Skocz do zawartości
Nargil

Wszystko O - Seagate Barracuda 7200.9

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem u kolegi i mówi że ma problem przyjeżdżam i...

właczam komputer nagle takie "tryk" jak by małym kamyczkiem o blache :blink: hmmm czy to dysk, dobra właczam bios przymula przy wykrywaniu dysku :blink: hmmm nagle raportuje o błędzie daje F1 żeby szło dalej sytsem się nie uruchamia XP HOME SP2 restuje się w trakcie uruchamiania jak ma przejsc w tryb graficzny. Dobra resetuje CMOS myślałem że ocował ale to też nic niedaje w koncu bo długich bojach udaje mi się włączyć tryb awaryjny i odpalić everest i to co mi ukazał SMART potwierdziło moje obawy że to dysk Dołączona grafika

 

czy dobrze go zdiagnozowałem ?? Bo nieche robić z siebie n00ba wysyłając go do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze program pokazuje ze cos jest nie tak to nie znaczy ze tak jest, programow uzywamy tylko do odczytywania smartu a reszte czytamy w przyklejonym temacie u gory tego dzialu, tam wszytsko pisze. Akurat ta wartosc o ktorej napisales jest w porzadku i tak powinno byc.

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=166218

Edytowane przez Kuba14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jesli chodzi o dysk Seagate barracuda 7200.9 st3160812AS to mozna je jeszcze kupic lecz trzeba dobrze poszukac. Zamowilem na 4speed.pl st3160811as ale nie mieli na stanie wiec wyslali mi barracude 10 st3160815as. Chodzi bardzo cicho i jest wydajna, wyniki testow postaram sie w tym (lub przyszlym) tygodniu umiescic. Teraz wlasnie zamowilem 3160812as i wtedy porownam te dwa dyski.

Oczywiscie niemal kazdy dysk mozna sciszyc bodazje w BIOSie (juz nie pamietam dokladnie) ale kosztem niewielkiego spadku wydajnosci (postaram sie w nieglugim czasie opisac jak to zrobic).

Zrobie dokladne testy i napisze Wam moje wrazenia.

 

mam jedno pytanie: wie ktos gdzie mozna kupic obudowa atrix 9001 (wpiscie w googlach w grafikach ta nazwe i powinno Wam wyswietlic jak ona wyglada) z wyswietlaczem LCD (taka sama montuja w niektorych komputerach NTT tylko, ze zamiast napisu Atrix jest NTT)?? narazie znalazlem na pixstarze ale tam jest drogo i sa wygorowane koszty przesylki ://

 

nie czytalem swojego postu, za ew. pomylki przepraszam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do biosow w dyskach SATA, to da sie, bez problemu. Na stronie seagate poszukaj programu Seatools dla SATA i tam sie da zaktualizowac bios. Co do sciszania dyskow to tak samo jak z biosem, tyle ze SeaTools nie oferuje takiej mozliwosci niestety w przeciwienstwie do Samsungowego HUTIL'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do biosow w dyskach SATA, to da sie, bez problemu. Na stronie seagate poszukaj programu Seatools dla SATA i tam sie da zaktualizowac bios. Co do sciszania dyskow to tak samo jak z biosem, tyle ze SeaTools nie oferuje takiej mozliwosci niestety w przeciwienstwie do Samsungowego HUTIL'a.

 

mam sciagnieta taka wersje "SeaTools Desktop Edition v3.02.04en" , jest to obraz iso ktory nagrywa sie na plyte i z plyty uruchamia sie komputer. Ale to jest program diagnostyczny, nie zauwazylem tam opcji aktualizacji biosu ( lub przeoczylem)

Powiedz mi gdzie ta opcja jest i na jakiej zasadzie ta aktualizacja przebiga ? czy program sam sciaga bios i sam instaluje ? ( dziwi mnie bo to program pod dosa na ktorym nie dziala siec internetowa), czy moze podaje strone z jakiej nalezy sciagnac bios z pod windowsa i samemu wgrac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy możliwa jest zmiana firmware dysku z serii 7200.9?

