Skocz do zawartości
fenir

Tanie Panoramy 20"

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam szybkie pytanie, w zwiazku z tym, ze pisze inzynierke, a padl mi dzis moj CRT, nie mam czasu na czytanie topicu, musze bardzo szybko podjac decyzje o wyborze 20" lcd.

 

Jaki najlepszy na matrycy TN?

Jaki najlepszy na MVA/PVA?

Chodzi mi o w miare tanie monitory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TN - LG 206WTQ 1100 PLN (jest to najprawdopodobniej Samsung 206BW ale bez irytująco lśniącej obudowy)

MVA - Philips 200WP7ES 1470 PLN

PVA tylko 21" - Samsung 215TW 1800 PLN ( jest jeszcze tańszy Gateway 2185 ale wiele ludzi ma zastrzeżenia do jakości wykonania )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Kyle za szybka odpowiedz.'

 

Kupiłem LG 206WTQ za 1050zl w Siriusie w Wawie.

 

Piersze wrażenia:

 

Monitor jest ładny, obsługa menu raczej denna (klawisze umieszczone pod dolna krawedzia).

 

Obraz jak to na TN, kolory zmieniaja sie w zaleznosci od wysokosci glowy, czarny jest slaby, dodatkowo wyraznie widoczna jasniejsza obwodka przy ciemnych kolorach.

 

Smuzenie mniejsze niz np. Samsung 740n, ale jednak wystepuje, nie jest jakies strasznie uciazliwe (sprawdzalem w Q3).

 

Jakosc filmow jest gorsza niz na CRT.

 

Ogolnie wiedzialem w co sie pakuje i tyle, zachwytow nie ma.

 

EDIT: Połączenie mam przez DVI, wyostrzanie ustawione na srednie, to do postu ponizej.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Kyle za szybka odpowiedz.'

 

Kupiłem LG 206WTQ za 1050zl w Siriusie w Wawie.

 

Piersze wrażenia:

 

Monitor jest ładny, obsługa menu raczej denna (klawisze umieszczone pod dolna krawedzia).

 

Obraz jak to na TN, kolory zmieniaja sie w zaleznosci od wysokosci glowy, czarny jest slaby, dodatkowo wyraznie widoczna jasniejsza obwodka przy ciemnych kolorach.

 

Smuzenie mniejsze niz np. Samsung 740n, ale jednak wystepuje, nie jest jakies strasznie uciazliwe (sprawdzalem w Q3).

 

Jakosc filmow jest gorsza niz na CRT.

 

Ogolnie wiedzialem w co sie pakuje i tyle, zachwytow nie ma.

Jaśniejsza obwódka może być spowodowana albo analogowym połączeniem, albo ustawionym w OSD wyostrzaniem ( np. na pionowych czarnych liniach jasny "cień" ).

 

Monitor sam widzisz ... jak każdy TN ... bez rewelacji :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być moze troche nie w temacie, zastanawiam sie nad panoramką 20". Pytanko brzmi czy moj radek 9700 pro pociągnie taką rozdzielczość?

z wyswietlaniem obrazu nie powninienes miec wiekszych problemow , ale nowsze gry sam wiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wyswietlaniem obrazu nie powninienes miec wiekszych problemow , ale nowsze gry sam wiesz.

Mam za słaby sprzęt żebny grać w nowsze giery ;)

Pytam dlatego, że nie chciałbym musieć wymieniać grafy bo monitor nie działa w natywnej rozdziałce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam za słaby sprzęt żebny grać w nowsze giery ;)

Pytam dlatego, że nie chciałbym musieć wymieniać grafy bo monitor nie działa w natywnej rozdziałce.

nie powinienes miec najmniejszych problemow z wyswietlaniem 1680x1050

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poczytalem ostatnio na Fraz i Egieldzie o BenQ FP202W i wypadl naprawde fajnie, do tego ma DVI. No i ta cena, ok. 870zl w Siriusie gdzie jesli mnie pamiec nie myli jest gwara jeden miech na bad pixele. Co mysliecie o tym monitorze, mial ktos z nim stycznosc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy takie szybkie pytanie czy geforce 8800 gts 320 mb pociagnie natywna rozdzielczosc 20' panoram ?? Konkretnie samsunga 206bw.

Mój 8600GT spokojnie daje radę (TDU, GRAW2, ArmA - wszystko na maksa), więc spokojnie 8) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz sie nosze od dluzszego czasu z zamiarem kupna samsunga 206bw lub LG 206WTQ ale czy jest sens kupywac ktorys z tych sprzetow gdy na pokladzie mam geforce'a mx440 64mb? W zasadzie to chodzi mi o wyswietlanie obrazu w 1680x1050. Na kompie nie gram prawie wcale (od czasu do czasu w cs'a), zalezy mi glownie aby filmy dalo sie ogladac...

