Skocz do zawartości
fenir

Tanie Panoramy 20"

Rekomendowane odpowiedzi

A moze jednak cos w tym jest, bo teraz te monitorki maja oznaczenie Ws i dodatkowo jakis part_number (ET.L640C.002) no i fachowcy wyraznie pisza ze :

 

Acer AL2016W ma matrycę z rodziny MVA, która bardzo ładnie odwzorowuje kolory - 16.7 mln. Oferuje ładne przejścia tonalne pomiędzy ciemnymi kolorami i w przeciwieństwie do niektórych szybkich matryc TN, nie zostawia brzydkiego 'ditheringu', co najmniej jak za czasów 16-bitowego koloru na kartach Voodoo3

wiec byloby TOTALNYM przegieciem gdyby sie okazalo ze to pic na wode w celu podniesienia sprzedazy :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem na tył mojego Acer'a - i też ma w oznaczeniu AL2016W s, part number dokładnie ten sam (każda pierdólka Acer'a ma swój unikalny) - więc benchmark pisze piękne bzdury... fachowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od kilku dni sam się zastanawiam nad 20" panoramą i pod uwagę biorę:

- Belinea 10 20 35W

- NEC MultiSync LCD20WGX2

 

Bardziej skłaniam się do tego drugiego i szukając info. o nim trafiłem tutaj. Będę śledził ten wątek, bo sam jestem ciekaw, czy warto zainwestować w w/w NEC'a.

 

Pozdrawiam

..::GofNet::..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od kilku dni sam się zastanawiam nad 20" panoramą i pod uwagę biorę:

- Belinea 10 20 35W

- NEC MultiSync LCD20WGX2

 

Bardziej skłaniam się do tego drugiego i szukając info. o nim trafiłem tutaj. Będę śledził ten wątek, bo sam jestem ciekaw, czy warto zainwestować w w/w NEC'a.

 

Pozdrawiam

..::GofNet::..

Dokładnie taki sam wybór stoi przede mną. Póki co opinie użytkowników i testy skłaniają mnie do NEC, zresztą parametry ma też odrobinę lepsze. Belinea miałem okazję zobaczyć - jest wystawiony niedaleko w komputerowym. Z chęcią poczytam jeszcze inne opinie o NECu, żeby mieć szersze pojęcie. Jak na razie nic się tutaj nie dzieje odnośnie tego konkretnego monitora, ale miejmy nadzieję, że jeszcze niejedno usłyszymy :). Myślę, że decyzja powoli zapada i do końca przyszłego tygodnia dokonam wyboru :). Jak już kupię to też dam znać :).

 

Pozdrawiam,

Ł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja wam ułatwię wybór. Wykluczcie z listy Belineę i po problemie. :wink:

Popieram nie ma sie co zastanawiac Nec bije wszystko co do tej pory widzialem i mialem na glowe, a nierówne podświetlenie sie unormowało z czasem i teraz jest ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Belinea zapomnijcie, tylko NEC. Belinea się do niego w ogóle nie umywa, NECi mają równomierne podświetlenie kabel DVI w standardzie (Belinea ma 3 jaśniejsze roki no i często czegos brakuje w pudełku, albo kabla DVI, albo śrubek do podstawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NECi mają równomierne podświetlenie

Mój NEC nie jest równomiernie podświetlony - dolne rogi są jaśniejsze, lewy bardziej od prawego. Najbardziej to przeszkadza w "ciemnych" filmach. Oglądam ostatnio serial "Przez 24 godziny" i jest to szczególnie widoczne, gdy kadry z filmu nie zajmują całego ekranu. Nie widziałem Belki (ani FS na tej samej matrycy), więc ciężko mi się wypowiedzieć.Na monitorze oglądam też telewizję satelitarną przez SkySata. Dopiero teraz widać jak słabej jakości są kanały nadawane przez polskie platformy syfrowe. W ProgDVB jest możliwośc ustawienia obrazu panoramicznego (ucięcie boków). Niestety tylko 16:9, więc na górze ekranu masz 2 czarne paski.Nie gram w gry. Jedyną grę, którą mam, jest Warcraft III, a ona nie obsługuje trybu panaramicznego. Obraz może być albo rozciągnięty (jak dla mnie nie ma zniekształceń), albo 2 paski po bokach.

 

Zauważyłem, że gdy mam włączoną funkcję "Advanced DVM" oraz gdy oglądam w małym okienku telewizję, to ekran "mruga", tj. widać, że monitor dostosowuje kontrast/jasność do zmieniającego się obrazu w okienku.

 

Monitor mam podłączony przez zwykły kabel analogowy do GeForce4 MX i nie było żadnych problemów z wyborem natywnej rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój NEC nie jest równomiernie podświetlony - dolne rogi są jaśniejsze, lewy bardziej od prawego.