Mam f/w 3.AAB sęk w tym że dysk jest zablokowany przezemnie hasłem gdy był używany przy XBOXie. Teraz chce go odblokować lecz nie znam hasła a zmiana firmware to ponoć jedyna metoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść jakimś edytorem HEX :) cały MBR :) i po sprawie

Jakieś szersze wskazówki?

 

Ktoś potwierdzi że zadziała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywasz jednego z tych edytorów i otwierasz do edycji dysk jako całe urządzenie. I masz teraz takie bloki nadpisujesz zerami "00" cały pierwszy blok (nie wiem jak to nazwać) do FF :) (jest to tablica partycji - czy jakoś tak) wiem że to pomaga bo kiedyś zwaliłem sobie sygate 40GB instalując linux przy czym zmieniając położenia partycji zrobił się straszna sałatka nic nie odpalało ani win ani linux na dodatek nie dało się dysku sformatować 0.o bo wywalało błędami ;) na szczęście przyszedł mi z pomocą wójek(informatyk) i wyjaśnij jak trzba to zrobić. Na koniec pamiętaj dać save :) zeby zapisać zmiany :) POWODZENIA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam sciagnieta taka wersje "SeaTools Desktop Edition v3.02.04en" , jest to obraz iso ktory nagrywa sie na plyte i z plyty uruchamia sie komputer. Ale to jest program diagnostyczny, nie zauwazylem tam opcji aktualizacji biosu ( lub przeoczylem)

Powiedz mi gdzie ta opcja jest i na jakiej zasadzie ta aktualizacja przebiga ? czy program sam sciaga bios i sam instaluje ? ( dziwi mnie bo to program pod dosa na ktorym nie dziala siec internetowa), czy moze podaje strone z jakiej nalezy sciagnac bios z pod windowsa i samemu wgrac ?

 

Ja napisałem do działu technicznego Seagate, aby przysłali mi nowe biosy. Odpisali mi żebym podał model dysku i numer seryjny. Na drugi dzień przyszedł mail w 2 nowszymi biosami oraz programami do aktualizacji i nie był to żaden Seatools!!!!

Aktualizacja najpierw wymagała wgrania biosu 3.AAE, później 3.AAH. Wszystko przebiegło prawidłowo, a dane z przed aktualizacji zostały również po :)

Jak chcesz BIOSy to napisz na PM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem do działu technicznego Seagate, aby przysłali mi nowe biosy. Odpisali mi żebym podał model dysku i numer seryjny. Na drugi dzień przyszedł mail w 2 nowszymi biosami oraz programami do aktualizacji i nie był to żaden Seatools!!!!

Aktualizacja najpierw wymagała wgrania biosu 3.AAE, później 3.AAH. Wszystko przebiegło prawidłowo, a dane z przed aktualizacji zostały również po :)

Jak chcesz BIOSy to napisz na PM.

jakie wymierne korzysci uzyskales po upgreadzie? czy to sztuka dla sztuki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś udało się odpalić ten dysk w wersji SATA na płycie z nForce2? Bo ja od 4 dni się użeram...

Tak u mnie chodzila barka 200GB okolo 4 miesiecy na Asus A7N8X Deluxe. Nie bylo zadnego problemu. Sprawdz kable i gniazda na mobo oraz bios czy nie masz moze wylaczonego SATA. Na niektorych plytach bywaja zworki od wlaczenia ukladu SATA.

Jaka to plyta jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak u mnie chodzila barka 200GB okolo 4 miesiecy na Asus A7N8X Deluxe. Nie bylo zadnego problemu. Sprawdz kable i gniazda na mobo oraz bios czy nie masz moze wylaczonego SATA. Na niektorych plytach bywaja zworki od wlaczenia ukladu SATA.

Jaka to plyta jest??

