Skocz do zawartości
fenir

Tanie Panoramy 20"

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, okazało się że to kopia DVD jest marnej jakości i dlatego widać takie zakłócenia. Z tłoczoną płytką jest już o niebo lepiej, co mnie przekonuje do tego że monitor po prostu pokazuje wszystkie mankamenty gorszej jakości filmów (też DVD) - dowodem na to jest odpalenie filmiku w formacie HD - tam już nie ma możliwości do niczego się przyczepić, obraz jest kryształ !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vojt--> wlasnie taka panorame NEC'a zamierzam kupic, wnioskuje z tekstu, ze ja polecasz :)

Ja tez go polecam, chociaz nie jestem jego uzytkownikiem. ;)

 

Na zamowionego ViewSonic'a musze jeszcze poczekac bo dostawa od producenta sie opoznia. :? Pewnie dopiero pod koniec przyszlego tygodnia bedzie. Coz trzeba "szlifowac" ceche zwana cierpliwoscia. :-|

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vojt--> wlasnie taka panorame NEC'a zamierzam kupic, wnioskuje z tekstu, ze ja polecasz :)

Oczywiście że polecam ten monitorek, poza tym że ma paletę kolorów (tylko) 16,7 mln. (ale to wszystkie tak mają) NIE ma się do czego przyczepić !

 

EDIT: Dopiszę Ci tak po ludzku: świeci doskonale, kontrast zadowoli nawet najbardziej wymagającego użytkownika, kolory doskonałe. Jak grasz w grę jednym przyciskiem zmieniasz naświetlenie matrycy (ustawienie do gier - rozjaśnia gry), jak przeglądasz fotki tym samym przyciskiem zmieniasz ustawienia na bardziej kontrastowe i nasycone kolory, do filmów masz inne ustawienie - itd. Jak masz cyfrową telewizję to podłącz sobie - na kablu bedziesz się wkurzał jakością sygnału - bo wszystkie mankamenty (gorszą jakość sygnału) widać od razu. Mam w kompie tuner TV Winfasta - sygnał z kablówki , na zwykłym telewizorze nie widzisz tego co wychodzi przy takiej rozdzielczości na LCD-ku.

Do przeglądania internetu - doskonały, do gier - jeszcze lepszy ! Jak masz kasę to nie zastanawiaj się.

 

EDIT:Panowie a jak jest z odtwarzaniem DVD na innych LCD-kach ? Np. Philips, Belinea ? Nie macie wrażenia że obraz jest jakiś gorszy niż powinien ?

Edytowane przez vojt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. ;) Dzisiaj stalem sie posiadaczem ViewSonic'a vx2025wm. :P Monitor mial byc z Henwaru, ale z powodu ciagle wydluzajacego sie okresu realizacji zamowienia (producent caly czas opoznial date dostawy monitora) anulowalem je i wczoraj zlozylem zamowienie w GVCnet (mieli je na stanie) i juz dzisiaj monitorek zawital na moim biurku. :) Nie spodziewalem sie tak szybkiej realizacji zamowienia i bylem milo zaskoczony. ;] Jedyny minus to jeden subpiksel (blisko srodka ekranu), ktorego zeby zobaczyc to naprawde trzeba sie mocno wpartywac w monitor. W ogole jednak nie przeszkadza on w normalnej pracy.

Na razie jestem pod wielkim wrazeniem tego panela. Wielkosc w porownaniu do mojego starego CRT 17" jest naprawde robiaca wrazenie (myslalem, ze bedzie troche mniejszy). Kolory sa nasycone, kontrast jest swietny, a katy widzenia zadowalajace. Zupelnie inna jakosc w porownaniu ze starym monitorem. ;) To trzeba po prostu zobaczyc, bo trudno jest to opisac. :D Na razie odpalilem pare divix'ow, obejrzalem pare trailerow HD, pogralem troche w sensible soccer, hl2 i gtr2. W divixach faktycznie widoczny jest teraz 'poziom' kompresji. Z blisja nie prezentuja sie zbyt dobrze, jednak ja zawsze ogladalem filmy z odleglosci okolo 2m (lezac sobie na kanapie), a stamtad juz sie nie zauwaza 'pikselozy'. Jakosc filmow w HD, szczegolnie 1080p jest niesamowita. :blink: Niestety moj sprzet juz ledwo daje rade je wyswietlac bez przycinek. :-| Chyba trzeba pomyslec o upgrade reszty hardware'u. :lol2: W grach smuzenia nie zauwazylem czyli matryca daje rade. Roznica jakosci obrazu w grach miedzy natywna rozdzialka, a nienatywna jest zauwazalna na korzyst tej pierwszej oczywiscie, ale na nienatywnej rozdzielczosci gierki tez wygladaja super z czego sie bardzo ciesze bo moja karta graficzna pozwala mi pograc w natywnej rozdzialce tylko w sensible soccer. Zreszta na panoramie gry to zupelnie inna bajka i chyba kazdy posiadacz monitora 16:10 to przyzna. :) Aha mozna tez bez problemu odpalic gre w oknie (piksel w piksel) po bokach majac czarne pasy. Poziomu czerni i swecacych rogow jeszcze nie oceniam bo w pokoju jest w miare widno.

