Skocz do zawartości
Nargil

Wszystko O - Seagate Barracuda 7200.9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

troche sie rozpisze....posiadam ta barrakude 7200.9 160gb i za cholere nie moge zaistalowac na niej windowsa xp z sp2.

Za kazdym razem po restarcie w trakcie instalacji wyskakuje "Bląd ładowania systemu", tym bardziej nieznośny ze napisany

z jakimis krzaczkami zamiasy polskich znaków :]

Jest tym dziwniejsze ze dysk jest wykrywany zarówno w biosie jak i w instalatorze

(bez F6-instalacji sterownikow i bez zworkowania na dysku).

ponadto XP-ek na innym dysku tez go widzi (średni read w hdtach 62,4MB/s takze wszystko w porzadku).

Potrzebowalem na szybko zgrac dane bo sprzedawalem stary dysk no i

utworzylem na tej 7200.9 partycje i sformatowalem przez PM8. Nie wiem czy to wlasnie nie jest problemem.

Więc mam pytanko -w jaki sposob kompletnie "wyczyscic" dysk, zeby zalozyc na nim partycje od nowa.

Dodam ze oprogramowania seagate-a tez uzywalem do ponownego rozpartycjonowania dysku i dalej kicha.

 

Aha, zapomnialbym dodac, plyta to Asus K8N4-E, wersja nie-deluxe, czyli kontroler sata jest z nforca,

zadnego dodatkowego nie ma

 

Dzieki za wszelkie sugestie

 

Zeby wyczyscic dysk najlepiej uzyj alikacji producenta ktora nazywa sie write zero - jak dobrze pamitam jest ona zawarta w zestawie o nazwie "Disc Wizard 10.45.06" ktora dostena jest na stronie Seagate - te czyszczenie polega na zapisaniu w kazdym sektorze wartosci zero. NIestety przy tak duzej pojemnosci trwac to bedzie okolo 12h albo i dluzej ale za to grutnownie wyczysci dysk.

Kiedys jej uzywalem jak mialem problem z dyskiem - zakladalem partycje , formatowalem i format wskazywal ze cos jest nie tak , w zaden sposob nie moglem tego naprawic , dopiero takie kasowanie przynioslo rezultat pozytywny

Edytowane przez Mr.Matrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby wyczyscic dysk najlepiej uzyj alikacji producenta ktora nazywa sie write zero - jak dobrze pamitam jest ona zawarta w zestawie o nazwie "Disc Wizard 10.45.06" ktora dostena jest na stronie Seagate - te czyszczenie polega na zapisaniu w kazdym sektorze wartosci zero. NIestety przy tak duzej pojemnosci trwac to bedzie okolo 12h albo i dluzej ale za to grutnownie wyczysci dysk.

Kiedys jej uzywalem jak mialem problem z dyskiem - zakladalem partycje , formatowalem i format wskazywal ze cos jest nie tak , w zaden sposob nie moglem tego naprawic , dopiero takie kasowanie przynioslo rezultat pozytywny

Thx, właśnie widziałem coś w Discwizardzie o formatowaniu zerowym,

ale nie włączyłem bo miałem obawy czy czasem nie powoduje to zmniejszenia pojemności

czy innych trwałych zmian na dysku :unsure:

dzisiaj zapuszcze na noc i zobacze co z tego będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx, właśnie widziałem coś w Discwizardzie o formatowaniu zerowym,

ale nie włączyłem bo miałem obawy czy czasem nie powoduje to zmniejszenia pojemności

czy innych trwałych zmian na dysku :unsure:

dzisiaj zapuszcze na noc i zobacze co z tego będzie

 

tylko wybierz opcje FULL write zero

Edytowane przez Mr.Matrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stałem się szczęśliwym posiadaczem Seagate 160GB 7200.9 SATA, moja genialna płytka ( GA-K8NS) wykryła go bez żadnych dodatkowych sterowników, Win2003server x64 zainstalował się szybciutko. Jestem w pełni zadowolony z tego dysku. Jest cichy, żeby coś usłyszeć muszę głowę do samej obudowy przybliżyć, narazie nei tesowałem HDTachem ale wkrótce to zrobię. Jak ktoś się nadal nad nim zastanawia, to mogę go z czystym sumieniem polecić :) nic tylko brać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja tylko pragne poinformowac ze w ofercie legalnych dystrybutorow firmy Seagate pojawily sie juz wszystkie modele z serii 7200.9 - teraz tylko trzeba poczekac az gdzies pojawia sie testy wszystkich modeli 7200.9 i wtedy zobaczymy czy 160GB jest najszybsza a jak inne odbiegaja od niej.

