Skocz do zawartości
fenir

Tanie Panoramy 20"

Rekomendowane odpowiedzi

O tym ViewSonic'u mozemy sobie poczytac Tutaj. ;) http://hardforum.com/showthread.php?t=1026462

Monitorek jest naprawde dobry i imo wart swojej ceny. Nie wiem jak z gwara w Polsce, ale moze byc problem bo chyba w naszym kraju nie ma ich w dystrybucji. Na pewno ten monitorek jest jednym z najlepszych 20" 16:10 jakie sa na rynku.

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa w dystrybucji, tak przynajmniej pisal mi dystrybutor

To zapytaj sie ile gwary daja i jakiej "jakosci". ;)

 

Wracjac do tego Viewsonic'a to w tescie monitorow 20" na Behardware zajal druge miejsce. http://www.behardware.com/articles/619-1/u...-6-8-16-ms.html

Monitor jest na matrycy P-MVA o takiej ---> http://www.auo.com/auoDEV/products.php?sec...d=72&items_id=1. Czyli matryca ta sama co w Belinea'i 102035W. Pewnie ma swiecace rogi. :P

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od wczoraj czytam ten wątek i pare rzeczy mi się nasunęło. Na co głównie zwracać uwagę kupując panoramiczny monitor LCD 20,1 cali.

Taki monitor obowiązkowo powinien mieć wejście DVI (D), powinien być na matrycy MVA, PVA, IPS, S-IPS; zwracać uwagę na kontrast (najlepiej powyżej 800:1), niski czas reakcji (8 ms - choć płynne odtwarzanie filmów występuje na poziomie 25 fps czyli znośne jest 25 ms);gwarancję na piksele (subpiksele).

Mam na oku Philips-a 20" 200W6CS, z tego co doczytałem to jest na matrycy S-IPS, czas reakcji 8 ms (szary do szarego); wejście DVI.

Dołączona grafika

 

OPIS

Proszę o zdanie posiadaczy tego monitorka czy nie mylę się z parametrami i czy wybór jest trafny ?

Wiem że jest NEC którego wszyscy polecają ale więcej kosztuje.

Chcę też pogrywać na tym monitorze więc jak wygląda sprawa wyświetlania w grach ? Dzięki za wszelkie info z pierwszej ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ciach...

 

Kupując monitor należy iść obejrzeć i stwierdzić czy nam się podoba czy nie... 1/2 tego co wyżej wymieniłeś to marketingowo-technologiczny bełkot, bardzo fajny gdy kupuje się rzeczy przez internet. Taka malutka moja uwaga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmp

 

Ciach.... ... ...

 

Pod warunkiem że masz możliwość sprawdzenia organoleptycznie wymarzony monitorek, niestety w mojej wiosce nie mogę go oglądnąć choćby na wystawie. A kto pyta ten wie !

Chcąc sprawdzić parametry Philips-a 200W6CS zerknąłem na stronę producenta na której także nie ma szczegółowych danych odnośnie matrycy, a w sklepach netowych są na różnych matrycach (MVA, S-IPS) W zaprzyjażnionym sklepie nie potrafili mi także powiedzieć na jakiej matrycy mają w hurtowni tego Philipsa - więc zrezygnowałem z niego na rzecz NEC-a 20WGX2.

Inna sprawa to to że w sklepie powiedzą wszystko co chcemy usłyszeć, wiadomo - chcą sprzedać jak najwięcej po najmniejszej linii oporu, (nie dotyczy to wszystkich sklepów, są miłe wyjątki).

Mam prośbę do tych którzy posiadają NEC-a 20WGX2, mógłby ktoś zrobić dokładne fotki gniazd, wejść/wyjść z tyłu monitora ?

Dołączona grafika

 

EDIT:

Znalazłem bardzo ciekawy test NEC-a 20WGX2. Bardziej jest to porównanie matryc używanych w najnowszych LCD-kach. Porównanie między innymi NEC-a; Belinei 102035W; ViewSonic-a VX922. Warto spojrzeć TU

Edytowane przez vojt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem 200W6CS, jak sie uda to jutro bedzie u mnie a jak nie to aż w poniedziałek, mam nadzieje ze będzie wart tych pieniedzy :)

Jak już go będziesz miał, to nie zapomnij napisać swoich pierwszych wrażeń z jego użytkowania. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia raczej nie będą do opisania bo mam w tym momencie w kompie S3 Virge :lol: więc nie licze raczej na 1680x1050 na otwarcie :D Ale bedzie zaraz grafa z DVI to napewno napisze co i jak, porobie zdjęcia jakie sobie kto życzy. Mam cichą nadzieje ze trafie na S-IPS ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia raczej nie będą do opisania bo mam w tym momencie w kompie S3 Virge :lol:

:-|

Mam cichą nadzieje ze trafie na S-IPS ;)

Gdybyś kupował w stanach, to może... W PL na 95% trafisz na MVA AUO. Oczywiście piszę o rev. 2.

