Skocz do zawartości
fenir

Tanie Panoramy 20"

Rekomendowane odpowiedzi

gmfriend, wprowadzasz zamieszanie. Nawet ja zaczynam mieć mętlik w głowie. Jeszcze pare tygodni temu byłem pewien że kupię Belineę. :?

Po prostu inne firmy wypuszczają monitory na tej samej matrycy, zmieniają się naklejki a matryca ta sama.

 

Nowy viewsonik seria X dla graczy VX2025WM:

 

20" 16:10

800:1

176/176

8ms

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Trzeba wybrac ten ktory Ci się podoba :)

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dodam nowość:

Fujitsu S20-1W panorama 20" na matrycy tej samej co belinea MVA 800:1 8ms DVI/Dsub

ładny i dobrze wykonany bo głosniki odpinane i obudowa z metalu - aluminum:

 

a cena bardzo podobna 2250zł na razie mozna go kupić w 2 sklepach w Polsce:)

Pierwszy sklep znalazlem a drugi ;) ? Poza tym skad wiesz ze te glosniki odpinane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy sklep znalazlem a drugi ;) ? Poza tym skad wiesz ze te glosniki odpinane ?

drugi to firmowy sklep fujitsu:

http://www.fujitsu-siemens-shop.pl/product...products_id=712

 

Co do głosników to przeczytałem instrukcję w ktorej jest to zobrazowane (odpinanie):)

 

Widziałem inny monitor S19-1 i tam było identyczne rozwiązanie, monitor jest super wykonany, podstawa aluminiowa tył z metalu tylko przyciski trochę kiepskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A znasz jakiś jego test ? Pytam o to, bo na to by obejrzeć go w którymś z wrocławskich sklepów to zero szans. Pisałem nawet do głównych dystrybutorów FS, ale ich detal nie interesuje, więc zleli sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A znasz jakiś jego test ? Pytam o to, bo na to by obejrzeć go w którymś z wrocławskich sklepów to zero szans. Pisałem nawet do głównych dystrybutorów FS, ale ich detal nie interesuje, więc zleli sprawę.

Ten link to przeciez test po czesku:)

Jak widac na fotkach monitor jest na MVA AUO tej samej co Belinea 102035W.

Monitor pojawił się dopiero na rynku i nie ma co liczyć ze nagle będzie we wszystkich sklepach.

 

W jednym ze sklepow kosztuje juz 2199zł, w niemczech spadł do poziomu 483E

 

http://www.svethardware.cz/art_doc-BA48B88...11005156D2.html strona 2

http://www.svethardware.cz/art_doc-D98AEEA...110055B709.html strona 3

http://www.svethardware.cz/art_doc-F0EC037...1200486E52.html strona 4

http://www.svethardware.cz/art_doc-B9155F7...12004C0E4C.html strona 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś monitory panoramiczne do 2000 zł z mniejszymi rozdzielczościami (plamka taka jak w zwykłej 19" 0.294).

Przy 20" rozdzielczość 1680 x 1050 to troche dużo i na monitor to chyba trzeba rpzez lupe patrzeć (plamka 0,258)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś monitory panoramiczne do 2000 zł z mniejszymi rozdzielczościami (plamka taka jak w zwykłej 19" 0.294).

Przy 20" rozdzielczość 1680 x 1050 to troche dużo i na monitor to chyba trzeba rpzez lupe patrzeć (plamka 0,258)

To jedyna wada tych monitorów. Ja chcę 19" 1440x900 MVA i łącze DVI !!! :rolleyes: A wracając do odpowiedzi na Twoje pytanie to z 20" tylko telewizor LCD ma plamkę w okolicach 0,3mm ( model 1366x768 )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor LCD odpada jest jeszcze bardziej spłaszczony a to już przesada :) Najlepszy by był 19" 1440x900 MVA albo PVA (a tak właściwie czym się różnią te matryce?) tylko nie wiem czy się doczekamy. Producenci LCD chyba zmówili się z producentami okularów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor LCD odpada jest jeszcze bardziej spłaszczony a to już przesada :) Najlepszy by był 19" 1440x900 MVA albo PVA (a tak właściwie czym się różnią te matryce?) tylko nie wiem czy się doczekamy.

Nie będzie takowych, producenci idą w większe przekątne i 20" to minimum, będą teraz 23 i 24" z jeszcze większymi rozdziałkami.

 

 

Jedyny rodzynek monitorowy z małą rodziałką to ten LG 23":

 

600:1 SIPS

500cd

178/178 16ms

DVI/Dsub

Rozdzielczosc telewizyjna 1366x768

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie takowych, producenci idą w większe przekątne i 20" to minimum, będą teraz 23 i 24" z jeszcze większymi rozdziałkami.