Monitor podlaczylem od razu pod DVI i wystartowal za pierwszym razem bez zadnych problemow. Kabel D-Sub schowalem do pudelka i nie wiem czy kiedykolwiek go wykorzystam. ;] Chcialem porownac dwa monitory bezposrednio, ktore teraz posiadam na stanie, ale mam karte AiW, ktora niestety posiada tylko jedno wyjscie DVI (zamiast D-Sub jest wejscie antenowe i takie tam) i nie da rady. Zdjec tez na razie nie dam bo musze najpierw skolowac jakis aparat (w weekend powinny juz byc).

Trzeba tez wspomniec o minusach. Monitor niestety nie posiada mozliwosci zmiany ustawiem poprzez klikniecie jednego przycisku. Ustawienie parametrow obrazu jest tylko jedno. :? Szkoda bo dodatkowy przycisc z roznymi konfigami by sie bezapelacyjnie przydal. Do malego piksela tez sie powoli przyzwyczajam. Jednak jego wielkosc moglaby byc troche wieksza, ale coz nie mozna miec wszystkiego. :P

Obudowa jest wykonana bardzo solidnie, a sam monitor ma niesamowity wyglad (w sumie to kwestia gustu). Moze tylko te zaslepki z tylu do chowania kabli sa z troche tandetnego plastiku, a do reszty nie ma sie co przyczepic. Podstawa monitora jest bardzo stabilna. I to tyle co mialem do przekazania na razie. :P Polecam ten monitorek bo naprawde jest niesamowity. ;)

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może gdyby udało Ci się pożyczyć kartę z 2-ma wyjściami to byłbyś w stanie zbadać Input Lag .

Tutaj koles zmierzyl input lag i wyniki sa dosc dobre. ;)

http://www.hardforum.com/showpost.php?p=10...;postcount=1220

W grach, ktore testowalem nie jest w ogole wyczuwalne jakiekolwiek opoznienie.

 

EDIT

Nastala noc wiec sprawdzilem czern. Kolor czarny jest prawie jak czarny. :lol2: Nie jest najgorszy, ale do super czerni znanej z CRT to mu duzo brakuje. ;) Rogi tez sa lekko swiecace, ale to jest niezauwazalne w normalnej pracy. ;) Pogralem tez w sensible soccer i zauwazylem lekkie smuzenie (swoja droga to chyba w tego typu grach jest ono najbardziej widoczne). W dzien bylo ono w ogole niezauwazalne, ale noc obnazyla slabosci tego monitora. Wiadomo, ze sa to wady matrycy P-MVA i cudow sie nie spodziewalem. Po prostu potwierdzilem to o czym inni juz dawno temu pisali bazujac na wiedzy opartej na swoich doswiadczeniach z LCD. :P

 

EDIT2

Jak ktos chce poogladac zdjecia to zapraszam tutaj ---->http://forum.pclab.pl/index.php?s=&sho...t&p=2585478

 

Na purepc nie dzialaja miniaturki z imageshack, a jestem zbyt zmeczony by kombinowac jak te zdjecia tu powstawiac w miniaturkach. ;)

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam o tych LCD i nadal nie moge sie zdecydowac co wybrac.

Zakupy planuje dokonac w sklepie internetowym:

http://www.overclockers.co.uk/acatalog/Components.html

 

Wybralem te 3 modele jednakze cena 2330 pln mnie odstrasza troche. Prosilbym o pomoc w wyboze monitora. Jesli nie ma duzej roznicy miedzy Viewsonic`iem a pozostalymi modelami to wydaje mi sie on rozsadnym zakupem. Nie znam sie na rodzajach matryc, takze w tym rowniez prosilbym o pomoc.