Edytowane przez Mr.Matrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także niedawno kupiłem ten dysk (160GB 7200.9 ATA) :D Przesiadłem sie z starej Barracudy 30GB która służyła mi dzielnie przez ponad 5 lat. Teraz jest wielką "dyskietką". A dysk jest rewelacyjny dwa razy szybszy od mojego starego twardziela!!!!!!!! Do tego jest cichutki. Teraz słyszę jak mi staruszek-monitor (samtron 76df z 5 letnim przebiegiem) buczy :D !!!!! Polecam wszystkim ten dysk!!!! Róznica jest kokosalna :wink: !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uff...przeczytałem topik :lol2:

 

Niestety nie znalazłem odpowiedzi co do większych wersji. W sieci też niczego nie znalazłem - jak już to właśnie 160 lub 500.

Ciekawe że na jednej stronce podają inne wielkości talerzy w dyskach. tutaj Kompletne wywrócenie tego co jest na stronce podanej wcześniej.

Chce kupić dwa do RAID'a. Myślałem o 2x300 dlatego że 160 to dla mnie troche za mało miejsca. Może jednak Hitachi lepsze? Zawsze kupowałem Seagate'y (15,20,80,160GB) za wyjątkiem ostatniego razu kiedy kupiłem Caviara SE16 - jest słyszalny(chrobocze) i nie powala wydajnością. Chociaż w HD Tachu była spora różnica do Barracudy 7 to w realu nie odczułem tego porażająco. Dlatego postanowiłem wrócić do Barracud tymbardziej że są teraz ciche.

Może ktoś coś zasugeruje? Warto te 2x300? Miałem brać 2x250 ale nie ma dużej różnicy w cenie a tu jest 16MB cashu. Tylko nie mam pewności czy to się przyda. W tym WDC jest 16MB i jakoś tego nie widać <_<

 

EDIT

Można zwariować! Według testu benchmark.pl(!?) Barracuda.8 jest szybsza od Hitachi i to znacznie. A według testów w sieci Hitachi jest szybszy od Barracudy.9! Albo nowa seria jest wolniejsza albo...

I jak jest w końcu z tymi talerzami?

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie dysk faktycznie jest cichy ALE (!)

 

czy TYLKO moj egzemplarz wydaje po prostu wkur**iajacy dzwiek o bardzo wysokiej czestotliowsci ktory potrafi czlowieka o bol glowy przyprawic ??? Szlak mnie juz trafia (nowy nabytek). Czy moge cos z tym zrobic ?

 

Witam,

 

Niestety zmagam się z tym samym problemem. Dysk wydaje wyraźnie słyszalny "świst" o wysokiej częstotliwości, wcześniej w Baracuda 7200.7 PATA 80GB takiego dżwięku nie było. Porównywałem 4 egzemplarze ST3160812AS 7200.9 160G i jeden 80Gb ST380817AS 7200.7 - wszystkie generują ten sam irytujący dźwięk. Na próbę podłączyłęm również Samsunga HD080HJ (80G SATA) i (być może będzie to jakimś pocieszeniem ;) ) jest jeszcze gorzej. Również pocieszam się teorią o docieraniu łożysk, choć powiem szczerze - powątpiewam w nią. Jedyną nadzieją może być to, że na starość nieco przygłuchnę ;)

Mozecie się wypowiedzieć czy wam te dyski świszczą/piszczą? Taki pisk związany z obrotami talerza. Doprowadza mnie to do szału. Poza tym odczyt i zapis dysku jest prawie nie słyszalny. Edytowane przez Elgreen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na benchamrku wygrywa ten sprzet ktory w Komputroniku zalega na pulkach magazynowych - juz nie raz sie o tym przekonalem ze ich testy i wyniki sa brane z ksiezyca