W porówaniu do nierównomiernego podświetlenia Belinei to da się z tym żyć.

 

Nie widziałem Belki

Belinea jest tragiczna zamawiałem klientowi i miałem możliwość porównania tych dwóch monitorów na tym samym kompie, porównanie wypadło na korzyść NECa, który robił tą Belkę jak chciał. Czepiasz sie nierownomiernego podświetlenia w NECu,a jakbyś zobaczył Belineę to byś nie zauważał tego w NECu. Kwestia przyzwyczajenia. Monitory porównywałem przez 3 dni w różnych porach dnia.

 

Monitor mam podłączony przez zwykły kabel analogowy do GeForce4 MX i nie było żadnych problemów z wyborem natywnej rozdzielczości.

Dużo tracisz, bo na DVI wszystko jest jeszcze piękniejsze!

 

 

NEC jest w cenie Belinei, ma lepszą matrycę, nie musisz kupować kabla DVI (jak w Belinei) aby się cieszyć jakościowo lepszym obrazem, bo masz to w komplecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo tracisz, bo na DVI wszystko jest jeszcze piękniejsze!

Mam zintegrowaną kartę grafiki, a na niej nie ma DVI. Mogłbym kupic jakąś kartę na AGP, ale po pierwsze nie gram w gry, po drugie za jakiś czas chcę się przesiaść na AM2, więc szkoda mi nawet 300zł. Pomęczę sie na analogu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak wspomniałem wcześniej, temat analizuję już od jakiegoś czasu (panoramy). Z dostępnych testów i opisów oraz opinii wynika, iż najlepsze efekty (brak rozmycia, bardziej równomierne podświetlanie, wyrazisty obraz, najlepsze kolory) można osiągnąć poprzez ustawienie kontrastu na MAX, zaś jasność (moc lamp) ustawić w/g własnych preferencji. Ruszanie kontrastu zawsze prowadzi do pogorszenia w/w parametrów.

 

Ogólnie nie jestem jakoś specjelnie związany z konkretną marką. Jeśli istnieje coś lepszego w podobnej cenie (lub ma się niebawem pojawić), to nie mam obiekcji, aby na to poczekać. Zależy mi na naprawdę dobrym monitorze. Mam obecnie LG F900P (rewelacja - miałem Siemens'a 20" - Trinitron i LG wypada przy nim znacznie lepiej!). Także jakoś niespecjalnie mi się spieszy, ale... kiedyś chciałbym sobie takową dobrą panoramę sprawić. Jestem zwolennikiem zasady - im dłużej czekasz, tym więcej zyskujesz, ale bez przesady ;).

 

Zależy mi, aby monitor:

- miał PIVOT'a (ale tutaj mogę zapomnieć o tym). Nie chcę PIVOT'a kosztem jakości (np. inny model o słabszej matrycy, parametrach);

- poprawnie wyświetlał obraz zarówno w Windows'ie, jak i w środowisku DOS'owym (BIOS koniecznie, itp.);

- Miał możliwie najlepsze warunki gwarancyjne (najlepiej wymiana monitora po 1 DeadPixel (chyba marzenia :();

- Nie smużył, oraz obraz nie drżał.

 

W gry raczej nie grywam. Mam jakieś starsze, typu: Quake3 Arena, Need For Speed III, UT2003, ale sporadycznie w nie grywam. Przede wszystkim dużo pracuję w tekscie oraz WWW.

 

Posiadam konfigurację:

- Athlon 2600+

- GigaByte GA-7VAXPU2

- 512MB 400MHz KingSton

- GeForce2 Pro WinFast

- 40GB Maxtor 7200obr.

- DVD-RW NEC ND-4550A

- DVD 16x48x Toshiba

- Zasilacz 550W Tracer

- SCSI IBM ServerRaid 7.1

- 3*30GB Seagate Cheatas 10k w RAID 5

 

Obawy mam o kartę graficzną (ma DVI, ale jest leciwa, choć gry w/w działają OK). Jeśli będę zmuszony - a mam nadzieję, że nie - to wybiorę FX-6800GT AGPx8.

 

Czy ktoś ma/miał może taką/podobną kartę i sprawdzał, czy będzie kompatybilna z panoramą 20"?

 

Czy jest coś lepszego, niź w/w NEC MultiSync LCD20WGX2?

 

Pozdrawiam

..::GofNet::..

Edytowane przez GofNet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dzisaj tego NECa i japa mi opadła. A lepszy jest ... ten z M.

 

Czy ktoś wie gdzie można zanabyć tego mutimedialnego z literką M (LCD 20WMGX2) ?

 

Akurat mi bardzo zależy na HDCP i dodatkowych wejściach video, szczególnie component. No i ile taka M-ka kosztuje.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dzisaj tego NECa i japa mi opadła. A lepszy jest ... ten z M.

