Skocz do zawartości
fenir

Tanie Panoramy 20"

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz jeszcze g**** CRT 19" CTX który nie daje super ostrego obrazu przy ok 100 Hz jak jest więcej niż 800 linii a ilość punktów w linii nie robi na nim różnicy z tąd 1280x800 które jest bardzo ostre. W pomimo że mam pasy na dole i górze to gra się tak samo bo te proporcje i tak obejmują pole widzenia optymalnie i pokrycie reszty obrazu niewiele zmienia. Monitor 19" 5:4 już sobie wybiłem z głowy bo to pomyłka - bardzo nieoptymalna proporcja do filmów i grania , photoshopa a nawet excell,a - powaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postępu nie zatrzymasz a monitor nie zmienisz tak szybko jak kartę graf. Mój radeon ma już niemal 2 lata i gram z włączonym AAx4 i AFx16 w najnowsze dzisiejsze tytuły - chociaż trzeba przyznać że większość ludzi nie potrafi tak zoptymalizować kompa, jak słyszę że gry które mi chodzą płynnie skaczą na kilka x szybszych sprzętach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no co wy te monitory juz sa, znajomy pracuje w "AVANS"-ie hehe i nawet oni go moga sprowadzic. Jak narazie sie wstrzynuje az ktos inny go kupi i zda relacje. Czas oczekiwania na monitorek to 3-4 dni, cena 2199zl. Jak do grudna nikt go nie kupi to chyba ja bede zdawal relacje z uzytkowania tego cuda bo dluzej juz nie wytrzymam hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer AL2416Ws

 

Przekątna - 24"

Matryca PVA

Rozdzielczość 1920 x 1200

Plamka 0,27

Jasność 500 cd/m2

Kontrast 1000:1

Czas reakcji 6 ms

Kąty widzenia 178/178

Paleta 16,7 mln

Złącza DVI

Gwarancja 3 lata "door to door"

Cena okolo 3.900 zł

 

Super normalnie. Monitor ma nawet dostatecznie dużą plamkę i nie trzeba powiększać czcionki (ale nie zaszkodziło by coś pokroju 0,285) co nie zmienia faktu że super. Matryca PVA 6ms i cena 3900 PLN !!!

 

Uwaga: źródłem info jest serwis MVA i inne , na stronie acera nie znalazłem info o tym produkcie.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też zamierzałem kupić panoramę, ale dodatkowo zniechęciło mnie, że obraz na wysokość jest taki jak monitorze 17". Czyli czytamy 20,1" i oczywiście mamy lepszą szerokość, ale gdy chcemy obrabiać obrazy pionowe to większa jest 19".

Rozwiązaniem byłby pivot w panoramie, ale czy któryś z modeli go ma? Wiem, że Belinea i Philips nie mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też zamierzałem kupić panoramę, ale dodatkowo zniechęciło mnie, że obraz na wysokość jest taki jak monitorze 17". Czyli czytamy 20,1" i oczywiście mamy lepszą szerokość, ale gdy chcemy obrabiać obrazy pionowe to większa jest 19".

Rozwiązaniem byłby pivot w panoramie, ale czy któryś z modeli go ma? Wiem, że Belinea i Philips nie mają.

Z tego co wiem to panoramiczne monitory firmy DELL mają pivot (ten 24" na 100%). Jeśli zawodowo zajmujesz się składem to i tak lepiej kupić panoramę tyle że większą (1920x1200) - cena od ok 3900 za taniego acera do 5500 za najtańszego z MVA i DVI 16ms.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to panoramiczne monitory firmy DELL mają pivot (ten 24" na 100%). Jeśli zawodowo zajmujesz się składem to i tak lepiej kupić panoramę tyle że większą (1920x1200) - cena od ok 3900 za taniego acera do 5500 za najtańszego z MVA i DVI 16ms.

 

Nie myliłeś się, nawet 20" della za 2600zł (na allegro) ma pivot:

http://www.theboxes.de/temp/dell2005fpw/de...pw_pivot_01.jpg

http://www.theboxes.de/temp/dell2005fpw/de...pw_pivot_02.jpg

 

 

Gucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też zamierzałem kupić panoramę, ale dodatkowo zniechęciło mnie, że obraz na wysokość jest taki jak monitorze 17". Czyli czytamy 20,1" i oczywiście mamy lepszą szerokość, ale gdy chcemy obrabiać obrazy pionowe to większa jest 19".