Wiem i zawsze podchodze z rezerwą :) do tego co piszą. Do 6 rano szukałem i czytałem w sieci testy i opinie :lol2:

Zamówiłem te 2x300. Zobacze co będzie a i nowe testy sie na forum przydadzą :wink: :razz:

 

Poprawe wydajności i tak odczuje bo ten WDC o którym pisałem ma 52.8 MB/s średni odczyt więc też niezły kanał! A w sieci zachwalali ślepi użytkownicy Caviara którzy Seagate nigdy nie spróbowali że taka maszyna... :rolleyes: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie się wypowiedzieć czy wam te dyski świszczą/piszczą? Taki pisk związany z obrotami talerza. Doprowadza mnie to do szału. Poza tym odczyt i zapis dysku jest prawie nie słyszalny.

Dysk mam od środy. Przez pierwsze 3 dni było słychać wyraźny świst. Obecnie ten co tu ukrywać wkurzający dźwięk zniknął lub jest bardzo słabo słyszalny. Ktoś wcześnij pisał że ma to związek z docieraniem się mechanicznych części takich jak łożyska szy mechanizm silnika i pewnie ma racje :D

 

Myśle że jak po tygodniu użytkowania pisk nadal będzie słyszalny to można zacząć się martwić, po dwóch tygodniach należy sie martwić a po trzech oddać dysk do serwisu. Takie jest moje zdanie :wink: Trzeba mu dać troche czasu żeby sie rozkręcił i tyle.

 

Pozdro!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff... przeczytałem wszystko, ale niestety nie znalazłem nic na temat który mnie nurtuje:

 

Moja płyta główna to:

MSI K7T266Pro2 - kontroler IDE VIA VT8233 - czy mogą pojawić się problemy z podłączeniem dysku 7200.9 160GB? Jest to stara płyta główna, a musze wymienić dysk bo Barracuda IV 40GB nie wystarcza mi i powoli już pada... :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak wspomnialem wczesniej w Polsce dostepne sa juz wszystkie modele z serii 7200.9 - skoro dostepne sa juz w Polsce to zagranica napewno tez sa i napewno ktos porobil ich testy

Moze ktos Z Was natknal sie na testy modeli 200GB , 250Gb i 300GB tych dyskow na kontrolerze SATA II ? albo ktos dotarl do prawdziwych danych z ilu talerzy jaki dysk sie sklada) ? - bo te przedstawione wczesniej w tej poscie nawzajem sie wykluczaly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk mam od środy. Przez pierwsze 3 dni było słychać wyraźny świst. Obecnie ten co tu ukrywać wkurzający dźwięk zniknął lub jest bardzo słabo słyszalny. Ktoś wcześnij pisał że ma to związek z docieraniem się mechanicznych części takich jak łożyska szy mechanizm silnika i pewnie ma racje :D

Fajnie jak ktoś przyznaje mi racje :)

 

Myśle że jak po tygodniu użytkowania pisk nadal będzie słyszalny to można zacząć się martwić, po dwóch tygodniach należy sie martwić a po trzech oddać dysk do serwisu. Takie jest moje zdanie :wink: Trzeba mu dać troche czasu żeby sie rozkręcił i tyle.

 

Pozdro!!!!

Myślę że to dobra recepta, no chyba że ktoś jest bardzo niecierpliwy. Ten pisk zdarza się na szczęście rzadko.

 

PoZdro

Edytowane przez PioMX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko wybierz opcje FULL write zero

Dopiero wczoraj wieczorkiem zabrałem sie za instalacje i

uff, w końcu sie udało. Po tym formacie winXP zainstalował sie bez problemu,

bez podawania sterowników.

Tak więc moge nareszcie schować fdd do szafki i definitywnie rezygnuje z usług PM...

