Skocz do zawartości
Nargil

Wszystko O - Seagate Barracuda 7200.9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie wiem czy się przyda ale zamieszczam mój wynik dysku

Seagate Barracuda 7200.9 160GB SATA2 NCQ 8MB Cache.

 

Dołączona grafika

 

Na zdjęciu umieszone jest porównanie w stosunku do takiego samego dysku lecz poprzedniej serii: 7200.7 SATA

 

Oczywiście te porównanie wziąłem z bazy danych HDTach.

 

Moja płyta główna:

Abit NF7-S v2.0

Kontroler SATA: Silicon Image Sil 3112

Na dysku zainstalowany jest system operacyjny. Jak narazie będę go używał jakiego pojedyńczego dysku.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest ktoś chętny do usłyszenia tego dysku to zapraszam:

 

Pierwszy link:

Opis:

Mikrofon: Umieszczony na dysku luzem,

Wiatrak: Na początku słychać suszarę która chłodzi mój procek :) Potem wyciszam ją do całkowitego zera przy pomocy speedfan-a

 

http://www.megaupload.com/?d=TSTB8BVI

 

 

Drugi link:

Opis:

Mikrofon: Trzymany w ręku w odległości pół metra od komputera. Skierowany w stronę obudowy. Obudowa otwarta.

Wiatrak: Tak jak w pierwszym linku. Wpierw włączony normalnie a potem wyciszony :)

W tle słychać klikanie myszką.

 

http://www.megaupload.com/?d=O8X195BG

 

PS.

Dysk podczas nagrywania torturowany jest działającym w tle programem antywirusowym NOD32 oraz włączony Winamp. Później otwierany ręcznie Firefox itp.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z testów które znalazłem w sieci wynika że Seagate 7200.9 160 GB jest tylko symbolicznie szybszy od Samsunga SP2504C 250 GB (AR Seagate-63,8/62,2-Samsung).

1733573[/snapback]

Ja patrzyłem na benchmarka i moim zdaniem samsung bardzo odstaje od seagate. Chyba tylko w jednym teście go wyprzedził, a seagate był lepszy w reszcie testów (w większości znacznie dystansując testowane przez benchmark dyski włącznie z samsungiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest ktoś chętny do usłyszenia tego dysku to zapraszam:

 

Pierwszy link:

Opis:

Mikrofon: Umieszczony na dysku luzem,

Wiatrak: Na początku słychać suszarę która chłodzi mój procek :) Potem wyciszam ją do całkowitego zera przy pomocy speedfan-a

[...]

1734793[/snapback]

Dobrze że położyłeś mikrofon na dysku, bo inaczej trudno go usłyszeć. Szczególnie kiedy nic nie robi trzeba przystawić ucho na 5 cm i wtedy słychac szum talerza. Przy moim raidzie to nawet dwa dyski nie są specjalnie głośniejsze, wręcz mam wrazenie że gdyby były 4, to też niewiele by zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że położyłeś mikrofon na dysku, bo inaczej trudno go usłyszeć. Szczególnie kiedy nic nie robi trzeba przystawić ucho na 5 cm i wtedy słychac szum talerza. Przy moim raidzie to nawet dwa dyski nie są specjalnie głośniejsze, wręcz mam wrazenie że gdyby były 4, to też niewiele by zmieniło.

1735304[/snapback]

 

Chciałem dodać że mikrofon mam dość niezły. Tzn typowa samochodówka ale nie narzekam na jego jakość. Najlepiej odtwarzać jest te pliki mając słuchawki na uszach i na max podgłośniająć. Ale i tak prawie nic nie słychać. Jednak moja opinia myślę że by nie wszystkich przekonała że ten dysk jest tak cichy. Co prawda jest troszkę głośniejszy ATAIV ale nie na tyle by móc go słyszeć.

 

A więc polecam jeszcze raz jeżeli ktoś ma zamiar kupić :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dodać że mikrofon mam dość niezły. Tzn typowa samochodówka ale nie narzekam na jego jakość. Najlepiej odtwarzać jest te pliki mając słuchawki na uszach i na max podgłośniająć. Ale i tak prawie nic nie słychać. Jednak moja opinia myślę że by nie wszystkich przekonała że ten dysk jest tak cichy. Co prawda jest troszkę głośniejszy  ATAIV ale nie na tyle by móc go słyszeć.