 

Moj wybor:

NEC MultiSync® LCD20WGX2 20.1" (408.89f) (2330.6pln)

Philips 200W6CS 20" Widescreen (327.77f) (1868.2pln)

Viewsonic VX2025wm 20" Widescreen (293.69f) (1674pln)

 

Monitor bedzie glownie uzywany do seriali i filmow, a po powrocie na studia za rok, 3Dstudio, Visual Studio, Autocad.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips i Viewsonic są na matrycach Premium-MVA, a NEC na S-IPS. Typowo te matryce posiadają słabsze odwzorowanie kolorów niż S-IPS, ale większe ich nasycenie (choć biorąc pod uwagę zdjęcia porównujące P-MVA z TN, można mieć wątpliwości - patrz TU).

Najpoważniejszą chyba jednak wadą P-MVA są prześwietlone rogi. Mają też gorsze kąty widzenia od S-IPS.

Niemniej jednak ów Viewsonic wypadł w testach (np. na BeHardware) bardzo dobrze jak na P-MVA zwłaszcza w kwestii odwzorowania kolorów bez kalibracji.

 

Nec uchodzi za najszybszy, co jednak nie powinno mieć znaczenia, biorąc pod uwagę planowane zastosowanie.

Niższy kontrast powinien skutkować gorszą czernią (w filmach pewnie nie bez znaczenia), ale potencjalne srebrzyste rogi i granatowy czarny pod kątem w P-MVA też mogą stanowić problem.

Nec ma też szybę - będzie odbijał światło bardziej od pozostałych. W zależności od warunków pracy, może być to uciążliwe. Dla mnie matowość LCD to ich bardzo duża zaleta w porównaniu do CRT.

W matrycach S-IPS nierzadko występują nierówności podświetlanie (aczkolwiek różni się to w zależności od modeli - zwykle im droższe, tym lepiej).

 

Philips występował (występuje może nadal zagranicą?) w wersji na matrycy S-IPS. Gdyby tak było, to - zwłaszcza za tę cenę - byłby to chyba najlepszy wybór. Jeśli nie - trudna rada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co?

20" Philips 200W6CS najlepszy wybor?

 

ale czy komputronik mi na pewno wysle na matrycy sips? Nawet jesli ich poprosze o to? w ogole wezma to pod uwage?

czy moze juz lepiej w tym sklepie zagranicznym kupic http://www.overclockers.co.uk/acatalog/Components.html?

co prawda baaardzo nie lubie przesylania mi rzeczy przez poczte, szczegolnie tak wartosciowych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co?

20" Philips 200W6CS najlepszy wybor?

 

ale czy komputronik mi na pewno wysle na matrycy sips? Nawet jesli ich poprosze o to? w ogole wezma to pod uwage?

czy moze juz lepiej w tym sklepie zagranicznym kupic http://www.overclockers.co.uk/acatalog/Components.html?

co prawda baaardzo nie lubie przesylania mi rzeczy przez poczte, szczegolnie tak wartosciowych...

Watpie by komputronik sprawdzil na jakiej matrycy jest monitor. Wysla pewnie to co maja na stanie. Jak masz mozliwosc to idz do sklepu gdzie je maja i sam sobie wybierz monitor. Matryce S-IPS najszybciej rozpoznasz po katach widzenia. Phillips w wersji na S-IPS ma lepsze katy, pewnie jest troche lepiej podswietlony (chociaz w matrycach S-IPS tez swieca rogi) ma gorszy kontrast i jest wolniejszy (brak dopalacza) od wersji na P-MVA. Sam zdecyduj co jest dla Ciebie najwazniejsze. ;) Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale jak to sie ma do tego, ze komputronik ma napisane na stronie sips.... ? skoro sips to sips.

chociaz jesli alternatywa jest p-mva... to w takim razie nie przeszkadzaloby mi to...

ale jesli alternatywa mialby byc TN to raczej odpuscilbym sobie...

 

a wiec jak jest? TN moze byc zamiast sips? czy tylko premium mva taki jak w belineji ? czy moze w belineji tez moze sie inny trafic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W phillipsie montowane sa teraz matryce P-MVA, a S-IPS byly kiedys montowane. Teraz przewaznie powinny byc tylko na P-MVA no chyba, ze jakis sklep ma jeszcze stara dostawe.

