Skocz do zawartości
Nargil

Wszystko O - Seagate Barracuda 7200.9

Rekomendowane odpowiedzi

Dlugo sie zastanawialem ktory dysk brac :).. ale jak sie okazalo nie bedzie to seagate :P. Mam juz dosc czekania na modele 200GB i 250GB wiec zainwestowalem w kolejnego SAMSUNGA 250GB SATA2 :). Ciekawe jakie beda roznice miedzy SAMSUNGIEM 200GB (ata133) ktorego tez posiadam. Bede w stanie zrobic porownanie co tak naprawde daje ncq i sata2. Dysk odbieram jutro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No narazie to jeszcze euforia nieopadla, bo mam Raid 0 jakies 2 dni, ale jak slusznie stwierdzil scazi, kazdy chwali Raid 0 do pierwszej awarii ktoregos z dyskow.

Nie mialem nigdy Hitachi wiec nie moge sie jakos obiektywnie do tego odniesc. Mam Barakude/y. Od jakis 4 lat zawsze kupuje Barakudy i jeszcze zadna mnie niezawiodla. Mimo wszystko ja bym postawil na szybki czas dostepu (per analogia do Cheetah SCSI)

Ja zawsze miałem barki tylko, że jak musiałem kupować hdd to jeszcze 7200.9 nie było i wziąłem hitachi.

Znalazłem ciekawy test hitachi vs seagate w singlu jak w raidzie tyle, że dyski po 500Gbtestowali.

 

Hitachi and Seagate

 

chyba se kupie drugiego hitachi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy można bez komplikacji podłączyć Barracudę 7200.9 do płyty Gigabyte K8NS bo kilka postów wyżaj był problem z obsługą tego dysku przez chipset NForce3 - oczywiście chodzi o dysk Sata.

Edytowane przez AMDFan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze miałem barki tylko, że jak musiałem kupować hdd to jeszcze 7200.9 nie było i wziąłem hitachi.

Znalazłem ciekawy test hitachi vs seagate w singlu jak w raidzie tyle, że dyski po 500Gbtestowali.

 

Hitachi and Seagate

 

chyba se kupie drugiego hitachi :)

Tylko stosunkowo niska wydajność 500GB Seagate nie ma nic wspólnego z dużą wydajnością dysków z serii 40-160GB.

Dział marketingu Seagate dał ciała udostępniając do testów głównie dyski 500GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i rad jestem bardzo z nowego dysku. Na DFI NF2 sata1 chodzi super, tylko że teraz już słyszę wiatraki w kompie (puszczone na 5V) - przedtem je dysk zagłuszał.

Mam natomiast inny problem - okazuje się że dysk SATA nie jest kompatybilny z moją obudową (Chieftec LBX), w której dysk jest montowany prostopadle. Otóż wtyczka SATA, która jest dość długa, mocno blokuje zamykanie ścianki bocznej. Czy spotkał się może ktoś z wtyczką sata łamaną (taką jak np. zasilanie dysku sata)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i rad jestem bardzo z nowego dysku. Na DFI NF2 sata1 chodzi super, tylko że teraz już słyszę wiatraki w kompie (puszczone na 5V) - przedtem je dysk zagłuszał.

Mam natomiast inny problem - okazuje się że dysk SATA nie jest kompatybilny z moją obudową (Chieftec LBX), w której dysk jest montowany prostopadle. Otóż wtyczka SATA, która jest dość długa, mocno blokuje zamykanie ścianki bocznej. Czy spotkał się może ktoś z wtyczką sata łamaną (taką jak np. zasilanie dysku sata)??

Tak, Chieftec takie sprzedaje wlasnie ze wzgledu na konstrukcje swoich obudow :wink: Looknij TU

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma to cacko od dzisiaj i wszystko by pasowalo gdyby nie to ze w biosie wykrywa mi go jako ATA 133. Dsyk chodzi cichutko i barzdo szybko tylko nie wiem jak go ustawic zeby chodzil na SATA I ?? Dodam ze moja mobo to Abit AN8 z SATA I !