Ale nie odbieram nadziei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem NEC-a, i tak jak mówią - jest wart tych pieniędzy, z całą odpowiedzialnością. Przetestowałem sygnały z DVI i D-Sub - z DVI jest o niebo lepszy - więc tym którzy chcą brać LCD-ki bez DVI ODRADZAM !!! - STANOWCZO. Lepiej dołożyć i mieć obraz bardzo dobrej jakości niż później oglądać zakłócenia na ekranie. Druga sprawa to moje spostrzeżenia po przejściu z CRT (Belinea 19") na NEC-a MultiSync 20WGX2. Na kineskopowym (choć pracował na 100Hz) od dłuższego czasu bolały mnie oczy, teraz nie odczuwam żadnych problemów. To pierwszy dzień użytkowania ale widzę już różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc, monitorek stoi już u mnie na biurku z tego co widze to jest to MVA AUO, troche mam kłopoty z oczami bo obraz wydaje mi sie niesamowicie ostry. Musze poustawiać sobie właściwy poziom kontrastu i jaśności wtedy będe mógł cokolwiek więcej powiedzieć. Nie wiem czy czasami nie jest to wynik pracy z 1280x1024 wyświetlanego na matrycy pracujacej w rozdzielczości natywnej. Jednak skalowanie i rozciaganie to tragedia. Literki mają cienie i są śmiesznie grube, nie wspominajac o braku ostrosci ;)

 

Postaram sie w ciagu tygodnia załatwić karte graficzną (S3 Virge to nie jest karta :lol: ) i wtedy już zrobie zdjecia i ogólnie taką mini recke.

 

-ogolnie bardzo miło jestem zaskoczony warstwą antyrefleksyjną, mam monitor przodem do okna (okno za plecami) i owszem widze ze odbija mi sie delikatnie jaśniejsza powierzchnia ale obraz jest czytelny idealnie, na starym CTR 15" widziałem życem odbicie okna.

 

-obracana podstawka super sprawa, do tego jeszcze jest ona tak skonstruowana ze monitor daje sie obracać bez wysiłku a jednocześnie nie obrucimy go np lekko trącajac reka.

 

-nie zauwazyłem narazie i odbpukać abym nie zauyważył, jakichkolwiek wadliwych pikseli.

 

-smuzenia nie stwierdziłem nawet swzybko przewijajac www czy ogladając dynamiczne sceny w filmie, jednoczesnie widać strasznie kompresje w divx'ach.

 

Ogolnie, dopóki nie będe miał grafy to jestem średnio zadowolony, jak podepne przez DVI i bedzie lepiej to z czystym sumieniem powiem ze monitor jest wart 10/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, jak ustawie ze w rozdzielczosci natywnej wyświetla obraz w rozdziałce jaka leci z grafy ( czyli mam kwadrat na środku monitora 1280x1024) to literki są żyletka, ostre i czytelne. Wkońcu mój Virge to nie byle co :D tylko STB Nitro ;)

 

Jeszcze mam pare pytań:

 

-jakie wartosci ustawić kontrastu i jasności

-jaka temperatura barw, 6500K, 9000K czy wogóle user definition, w tym przypadku jakie wartosci poszczególnych składowych R,G,B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za drugiego pod rząd posta ;)

 

@Kosiarz

Na stronie 15 tematu widziałem fotki które zamiesciłeś więc domyslam się że masz 200W6CS. Mam prośbe, podaj mi ustawienia dla jasności i kontrastu jakie używasz, temp barw itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc, monitorek stoi już u mnie na biurku z tego co widze to jest to MVA AUO

Tak myślałem...:-|

troche mam kłopoty z oczami bo obraz wydaje mi sie niesamowicie ostry

Jest to jedna z głównych zalet LCD :P

Musze poustawiać sobie właściwy poziom kontrastu i jaśności wtedy będe mógł cokolwiek więcej powiedzieć

Dobra konfiguracja wyświetlanego obrazu, to podstawa... :)

ogolnie bardzo miło jestem zaskoczony warstwą antyrefleksyjną, mam monitor przodem do okna (okno za plecami) i owszem widze ze odbija mi sie delikatnie jaśniejsza powierzchnia ale obraz jest czytelny idealnie, na starym CTR 15" widziałem życem odbicie okna.

Właśnie miałem się o to zapytać...

