Skocz do zawartości
fenir

Tanie Panoramy 20"

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie te foty nie sa w ogole wiarygodne (jezeli chodzi o kolorki) i na ich podstawie nie nalezy wyciagac zadnych daleko idacych wnioskow. Po pierwsze to sa screeny, a nie real. Po drugie jednemu pasuja cieple barwy, a drugiemu zimne (wiemy jak sa wyregulowane monitory?). Po trzecie fotki sa w dosc niskiej rozdzialce. A po czwarte, jak chce sie ocenic matryce xVA vs. TN to trzeba postawic przed soba dwa monitory, podlaczyc je do kompa i zaczac sie bawic regulacja. Ze screenow to mozemy sobie ocenic podswietlenie matrycy, przejscia kolorow (czy nie ma efektu colour banding) lub katy widzenia. Takie rzeczy jak nasycenie kolorow i ich odwzorowanie bada sie specjalistycznym sprzetem. ;]

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pisał tez

 

" kolosalna na kozysc matrycy P-MVA"

 

jak już pisałem, liczy się reprodukcja wszystkiego. Wyglądają inaczej bo TN ma ~6300k i ma ciepłe barwy, pomarańczowe, a VA ma ~9300k czyli niebieskawe, zimne, chłodne.

 

Przy gradientach wychodzą paskudnie braki. TN ma 262 000 kolorów czy ileś tam i modułem fcr to nadrabia, va ma 16m i tez nie wyswietla wszystkiego. Do tego przy zmienia gammy, jasnosci, kontrastu, temperatury ta ilosc moze bardzo spasc.

 

LCD do kolorów to lipa i tyle.

 

EDIT

 

KAŻDY (chyba) monitor LCD umożliwi ci ustawienie temp kolorów... Ja w CRT mam 5000-9300k i w LCD jest podobnie.

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<_<

ehhhhh - dobra moja wina, bo nie powiedzialem na ktore foty patrzec, juz to naprawiam np.

http://www.friend.bun.pl/LCD/MVAiTN/pages/dscf0215_1.html

http://www.friend.bun.pl/LCD/MVAiTN/pages/dscf0227_1.html

http://www.friend.bun.pl/LCD/MVAiTN/pages/dscf0210.html

 

http://www.friend.bun.pl/LCD/MVAiTN/pages/dscf0226_1.html

vs.

http://www.friend.bun.pl/LCD/MVAiTN/pages/dscf0224_1.html

 

w tym przypadku char. kolorow byla tak ustawiona ze na TN "gubily sie" ciemne odcienie kolorow, mozemy to naprawic, ale znowu kosztem jasnych odcieni - to niestety efekt wyswietlania 16.2 mln "kolorow" na TN - IMHO filmy z przewaga ciemnych scen na TN = porazka (pisze to z pelna odpowiedzialnoscia)

 

a tamto 2 porownanie (z azjatyckiej strony) faktycznie powinno zniknac, bo juz na oko widac, ze monitory maja rozne ustawienia temperatury barw i mozna wyciagac bledne wnioski

 

Santi @ kazdy czlowiek ma taki specjalistyczny sprzet do badania nasycenia kolorow i ich odwzorowania, a mianowicie wzrok, tylko trzeba wiedziec czego szukamy - przeciez na codzien bedziesz obcowal z tym co widza Twoje oczy, a nie tym co wskazuje kolorymetr :rolleyes:

ja porownywalem organoleptycznie obraz na wymienionych przeze mnie monitorach przy takich samych ustawieniach gamma, temp. kolorow, ... i wyciagam wnioski jakie wyciagam

 

a na koniec fakt nie do podwazenia - przy matrycach innych niz TN przynajmniej nie musze sie martwic o inwersje kolorow jak mi sie zachce ogladac film na lezaco :P

 

PS.

oczywiscie nie demonizuje matrycy TN - napisalem tylko (dla przypomnienia) to - 2 czesc wypowiedzi - jak widac mialem na mysli filmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest paskudnie ziarnisty w porównaniu do VA, a co dopiero do CRT.

Jaaasneee.... TN z jego 262 000 kolorów ma lepsze kolory niż 16 000 000 w VA.... :lol: oczywiście frc robi cuda i TN jest lepsze według ciebie :lol:

 

Cały świat narzeka na ziarnistość obrazu TN a ty nadal tego nie widzisz :lol:

Co do "ziarnistości" to MVA też jest "ziarniste" a w kineskopach z maską perforowaną też jak byk widać ziarno :lol:

 

Jak nie chcesz widzieć "z grubsza" pikseli to musisz kupić monitor z plamą 0,15 :lol:

 

są TN mające kolory lepsze niż MVA co widać w pomiarach ( statystycznie ma gorsze ) - poza tym są matryce VA nie mające 16m kol ( Samsungi 970 z ich FRC )

 

----------------------------

Tu widać przykład modelu na matrycy nawet IPS mającego gorsze kolory od TN ... :lol:

