Skocz do zawartości
Nargil

Wszystko O - Seagate Barracuda 7200.9

Rekomendowane odpowiedzi

To fakt.. trzeba było użyć AAM i stał się cichy. Poza tym właśnie to być może zalezy od budy, trzeba by je porównać w tych samych warunkach. Natomiast jesli chodzi to czy jest cichszy w idle to jest. No i seagate jest o wiele szybszy. Nie ma co tu porównywać. Coś za coś. Nie ma niczego idealnego. Jednak że jestem bardzo wrażliwy na delikatne nawet piski, syki (nie szumy bo to jest nawet przyjemne dla mojego ucha) to wole to co mam. Siedząc dosłownie koło niego bliziutko nie słyszę go. U Ciebie FiDO Seagate'a słyszę. Natomiast w seek sprawa ma się na odwrót. Twój jest cichszy natomiast słyszę obydwa.

 

Hitachi & Gumki

już się pogubiłem... masz seagate i hitachi

i seagate jest bardziej cichy w idle bez żadnych bajerów niż hitachi?

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już się pogubiłem... masz seagate i hitachi

i seagate jest bardziej cichy w idle bez żadnych bajerów niż hitachi?

 

POzdr.

Tego nie było widać ale FiDO pisał wcześniej trochę i może nie było widać tych dwóch postów razem stąd zamieszanie. :D Ja mam Hitachi, FiDO ma Seagate. Studiujemy w jednej grupie. Mamy porównanie mniej więcej.

 

Jesli chodzi o poziom hałasu to z całą pewnościa Seagate jest cichszy. Natomiast w idle (że jestem pedantem) Hitachi jest cichszy. W seagate słychać kręcące się tależe. U mnie słychac je jak przytkne do dysku ucho. Oczywiście może to być subiektywne. Mam kompa cichego i jestem drazliwy na wszystko inne niż szum. Jeśli ktoś ma 3 wiatraki plus dodatkowo boku gra muza to nie ma szans żeby to usłyszeć. To jest bzdurka na którą nawet nie powinno się patrzeć. Napisałem o tym ponieważ po prostu taką różnicę zauważyłem natomias nie pisałem otym w sensie takim że to jest negatywne jakieś. :D

 

Ale tak w idle jest cichszy - trzeba wziąć po uwagę, że Seagate jest szybszy.

Edytowane przez eKOKOsss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mi zależy głównie na ciszy w idle (mam cichego kompa z WC)

różnic w wydajności raczej nie zauważę ;)

 

POzdr.

Tylko nie wiem czy bedziesz zadowolony z tego jak dysk Hitachi dziala w burst. W mojej budzie, bez AAM, i bez gumek to go slychac nawet nawet. Uzylem gumek i AAM bo mnie to draznilo. A tego odglosu w idle dla Seagate z odleglosci kilku metrow nikt nie uslyszy. Ja mam bude koło ucha tak samo jak i FiDO.

 

najgorzej rozmawiac o poziomie glosnosci dyskow bo tego bez dobrego sprzętu ani nie można nagrać ani opisać. hehe :D

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez eKOKOsss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powtorze sie jeszcze raz :) ( wybaczcie za to)

Ale czy ktos juz moze slyszal lub widzial na zachodnich portalach , sklepach dyski z serii 7200.9 SATA II o pojemnosciach 200 ; 250 ; 300 ; 400 GB ktore mialy sie ukazac w oplowie listopada

Bo na dzien dzisiejszy chetnie by sie kupilo cos wiekszego niz oferowane 160GB z tej serii

 

Znalazłem 250GB 7200.9--> klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raid 0 i transfery z pierwszych 160 GB.

Średnia 130MB/s. Wykres poszarpany bo to aktywna partycja systemowa. Gdyby nie to średni transfer byłby trochę większy.

Druga partycja nienajgorzej, oscyluje w okolicach 100 MB/s

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przymierzam się do zakupu 160 7200.9 ale będzie działał na DFI NF2 czyli na kontrolerze SIL3114. Będzie ten dysk pracował sam, żaden raid nie wchodzi w grę. Nasuwa mi się jednak pytanie: jaka i czy w ogóle będzie strata w wydajności tego dysku na mojej płycie w porównaniu do płyty z SATA 2, np. Asrock 939DUAL SATA 2?

Troszkę sobie poczytałem o dyskach (pewnie mało, ale na co dzień się tym nie zajmuję) i wnioskuję że skoro będę miał jeden taki dysk to transfer zewnętrzny 300MB/s dla mnie jest nieistotny. Nawet jeśli będę kopiował coś na inny dysk to na ATA100, więc ograniczenie będzie do transferu właściwego dla ATA100. Czy to jak ja rozumiem interfejs jest właściwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasuwa mi się jednak pytanie: jaka i czy w ogóle będzie strata w wydajności tego dysku na mojej płycie w porównaniu do płyty z SATA 2, np. Asrock 939DUAL SATA 2?

Ten dysk działa równie dobrze na kontrolerze SATA 1 jak i SATA 2. Powiem więcej, nawet na ATA jest praktycznie to samo co na SATA.

Natomiast na twojej płycie niewielkim hamulcem może być kontroler SIL * który nie przepuszcza więcej niż 68 MB/s na kanał. Wykres z HDtach

Jak z dyskami daje sobie radę chipset ULI na którym jest płyta Asrock 939DUAL tego nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba do moderatorów!