 

Sorki za drugiego pod rząd posta ;)

 

@Kosiarz

Na stronie 15 tematu widziałem fotki które zamiesciłeś więc domyslam się że masz 200W6CS. Mam prośbe, podaj mi ustawienia dla jasności i kontrastu jakie używasz, temp barw itd

Nie - ja nie mam tego monitora :-| - chociaż nie ukrywam, zamierzam go kupić. ;) Naczytałem się trochę jego recenzji i opinii na forach (stąd te zdjęcia na str. 15 :) ) oraz pracowałem na nim około 2h w sklepie (zagranie w quake3, trochę net'u, plansze z kolorami, ogólne oględziny, trochę Windows'a, itp.) i także byłem pod dość dużym wrażeniem. :-P Na pclabie jest parę topików o tym monitorze:

 

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=172358 (nowy)

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=166866&hl= (starszy)

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Jestem od kilku dni posiadaczem tego monitorka . Niestety też czekam na nową grafę (Matrox P650) bo dotychczasowe GF4 MX400 nie dało rady wyświetlić natywnej rozdziałki przez DVI ... (tutaj małe ostrzeżenie aby przed zakupem nowej grafiki to sprawdzić) .

Co do rodzaju matrycy to sie jeszcze nie wypowiem , ale też mam nadzieje , że to S-IPS ( ... marcowa produkcja )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Jestem od kilku dni posiadaczem tego monitorka . Niestety też czekam na nową grafę (Matrox P650) bo dotychczasowe GF4 MX400 nie dało rady wyświetlić natywnej rozdziałki przez DVI ... (tutaj małe ostrzeżenie aby przed zakupem nowej grafiki to sprawdzić) .

Co do rodzaju matrycy to sie jeszcze nie wypowiem , ale też mam nadzieje , że to S-IPS ( ... marcowa produkcja )

Problem z wyswietlaniem rozdzielczosci 1680x1050 jest pewnie tylko na starych grafach, miedzy innymi na takiej jak Ty miales/masz. A co do matrycy tego Phillipsa, to przypadkiem na S-IPS nie byly stare monitory z kontrastem 600:1 i czasem reakcji matrycy 16ms? Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Jestem od kilku dni posiadaczem tego monitorka . Niestety też czekam na nową grafę (Matrox P650) bo dotychczasowe GF4 MX400 nie dało rady wyświetlić natywnej rozdziałki przez DVI ... (tutaj małe ostrzeżenie aby przed zakupem nowej grafiki to sprawdzić) .

Co do rodzaju matrycy to sie jeszcze nie wypowiem , ale też mam nadzieje , że to S-IPS ( ... marcowa produkcja )

Czemu wybrałeś matrox ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego, ze glownie pracuje w '2D. :P

No nawet jeśli to radeon 9550 w zupełności wystarczy a jest tańszy . Jakość obrazu na DVI identyczna. Jeśli kupować kartę z dobrym wyjściem analogowym to tylko matrox .... ale tutaj analog nie będzie używany. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... dlaczego Matrox ? ... 2xDVI i praca dwumonitorowa

Jak wcześniej pisałem miałem kłopot z natywną rozdzialką zarówno na mx400 jak i nowej 6200 . Matrox gwarantował pracę równocześnie pracę na dwóch DVI w 1920 x 1200 każdy ! ... konia z rzędem temu kto poszuka mi inną taką kartę na AGP ?! ... za Matroxa dałem 220 zeta ...

Edytowane przez Kazan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zaczalem sie zastanawiac nad ViewSonic'iem VX2025wm. :D Do wczoraj moim faworytem byl Samsung 215TW, ale powoli dochodze do wniosku, ze 600-700zl za jeden cal i pivot to troche za duzo. Szkoda tylko, ze w Polsce z dostepnoscia tego ViewSonic'a jest bardzo slabo. Znlalazle jeden sklep w ktorym mozna go kupic. http://sklep.henwar.pl/index.php?s=prodd&i=18964

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Santi a cóż takiego on ma że na niego się decydujesz ? W porównaniu do Philipsa 200W6CS najlepiej ;)

.... poza większą ceną .... :lol:

Dla mnie ma duzo lepszy design od Phillipsa. Jestem w stanie dac 100-150zl za fajniejszy wyglad. :P Nastepnie mam pewnosc, ze jest na P-MVA, a Phillips'a moge dostac na S-IPS, ktory ma slabszy kontrast i czas reakcji matrycy 16ms. Poza tym musi miec duzo lepsza elektronike od Phillipsa skoro w testach wypada lepiej. :D

Tylko jest jeden problem. Nie mozna go nigdzie kupic. :mur: Wczoraj wyslalem maila do Henwar'a z pytaniem o dostepnosc i na razie cisza. :-|

 

 

EDIT

Mozliwe jest, ze ten ViewSonic pobiera maksymalnie tylko 35W? Phillips pobiera maksymalnie 50W, a o jeden cal wiekszy Samsung 215TW az 75W.

