Skocz do zawartości
Misiolo

Cmos Checksum Bad?

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem tą płytę na allegro i po jej załączeniu pokazuje się taki komunikat:

 

CMOS CHECKSUM BAD

CMOS DATE/TIME NOT SET

CHASSIS INRUDED!

CPU FAN ERROR!

Fatal Error... System halted.

 

I nie mogę nawet wejść do biosa. Dodam że sprawdzałem dotychczasowe wątki w tym temacie ale żadne z proponowanych tam rozwiązań nie przyniosło skutku. Reszta sprzętu jest dobra bo na innej płycie wszystko jest w porządku. Aha i mojego Bartona 2500+ wykrywa jako 800Mhz. Wielkie dzięki z góry za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tą płytę na allegro i po jej załączeniu pokazuje się taki komunikat:

 

CMOS CHECKSUM BAD

CMOS DATE/TIME NOT SET

CHASSIS INRUDED!

CPU FAN ERROR!

Fatal Error... System halted.

 

I nie mogę nawet wejść do biosa. Dodam że sprawdzałem dotychczasowe wątki w tym temacie ale żadne z proponowanych tam rozwiązań nie przyniosło skutku. Reszta sprzętu jest dobra bo na innej płycie wszystko jest w porządku. Aha i mojego Bartona 2500+ wykrywa jako 800Mhz. Wielkie dzięki z góry za pomoc.

1685413[/snapback]

Moze nieudany flash byl:> i wystepuja bledy.. tak to jest kupowanie na allegro od niepewnych gosci.. i bardzo taniu.. to jest podejzane. Zreszta nie wiem za ile i od kogo ja kupiles.. Mi sie wydaje ze jednak ten bios cos kiepsko nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gościu nie taki niepewny bo super sprzedawca a poza tym płyta jest na gwarancji ale myślałem że da się sto rozwiązać w inny sposób. Sprzedawca doradził mi żeby zrobić reinstalkę. Jutro przychodzi nowa karta graficzna to spróbuję w ten sposób a jak to nic nie da to mu ją odeśle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dwie kości ram to jedną wyciągnij i sprawdź czy działa. I to samo z innymi podzespołami. Ja miałem cos takiego, kiedy nieumiejętnie próbowałem wymienić chłodzenie. U mnie zepsół się chipset. Może u ciebie będzie inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie co wyscie sie tak kurde uczepili wentylatorka ??

nie ma to tamto musisz przeflashowac biosa bo mu sie cos pokiepściło i tyle a dopiero potem zajac sie wiatrakiem moze bios kiepsci wykrywanie wiatraka i sam wstanie po reflashu albo na dzień dobry 12h bez baterii potrzymaj płytę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego dotyczy ten chassis intruded. (...)

1705808[/snapback]

To znaczy, że masz otwartą obudowę, tym się nie przejmuj.

Płytka poprostu padła po flashu biosu, teraz trzeba pewnie to zrobic na programatorze (albo podmienić kość biosu) choć jeśli komputer wogóle się włącza to, może dasz radę zrobić to (flash) normalnie :unsure: .

IMNHO to --> CMOS CHECKSUM BAD wyjaśnia wszystko i nie ma się co produkować o wentylatorkach, ect. Padł bios i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest problem. Odesłałem tą płytę do gościa na gwarancję i napisał mi że płyta działa więc ja muszę mieć coś zrypane. Czy to może być wina tego że mam Bartona Mobile? Czy na tej płycie chodzą mobilne procki? Gdzie to mogę sprawdzić?

Edytowane przez Misiolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc przed chwilą aktualizowałem BIOS na tej płycie i tu uwaga, wiatrak poprzednio nie przekazywał prędkości obrotowej(ale działał), w biosie wyświetlało "0000 rpm" ale komp normalnie się uruchamiał! Po aktualizacji biosu komp nie wstał, nie można było wejść do biosu i wyświetlał mi dokładnie taki sam komunikat, zimny pot na plecach, chwila przerwy.. i założyłem nowego coolerka, KOMP WSTAŁ normalnie !!!

Edytowane przez k@li

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tą płytę na allegro i po jej załączeniu pokazuje się taki komunikat:

 

CMOS CHECKSUM BAD

CMOS DATE/TIME NOT SET

CHASSIS INRUDED!

CPU FAN ERROR!

Fatal Error... System halted.

 

I nie mogę nawet wejść do biosa. Dodam że sprawdzałem dotychczasowe wątki w tym temacie ale żadne z proponowanych tam rozwiązań nie przyniosło skutku. Reszta sprzętu jest dobra bo na innej płycie wszystko jest w porządku. Aha i mojego Bartona 2500+ wykrywa jako 800Mhz. Wielkie dzięki z góry za pomoc.

IMO

Abo padła kość BIOSU (wiem coś o tym w końcu załatwiłem jedną na podobnej płycie)

albo powodem jest "CHASSIS INRUDED"

Skoro to sygnalizacja otwarcia obudowy to ona ma funkcję antywłamaniową (no nie całkiem, ale coś w tym guście)

I na "otwartej obudowie" nie odpali Ci kompa - znajdż ten kabelek i odepnij go z płyty, komp powinien wtedy ruszyć

A i nie ważne czy obudowa jest naprawdę otwarta, sygnalizacja to zgłasza i wystarczy, że kompa nie odpalić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...