 

Tu też

 

....a tutaj jeszcze PVA ze znacznie gorszymi kolorami od TN

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja w takim razie mam najwyrazniej cos z oczami, bo dla mnie te fotki sa w zasadzie takie same...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes:

a tam z Wami juz nie gadam :razz: jeden widzi roznice nawet w temp. barw, drugi nie widzi zadnych roznic :) i badz tu madry

generalnie nie chodzilo mi o zabawe typu "znajdz wszytkie roznice, wypelnij kupon, a wygrasz batona", tylko o pokazanie, ze ciemne partie obrazu gubia duzo wiecej szczeg. na TN niz na MVA

moze te fotki nie sa szczesliwie dobrane, ale nie chce mi sie szukac innych - ja swoje zdanie wyrazam po pojedynku face to face & live, Iiyamy PLE431 & SONY X95FB

komus bardzo zalezy, to niech sie przejdzie do jakiegos dobre sklepu ze stanowiskiem testowym i niech sam sprawdza - costi, mozesz skoczyc do Lorienu na Ptasia i ogladac pojedynki (1 vs. 1) wszytkich monitorow jakie maja na stanie :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komus bardzo zalezy, to niech sie przejdzie do jakiegos dobre sklepu ze stanowiskiem testowym i niech sam sprawdza - costi, mozesz skoczyc do Lorienu na Ptasia i ogladac pojedynki (1 vs. 1) wszytkich monitorow jakie maja na stanie :razz:

bede kupowal monitor to na pewno tak zrobie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu widać przykład modelu na matrycy nawet IPS mającego gorsze kolory od TN ... :lol:

 

Tu też

 

....a tutaj jeszcze PVA ze znacznie gorszymi kolorami od TN

a mógłbyś jeszcze objaśnić jak odczytać te tabelki i komentarze, bo to jest napisane w takim języku w którym ja wolę co innego robic niż czytać.. ;)

 

od razu przy okazji :)

jak wg tej strony rozumieć porównanie Nec 20WGX z Asusem PW201 ?

 

--

pozdrawiam

zibis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i w koncu belinee sobie kupilem.. czytalem czytalem.

viewsonica nie mieli, nec drogi...

wiec chyba najbardziej sie oplaca belinee.

z dvi 1850zl... juz cena znosna i nie jest to te 2300 jak kosztowalo jeszcze niedawno :)

 

monitor swietny.

nie mam nic do zarzucenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i w koncu belinee sobie kupilem.. czytalem czytalem.

viewsonica nie mieli, nec drogi...

wiec chyba najbardziej sie oplaca belinee.

z dvi 1850zl... juz cena znosna i nie jest to te 2300 jak kosztowalo jeszcze niedawno :)

 

monitor swietny.

nie mam nic do zarzucenia :)

Szkoda tylko, ze przeplaciles bo w MM sa za 1699. Ostatnio byl swiat bez vat na kompach i belki szly za troche ponad 1300zl :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na jakim monitorze stanelo JEst jakis optymalny 20" bo ja sie pogubilem . Kazdy kto kupil 20" monitor zachwala go i sie nie dziwie bo napewno wygodniej sie nan im pracuje ale jest jakis jeden najlepiej spelniajacy wymagania optymalny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na jakim monitorze stanelo JEst jakis optymalny 20" bo ja sie pogubilem . Kazdy kto kupil 20" monitor zachwala go i sie nie dziwie bo napewno wygodniej sie nan im pracuje ale jest jakis jeden najlepiej spelniajacy wymagania optymalny??

Jak Ci szyba nie przeszkadza to jest, a zwie sie Nec 20wgx2 . ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przy okazji wizyty w MM widziałem monitorek Apple MP177. Pomijając kwestię ceny, co możecie powiedzieć nt tej panoramki (jakośc i parametry matrycy, walory użykowe - ustawienia, itp.)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.samsung.com/pl/products/monitor...igher/205bw.asp

 

co bycie powiedzileli o takim wynalazku??? wiem ze jest na TN , nie przeszkadza mi to , ale zastanawia mnie wpis

 

Funkcje dodatkowe

 

HDCP

HAS Stand

MagicTune

MagicBright2

Narrow Bezel

Mechanical S/W)

 

HDCP czy on jest hd ready?? bo gdzies wyczytalem zeby cieszyc sie pelnia HD DVD trzeba miec grafe hdcp i lcd hdcp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o 22" panoramicznej Iiyama E2200WS na TN?

http://www.iiyama.pl/default.asp?SID=&...6&PROD=7272

Teraz można kupić ją już za 1.699zł!

Jakieś opinie?

Tutaj masz cały wątek odnośnie LCD 22". Przeczytaj ostatnie 3-4 strony, jest sporo opini i zdjęć na temat tego monitora .