Dysk działa szybciutko i coraz ciszej, na początku ostro chrobotał podczas odczytu/zapisu.

jeszce raz wielkie dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze w imieniu znajomego ktory wlasnie sklada sobie kompa i ktory napalil sie na baracude z serii 7200.9 SATAII ale na wiekszy model ( o wiekszej pojemnosci) . Ma do wyboru nastepujace pozycje :

- Seagate Baracuda 7200.9 250GB SATA II 8MB cache za 367zł

- Seagate Baracuda 7200.9 300GB SATA II 16MB cache za 445zł

 

Co mu doradzic ktory ma kupic - lepiej niech dolozy i wezmie wiekszy z 16MB cache i o 50MB wieksza pojemnosc , czy moze ten mniejszy bo za duza roznica cen ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie skonczylem instalowac RAID 0 na 2 barkach 7200.9 160gb na nf4ultra SATA II test nizej:

http://img206.imageshack.us/img206/7646/test26hk.jpg

 

cisza i predkosc.... nic dodac nic ujac, jak macie jakies zyczenia co do testowania chetnie sie pobawie bo sam nie wiem zbytnio jak jeszcze moge przetestowac predkosc tej macierzy

 

ps. drugi test http://img374.imageshack.us/img374/8728/hdtach2kz.jpg nie wiem czemu sa takie poszarpane ???

Edytowane przez xisio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze w imieniu znajomego ktory wlasnie sklada sobie kompa i ktory napalil sie na baracude z serii 7200.9 SATAII ale na wiekszy model ( o wiekszej pojemnosci) . Ma do wyboru nastepujace pozycje :

- Seagate Baracuda 7200.9 250GB SATA II 8MB cache za 367zł

- Seagate Baracuda 7200.9 300GB SATA II 16MB cache za 445zł

 

Co mu doradzic ktory ma kupic - lepiej niech dolozy i wezmie wiekszy z 16MB cache i o 50MB wieksza pojemnosc , czy moze ten mniejszy bo za duza roznica cen ?

W tych pojemnosciach niech wezmie sobie samusnga p120 250GB jest prawie tak samo wydajny jak 160 seagate'a.

A tamte dyski nie sa jakies rewelacyjne szczególnie na tle 160tki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie skonczylem instalowac RAID 0 na 2 barkach 7200.9 160gb na nf4ultra SATA II test nizej:

http://img206.imageshack.us/img206/7646/test26hk.jpg

 

cisza i predkosc.... nic dodac nic ujac, jak macie jakies zyczenia co do testowania chetnie sie pobawie bo sam nie wiem zbytnio jak jeszcze moge przetestowac predkosc tej macierzy

 

ps. drugi test http://img374.imageshack.us/img374/8728/hdtach2kz.jpg nie wiem czemu sa takie poszarpane ???

Witaj

Musze Cię zmartwić co do tych wykresów macierzy. Miałem ten sam problem co ty:

RAID 0 poszarpane wykresy

Prawdopodobnie kontroler nvidii nie lubi radiu na barkach. Sprzedałem barki i kupiłem 2x hitachi i od razu wszystko zaczeło działać jak należy. Wszystko masz opisane w tym topicu co podałem.

Jeszcze jest pytanie takie: czy w normalnej pracy dyski też się tak zachowują jak na wykresach ???

Pokopiuj sobie duże pliki z partycji jednej na drugą po kilka razy to zobaczysz jak działa. Potem kopiuj duży plik w obrębie jednej partycji. Po użytkowaniu raidu 0 dochodze do wniosu, że najszybsze transfery uzyskuje się kopiując coś z macierzy na inny fizyczny dysk i na odwrót. Tworząc macierz miałem inne wyobrażenie na temat pracy na macierzy. Myślałem, że wzrost prędkości będzie bardzo zauważalny w normalnej pracy, ale tak nie jest. Macierz najlepiej się spisuje jednak, gdy obrabiasz dużo video.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszytkie programy pokazuja ten sam problem, ja natomiast kupilem druga nowa plyte w tym tygodniu;) tym razem RAID 0 bedzie na Uli czekam az dojdzie do mnie Asus A8R32-MVP Deluxe i zobaczymy wtedy jak sie sprawuje RAID 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszytkie programy pokazuja ten sam problem, ja natomiast kupilem druga nowa plyte w tym tygodniu;) tym razem RAID 0 bedzie na Uli czekam az dojdzie do mnie Asus A8R32-MVP Deluxe i zobaczymy wtedy jak sie sprawuje RAID 0

No to z niecierpliwością czekam na wyniki testów. Zobaczysz, że na ULI bedzie raid 0 inaczej działał, a wykresy będą good :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś w reku 80GB z nowej wersji 7200.9.

