Skocz do zawartości
fenir

Tanie Panoramy 20"

Rekomendowane odpowiedzi

no to czekamy kolejne 3-4 miesiące i znajdzie się LCD poniżej 2k na tej samej matrycy co NEC.

wątpie. advanced s-ips to najnowsza matryca w tej chwili i raczej szybko nie stanieje.

a tak btw to mój monitor będzie dopiero we wtorek :( ehhh ciężko tak czekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chyba wezmę tego Neca, tym bardziej, że można go zobaczyć w sklepie przed kupieniem.

kiedy zacząłem myśleć o kupnie LCD to myślałem o wydatku 1k-1,3k zł. potem był twardy limit 2k. nec to 200zł powyżej tego limitu. może uda mi się zakombinować i kupię na firmę. dodam tylko, że obecny monitor (samsung 700s+) kupiłem już używany jakieś 4 lata temu za bodajże 300zł.

 

---

edit:

no i kupiłem. dziś odbieram ten monitor.

Edytowane przez ferges

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Gateway FPD2185W, moja cena: $500(posiadam calkiem niezle znizki), normalna cena: $599

Uzywam go od 2-3 miesiecy, jestem bardzo zadowolony, zadnych martwych pikseli, jest bardzo wyrazny. Zaskoczony bylem jakoscia wykonania za tak niska cene, bardzo polecam.

Jedyne co trzeba pamietac to ze w wieksza rozdzielczoscia potrzeba mocniejszego kompa, moj p4 3.0/x800xt mial czasami problemy z uciagniecem niektorych gier w 1680x1050.

Acha, ze zlaczem vga wygladal marnie, z dvi jest niesamowity, roznica jak dzien i noc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś dostałem mojego neca:D Pierwsze wrażenie - niesamowite. Kolory w windows i w grach - bajka.

Filmy - tak sobie, pzoa tym naraize nie wiem jak odpalić je w full screenie - jak odpalam w allplayerze to film zajmuje tlyko część ekranu a w innych playerach(wmp, winamp) są pasy. W jakim odtwarzaczu ogladacie filmy?

Zdjecia dam wieczorem :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam pod ręką nic z hd. DVD też mi się nie chciało isntlaowac ;] Patrzyłem narazie rmvb i divx

wiem ze filmy w duzej rozdziałce wygladają bosko ;]

edit:z filmami sobie poradziłem, ale teraz ejst kolejny problem - nie widzę wcale biosu :( Monit włącza sie dopiero przy windowsie. Podłączony przez dvi

edit2: rogi: http://img164.imageshack.us/img164/1976/p10101645cw.jpg nie tego oczekiwałem

Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zdjęcie robione kilkanaście minut temu. Ale może to zniknie po jakimś czasie ;] tak to sobie tłumaczę

edit: rogi znikają przy advanced dv mode: http://img515.imageshack.us/img515/9590/p10101667yx.jpg

 

pls zrob fotke pulpitu z jakimis ikonami ale na czearnym tle tak aby mozna było ocenić nastawy aparatu i porownac z fotkami np belinei: http://img433.imageshack.us/my.php?image=dscf19808mz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest czarniejsze. Popatrz ze otoczenie wokół monitora jest tak samo czarne.

Po kilku godzianch pracy jestem super zadowolony z monitora :) Gry to zupełnie nowe doświadczenie w porównaniu z crt. Kolory, kontrast, ostrośc. Ale strasnzie bolą mnie oczy - słyszałem ze rpzez kilka dni to normalne po przesiadce z crt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest czarniejsze. Popatrz ze otoczenie wokół monitora jest tak samo czarne.

Po kilku godzianch pracy jestem super zadowolony z monitora :) Gry to zupełnie nowe doświadczenie w porównaniu z crt. Kolory, kontrast, ostrośc. Ale strasnzie bolą mnie oczy - słyszałem ze rpzez kilka dni to normalne po przesiadce z crt.

