Skocz do zawartości
fenir

Tanie Panoramy 20"

Rekomendowane odpowiedzi

A czy ten 206BW nie ma przypadkiem szyby ? No i jak taki 206BW by sie spisywal w szybkich grach, np. UT2004 ? Bo widze na tym obrazku, ze raczej szybki.

206BW należy do najszybszych modeli LCD - jak go widziałem to o ile dobrze pamiętam miał matową matrycę. Oczywiście jak to TN - po włączeniu paint tęcza ( subtelna ) barw zamiast jednolitego koloru ( tło paint jest jednolicie ciemno szare jak by ktoś nie wiedział ;) ) - weź pod uwagę że jestem raczej maniac pod wzgl. jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie biore to pod uwage, bo jak mam teraz Sony Trinitrona od kilku lat, to tez mozna by sie przyczepic do wielu spraw, ale ogolnie obraz mi sie bardzo podoba, mimo ze biel nie jest biala, ze czern nie jest czarna :) 206BW jest ciekawy, ale sytuacja wyglada tak. 205BW mialbym za 839zl, ale znowu widze, ze nie za szybki. Znowu 206BW to ok. 960zl, a przy 960zl, to ja bym juz wolal dozucic te 100 pare zlotych do jakiegos 22`. I kolo sie zamyka :) Ostatnio tez bardzo zachorowalem na Gateway 21` na S-PVP za 1350zl w komputroncu byl kiedys. Jak sie taka matryca sprawuje pod wzgledem szybkosci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle, a powiedz mi jeszcze prosze, czy na tych 205BW i 206BW tez byly rozne matryce jak na wersjach 22" ?

 

EDIT:

 

Wybor mam teraz taki. Albo brac tanszy monitor jak np. 206BW, albo sie szarpnac raz, a dobrze i wziac Gatewaya na S-PVP, bo strasznie na niego zachorowalem. Tylko ciekaw jestem jak by sie spisal w moim UT2004, bo na tej stronie nie ma go do porownania reakcji :/

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie nabylem Dell 2007WFP. Kupilem na allegro ze szczecinskiego sklepu komputerowego niestety z gwarancja do 11.2009 r. ale za inny z gwarancja do 01.2010 chcieli doplaty 100 zl, wiec stwierdzilem ze sie nie oplaca. Wczoraj dostalem monitorek i w porownaniu z moim juz dziadkiem EIZO L557 17" to ten jest naprawde wypasik. Musze przyznac, ze matryca jest naprawde super (katy widzenia i szybkosc zarazem) Poza tym obraz jest bardziej czytelny niz na EIZO i wg mnie lepszej jakosci (ale to w EIZO ma juz 4 latka wiec nic dziwnego :D). Niestety po dokladnym obejrzeniu/sprawdzeniu LCD znanazlem 1 wypalonego piksela mniej wiecej na srodku ekranu :(. Kontaktowalem sie juz z obsluga sklepu, lecz odpowiedz jaka przyszla do mnie to:

 

"Witam!

 

Producent, w tym przypadku firma Dell, dopuszcza do 5 bad/subpixeli na

matrycy LCD i w takiej sytuacji sprzet uznawany jest za w pelni sprawny i

nie podlega wymianie. Powyzej tej liczby monitory sa wymieniane.

 

Pozdrawiam!

SCK sc"

 

I teraz pojawia sie moje pytanie. Co moge zrobic ?? Czy jest mozliwosc zwrotu monitora i po prostu odzyskania pieniazkow ?? Wraz z monitorkiem dostalem takie "Oświadczenie o odstąpieniu od umowy zawartej na odleglosc" w ktorej jest zapisane ze moge odstapic od umowy, oddac nienaruszony towar i odzyskac pieniazki. Tylko czy nie bedzie problemem wypalony piksel ??

Nastepne pytanie to w jaki sposob mam sie dowiedziec jaka posiadam matryce?? Z tylu monitora wyczytalem tylko ze jest MADE IN CZECH REPUBLIC i ze jego rewizja to V.02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz odstąpić od umowy ale monitor musi być u nich wraz z odpowiednim oświadczeniem przed upływem 10 dni od zakupu ( oczywiście powiadom ich o zwrocie a nie wysyłaj w ciemno ) .

 

Piksel jest wypalony ale monitor i tak jest sprawny ( sami tak stwierdzili :] ) - a tak serio .... masz prawo zwrotu ... w końcu sam tego piksela nie wydłubałeś.

 

Matryca to pewnie S-IPS ( piksele mają kształt strzałek ? ). Rev 02 wskazuje na starszą rewizję tego monitora - ja bym oddał. Obecnie monitory te "są" w rev 04 ... ale 03 uważam że "można brać".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego w dodatku widze male otarcie na lapie monitora z tylu i naklejke z logo sklepu przyklejana na tejze lapie. Od kiedy sklep okleja produkty naklejkami ze swoim logiem. Ja podejrzewam ze monitor byl po prostu przez nich uzywany w sklepie i sprzedali go taniej dlatego. W aukcji natomiast nie wspomnieli o tym ze jest uzywany i ze ma wypalony piksel. Daje jeszcze link do auckji:

http://allegro.pl/item218949778_monitor_20...wide_tanio.html

i na przyszlosc odradzam zakupy u nich.

 

A tak wyglada moj piksel:

Dołączona grafika

Shot with hp photosmart 735 at 2007-08-02

Edytowane przez Crusio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglada porownanie matrycy S-IPS i S-PVA ? Ktora lepsza ? Ktora szybsza ? Glownie do szybkich gier np. UT2004. Pytam, bo widze ze monitory caly czas tanieja. Juz w sumie sie chcialem skusic na S-PVA, ale widze, ze juz po 1500 stoja S-IPS, wiec chyba jeszcze posiedze na Trinitronie, nie jest taki zly ;)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglada porownanie matrycy S-IPS i S-PVA ? Ktora lepsza ? Ktora szybsza ? Glownie do szybkich gier np. UT2004. Pytam, bo widze ze monitory caly czas tanieja. Juz w sumie sie chcialem skusic na S-PVA, ale widze, ze juz po 1500 stoja S-IPS, wiec chyba jeszcze posiedze na Trinitronie, nie jest taki zly ;)

Szybsza i z mniejszym opóźnieniem , mniejszymi zmianami pod kątem jest S-IPS. S-PVA ma minimalnie lepszy kontrast co wynika z głębszej czerni. Na Hard forum jak dostawali ludzie wersję Dell 2007WFP na S-PVA to zwracali :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakis sposob na sprawdzenie jaka matryce sie ma ?? Pisze to gdzies ??.

Moje drugie pytanie to takie ze sklep mi odmawia przyjecia monitora, gdyz monitorek jest wziety z FA VAT na firme, a zwrotu w ciagu 10 dni od daty zakupu moze dokonac jedynie osoba fizyczna. Czy moze ktos sie orientuje o co tu chodzi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na hardforum w wątku o tym dellu. Zna ktoś jakiś sklep w Polsce gdzie można nabyć della 2007 wfp w rev. 3? lub czy jakiś sklep z niemiec lub czech jeśli tam sprzedają wysyła do klientów z Polski? I jak w takim przypadku z gwarancją?

Edytowane przez xardas45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...