Skocz do zawartości
nomad

Zdalny Dostep Do Komputera - Blokowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie\dawno polaczylem dwa kompy w siec. Na poczatku bylo ciezko poniewaz mimo ze obie maszynki sie widzialy (pingi i otoczenie sieciowe OK) przegladac zasoby udostepnione moglem tylko z jednego kompa. Gdy probowalem robic to z drugiego zglaszal sie blad braku odpowiednich uprawnien. Jak sie pozniej okazalo na kompie stacjonarnym mialem domyslnie wylaczony "Zdalny dostep do komputera" i dlatego laptop czyli drugi komp nie mogl przegladac udostepnionych folderow. Teraz wszystko jest juz OK poniewaz jednym klikniecie uruchomilem ow zdalny dostep. I wobec tego mam pytanie czy moge obecna sytuacje ponownie odwrocic tzn wylaczyc Zdalny dostep do kompa, tak aby znowu jego foldery udostepnione lokalnie nie byly dostepne w LAN'ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wylacz udostepnianie plikow!...

Wlasnie to chyba by mnie interesowalo tylko nie wiem jak to zrobic, a nie chce ustawiac kazdego katalogu z osobna na nieudostepniony.

Wylaczanie udostepniania plikow realizuje sie pewnie przez jakies narzedzie w Konsoli administracyjnej tylko dokladnie nie wiem jakie i stad moj problem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jakie systemy?? 2x XP?

 

>>"wylaczyc Zdalny dostep do kompa, tak aby znowu jego foldery udostepnione lokalnie nie byly dostepne w LAN'ie."

 

2. Nie do końca rozumiem, o co Ci chodzi.. Czyżby o: $C ?

 

Ogólnie, jeśli masz 2 połączenia: lan domowy (2 kompy) i lan osiedlowy (skąd masz Internet), to wystarczy przy 2 połączeniu USUNĄĆ lub WYŁĄCZYC (odznaczając "ptaszka") "Udostępnienie plików i drukarek", zostawiając "Klienta sieci MS Network" i "TCP/IP" w spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ULLISSES ---> juz wyjasniam: za pierwszym razem kiedy chcialem udostepnic zasoby drugiemu kompowi (laptop'owi) w sieci domowej i gdy wlasnie z laptopa chcialem przegladac foldery udostepnione na kompie stacjonarnym pojawila sie informacja ze dostep do kompa jest odmowiony.

Pozniej na stacjonarnym wlaczylem w opcjach folderow "Uzyj prostego udostepniania" i gdy sprobowalem ponownie udostepnic dany folder otrzymalem info, ze w ramach bezpieczenstwa zostal wylaczony "zdalny dostep do tego komputera" i ostrzezenie ze moge albo uruchomic kreatora sieci albo poprostu wlaczyc udostepnianie. Wybralem to drugie rozwiazanie i od tej pory drugi komp (laptop) mogl korzystac z zasobow pierwszego (stacjonarnego).

I teraz wlasnie chce ponownie miec zablokowany dostep do mojego kompa (stacjonarnego) i nie wiem czy mozna to zrobic czyms innym niz poprzez opcje "Nie udostepniaj tego folderu" - chodzi mi o rozwiazanie bardziej "globalne".

 

Sadze ze to rozwiazanie ktore podales

...USUNĄĆ lub WYŁĄCZYC (odznaczając "ptaszka") "Udostępnienie plików i drukarek", zostawiając "Klienta sieci MS Network" i "TCP/IP" w spokoju.

moze byc tym o ktore mi chodzi, sprawdze to i dam znac.

 

Na obu kompach system Windows XP: stacjonarny (Pro) na laptopie (Home).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...