Rozwiązaniem byłby pivot w panoramie, ale czy któryś z modeli go ma? Wiem, że Belinea i Philips nie mają.

20 calowa panorama będzie i na wysokość i na szerokość oferowała więcej powierzchni roboczej niż 19" (1680x1050 vs. 1280x1024).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stalo sie !!!! Zeby poprawic se humor :) kupilem sobie sam pod choinke Philipsa 200w6cs. Pierwsze wrazenia, praca na panowamie to jest to!!!!

Ogromna powierzchnia pulpitu (1680x1050) duzo lepiej mozna go wygospodarowac niz 4:3.

Sam monitor baardzo solinie wykonany, w sklepie obok stal Fujitsu-Siemens W19-1 i....wygladal przy tym biednie.

 

Matryca.

Podswietlenie OK

Rownomierne, ja zjechalem na dziendobry do 60% i jest naturalnie, zero zmeczenia wzroku.

 

Smuzenie.

Praktycznie brak, ja osobiscie nie zauwazam go przy przesiadce z CRT.

 

Kolorki MIODZIO.

Sa piekne, nasyacone, żywe (uzywam profilu 6500K). Jestem mile zaskoczony :P

Czern jak to w LCD mocny ciemno szary. (ma to jednak plus przy ogladaniu ciemnych scen filmowych)

 

Kąty.

Zgodne z instrukcja po 176 st w pionie i poziomie.

Ale jest tu jedno ALE!!!! Monitor podobno ma matryce S-IPS.... tego jasno nie ma nigdzie napisane (instrukcja, pudlo etc).

Nie weim czy to jest wada tej technologii ale kąty ktore podaje producent sa ok gdy idealnie patrzymy w poziomie lub pionie. Natomiast gdy patrzymy po przekatnej czern zaczyna nabierac odcienia lekko rozowego!!!!! Chcac nie chcac siedzac przed monitorem tej wielkosci i patrzac na niego z odleglosci ok 70cm w naroznikach zaczyna "zalatywac" leciutkim rozem, ekran jest jasniejszy troche. Gdy sie odsuniemy jest OK.

 

EFEKT TEN WYSTEPUJE TYLKO I WYLACZNIE DLA CALEGO EKRANU CIEMNEGO. W bieli i innych kolorach nie widac zadnych zmian.

 

Za cene 2400 mysle ze to byl bardzo dobry zakup :)

Philips daje od reki 3 lata GW. Panel najwyzszej jakosci (zero badpixeli) chociaz 20" ekrany nie sa objete akcja Perfect Panel, co jest dla mnie troche niezrozumiale, bo 20 i 23 calowki to juz elita w ofercie tegoz producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za cene 2400 mysle ze to byl bardzo dobry zakup :)

Philips daje od reki 3 lata GW. Panel najwyzszej jakosci (zero badpixeli) chociaz 20" ekrany nie sa objete akcja Perfect Panel, co jest dla mnie troche niezrozumiale, bo 20 i 23 calowki to juz elita w ofercie tegoz producenta.

Tak na pocieszenie napiszę ze na innych zagranicznych forach (uk/francja) często spotyka się ludzi przesiadających się własnie z tego smuzącego i o bladych kolorach monitora/matrycy (dell 2005FPW/philips 200w6cs) na belinee 102035W i po przesiadce wychwalają belinee:)

 

Mysle ze przy podobnych warunkach gwarancyjnych, słabej matrycy philipsa, wyzszej cenie to kiepski zakup:(

 

Gucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na pocieszenie napiszę ze na innych zagranicznych forach (uk/francja) często spotyka się ludzi przesiadających się własnie z tego smuzącego i o bladych kolorach monitora/matrycy (dell 2005FPW/philips 200w6cs) na belinee 102035W i po przesiadce wychwalają belinee:)

 

Mysle ze przy podobnych warunkach gwarancyjnych, słabej matrycy philipsa, wyzszej cenie to kiepski zakup:(

 

Gucio

Bladych kolorach???? Wg mnie to kolory sa super!!! niewiele im brakuje do nasycenia i glebi z monitorow crt. Co do smuzenia to jest na parwde OK. Nie jestem jakims pokreconym purysta ale to wlasnie po przesiadce z CRT to wydaje mi sie powinienem najbardziej zauwazac takie efekty. Ogladalem Appleseeda na DVD gralem w Most Wanted i nic takiego nie zauwazylem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...