Zgadzam się że będą większe ale myślę że jest wielu ludzi którym szkoda po prostu dać za monitor ponad 2000 PLN. Taki dobry monitor za 1500 PLN z większym pixelem 16:10 MVA to byłby best seller - producenci i sprzedawcy są często ślepi, a moje pieniądze ( i zdecydowanej większości kupujących ) czekają właśnie na taki model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że będą większe ale myślę że jest wielu ludzi którym szkoda po prostu dać za monitor ponad 2000 PLN. Taki dobry monitor za 1500 PLN z większym pixelem 16:10 MVA to byłby best seller - producenci i sprzedawcy są często ślepi, a moje pieniądze ( i zdecydowanej większości kupujących ) czekają właśnie na taki model.

Wręcz przeciwnie, producenci nie są slepi bo w ciągu ostatniego miesiąca nastąpił ogromny wysyp monitorów 20" 16:10, liczba modeli została potrojona, podczas gdy o nowych 19" na targach CES w USA i zblizającym się CEBICIE prawnie nic nie słychać

 

Wystarczy tez wejsc na zagraniczne fora aby zobaczyc ze tam na topie są tematy o panoramach 20" i większych.

 

Co do ceny to gwarantuje ze za rok kupisz 20" na MVA za 1500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wręcz przeciwnie, producenci nie są slepi bo w ciągu ostatniego miesiąca nastąpił ogromny wysyp monitorów 20" 16:10, liczba modeli została potrojona, podczas gdy o nowych 19" na targach CES w USA i zblizającym się CEBICIE prawnie nic nie słychać

 

Wystarczy tez wejsc na zagraniczne fora aby zobaczyc ze tam na topie są tematy o panoramach 20" i większych.

 

Co do ceny to gwarantuje ze za rok kupisz 20" na MVA za 1500zł.

Nic nie słychać bo producenci nic dobrego nie wypuścili 19" z panoramy MVA - ku mojemu zmartwieniu.

Co do 20" za rok to wątpię aby aż tak staniały no i ..... plamka 0,258 pozostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wręcz przeciwnie, producenci nie są slepi bo w ciągu ostatniego miesiąca nastąpił ogromny wysyp monitorów 20" 16:10, liczba modeli została potrojona.

racja. jeszcze niedawno dostępny był tylko jeden monitor 16:10. teraz są już trzy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wręcz przeciwnie, producenci nie są slepi bo w ciągu ostatniego miesiąca nastąpił ogromny wysyp monitorów 20" 16:10, liczba modeli została potrojona, podczas gdy o nowych 19" na targach CES w USA i zblizającym się CEBICIE prawnie nic nie słychać

 

Wystarczy tez wejsc na zagraniczne fora aby zobaczyc ze tam na topie są tematy o panoramach 20" i większych.

Co do ceny to gwarantuje ze za rok kupisz 20" na MVA za 1500zł.

Czemu mówisz że nie są ślepi? Bo niby robią 20"? (zastanów się co piszesz)

Tylko że my chcemy 19" albo 20" z dużym pikselem by literki były tej samiej wielkości co na 17" CRT w 1024:768

 

 

Nie będzie takowych, producenci idą w większe przekątne i 20" to minimum, będą teraz 23 i 24" z jeszcze większymi rozdziałkami.

Jedyny rodzynek monitorowy z małą rodziałką to ten LG 23":

 

600:1 SIPS

500cd

178/178 16ms

DVI/Dsub

Rozdzielczosc telewizyjna 1366x768

Tylko ze ja napisałem że TV odpada bo jest jeszcze bardziej spłaszczony.

Może sobie zmiejszysz rozdzielczość bo chyba masz za małe literki ;) i całkowicie odradzam ci panoramy 20" z 1680:1050

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu mówisz że nie są ślepi? Bo niby robią 20"? (zastanów się co piszesz)

Dlaczego ? - wybacz ale tylko na polskich forach mozna spotkac pytania w stylu "Szukam wypasionej 15" LCD" :)

 

24" i większe są jeszcze drogie a 20" spadają i juz dzisiaj kupisz 20" na TN za ~1490zł.

 

 

Tylko że my chcemy 19" albo 20" z dużym pikselem by literki były tej samiej wielkości co na 17" CRT w 1024:768

Tylko ze ja napisałem że TV odpada bo jest jeszcze bardziej spłaszczony.

