notabene sa 1.4ns wiec powinny chodzic 700MHz teoretycznie. Chodza 680MHz na ciutke podniesionym napieciu ale sadze ze to przez temperature, ta plastelina/silikon psuje mozliwosci

 

 

Oto wyniki (sytem juz postawiony na nowo po przesiadce na DFI)

 

3DMark 2001 : 30k

 

1733931[/snapback]

 

 

??? po jakim jednym tescie puszczam ???

Zaznaczam zeby tylko gry testowal i jest wynik - testow cpu, fillrate itp nie robie, a co do zegarow to masz wyzej

 

 

aha ktos sie pytal gdzie kupilem karte??, tutaj 389$

http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16814102612

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cavarr -> ale to byl komplement, twoje foty sa zawsze z pierwszej reki i jak najbardizej na miejscu - tak 3mac :D

 

Jordi23 -> more games, we need more games :wink:

masz moze gdzies Lock On :?:

Edytowane przez sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o gry, to mam problem z fearem - nie moge go uruchomic, ale to z wiadomych przyczyn nie bede sciemnial. lock on'a - nie mam

 

z jakich gier chcecie testy???

 

podajcie tytuly i procdure testowa????

 

wiecie jak zrobic benchmarka w COD2???

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o gry, to mam problem z fearem - nie moge go uruchomic, ale to z wiadomych przyczyn nie bede sciemnial. lock on'a - nie mam

"powalcz" z tym fear :)

 

z jakich gier chcecie testy???

oczywiscie hl2:lost coast ;)

sprawdz jeszcze raz splinter 3, bo imho wyniczek jakis niski ostatnio byl.

btw: czy masz mozliwosc wybrania profilu SM3.0?

 

wiecie jak zrobic benchmarka w COD2???

http://www.tweakguides.com/COD2_2.html

i demo commands, dobrze abys robil testy na jakims ogolnie dotepnym demie

przy okazji jak bedziesz robil testy gierek zapodaj jakies screeny, szczegolnie z HQ aniso

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz jeszcze raz splinter 3, bo imho wyniczek jakis niski ostatnio byl.

btw: czy masz mozliwosc wybrania profilu SM3.0?

 

jezeli chodzi o Splintera to dzisiaj zrobie jeszcze raz tescik, odpowiadajac na 2 pytanie

tak moge wybrac SM 3.0 i te testy ktore juz podawalem wczesniej z splintera byly z Sm 3.0 z wlaczonym HDR i wszystkim na ON z 4xAA 16xAnizo (niby FSAA byla x4 ale i tak z wlaczonym HDR schodki byly widoczne ;)

 

co do HL2 i dodatku to nie da rady bo nie mam neta w domu, przynajmniej narazie

nie zrobie testu bo musze kompa zawiesc do brata ktory ma staly dostep i wtedy sciagne ze steama

 

a benchmark COD2 zrobie rowniez po powrocie do domciu

 

battlefileda2 tez zrobie ;)

 

pozdrowka

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...