Edytowane przez kaykay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz sie nosze od dluzszego czasu z zamiarem kupna samsunga 206bw lub LG 206WTQ ale czy jest sens kupywac ktorys z tych sprzetow gdy na pokladzie mam geforce'a mx440 64mb? W zasadzie to chodzi mi o wyswietlanie obrazu w 1680x1050. Na kompie nie gram prawie wcale (od czasu do czasu w cs'a), zalezy mi glownie aby filmy dalo sie ogladac...

Powinno spokojnie chodzić, jeśli nie grasz (nie przypuszczam, aby nie mógł wyświetlić pulpitu :wink: ). Co do filmów, zależy od twojego procesora, rozdzielczość pulpitu ma tu znikome znaczenie.

 

Zresztą z tymi "mocniejszymi" kartami i z ich dopalaczami jest tak naprawdę tak, że i tak w ponad 90% przypadków są nie używane. Bo raz, używanie ich nie działa od tak, samo z siebie, musisz używać kodeków/programu który umie z tego skorzystać (czyli PowerDVD, WinDVD), a po drugie i tak jeśli to działa to działa ze ściśle określonymi formatami filmów, więc na to nie patrz :wink: . Posiadanie np. 8500/8600 jest fajne, bo niby wspomaga nawet HD, ale co z tego, skoro ponoć tylko pod Vistą, ponoć tylko w najnowszym PowerDVD i tylko ponoć, bo jakoś nie zauważyłem :mur: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno spokojnie chodzić, jeśli nie grasz (nie przypuszczam, aby nie mógł wyświetlić pulpitu :wink: ). Co do filmów, zależy od twojego procesora, rozdzielczość pulpitu ma tu znikome znaczenie.

Mam athlona 1,7+, powinien dac rade...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon 2500+ nie daje rady z filmami 1280x720 X264 lub H264 ( w "gęstych" momentach - przy statycznej scenie jakoś ciągnie ) :lol:

Oj czyli lipa... Ale obecnie mam rozdzialke pulpitu 1280x1024 a gdy wlaczam film to wyswietla go w jakiejsc mniejszej bo chodzi wszystko plynnie. Czyli nie ma sensu brac tej panoramki nawet tylko do filmow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj czyli lipa... Ale obecnie mam rozdzialke pulpitu 1280x1024 a gdy wlaczam film to wyswietla go w jakiejsc mniejszej bo chodzi wszystko plynnie. Czyli nie ma sensu brac tej panoramki nawet tylko do filmow?

U mnie użycie CPU przy HD jest chyba identyczne w 1280x800 i w 1680x1050 - więc wniosek "nie kupować tej panoramki" jest bardzo ................ i .....................

 

ps. filmy skompresione w DivX i Xvid będą chodzić pewnie ok na 1700+ 1280x720 ( rozdzielczość pulpitu jak napisałem nieistotna ... przynajmniej dla Radeon 9700 i X1950PRO

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie użycie CPU przy HD jest chyba identyczne w 1280x800 i w 1680x1050 - więc wniosek "nie kupować tej panoramki" jest bardzo ................ i .....................

Ale ja nie mam zamiaru (przynajmniej narazie) ogladac filmow w hd. Zwykle divixy tylko (700mb lub 1400mb na film a 350mb na odcinek serialu :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mam zamiaru (przynajmniej narazie) ogladac filmow w hd. Zwykle divixy tylko (700mb lub 1400mb na film a 350mb na odcinek serialu :wink: )

aaaaaa to nie powinno być problemu ( choć ta Twoja karta to antyk jak diabli ;P - za 1XX pln kupisz kilkadziesiąt razy szybszą np. Radeon 9800 PRO )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaaaa to nie powinno być problemu ( choć ta Twoja karta to antyk jak diabli ;P - za 1XX pln kupisz kilkadziesiąt razy szybszą np. Radeon 9800 PRO )

 

A no wiem :razz: Ale mi komp teraz to wlasciwie sluzy do filmow i internetu a do tego mi moj mx wystarcza ;) Jak mnie najdzie jakas dzika ochota na pogierczenie to se zmodernizuje kompa, narazie jestem raczej kinomanem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a dp 800-900 maksymalnie daloby sie cos kupic? Jutro jade sobie poogladac do MM co maja i co w miare dopbrze świeci, ale tez chciałbym patrzec na cos konkretnego.

Przyznam ze troche marki Acer Benq mnie odstraszaja, ale moze niepotrzebnie sie martwie??

 

CVzy w tej cenie dostane monitor z powiedzmy 3 letnia gwarancja i przy zakupie bede mial gwarancje ze nie bedzie martwych pixeli i subpixeli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w 206bw na czarnym tle to podswietlenie u gory i dolu ekranu musi byc az tak widoczne? ;/

To była by raczej dla mnie jedna z ostatnich wad którymi bym się martwił ( te wady z czołówki to to co się przypisuje zwykle TN )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...