 

Czy ktoś wie gdzie można zanabyć tego mutimedialnego z literką M (LCD 20WMGX2) ?

 

Akurat mi bardzo zależy na HDCP i dodatkowych wejściach video, szczególnie component. No i ile taka M-ka kosztuje.

 

Pozdrawiam

Podono M wogule nie będzie dostępny w Polsce :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o panoramicznym 20" LCD DELL 2005WFP na matrycy LG-Philips LM201W01?

 

- Allegro - DELL 2005WFP

 

Dołączona grafika

 

Dane techniczne:Typ wyświetlacza: S-IPS

Model wyświetlacza: LM201W01

Producent wyświetlacza: LG-Philips

Wielkość ekranu: 20.1"

Maksymalna rozdzielczość obrazu: 1680 x 1050

Czas reakcji : 16ms

Kontrast: 600:1

Jasność: 300 cd/m2

Wielkość plamki: 0.258 mm

Kąt widzenia (poziomy / pionowy): 176° / 176°

Obszar wyświetlania (aktywny): 433.4 x 270.9 mm

Ilość kolorów: 16.77 mln

Wejścia cyfrowe: 1 x DVI-D

Video: 1 x S-Video, 1 x Composite Video

Częstotliwość odświeżania (złącze analogowe):

- poziomo: 31 - 83 kHz

- pionowo: 56 - 75 Hz

Zasilanie: 100 - 120 V / 220 - 230 V; 50 / 60 Hz

Zużycie prądu (praca / spoczynek): 55 W

Głośniki: opcja: AS500 soundbar

Panel obrotowy (pivot): tak

Kolor obudowy: szary

Cena: 2.550zł

I alternatywa: panoramiczny 20" LCD ACER Ferrari F-20:

- Allegro - ACER Ferrari F-20

 

Dołączona grafika

 

Dane techniczne:Typ wyświetlacza: S-IPS

Wielkość ekranu: 20"

Maksymalna rozdzielczość obrazu: 1680 x 1050

Czas reakcji : 8ms

Kontrast: 800:1

Jasność: 300 cd/m2

Wielkość plamki: 0.258 mm

Kąt widzenia (poziomy / pionowy): 160° / 160°

Obszar wyświetlania (aktywny): 433 x 270 mm

Ilość kolorów: 16.7 mln

Gniazda: DVI, RF, D-SUB, SCART, S-Video, Component, Audio,

Tuner TV: tak (analogowy)

Zasilanie: 100 - 120 V / 220 - 230 V; 50 / 60 Hz

Zużycie prądu (praca / spoczynek): 65 W

Głośniki: 2szt (2x5W).

Panel obrotowy (pivot): nie

Możliwość pochylenia panela: tak

Obrotowa podstawa monitora: nie

Regulacja wysokości monitora: nie

Kolor obudowy: czarno-czerwony

Montaż na ścianie (VESA): 100 x 100 mm

Możliwość zabezpieczenia (Kensington): tak

Dodatkowe informacje: Pilot w zestawie, CrystalBrite

Cena: 2.949zł

Jakieś wrażenia, odczucia, opinie, efekty testów, czy doświadczenia? Ktoś może porównywał któryś z w/w paneli? Jak one mają się do wspomnianego wcześniej NEC MultiSync LCD20WGX2?

 

Pozdrawiam

..::GofNet::..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o panoramicznym 20" LCD DELL 2005WFP na matrycy LG-Philips LM201W01?

Jakieś wrażenia, odczucia, opinie, efekty testów, czy doświadczenia? Ktoś może porównywał któryś z w/w paneli? Jak one mają się do wspomnianego wcześniej NEC MultiSync LCD20WGX2?

 

Pozdrawiam

..::GofNet::..

Na zagranicznych forach jest sporo porownan, podsumowując:

NEC 20WGX2- najlepszy

dell 2005 smuzy i ma wady podswietlenia,

acer ładna obudowa szybki ale ta sama matryca co znacznie tanszy Philips 200W6cs.

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Della w naszym pięknym kraju ciężko kupić. Mam tu na myśli jakiś sklep, nie Allegro. No i trzeba czekać 21 dni na to, aż przyjdzie z fabryki.

Edytowane przez M@r3C3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acer ładna obudowa szybki ale ta sama matryca co znacznie tanszy Philips 200W6cs.

Nie tylko ładna obudowa. Bardzo, bardzo ładna obudowa. Będzie "pasować" do mojej kierownicy MOMO :D .

A tak na poważnie ma wbudowany tuner TV i przede wszystkim analogowe wejścia video z componentem.

Ciekawe czy ma HDCP po DVi?

Ktoś wie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer ładna obudowa szybki ale ta sama matryca co znacznie tanszy Philips 200W6cs.