Jest troszkę wolniejszy, ale pod względem głośnosci bije wszystko co do tej pory słyszałem :)

Podczas włączenia i wyłączania słychać rotor silnika, później cisza. Dysku nie ma! :) (testowałem w nocy).

Trudno o porównanie bo Baracudy IV pod ręką nie miałem, ale nie wiem czy ta mutacja .9 nie będzie cichsza.

Poniżej dane z Everesta:

Model ID ST3808110AS

Revision 3.AAD (poprzedni to 2AAA)

Device Type SATA-II

Parameters 155059 cylinders, 16 heads, 63 sectors per track, 512 bytes per sector

LBA Sectors 156299375

Buffer 8 MB

 

Ciekawe czy pojawiły się nowe rewizje modelu 160GB. Gdyby ktos miał 160GB inną niż 2AAA to proszę o info jak się sprawuje.

Edytowane przez PioMX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy pojawiły się nowe rewizje modelu 160GB. Gdyby ktos miał 160GB inną niż 2AAA to proszę o info jak się sprawuje.

hehe

no ja mam barracude właśnie z serii 3.AAD :D i tak jak pisałem wcześniej sprawuje się super!!! Testy w HDtach'u przeszła pomyślnie :) zresztą zobacz sam screen z testu. Jedyne co mnie "martwi" to losowy dostęp na poziomie 15,2 ms... A może sie czepiam

:wink: post-110143-1141839042_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe

no ja mam barracude właśnie z serii 3.AAD :D i tak jak pisałem wcześniej sprawuje się super!!! Testy w HDtach'u przeszła pomyślnie :) zresztą zobacz sam screen z testu. [...]

Całkiem nieźle. To napisz jak z głośnością. Powiedzmy jest noc (czyli jest tak cicho że w uszach piszczy :) )i czy z odległości .5 metra słyszysz szum silnika?

Hmm, no tak, tylko reszta kompa musiała być wyciszona.

Edytowane przez PioMX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś w reku 80GB z nowej wersji 7200.9.

Jest troszkę wolniejszy, ale pod względem głośnosci bije wszystko co do tej pory słyszałem :)

Podczas włączenia i wyłączania słychać rotor silnika, później cisza. Dysku nie ma! :) (testowałem w nocy).

Trudno o porównanie bo Baracudy IV pod ręką nie miałem, ale nie wiem czy ta mutacja .9 nie będzie cichsza.

Poniżej dane z Everesta:

Model ID ST3808110AS

Revision 3.AAD (poprzedni to 2AAA)

Device Type SATA-II

Parameters 155059 cylinders, 16 heads, 63 sectors per track, 512 bytes per sector

LBA Sectors 156299375

Buffer 8 MB

 

Ciekawe czy pojawiły się nowe rewizje modelu 160GB. Gdyby ktos miał 160GB inną niż 2AAA to proszę o info jak się sprawuje.

Co ty się tak podniecasz. Ja barracude 160GB z niby tym nowym firmware miałem już w styczniu tego roku.

Wiem bo w styczniu walczyłem z raidem 0 na 2 barakch i szukałem drugiej co miała taki sam firmware czyli 3.AAD.

Także nie pisał bym, że wyszła jakaś nowa seria czy coś takiego.

Po prostu produkują dyski z różnym firmware i już. Nie szukał bym jakiś znaczących zmian między poszczególnymi firmware.

Miałem do czynienia z dyskami 160GB z dwoma różnymi firmware i jakoś różnicy nie było widać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia, tylko moje 2AAA są z października i słyszę przepaść między moimi a tym co miałem w ręku. Ewidentnie nie wiązało się to tylko ze zmianą firmware.

W tej chwili ma cichy komputerek i minimalnie słysze dyski. Jak tylko trafi mi się nowa 160GB i okaże się tak cicha to natychmiast wymiana (nawet gdyby wiązało się z mniejszą wydajnością).

 

PS. 3.AAD nie pomogło w problemach z raidem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...