Edytowane przez szogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ograniczylem juz krag sposrod, ktorego mialem wybrac monitorek do tych dwoch:

 

1.Viewsonic Vx2025WM

2.Philips 200W6CS

 

a tu sie okazuj, ze od wrzesnia juz go nie produkuja.... Nstepca jest Philips 200WP7ES na matrycy P-MVA. Cena jest w zasadzie identyczna jak tego starego, a dolozyli PIVOT

 

Ktory brac? Czy nastepca jest roznie dobry jak poprzednik, a moze lepszy?? moze lepszy tez od Viewsonic'a??

 

Macie jakies linki do testow?

Edytowane przez pawko_666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się zastanawiam nad kupnem LCD panoramicznego 19 cali tylko nie wiem jak będzie radził sobie z grami a dokładnie czy będą problemy na moim komputerze z grami czy nie ?

chodzi mi o problemy w sensie: wszystko działało do tej pory na zwykłym monitorze a jak podłącze do panoramy to będę miałpanoramiczny obraz, są takie opcje w sterownikach ati ?

czy windows będzie na całym ekranie czyli panoramiczny czy nie ?

a jak z filmami Divx ?

ogólnie to mnie martwi żeby nie było z tym problemów

więc jak ktoś ma taki LCD niech napisze jak jest

 

 

tylko jedna prośba, niech nie odpowiadają na mój post osoby których celem jest krytyka danego postu (bo błędy bo brzydko napisany bo 3 tygodnie temu był podobny post itd. czyli osoby typu: leborg - ostatnia osoba która zamiast pomagać to nabiła sobie posty poprzez skrytykowanie mojego postu który też był postem laika jak ten - dopiero zaczynam się interesować LCD panoramicznymi, zresztą w ogóle LCD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się zastanawiam nad kupnem LCD panoramicznego 19 cali tylko nie wiem jak będzie radził sobie z grami a dokładnie czy będą problemy na moim komputerze z grami czy nie ?

chodzi mi o problemy w sensie: wszystko działało do tej pory na zwykłym monitorze a jak podłącze do panoramy to będę miałpanoramiczny obraz, są takie opcje w sterownikach ati ?

czy windows będzie na całym ekranie czyli panoramiczny czy nie ?

a jak z filmami Divx ?

ogólnie to mnie martwi żeby nie było z tym problemów

więc jak ktoś ma taki LCD niech napisze jak jest

tylko jedna prośba, niech nie odpowiadają na mój post osoby których celem jest krytyka danego postu (bo błędy bo brzydko napisany bo 3 tygodnie temu był podobny post itd. czyli osoby typu: leborg - ostatnia osoba która zamiast pomagać to nabiła sobie posty poprzez skrytykowanie mojego postu który też był postem laika jak ten - dopiero zaczynam się interesować LCD panoramicznymi, zresztą w ogóle LCD

Z filmami ( typowe "divx" , DVD, HD ) - nie ma problemów na jakiejkolwiek panoramie ( właściwie to na standardowych 4:3 i 5:4 są problemy - wielkie pasy ;)

 

Z pulpitem windows też nie ma problemów.

 

Większość gier na panoramie pracuje poprawnie , niektóre wymagają odpowiedniego wpisu w cfg ale generalnie każda gra nowa musi działać na panoramie bo niebawem tylko takie monitory będą. Ze starszych też wiele działą OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki to właśnie chciałem wiedzieć, no i jeszcze będę musiał poszukać jak z możliwością podłączenia konsoli x360 lub ps3 do LCD

Konsole podlaczasz za pomoca kabla VGA i obraz jest skalowany na caly ekran. Monitor LCD ma proporcje matrycy 16:10, a w X360 z panoramicznych po kablu VGA sa do wyboru rozdzialki o proporcjach 15:9 i 16:9 wiec obraz bedzie troche rozciagniety w pionie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsole podlaczasz za pomoca kabla VGA i obraz jest skalowany na caly ekran. Monitor LCD ma proporcje matrycy 16:10, a w X360 z panoramicznych po kablu VGA sa do wyboru rozdzialki o proporcjach 15:9 i 16:9 wiec obraz bedzie troche rozciagniety w pionie.

Chyba że dorwie monitor z funkcją letterbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tą funkcją letterbox ?

czyli co ona daje ?

 

mam jeszcze inne pytania ale najpierw to chciałbym wiedzieć przeglądałem na ten temat coś w internecie ale nie do końca rozumię i chodzi mi dokładnie co ta funkcja daje na ekranach panoramicznych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tą funkcją letterbox ?

czyli co ona daje ?

 

mam jeszcze inne pytania ale najpierw to chciałbym wiedzieć przeglądałem na ten temat coś w internecie ale nie do końca rozumię i chodzi mi dokładnie co ta funkcja daje na ekranach panoramicznych ?

Przy letterbox monitor dodaje czarne pasy aby zachować prawidłowe proporcje obrazu podczas wyświetlania np. 4:3 w 16:10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...