Od czego Cię bolą oczy? Czytanie czy gry ? Za jasno? Napisz napisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytanie. przy grach nie ma większego problemu

a przy jakich ustawieniach czytasz ? ja mam kontrast miedzy 5-15 a jasnosc miedzy 15-25 i jest spoko nie bolaly oczy nawet po kilku godz ciaglej pracy dzis juz siedze 14h i jest ok praca oczywiscie w trybie text a cieplo kolrow ustawione na 9300

 

btw jak ogladasz filmy to ktory rog swieci u Ciebie najjasniej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupiłem wczoraj neca. monitor ogólnie super, piękne kolory, ostry itd.

Najwieksze minusy:

1. szyba.

2. podświetlenie.

 

O ile do szyby łatwo można sie przyzwyczaić, to nierównomierne podświetlenie naprawdę przeszkadza, zwłaszcza przy oglądaniu filmów w ciemnym pokoju. U mnie o wiele jaśniejsze są dolne rogi ekranu. Jak włączyłem film, to na początku nie mogłem się przyzwyczaić, wydawało mi się, że jaśniejsze części zajmują połowę ekranu. Nieierównomierne podświetlenie kształtem przypominało mi serce. :wub:

 

Jakich ustawień używacie? Mnie oczy nie bolą, bo po pierwsze do LCD przyzwyczaiłem się już na laptopie (i okres dyskomfortu już za mną), po drugie jasność ustawiłem na bardzo niskim poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiłem sobie tego NECa jest po prostu wypasik totalny kolory jak w morde strzelił, wieczorem go trochę pokatuje. Jak na razie jestem bardzo zadowolony z zakupu. Polecam wszystkim naprawde warto!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co lepsze Fujitsu Siemens LCD 20" S20-1 1977.00 http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/79268

czy moze dopłacić do MultiSync LCD 20WGX2 wide 2324.54 http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/78525

albo Belinea Monitor Belinea 10 20 35 W 2152.08 http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/69167

a może macie jakies inne propozycje panoram 19" 20" z wejściem cyfrowym i matrycą nie TN

 

Witam. Mam bardzo podobny dylemat. Zastanawiam się jeszcze nad Philips 200W6CS do całej tej kolekcji. Na pewno wybiorę jeden z tych monitorków - cena każdego z nich kształtuje się w granicach pieniędzy, które chcę przeznaczyć na ten zakup. Troszeczkę drogo, no ale zakup na kilka dobrych latek no i tra frajda z użytkowania... ;). Którego z nich byście polecali najbardziej? Od kilku dni kusi mnie Belinea, ale przeczytałem wiele pochlebnych opinii na temat tego NEC MultiSynca i teraz mam spory dylemat :).

 

Z przydatnych informacji: posiadam Kartę Radeon 9600 Pro z wyjściem DVI, komputera używam do pracy (szczególnie z aplikacjami biurowymi typu Excel na przykład - stąd wybór pada na Widescreen), ale też do przeglądania internetu (w sumie Widescreen też się przyda tak na dobrą sprawę ;P), lubię też często pogiercować. Zależy mi więc na szybkiej reakcji oraz w miarę przystępnym rozmiarze plamki.

 

Proszę o radę :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym powiedzieć że jest już BenQ 20" LCD FP202W

http://www.bluesklep-komputer.com/product_...roducts_id=2085

za jedyne 1667,98

Co o tym myślicie?

Moim zdaniem nec i Belinea do tego tematu nie pasują (nie są tanie). :)

W instrukcji są kąty 140/130 = matryca TN = nie do zaakceptowania na takim ekranie ( duży i panoramiczny ). Kupno takiego monitora to wyrzucanie pieniędzy na śmietnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, zmylili mnie tymi kątami 170, oszuści wstrętni.

To się nazywa niezgodność towaru z umową. Jak ci go dostarczą to zwróć na ich koszt, bo przecież nie masz tych 170 stopni tylko 130/140.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, zmylili mnie tymi kątami 170, oszuści wstrętni.

Monitora LCD nigdy nie należy kupować na odległość, no chyba, że w bardzo zaufanym sklepie on-line, gdzie nie robią takich nieprzyjemnych niespodziewajek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...