Może sobie zmiejszysz rozdzielczość bo chyba masz za małe literki ;) i całkowicie odradzam ci panoramy 20" z 1680:1050

My to znaczy kto ? bo zwolennicy duzych piskli się wykruszają w szybkim tempie (ja jestem tego przykładem:)

 

Wystarczy posiedziec troche przed taką panoramą 20" a zaczyna doceniac się ilosc miejsca. Zawsze mozna powiększyc ikony i czcionki podobnie mozna pograc w mniejszej rozdziałce ale odwrotnie juz NIE.

 

Zaden producent nie będzie teraz pakował się w wyswietlacze ktore nie są w stanie wyswietlic HDTV i nie będzie tworzył LCD 17" z 1024x768.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolał bym już plamkę 0,16 mm bo można dać litery o szerokości pionowych el. 2 pix dzięki czemu czerwone litery lepiej by się czytało, bo na LCD 20" takie litery mają "nogi" o szerokości 0,086 a kiedy damy 2x większe to ogólna wielkość liter jest za duża - wiesz o co mi biega ?? :wink:

 

ps. Co do LCD 17" to byłoby idealnie 1152x864 4:3 np. a nie beznadziejne 5:4 1280x1024 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem LCD w nie natywnej rozdzielczości i wygląda to źle.

Po co mi wielka rozdzielczość?

1. żeby powiekszać zawsze literki, ikony itp w sumie to wszystko (z tym są same problemy)?

2. żeby grać w nie natywnej rozdzielczości?

 

W tym temacie jest chętnych na panorame z wiekszyą plamką, a tylko dlatego że się nie znają albo nie dbają o oczy.

Wiekszość ludzi mających LDC 17" i tak nie pracuje w rozdzielczości natywnej, bo się nie da, nic nie widać i potem mają nie ostry obaraz, tak samo pewnie robią z panoramami 20".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie jest chętnych na panorame z wiekszyą plamką, a tylko dlatego że się nie znają albo nie dbają o oczy.

???

 

Plamka powinna być nie za mała , nie za duża - takie jest moje zdanie. optimum to okolice 0,3 lub 0,15 lub 0,1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem LCD w nie natywnej rozdzielczości i wygląda to źle.

Po co mi wielka rozdzielczość?

1. żeby powiekszać zawsze literki, ikony itp w sumie to wszystko (z tym są same problemy)?

2. żeby grać w nie natywnej rozdzielczości?

 

W tym temacie jest chętnych na panorame z wiekszyą plamką, a tylko dlatego że się nie znają albo nie dbają o oczy.

Wiekszość ludzi mających LDC 17" i tak nie pracuje w rozdzielczości natywnej, bo się nie da, nic nie widać i potem mają nie ostry obaraz, tak samo pewnie robią z panoramami 20".

Jakbym czytał swoją wypowiedz sprzed paru miesięcy :) ...

 

Po co mi HDTV 1920x1080 jak mam zwykłe TV 768x576 ...

 

Laptopy mają 0.197

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptopy mają 0.197

I dlatego po powiększeniu czcionki do takiej wielkości że "nogi" mają 2pix wszystko jest czytelne - litery nie są za duże ani za małe. ( na takiej plamce z systemowej 8 na 13 )

 

 

HDTV rulez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popadasz w skrajności.

Może jakiś lepszy argument

Niestety :wink: popieram - co ma piernik do wiatraka, czyli ostrość obrazu w filmie do wielkości czcionki.

 

Ostrość filmu nie może być za duża natomiast litera może być za mała i nieczytelna pomimo tego że ostra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popadasz w skrajności.

Może jakiś lepszy argument

Przykład był jak najbardziej OK - dokładniejszy obraz=lepszy obraz.

 

Ponadto więcej miesci się na pulpicie i mogę miec jednoczesnie okno przeglądarki www po jednej stronie a po drugiej okienko TV + okno GG albo Skype a w 1280x1024 nie ma szans na takie ustawienie.

O wygodniejszej pracy w programach typu corel czy CAD nie wspomnę bo to oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie mić TV, GG, przeglądarke na ekranie i siedzieć 20cm od monitora (w takiej odległości widze wyraźnie literki przy 1280:960 na CRT 17" chyba wielkoś piksela będzie porównywalna do tych panoram 20")

 

Takie pytanie jaki masz teraz monitor?

Masz już panorame? Przy jakiej rozdzielczości siedzisz?

 

Jak by sie fajnie wszystko skalowało (powiekszało) to nie ma problemu, ale ja na to sposobu nie znam.

Edytowane przez skwarucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...