Skocz do zawartości
Nargil

Wszystko O - Seagate Barracuda 7200.9

Rekomendowane odpowiedzi

A nie mozna było wesprzec biznes rodzimy (czyt. sklepy w NS) ?? ;)

A o tym czy dobrego wyboru dokonałas przekonasz sie jak podłaczysz dysk i popracuje u ciebie jakis czas :) Ja mam starsza wersje tego HDD 12AS i jestem z niego bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłam jednak w Komputroniku Dysk Wersje 11AS czy to dobry wybór ?? i czy nie będe żałować ??

Jak z Chin to dobry, jak z Singapuru to zly :wink:

Na Twoim dysku jest napisane made in...

 

 

 

ps. nie zapomnij zapodac zrzutow z hd-tach i wrazen co do glosnosci dysku

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z Chin to dobry, jak z Singapuru to zly :wink:

Na Twoim dysku jest napisane made in...

ps. nie zapomnij zapodac zrzutow z hd-tach i wrazen co do glosnosci dysku

No dobra a Thailand to co?? Mam taki wlasnie, ale jest troche glosny. nie mam czasu go na serwis oddac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Polandmet*2

Troche off-topic, ale moze ktos mi poradzi.

Bo mam kompa na stole, bez obudowy i dwa HDD z podpisu. Byly gorace to dzis kupilem wielkie aluminiowe radiatory. Z profilu mi ucieli, 17x6cm i zebra co 1cm dlugie na 3cm. Zrobilem dziurki, dysk gorny wisi 5mm nad dolnym, ale NIE MAM TAK DLUGICH SRUBEK. S-hi-t.

Oczywiscie dyski sa przykrecane srubkami o idiotycznym gwincie. Radiator ma podstawe gruba na 5mm wiec potrzebuje srubek conajmniej 10mm dlugosci. Narazie pokombinowalem jakies takie co sie wkrecaja i trzymaja, jakies wkrety do drewna, ale to nie to.

 

Gdzie kupic takie srubki dlugie, albo z czego wykrecic ? W zasilaczu takich nie ma (stary 300W)

 

Dyski dodatkowo siedza na tasmie #M termoprzewodzacej i sa fajnie letnie, dobry pomysl i kosztowal mnie 12zl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o standartowej. Dokladny model to:

ST3200827AS

No to nie wiem.

Piszac o Chinach i Singapurze mialem an mysli T-lite.

Moja barca ze siga tez jest robiona w Tajlandii.

 

Dzisiaj sobie zakupiłem tego Seagate'a model ST3160811AS poniżej screeny z HD Tach i zrzut ze smart'a

Mozesz napisac jakiej produkcji, jak z glosnoscia i na jakiej plycie masz ten dysk??

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Product of Singapore ;) Mam go na płytce Gigabyte GA-K8N51GMF-9, co do głośności to na procku mam fryzjera skręconego na ok 1600rpm w zasilaczu mam 12cm wiatraka i jak dysk mocno mieli do go słychać ale po przesiadce z Maxtora DiamondMAX Plus 9 to dla mnie jest bardzo cichy...

 

EDIT:Teraz jak w pokoju jest zupełnie cicho i hhd jest w spoczynku słychać cichy ale denerwujący pisk obracajacego się talerza...

 

P.S Wie ktoś jak wyłączyć "Bezpieczne usuwanie sprzętu" dla dysku, o troche denerwuje mnie ta ikonka w tray'u

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sobie zakupiłem tego Seagate'a model ST3160811AS poniżej screeny z HD Tach i zrzut ze smart'a

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Może mi ktoś powiedzieć co to za parametr podświetlony na żółto??

(0A)Spin Retry Count - Powtarzanie rozpędzania talerzy.Niektóre dyski zliczają w tym polu każde zatrzymanie i ponowne rozpędzenie.Inne zliczają tylko awaryjne ponowienia startu talerzy (występujące przy problemach z zasilaniem), w takim przypadku parametr może nam dać konkretną informację o np. źle wetkniętej wtyczce zasilania lub niedomagającym zasilaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(0A)Spin Retry Count - Powtarzanie rozpędzania talerzy.Niektóre dyski zliczają w tym polu każde zatrzymanie i ponowne rozpędzenie.Inne zliczają tylko awaryjne ponowienia startu talerzy (występujące przy problemach z zasilaniem), w takim przypadku parametr może nam dać konkretną informację o np. źle wetkniętej wtyczce zasilania lub niedomagającym zasilaczu.

u mnie jest podobnie:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bieda na maksa.