 

A więc polecam jeszcze raz jeżeli ktoś ma zamiar kupić :)

 

Pozdrawiam

1735371[/snapback]

no cisza robi wrazenie - wart kupna - czekam az pojawia sie wieksze pojemnosci tej serii aby zakupic sobie nowy dysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja patrzyłem na benchmarka i moim zdaniem samsung bardzo odstaje od seagate. Chyba tylko w jednym teście go wyprzedził, a seagate był lepszy w reszcie testów (w większości znacznie dystansując testowane przez benchmark dyski włącznie z samsungiem)

1735229[/snapback]

Podaj może konkretne dane (cyferki). Pytam bo z tego co widzę to są tylko symboliczne różnice (250 GB samsung SP2504C / 160 GB Seagate v9).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę historii :)

Wczoraj przenosiłem system z pierwszej serii Baracud, na najnowszą 7200.9.

Wtedy to był wypas, 7200 obrotów, 28.5 GB! dysk marzenie.

Za to hałas nie do zniesienia. Zadnych łozysk olejowych i innych bajerów.

Z ciekawości zrobilem porównanie tych dysków. Płyta Asus na I915 (ICH6)

XP na staruszku działał już wolniutko.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj może konkretne dane (cyferki). Pytam bo z tego co widzę to są tylko symboliczne różnice (250 GB samsung SP2504C / 160 GB Seagate v9).

1735748[/snapback]

Przepraszam zwracam honor na benchmarku pierwsze były dyski 160GB i na nie popatrzyłem i stad mój błąd. Dopiero przed chwila sprawdziłem i rzeczywiście wyniki są równorzedne raz seagate wygrywa raz samsung. Samsung tez jest bardzo dobrym dyskiem skad tyle nagród dla niego, ale ja jednak zostane przy seagate i to jednak jego kupie.

PZDR i przepraszam za pomyłke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak patrze ze wielu z Was chodzi po zagranicznych portalach - moze ktos gdzies sie doczytal kiedy masowo trafia do sprzedarzy modele seagate 200 ,250 300 400Gb z serii SATA II 7200.9 ?

Jesli chodzi o inne to 80 , 120, 160 i 500 mozna kupic np. na benchmarku. Z wyzej wymienionych dysków na Buy.com i kilku innych sklepach znalazłem 200GB seagate 9 ale 250, 300 i 400 jeszcz4e nie widziałem.

 

Tutaj mam ciekawy link na temat seagate 7200.9 gdzie sa opisane wszystkie dyski z serii 9 (po angielsku):

http://www.anandtech.com/storage/showdoc.aspx?i=2559&p=2

Edytowane przez torque8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.Mam zamiar kupić dysk ale nie wiem czy wziąć tą barakude, czy moze samsung sp 160gb sata II ncq.Co polecacie, i co jest lepsze.

Ja kupiłem Samsunga z rodziny P120 (modele 120GB 200GB i 250GB) - i one są tak samo dobre jak baracuda 9 (na 250GB SATA2 zworkowany na SATA1 mam średni ponad 62MB/s - tyle samo będzie ok na baracuda o gęstości 160/talerz). Jeśli chcesz 160GB to tylko baracuda bo samsung nie ma w ofercie 160GB vP120. Jeśli chcesz coś większego ale mniej niż 300GB to z kolei tylko Samsung serii p120. Jeśli 300GB to baracuda 9.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest tak samo szybki jak 160 ?? (ja sie natych wykresach kompletnie nie znam)

Za 80 barracudy serii 9 w znak.pl chcą 264zł to dość przyjemna cena zwarzywszy na to że dysk na rybku jest krótko ..... i jest to nowość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie kupiłem sobie Baracude 7200.9 160GB SATA. Jak narazie rewelka. W porownaniu z moim maxtorem 80GB jest znacznie cichsz i duzo duzo szubsza. Wstepne testy:

HD tach: aver 61,1MB/s

access: 12,9ms

tak wiec w porowaninu z moim maxtorem bijego bez problemu.

U mnie chodzi na SATA 1 nie musiałem zadnych zworek przstawiac po prostu podpiełem i zainstalowałem system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem 7200,0 160GB ... miałem 2 x 160GB Hitachi w rair0 a teraz jeden segate :?

Jest cichy - choć Hitajce były jeszcze bardziej ciche w seek

I śmiaga szybciej :)

Udało ci się zrobić sesnsowny wykres Hdtach tych dysków w Raidzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...