Skocz do zawartości
fenir

Tanie Panoramy 20"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poszukuje właśnie jakiejs dobraj panoramy tak do 2500zl. Przewaznie do gier i filmow.

prosze o porade

 

Posiadam P4 3,4Ghz , DDR2 2x512(677) GEIL , WinFast 7800GT, Asus P5LD2 I945P, HDD samsung 250Gb 7200, obudowa Chieftec 450W, DVD-rec LITEON 16h5s, tuner TV WinFast DV2000, SB audigy 2.

Do 2500zł to w obecnej chwili najlepszy będzie Nec mulisync 20WGX2. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c powiecie mi o takich modelach czy warte kupna czy dać sobie spokuj http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=93750193 i http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=95436480 cena dość atrakcyjna a poza tym nieznam się :cry:

Te monitory nie mają łącza DVI i/lub są na matrycy TN czyli nie polecam. Sam czekam na model 19" 16:10 1440x900 z DVI i matrycą MVA / PVA lub IPS ... i se chyba jeszcze poczekam :mur:

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te monitory nie mają łącza DVI i/lub są na matrycy TN czyli nie polecam. Sam czekam na model 19" 16:10 1440x900 z DVI i matrycą MVA / PVA lub IPS ... i se chyba jeszcze poczekam :mur:

A nie myslales nad zakupem czegos takiego?

BENQ FP202W 20" http://allegro.pl/item95345553_benq_fp202w...00cd_800_1.html

BELINEA 20.1'' 102035W http://allegro.pl/item95657460_monitor_lcd...2035w_wawa.html

Wiem, ze to monitory 20", ale na razie w 19" panoramach nic nie ma oprocz TN.

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie myslales nad zakupem czegos takiego?

BENQ FP202W 20" http://allegro.pl/item95345553_benq_fp202w...00cd_800_1.html

BELINEA 20.1'' 102035W http://allegro.pl/item95657460_monitor_lcd...2035w_wawa.html

Wiem, ze to monitory 20", ale na razie w 19" panoramach nic nie ma oprocz TN.

Ten Benq ma matrycę TN ( chyba ) a jeśli chodzi o Belinea to lepiej kupić już NEC ale wadą wszystkich jest mały piksel ( 0,258mm ) a to nie wszystkim pasuje.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Benq ma matrycę TN ( chyba ) a jeśli chodzi o Belinea to lepiej kupić już NEC ale wadą wszystkich jest mały piksel ( 0,258mm ) a to nie wszystkim pasuje.

 

czemu mały piksel jest gorszy

 

wydawać by sie mogło im mniejszy tym lepszy

pozatym jak padnie piksel to nie będzie tak raził po oczkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu mały piksel jest gorszy

 

wydawać by sie mogło im mniejszy tym lepszy

pozatym jak padnie piksel to nie będzie tak raził po oczkach

Do zdjęć , filmów i gier im mniejszy piksel tym lepiej (bez ograniczeń poza wydajnością obliczeniową komputera :P ) bo obrazy będą ostrzejsze.

 

Inaczej sprawa wygląda z czcionkami. O ile piksel np 0,075 czy 0,15 i 0,3 będzie bardzo wygodny ( czcionka będzie "niemęczącej" wielkości to przy np. 0,255 jest mały problem bo czcionka o standardowej wielkości będzie niewygodnie maleńka a jej powiększenie 2x sprawi że będzie za duża ....

 

... można oczywiście powiększyć o niewielokrotną ilość ( x1,2 .... x1,4 ) ale wtedy będziemy mieli stosunkowo "chude" litery ( np. litera " i " będzie po powiększeniu już wystarczająco wysoka ale nie zmieniona szerokość 0,255 sprawi że będzie ciężko czytelna - to samo pionowe elementy wszystkich liter ) - chodzi o nadal męczącą "grubość linii" liter -> niezmienione pomimo powiększenia nadal 0,255mm

 

.... przy pikselu np 0,3 - 0,285 standardowa czconka jest komfortowej wielkości a przy pikselu 0,15 - 0,143 po dwukrotnym powiększeniu nie będzie miała zniekształceń ( litera i przy pow x2 i pix 0,15 - nadal czytelna szerokość 0,3 )

 

Czyli do tekstu już piksel musi mieć ściśle określoną wielkość, do obrazów nie.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie to ten NEC

http://monitory.mastiff.pl/opisy.php?id_ar...tisync%2020WGX2

 

Wydaje się być najciekawszą propozycją.