 

A tutaj wazna informacja dla ludzi chcacych kupic LG L203WT:

Rozwiązanie zagadki matrycy w LG L203WT.

Tak jak zapowiadaliśmy dziś z samego rana, wypożyczyliśmy drugi egzemplarz, tym razem 'prosto z półki sklepowej' i sprawa już została wyjaśniona. Bynajmniej nie myliliśmy się w ocenie tego monitora: egzemplarz, który trafił z LG do naszych testów (Made in Korea) ma dużo lepszej jakości matrycę S-IPS. Natomiast modele składane i sprzedawane w Polsce (Assembled in Poland), mają zdecydowanie słabszą matrycę TN. Już w poniedziałek zaprezentujemy dokładny raport z porównania tych dwóch modeli.

:? Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli do 1700zł LCD 20" Philips 200W6CS na MVA silver jest najlepszy?

Czy może 1. 20.1" Belinea 102030W silver-black lub 2. 20" BenQ FP202W czarny

Chyba, że coś innego bo na LCD to się nieznam :(

Edytowane przez KiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli do 1700zł LCD 20" Philips 200W6CS na MVA silver jest najlepszy?

Czy może 1. 20.1" Belinea 102030W silver-black lub 2. 20" BenQ FP202W czarny

Chyba, że coś innego bo na LCD to się nieznam :(

Belka nie ma DVI, a wersja 102035W jest duzo drozsza. BenQ FP202W jest na TN. Imo dobrym wyborem w tej cenie jest Phillips 200w6cs lub ViewSonic vx2025wm. ;)

A tutaj jest test BenQ FP202W po polsku --->http://www.frazpc.pl/artykuly/454/BenQ/FP2...aly/w/panoramie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Philipsa i szczerze moge polecić. Uzywam go już prawie miesiać, wszystko jest OK, najbardziej mnie cieszy ze monitor nie ma uszkodzonych pikseli. Jest to chyba najlepszy monitor w cenie do 1700PLN.

 

Ostatnio miałem okazje pracować na LCD 4:3 i jakoś dziwnie mi to wygladało w stosunku do parnoramki :D po prostu 16:10 rządzi ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem wyslalem zapytanie do komputronika... odnosnie matrycy.

a tymczasem poleccie moze mi inny sklep, najlepiej z odbiorem osobistym. w warszawie.

tanszy od komputronika, gdzie moglbym kupic tego philipsa

 

/i poza znakiem...tam cena duzo nizsza 1654.00 w porownaniu do 1769,

czemu ja tego sklepu wczesniej nie widzialem.. za tyle rzeczy pewnie przeplacilem :(

Edytowane przez p0rNfLaKe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputronik ma stary opis pewno bo pierwsze egzemplarze 200W6CS były na S-IPS ale na starej czyli generalnie gorszej od MVA. Niestety obecnie jest juz tyle modeli matryc, podobnych do siebie że trudno powiedzieć co siedzi w monitorze. Pewność daje dopiero rozebranie obudowy i przeczytanie co pisze na tabliczce znamionowej matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem wyslalem zapytanie do komputronika... odnosnie matrycy.

a tymczasem poleccie moze mi inny sklep, najlepiej z odbiorem osobistym. w warszawie.

tanszy od komputronika, gdzie moglbym kupic tego philipsa

 

/i poza znakiem...tam cena duzo nizsza 1654.00 w porownaniu do 1769,

czemu ja tego sklepu wczesniej nie widzialem.. za tyle rzeczy pewnie przeplacilem :(

Wybierz sobie sklep . ;)

http://skapiec.pl/site/cat/12/comp/59592

http://www.kupujemy.pl/items/_monitorlcdph...0w6cs/_/0/_?U=c

Osobiscie moge polecic gvcnet. ;) Kupowalem tam swoj monitorek. W srode zamowiony (o 12 godzinie), a w czwartek (o 11 godzinie) juz na biurku byl. Przesylka UPS'em. Koszt przesylki wyniosl mnie 35PLN, a bralem monitor za pobraniem, ponad 300km od Wrocka do miejsca zamieszania i waga 12KG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do znaku napisalem czy moge zamowic monitorek i sprawdzic czy sa bad pixele... powiedzieli mi, ze moga zamowic, ale musze zaliczke wplacic, ze producent nie daje gwarancji na pixele, wiec by musieli zostac zmonitorem na stanie (zadko kto kupuje niby)... innymi slowy musze kupic w ciemno bez obejrzenia?