Wszystkie dane pochodza z oficjalnych stron producentow.

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opiszę moje wrażenia po tygodniu użytkowania NEC-a 20WGX2. Pierwsze i najważniejsze to jakość wyświetlanego obrazu - kontrast, jasność i nasycenie kolorów jest w tym modelu po prostu wzorcowe. Po przesiadce z CRT 19 cali na panoramę 20,1 cala komfort pracy wzrósł jeszcze bardziej (i miejsca na biurku przybyło !) jak odpaliłem go po raz pierwszy uśmiech zagościł na mojej twarzy ! W natywnej rozdzielczości (1680 x 1050) miejsca na pulpicie jest mnóstwo. Mogę otworzyć dwie stronki netowe obok siebie. Pierwsza rada to, jeśli ktoś chce kupić monitor LCD to TYLKO z wejściem DVI ! Bez niego jakość wyświetlanego obrazu jest delikatnie mówiąc nie najlepsza.

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Monitor jest pięknie wykonany, ramka niewielka, pod nią na środku niezbędne przyciski do regulacji monitora. Na przycisku włącznika zasilania zamontowana jest niebieska dioda LED której natężenie świecenia można regulować z poziomu menu tak żeby w nocy nie raziła nas zbyt jasnym świeceniem.Obok niego mamy przycisk zmiany DV Mode, czyli tryb dynamicznej wizualizacji.Pozwala on na wybranie odpowiednich ustawień dla filmu, foto, tekstu.Następny to przełącznik wejść DVI/D-SUB i z lewej menu.

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Podstawka zrobiona genialnie, można w nią schować wszystkie kable tak że nie widać ich pod monitorem bo wychodzą za podstawką z tyłu. Obraca się lekko w lewo i prawo na okrągłej stopce. posiada też dość duży kąt pochyłu góra - dół. Jasność - kontrast ustawione na 50 %. Jasność jest jeszcze za duża więc zmniejszyłem do 40 %.

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

GRY - Pierwsze testy przeprowadziłem na smużenie programem Pixel Persistence Analyzer : samochodzik zaczyna smużyć przy prędkości 7.0. Matryca AS-IPS genialnie wyświetla kolory, zdjęcia wyświetlane na nim odwzorowują dokładnie barwy. Następnie przeszedłem do gier (bo to najlepszy benchmark) i teraz dopiero mi szczęka opadła ! Pogrywam w COD2, NFS MW,QUAKE 4, DOOM 3.

DOOM 3 na high ustawieniach prezentuje się pięknie, panoramiczna gra robi wrażenie ! Wyraźny obraz piękne kolorki w natywnej rozdzielczości to miód dla oczu. COD 2 to już trzeba zobaczyć na panoramie, na 6600GT grywalnośc jest bardzo dobra (tylko trzeba wyłączyć dymy, potrafią bardzo zamulić grę) NFS Most Wanted - na 6600GT trzeba zjechać z ustawień bo w tej rozdzielczości potrafi zacinać (do natywnej potrzeba by było już co najmniej 6800 256 BIT/12 potoków) ale gra też się prezentuje pięknie i pograć można z zadowoleniem ! Czyli w grach się sprawdza w 100 %.

FILMY - czytałem że divx-y strasznie wyświetlają LCD-ki bo widać artefakty, jednak tego nie stwierdziłem, może dlatego że mam divx-y bardzo dobrej jakości więc ogląda się je dobrze (nie gorzej niż na CRT, a reszta zależy od jakości samego divx-a). DVD - bardzo dobrej jakości obraz, TV SAT - jakość cyfrowej telewizji dopiero pokazuje możliwości tego panelu. po przejściu z TV kablowej na TV sat zobaczyłem jaką "kaszanę" nadaje kablówka ! Jedyny maleńki mankament przy oglądaniu filmów to widoczne "cienie" przy bardzo ciemnych scenach (wiadomo paleta kolorów 16,77), ale to jest marginalna sprawa jak dla mnie.

Dla niektórych osób plamka 0,258 może być problemem ponieważ czcionka staje się "cieniutka" choć bardzo wyraźna. Można to rozwiązać w prosty sposób: windows pozwala na ustawienie wielkości czcionki (właściwości/ekran/wygląd) tak samo wielość czcionki w przeglądarce internetowej (w moim przypadku Mozilla Firefox) jest możliwa do zmiany na większą.

Reasumując: same zalety tej matrycy są dużym plusem tego monitora, wykonanie, jakość, komfort pracy na panoramie = 10/10.

Edytowane przez vojt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...