 

ps. Jak się dowiedziałem, że tylko najnowsze grafiki udźwigną rozdzielczość 1680x w grach i będe musiał dołożyć do monitora 1500zł to "troszke" się zmartwiłem :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie to ten NEC

http://monitory.mastiff.pl/opisy.php?id_ar...tisync%2020WGX2

 

Wydaje się być najciekawszą propozycją.

]

 

 

a jak by sie miał do tego taki wynalazek http://monitory.mastiff.pl/opisy.php?id_ar...6eeeb2b141ff296

 

wogóle czy to jest panorama bo wychodzi że to 4:3

 

pozatym przy panoramie widział bym chętnie pivot ... nawet jest to mocno wskazane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem Beliney 10 20 30W ( 10 20 35W bez DVI ) w cenie poniżej 1800 zł. Na więcej mnie nie stać więc nie proponujcie innych modeli.

 

Mam pytanko :

 

1) jakie rozdzielczości wide screen obsługuje ten wyświetlacz. Chodzi mi głównie o 1440 x 900 i 1280 x 800 lub coś pośredniego np 1364 x 864

 

2) Obecnie posiada karte G-F 3 titanium, ale przed wymianą monitora CTR na ten LCD, zamierzam wymienić kartę graficzną na radeona 9550.

 

Słyszałem że są problemy z ustawianiem takich rozdzielczości na radeonach X700, więc na 9550 pewnie też nie da się. Czy ktoś może powiedzieć z całą pewnością że na R9550 da się ustawić 1440x 900 ??

 

Mimo tego proszę o podanie karty graficznej w cenie do 250 zł na AGP, na której bezproblemowo chodzą rozdzielczości wide screen. Może G-F 6200A ??

 

PS. nie gram w gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet RIVA TNT 2 umożliwia włączenie każdej rozdzielczości ( Power Strip ). Na analogowym połączeniu obawiałbym się przy wysokiej rozdzielczości rozjechanego obrazu ( czasem bardziej czasem mniej ) , na DVI nie ma takiego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet RIVA TNT 2 umożliwia włączenie każdej rozdzielczości ( Power Strip ). Na analogowym połączeniu obawiałbym się przy wysokiej rozdzielczości rozjechanego obrazu ( czasem bardziej czasem mniej ) , na DVI nie ma takiego problemu.

a to dziwne, u mnie i u paru znajomych , po sciągnięciu blokady windowsa żeby pokazywał wszytskie dostępne tryby a nie tylko te które obsługuje podpięty monitor, nie mozna ustawić ani 1650 x 1050, ani 1440 x 900. Jest dopiero 1280 x 800, ale to za mała rozdzielczość

 

PS. karty graficzne na jakich sprawdzalem dostepne rozdzielczości to FX 5200, Radeon 9000 PRo, G-F 4 Titanium, i mój G-F 3 Ti.

 

 

 

Możesz coś więcej o tym rozjechaniu obrazu napisać ?? Jak bardzo się obra rozjeżda i kiedy rozjechanie występuje i czy jest od czegoś zależne np. od źródel pola elektromagnetycznego znajdujących się w pobliżu kabla D-sub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po to że nie mam zamiaru siedziec z nosem przy wyświetlaczu, tylko chce go odsunąć na wyciągnięcie ręki od głowy

dlatego potrzeba mi 1440x900

pracowac z tekstem w nienatywnej ?? widziałeś taki obraz ?? to juz lepiej kup dobry CRT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to dziwne, u mnie i u paru znajomych , po sciągnięciu blokady windowsa żeby pokazywał wszytskie dostępne tryby a nie tylko te które obsługuje podpięty monitor, nie mozna ustawić ani 1650 x 1050, ani 1440 x 900. Jest dopiero 1280 x 800, ale to za mała rozdzielczość

 

PS. karty graficzne na jakich sprawdzalem dostepne rozdzielczości to FX 5200, Radeon 9000 PRo, G-F 4 Titanium, i mój G-F 3 Ti.