od kiedy tak jes? jak kupowalem poprzednie 2 monitory to zawsze sklep sam uruchamial monitor i szukalismy bad pixeli.... w obu przypadkach nie bylo.. a tutaj musze wplacic zaliczke i brac w ciemno Oo

co to sie porobilo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do znaku napisalem czy moge zamowic monitorek i sprawdzic czy sa bad pixele... powiedzieli mi, ze moga zamowic, ale musze zaliczke wplacic, ze producent nie daje gwarancji na pixele, wiec by musieli zostac zmonitorem na stanie (zadko kto kupuje niby)... innymi slowy musze kupic w ciemno bez obejrzenia?

od kiedy tak jes? jak kupowalem poprzednie 2 monitory to zawsze sklep sam uruchamial monitor i szukalismy bad pixeli.... w obu przypadkach nie bylo.. a tutaj musze wplacic zaliczke i brac w ciemno Oo

co to sie porobilo...

W obecnych czasach za 'szukanie' bad pikseli sie placi. Wykupujesz dodatkowa gwarancje. Zawsze mozesz jechac do sklepu i samemu przetestowac monitor o ile dany sklep bedzie mial ten model, ktory chcesz kupic na stanie. Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krotkie pytanie: Philips 200W6 czy VeiwSonic VX2025wm?

 

Przeznaczenie: glownie praca (Linux) i Internet, rzadziej gry/filmy.

 

Cena bardzo podobna, hm?

 

pozdrawiam

Pawel

Obydwa monitory sa na matrycy P-MVA wiec wybierz ten co Ci sie bardziej podoba. ;) W ViewSonic'u jest jeden tryb pracy i chcac zmienic ustawienia (kontrast, jasnosc, kolorki) musisz wejsc do menu. Nie wiem jak jest w Phililpsie.

Gdyby udalo Ci sie znalezc Phillipsa na matrycy S-IPS (stary model rzadko dostepny) to do tych zastosowan co podales 200W6 bedzie lepszym wyborem.

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie znalezc viewsonica w sensownej cenie?

bo w znaku niby ten philips o 1650 jest...

a nigdzie nie moge znalezc viewsonica... jedynie jakis za 1800 panoramiczny ale na TN viewSonic LCD 20,1" VP2012w

W pixmania jest najtaniej. http://www.pixmania.com/pl/pl/259398/art/v...2025wm-8-m.html

Mozna go kupic jeszcze w gvcnet http://gvcnet.pl/?mod=5&id=472 i henwarze http://sklep.henwar.pl/index.php?s=prodd&i=18964.

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz philipsa na temat dwoch wersji 200W6CS nowszej: 8ms i starszej: 16ms:

 

Heres a question & answer i got from Philips UK regarding the 200W6CS/00

 

200W6CS/00

 

I have been considering buying one of your model monitors :-

LCD widescreen monitor

200W6CS/00

 

But i am a little confused has to the specs of it regarding the Response time it says on some online stores 8ms & on others 16ms ..Now even on your website it it sort of confusingly says Response tome (Typical) 8ms grey to grey ???So i would like to know what this specifiation really is as i play games online & would like a low response time monitor eg no higher than 8ms i feel ..

Reply...

 

Recently you have asked us about the response time of the monitor.

 

There are 2 versions of this model, differing in response time only:

Models which are produced after the 50 th week of 2005 have 8ms response time.

Models which are produced before the 50 th week of 2005 have 16 ms response time.

The production of these models can be checked from the serialnumber on the back of the monitors.

Serialnumber consists of the following: XXXXAABBCCCCCCCC

First XXXX are not important

AA year

BB week

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

There are 2 versions of this model, differing in response time only:

Models which are produced after the 50 th week of 2005 have 8ms response time.

Models which are produced before the 50 th week of 2005 have 16 ms response time.

Serialnumber consists of the following: XXXXAABBCCCCCCCC

AA year

BB week[/i]

I wszystko jasne. Teraz będzie łatwiej w sklepie (gdziekolwiek) rozpoznać model zarówno starszy, jak i po 50 th week of 2005 year ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...