Konfrontując matryce, w NEC'u jest lepsza? Masz jakiś ciekawy adres FORUM zagranicznego, gdzie można poczytać na temat porównań i analizy tej wąskiej grupy LCD'ków?

 

ACER ma najładniejszą obudowę i posiada wbudowany analogowy tuner TV. Ja mam tuner w postaci karty rozszerzeń, więc mógłbym z czegoś zrezygnować. Byle nie z jakości. Jeżeli matryca w NEC'u jest choć trochę lepsza, to ACER zmuszony będzie spuścić uszka po pleckach... NEC będzie liderem i potencjalnym kandydatem na zakwaterowanie na moim biurku ;)

 

Pozdrawiam

..::GofNet::..

Edytowane przez GofNet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko ładna obudowa. Bardzo, bardzo ładna obudowa. Będzie "pasować" do mojej kierownicy MOMO :D .

A tak na poważnie ma wbudowany tuner TV i przede wszystkim analogowe wejścia video z componentem.

Buuuuuuuuuuuuuuu, doczytałem - nie ma componenta.

Jak dla mnie wartoś użytkowa spadła dramatycznie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfrontując matryce, w NEC'u jest lepsza? Masz jakiś ciekawy adres FORUM zagranicznego, gdzie można poczytać na temat porównań i analizy tej wąskiej grupy LCD'ków?

 

ACER ma najładniejszą obudowę i posiada wbudowany analogowy tuner TV. Ja mam tuner w postaci karty rozszerzeń, więc mógłbym z czegoś zrezygnować. Byle nie z jakości. Jeżeli matryca w NEC'u jest choć trochę lepsza, to ACER zmuszony będzie spuścić uszka po pleckach... NEC będzie liderem i potencjalnym kandydatem na zakwaterowanie na moim biurku ;)

 

Pozdrawiam

..::GofNet::..

o dellu necu i philipsie jest duzo na:

http://forums.overclockers.co.uk/forumdisplay.php?f=85

 

i tu:

http://www.hardforum.com/forumdisplay.php?...20&daysprune=-1

 

 

o acerze masz tu:

http://www.bit-tech.net/hardware/2006/01/1..._monitor/1.html

i tu:

http://www.tomshardware.com/2006/02/16/is_...f_lcd_monitors/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest odwrotnie w stosunku do tego jak mówisz, więc tak naprawdę panorama = mniejsza rozdzielczość ( minimalnie ale jednak ) = mniejsze koszty na grafę i na matrycę ( gdzie nie tylko jest mniejsza rozdzielczosć ale i mniejsza powierzchnia, jednak bardziej ergonomiczna i z tego powodu lepiej kupić panoramę )

Chodzilo mi o ogólną różnice miedzy widescreen 20' a 19'. Trochę ponad cal róznicy a rozdzielczość maleje z 1680 na 1444. Dla karty graficznej zawsze to jakaś oszczędność wydajności. Poza tym gra w domu na np. Geforce 4ti to nie ma wyjścia i musi dołozyc z 1000zł na grafikę (a jeśli ma starszego kompa może go czekac przerzutka na nową płytę+procek) - Wraz z pomysłem na LCD może iść w parze dodatkowy wydatek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa Panorama 20" Belinea 102030W:

 

800:1 178/178 8ms - BRAK DVI - ale cena 1770zł

 

http://www.gvcnet.pl/?mod=5&id=376

Niech się wypchają ( głównie UE ) . Ta cena jest tak niska bo monitor jest bez podatku - tego od postępu :lol: ( od 20" tylko monitory z DVI są objęte tym debilnym dodatkowym podatkiem ) <_< . Monitor LCD bez DVI to nie jest monitor LCD :mad:

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poszukuje właśnie jakiejs dobraj panoramy tak do 2500zl. Przewaznie do gier i filmow.

prosze o porade

 

Posiadam P4 3,4Ghz , DDR2 2x512(677) GEIL , WinFast 7800GT, Asus P5LD2 I945P, HDD samsung 250Gb 7200, obudowa Chieftec 450W, DVD-rec LITEON 16h5s, tuner TV WinFast DV2000, SB audigy 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poszukuje właśnie jakiejs dobraj panoramy tak do 2500zl. Przewaznie do gier i filmow.

prosze o porade

 

Posiadam P4 3,4Ghz , DDR2 2x512(677) GEIL , WinFast 7800GT, Asus P5LD2 I945P, HDD samsung 250Gb 7200, obudowa Chieftec 450W, DVD-rec LITEON 16h5s, tuner TV WinFast DV2000, SB audigy 2.

Może w tej cenie kupisz Gateway FPD2185W lub inny 21" 1680x1050 - to byłoby coś .... jeśli nie to pozostaje 20" NEC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...