Możesz coś więcej o tym rozjechaniu obrazu napisać ?? Jak bardzo się obra rozjeżda i kiedy rozjechanie występuje i czy jest od czegoś zależne np. od źródel pola elektromagnetycznego znajdujących się w pobliżu kabla D-sub

Na wszystkich kartach które wymieniłeś można bez problemu ustawić dowolne rozdziałki ( robisz dowolną rozdzielczość w programie Power Strip )

 

Było już na forum zdjęcie rozjechanego obrazu i autor dziwił się z czego to jest - a jest to z podłączenia przez D-Sub , jak chcesz dobry obraz to zapomnij o monitorze bez DVI.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pracowac z tekstem w nienatywnej ?? widziałeś taki obraz ?? to juz lepiej kup dobry CRT :)

Widziałęm. Wole większą rozdzielczość, w natywnej literki sa takie malutkie, mimo to lepiej wyglądają w nienatywnej mniejszej rozdzielczości. ( bo są większe ).

 

Mi jest wygodnie gdy obraz jest wielkości conajmniej takiej jak 1280 x 1024 na 19 LCD.

 

W pracy mam 17 LCD i na nim ustawian 1024 x 768, lub częściej 1152 x 864.

 

Ale nie o to tu chodzi, więc uważam tą dyskusje za zbędą.

 

 

 

Kyle, dzięki nie próbowałem Power Stripem.

 

Zastanawiałem się własnie czy opłaca się dopłacić ok 340 zł do wersji 10 20 35 , która ma DVI. ( i jesze musiałbym dokupić kabel DVI, bo ta Belinea nie ma w zestawie ), i doszedłem do wniosku że nie opłaca się.

 

Ale jeżeli faktycznie ten efekt wygląda nieciekawie, poczekam do majowej wypłaty i wezmę wesję z DVI.

Edytowane przez Shark19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałęm. Wole większą rozdzielczość, w natywnej literki sa takie malutkie, mimo to lepiej wyglądają w nienatywnej mniejszej rozdzielczości. ( bo są większe ).

 

Mi jest wygodnie gdy obraz jest wielkości conajmniej takiej jak 1280 x 1024 na 19 LCD.

 

W pracy mam 17 LCD i na nim ustawian 1024 x 768, lub częściej 1152 x 864.

 

Ale nie o to tu chodzi, więc uważam tą dyskusje za zbędą.

Dlatego ni kupiłem sobie monitora 20" bo ma piksel 0,258 - dla mnie i Ciebie taki jest za mały. Szukaj czegoś 0,285 - 0,3. Sam czekam na 19" 16:10 i rozdziałce natywnej 1440x900 ale na szybkiej matrycy 6ms IPS ew. MVA/PVA i oczywiście z DVI ... ale na razie nie ma takiego monitora na rynku.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam czekam na 19" 16:10 i rozdziałce natywnej 1440x900 ale na szybkiej matrycy 6ms IPS ew. MVA/PVA i oczywiście z DVI ... ale na razie nie ma takiego monitora na rynku.

Wiesz że możemy się niedoczekać :( Ja już się rozglądam za FS W19-1 ale nigdzie nie ma :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że możemy się niedoczekać :( Ja już się rozglądam za FS W19-1 ale nigdzie nie ma :(

Wiem :sad:

 

Nie moge ustawic w Power Stripie ani 1680 x 1050 ani 1440x900 , choć faktycznie dostępnych trybów jest dużo to tych nie ma.

Musisz je sam stworzyć !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, w ciągu 10 dni kupuję panoramę 20 cali. Wybór padł na Neca 20WGX2. Mam jeszcze pytanie z cyklu "proforma" (w szczegulności do Kyle), dobry wybór ?, czy np. stój, jest coś lepszego!!! :D

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, w ciągu 10 dni kupuję panoramę 20 cali. Wybór padł na Neca 20WGX2. Mam jeszcze pytanie z cyklu "proforma" (w szczegulności do Kyle), dobry wybór ?, czy np. stój, jest coś lepszego!!! :D

Pozdrawiam.

Z 20" nie znam lepszego. Ja bym wolał co prawda 21" ( większe piksele ) ale jak nie przeszkadza Ci 0,258 to ten powinien być najlepszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...