Myślę, że zerknięcie na mój podpis dużo wyjaśni ;). Kable są, gniazdo jest, podłączenia są, SATA włączone, ale komp wykrywa dyski z 20 sekund (z jednym PATA trwało to może 1,5 sek.) a Windows się w ogóle nie odpala, tylko pokazuje logo i przesuwa paskiem postępu cały czas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem do działu technicznego Seagate, aby przysłali mi nowe biosy. Odpisali mi żebym podał model dysku i numer seryjny. Na drugi dzień przyszedł mail w 2 nowszymi biosami oraz programami do aktualizacji i nie był to żaden Seatools!!!!

Aktualizacja najpierw wymagała wgrania biosu 3.AAE, później 3.AAH. Wszystko przebiegło prawidłowo, a dane z przed aktualizacji zostały również po :)

Jak chcesz BIOSy to napisz na PM.

Dzieki za info , tez napisalem do segate , dostalem dwa firmware 3AAE i 3AAH - wgralem jedna po drugiej i jest oki

Szkoda ze Seagate nie podaje jakie zmiany ( co poprawiono , co dodano) niosa nowe wersje firmware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zamieniłem dysk PATA 160 GB Seagate na 80 GB Seagate, model ST380811AS. Mam pytanie, czy na jest on z NCQ? Wszędzie patrzyłem i jest, nawet na stronie producenta, ale chce mieć pewność. Również niby ma 8 MB cache, zaraz to sprawdzę. Ale dziwi mnie, że to model 7200.9, a nie 7200.10, bo te niby mają tylko NCQ .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć , kupiłem sobie barracude 160 gb 9 na ata . Dysk jest bardzo wydajny , ale niestety piszczy , wydaje nieprzyjemny metaliczny odgłos w idlu, w porównaniu z nim stara 7 80 gb ata jest cichsza(nieslyszalna) . Czy ktoś wie jakim programem sie da go wyciszyc i czy sie da bo wspomniany wyzej Hutil od samsunga mi nie działa . Dzięki

 

edit ten metaliczny odgłos jest na maxa wqrw , powiedzcie mi ze sie da go wyciszyc , jak sie nie da bede chyba zmuszony go sprzedac :(

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki spróbuje w nocy , rozczarowałem się tym dyskiem , miałem 4, 7 i były o wiele cichsze od tej 9, ona jest cicha tylko ten metaliczny swist jest drazniacy i w nocy przeszkadzajacy . Wydaje to metaliczny dzwiek jak stare maxtory 80 gb tylko ze ciszej :mur:

 

Stanowczo odradzam zakup tego dysku . ten dysk jest tragiczny dzwiek który wydaje jest dobijajacy i bardzo denerwujacy (drazniacy dla ucha) w tej chwili siedze w nocy wentyle mam na min i ten dysk to najglosniejszy element mojego kompa

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie wymierne korzysci uzyskales po upgreadzie? czy to sztuka dla sztuki?

Sorki że nie odpisałem wcześniej, ale rzadko zaglądam do tego działu.

Odnoście aktualizacji firmware nie zauważyłem żadnej różnicy. No ale skoro stworzyli nowy bios, to pewnie z jakiegoś powodu. Czyli odpowiadając na twoje pytanie: to sztuka dla sztuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki że nie odpisałem wcześniej, ale rzadko zaglądam do tego działu.

Odnoście aktualizacji firmware nie zauważyłem żadnej różnicy. No ale skoro stworzyli nowy bios, to pewnie z jakiegoś powodu. Czyli odpowiadając na twoje pytanie: to sztuka dla sztuki

Przy aktualizacji odłączałeś drugi dysk i DVD, tak aby dysk mający być aktualizowanym był jedynym urządzeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast chcialbym pochwalic 160 .9 811AS Dysk jest rewelacyjnie cichy, moge go tylko porownac z moim samsungiem oraz tym co kiedys sie uzywalo, ale naprawde dysk jest nieslyszalny, nic nie piszczy, nie chrobocze ani nie rzezi rewelacja :) Jezeli chodzi o szybkosc to zadnych testow nie robilem bo to dysk u znajomego ale napewno nic nie zamula.

Nastepny dysk jaki sobie kiedys sprawie to na pewno bedzie cos od seagatea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...