Nie ma juz chyba chinskich :-|

Obdzwonilem komputronika i nic.

Co ciekawe np. w Starym Browarze mieli 2xchina i 1xsingapour, a po dwoch dniach pozostal juz tylko singapour.

Ehh na forum bedzie teraz trzeba jakims szyfrem pisac :wink:

 

Rzeczywiscie az tak glosny jest ten singapurski?

 

Swoja droga SG sobie jaja robi, bo jaki jest sens produkowania tych samych dyskow, ale na innych silnikach/czesciach?

Chyba, ze chinskie byly pierwsze do zyskania jakies tam reputacji, a potem sprawa zostala olana.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie az tak glosny jest ten singapurski?

Po 3 dniach użytkowania powiem, że podczas pracy jest o wiele cichszy niz mój stary maxtor, ale już w spoczynku dzwięk wydawany przez barracude jest wkurzający, maxtor w spoczynku był niesłyszalny natomiast teraz cały zcas słychać pisk obracającego się talerza/łożysk?, ciekaw jestem jak głośna jest ta stara wersja o wysokości 26mm....

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak dwa takie dyski polecą na RAID-zie 0, jak tylko przyjadą (piątek) instalka i testy. Oczywiście podzielę się wynikami (jakie by nie były).

Miałem raid-0 na Seagate ATA 100 na poprzednim kompie, działało to pięknie. Poczekam i zobaczę jak będzie działał raid na SATA II. Jestem pełen optymizmu.

Edytowane przez vojt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz czas na mnie.

Dysk oczywiscie made in singapour.

Jesli chodzi o glosnosc to dysk jest ULTRA CICHY.

Jedynie slychac lekkie chrobotanie, ale z reguly(ladowanie windy itd.) to nic nie slychac.

5x cichszy od mojej barcki 7 sata :blink: , a od WD RE to juz szkoda gadac :wink: .

Jest nawet cichszy od barci 7 zawieszonej na gumkach recepturkach.

 

I pomyslec, ze stracilem wiare w cichy dysk twardy.

 

Jesli chodzi o wyniki to sa chyba w normie(jak na barce 9), ale Average mnie troche martwi.

Moze macie jakies pomyslsy czego to moze byc wina??

Moze zaktualizowac bios??

 

Short Test

Dołączona grafika

 

Long Test

 

Dołączona grafika

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm pewnie trafiłem jakiś "extra" egzemplarz, nie wiem czy takie coś podlega gwarancji ale bardzo mnie irytuje ten pisk bo ma jakąś wk***ą częstotliwośc że aż w uszy kłuje, dodam że to na pewno nie dzwoni mi w uszach od ciszy ;)

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie

Albo przegapilem o tym albo moze nie bylo :)

Jakis czas temu Seagate podawal ze bedzie odswiezal swoja seriie 7200.9 - tzn dyski beda ciensze , lzejsze i cichrze.

Czy kts z Was orientuje sie kiedy bedzie nowa seriia tych dyskow ? ( chyba nadal beda oznaczenia 7200.9) oraz czy tylko dotyczy to serii 7200.9 czy takze serii 7200.10 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz czas na mnie.

Dysk oczywiscie made in singapour.

Jesli chodzi o glosnosc to dysk jest ULTRA CICHY.

Jedynie slychac lekkie chrobotanie, ale z reguly(ladowanie windy itd.) to nic nie slychac.

5x cichszy od mojej barcki 7 sata :blink: , a od WD RE to juz szkoda gadac :wink: .

Jest nawet cichszy od barci 7 zawieszonej na gumkach recepturkach.

omg to ja mam chyba jakis spierniczony:( bo jest głosny i juz, do tego ma spore wibracje,

 

a od dokładnie jakiej baracudy 7 jest cichszy? i czy chodzi o głoasnosc w idle czy podczas odczytu?

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie

Albo przegapilem o tym albo moze nie bylo :)

Jakis czas temu Seagate podawal ze bedzie odswiezal swoja seriie 7200.9 - tzn dyski beda ciensze , lzejsze i cichrze.

Czy kts z Was orientuje sie kiedy bedzie nowa seriia tych dyskow ? ( chyba nadal beda oznaczenia 7200.9) oraz czy tylko dotyczy to serii 7200.9 czy takze serii 7200.10 ?

Przez ostatnie kilka stron tego topicu rozmowa toczy się własnie o tych dyskach ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...