 

Myślę, że warto byłoby przenieść topic z testami dysków w HD Tachu z działu "FAQ" do działu "Dyski twarde, miękkie, cdromy, dvd, pendrive i inne pamięci masowe" i przykleić. Po pierwsze, ten jakże pomocny temat znalazłby się w miejscu, gdzie najwięcej zainteresowanych miałoby okazję go przejrzeć. Po drugie, pozwoliłoby to na bieżąco go aktualizować. Bo w dziale FAQ trochę zginął i został zapomniany a tak zostałby na nowo odkryty i możnaby uniknąć wielu powtarzających się postów typu "a jaki dysk mam wybrać" :)

Przyszło mi to na myśl, jak zobaczyłem masę screenów z HDTacha zamieszczonych w tym topicu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam dosc oklepane pytanie ... Jaki dysk polecacie ??

ja najbardziej sklaniam sie ku temu pierwszemu ... ale moze nie mam racji :)

Seagate 160 GB Barracuda 7200.9 (8MB, Serial ATA II)

Seagate 200 GB Barracuda 7200.7 (8MB, Serial ATA, NCQ)

Samsung SpinPoint 160 GB (8MB cache, Serial ATA II)

 

Płyte mam asusa A7V880 ... czyli obsluguje tylko SATA I ... i stad tez moje 2 pytanie ... czy te dwa dyski ktore podalem serial ata2 beda dzialaly z ta plyta ??

 

Z gory dzieki za odpowiedzi. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko:

Moja mobo to K8N 4 Ultra - Mam czeste zwiechy systemu na poczatku startu - HDD mam zazworkowanego , czy stery zostawić MS czy wrzucić Nvidii ??? Czy jakis inny zgrzyt jest ze mam takie kłopoty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie.

Za namową przyjaciela wspólnie postawiliśmy system na SATA Raid, poniżej osiągi:

Dołączona grafika

 

 

Jednak po niecałym dniu gdy nawet wszystkiego do końca nie dopracowałem, zacząłem miewać Blue Sercan , wcześniej miałem system postawiony na ata i nigdy mi się takie wypadki nie zdążały, teraz nie wiem z jakie powodu się cos takiego dzieje, zasiłka przestała wyrabiać, dyski są zwalone , a może nie odpowiednie stery, sam nie wiem.

Przepraszam za to, ale poniekąd dotyczy to tego dysku, jeżeli ktoś chciałby coś doradzić i wyciągnąć mnie z opresji, zapraszam na PW , bądź gg: 2813747

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dyski osobno chodziły poprawnie, a teraz jest cos nie tak, to może poszukaj innych sterowników RAID.

Ja niestety nie mam dużego doświadczenia z chipsetem NVidia, więc raczej nie pomogę. Być może bluescreen pojawia się z zupełnie innego powodu.

HDtach w tym przypadku osiągów nie zmierzy.

Tylko TecBench

Edytowane przez PioMX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko:

Moja mobo to K8N 4 Ultra - Mam czeste zwiechy systemu na poczatku startu - HDD mam zazworkowanego , czy stery zostawić MS czy wrzucić Nvidii ??? Czy jakis inny zgrzyt jest ze mam takie kłopoty

Witam wszystkich ponownie.

Za namową przyjaciela wspólnie postawiliśmy system na SATA Raid, poniżej osiągi:

 

 

Jednak po niecałym dniu gdy nawet wszystkiego do końca nie dopracowałem, zacząłem miewać Blue Sercan , wcześniej miałem system postawiony na ata i nigdy mi się takie wypadki nie zdążały, teraz nie wiem z jakie powodu się cos takiego dzieje, zasiłka przestała wyrabiać, dyski są zwalone , a może nie odpowiednie stery, sam nie wiem.

Przepraszam za to, ale poniekąd dotyczy to tego dysku, jeżeli ktoś chciałby coś doradzić i wyciągnąć mnie z opresji, zapraszam na PW , bądź gg: 2813747

Pozdrawiam.

hmmmm zaczyna mi sie to niepodobac, na mam te same problemy, wiecej o tym TUTAJ. Myslalem ze to moze moja Mobo jest zwalona, albo tez model, ale widze ze na DFI tez to samo jest, choc yotomeczek ma DFI na NF4 i wyciaga bardzo ladnie

LINK

 

Moze to stery/wersja biosa/cuda wianki ..... brakuje mi juz pomyslow ..

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Szukałem recenzji tego dysku (SB 7200.9 160 SII) po różnych stronach ale nic nie znalazłem.

Zna ktoś jakiś adres? Jeśli tak to prosił bym o linka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='10 Gru 2005, 15:22' post='1806003']

Szukałem recenzji tego dysku (SB 7200.9 160 SII) po różnych stronach ale nic nie znalazłem.

Zna ktoś jakiś adres? Jeśli tak to prosił bym o linka :)

od jakiegoś czasu mój ulubiony sklep :D :

łódź

zawsze zagadaj na GG to uzgodnisz czy jest i ew cene (jak nie ma to sprowadzą praktycznie z dnia na dzień)

Aha kupiłem drugiego seagate 7200.9 tym razem ATA - porównanko SATA vs ATA:

Dołączona grafika

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra ... kupilem dysk Seagate 160 GB Barracuda 7200.9 (8MB, Serial ATA II) ... ale mam problem w biosie mi go nie wykrywa ... i nie wiem co teraz mam zrobic.

Plyte mam asusa a7v880 ... bios 1.09

wprawdzie plyta obsluguje tylko sata1 ale osoby na forum z sata1 pisaly ze im dziala bez problemu.

nawet w tej ulotce napisali ze def. jest ustawiony na auto >>><<< wiec problem pewnie nie lezy tutaj. Ma ktos jakies pomysly ??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. dysk nie ma zworek (tzn sa piny na zworki ale nie ma do nich opisu a na stronie seagate napisali ze to for factory use only)

2. w biosie jedyna opcja zwiazana z sata to "via sata bootrom" wlaczylem ja ... ale w bootromie nie wykrywa dysku

3. wszstko z wykrywaniem jest na auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...