Kto mi pomoze jak to ustawic bede bardzo wdzieczny!!

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko Jak można sprawdzić przy zakupie tej barracudy 9 że w 100% jest to ta seria a nie np. 7 lub 7plus czy jeszcze jakis inny wynalazek??

jak na biedu sprawdzić i byc pewnym przy zakupie tej 9 czy czasem ktos nie robi cie w h*** i sprzedaje coś innego???

Edytowane przez Tymin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko Jak można sprawdzić przy zakupie tej barracudy 9 że w 100% jest to ta seria a nie np. 7 lub 7plus czy jeszcze jakis inny wynalazek??

jak na biedu sprawdzić i byc pewnym przy zakupie tej 9 czy czasem ktos nie robi cie w h*** i sprzedaje coś innego???

Kup TU i będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - lepiej poczekac i kupic dysk w jakims dobrym renomowanym sklepie ( gwarancja itp) niz w byle jakim a pozniej same nerwy

Gwarancję 5 lat masz u producenta, więc to co piszesz nie ma większego sensu, a 309 zeta za ten dysk to dobra cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko Jak można sprawdzić przy zakupie tej barracudy 9 że w 100% jest to ta seria a nie np. 7 lub 7plus czy jeszcze jakis inny wynalazek??

jak na biedu sprawdzić i byc pewnym przy zakupie tej 9 czy czasem ktos nie robi cie w h*** i sprzedaje coś innego???

Na dysku jest napisane czarno na bialbym (doslownie) Barracuda 7200.9 pozatym gorna metalowa pokrywa ma przetloczenie, 7200.7 nie miala tego i gora dysku byla zupelnie plaska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dysku jest napisane czarno na bialbym (doslownie) Barracuda 7200.9 pozatym gorna metalowa pokrywa ma przetloczenie, 7200.7 nie miala tego i gora dysku byla zupelnie plaska.

Czyli musze szukac napisu na dysku w sklepach :)) W kazdym razie mowili ze nie ma w hurtowni (Kupuja w krakowie - mieszkam 60km od krk). Mam nadzieje ze dostane wersje na ata 100 (IDE)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jedno: skoro sata 150 korzysta z szyny PCI to raczej nigdy dysk nie będzie pracował jako sata 150, czyż nie? Choć oczywiście mogę się mylić. U mnie we właściwościach kontrolera jest UDMA6 i raczej nie sądzę aby jeśli się nawet da (mało prowdopodobne) przestawić na UDMA7 to podniosło wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jedno: skoro sata 150 korzysta z szyny PCI to raczej nigdy dysk nie będzie pracował jako sata 150, czyż nie? Choć oczywiście mogę się mylić. U mnie we właściwościach kontrolera jest UDMA6 i raczej nie sądzę aby jeśli się nawet da (mało prowdopodobne) przestawić na UDMA7 to podniosło wydajność.

Dlatego SATA nie korzysta z szyny PCI !!! Max przepustowość szyny PCI (standardowej , nie 64 bit, nie 66 mhz) to 133 MB/s (1 MB = 1000 KB). Przepustowość SATA 1 to 150 MB ( 1 MB = 1000 KB ) a SATA 2 300 MB.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego SATA nie korzysta z szyny PCI !!! Max przepustowość szyny PCI (standardowej , nie 64 bit, nie 66 mhz) to 133 MB/s (1 MB = 1000 KB). Przepustowość SATA 1 to 150 MB ( 1 MB = 1000 KB ) a SATA 2 300 MB.

Oki, zgodzę się z Tobą, ale powiedz mi z jakiej korzysta mój SIL3114?

 

Edit..

Oki, ale ja mówię o K7, nie K8.

Edytowane przez ntgale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, zgodzę się z Tobą, ale powiedz mi z jakiej korzysta mój SIL3114?

 

Edit..

Oki, ale ja mówię o K7, nie K8.

Co do SIL3114 to nie wiem :wink: - może poszukaj w google.

 

A KT 880 to jest K7 (socket A) bo mój Athlon XP Barton na tym chodzi :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...