Skocz do zawartości
Nargil

Wszystko O - Seagate Barracuda 7200.9

Rekomendowane odpowiedzi

Moja Baracuda też piszczy jak czasami cewki na płycie tylko 5x głośniej. Wydaje mi się że cewka ramienia głowicy jest zasilana jakimiś impulsami wysokiej częstotliwości, nie występuje to często, ale jak wystąpi to słyszę w całym pokoju (dysk na razie na wierzchu).

Co do błędów to Seagate olał mój list, więc napiszę jeszcze raz.

Co do długiego ładowania systemu. Na początku od razu zainstalowałem wszystkie sterowniki do płyty i ładowanie zawieszało się na ok 45 sekund. Po odinstalowaniu IDE drivera, od zniknięcia ekranu POSTu do pojawienia się ikonek windy mam ok 7-9sek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Baracuda też piszczy jak czasami cewki na płycie tylko 5x głośniej. Wydaje mi się że cewka ramienia głowicy jest zasilana jakimiś impulsami wysokiej częstotliwości, nie występuje to często, ale jak wystąpi to słyszę w całym pokoju (dysk na razie na wierzchu).

Co do błędów to Seagate olał mój list, więc napiszę jeszcze raz.

Co do długiego ładowania systemu. Na początku od razu zainstalowałem wszystkie sterowniki do płyty i ładowanie zawieszało się na ok 45 sekund. Po odinstalowaniu IDE drivera, od zniknięcia ekranu POSTu do pojawienia się ikonek windy mam ok 7-9sek.

to u mnie wszystko ok z instalacja tez zero broblemow.

 

@ deserted

Dziwne, całkiem usunąłem te stery (z dodaj usuń programy) i system długo się ładuje. Ten pasek który sie przewija w trakcie ładowania mignął 27 razy.

Po zainstalowaniu IDE SW system ładuje się nawet szybko, ale wiem że za którymś razem znowu zacznie się "długie ładowanie".

 

o instalacje IDE pyta przy instalacji sterownikow do nf4 i nf3 tez nawet w nf 2 tak bylo najlepiej postaw system od nowa i przed instalajca czego kolwiek zainstaluje nforce z tym ze bez ide bo moze teraz juz sie powalilo cos w rejestrze xp tak czasem ma wiec byc moze zrobisz co trzeba a on i tak bedzie dzialal kulawo za nim go nie przeinstalujesz.

Edytowane przez fllanker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wgrać do dysku nowy firmware (z AAD na AAE ), ale bez skutku. Pojawia się taki komunikat:

 

Próbowałem najpierw z CD, później z dyskietki i odłączonym napędem CDRW.

 

Biosy do płyty były już 3, stery do nforce'a 6.66, a teraz 6.69 i dalej nic.

Ja tez otrzymalem te firmware - zrobilem tak jak pisalo to w pliku textowym , ruchomilem ( wpisalem) "T2es160.bat" i nic odrazu pojawia sie znak a:/

Czy ktos z Was moze tez probowal zmieniac firmware na te najnowzsze ktore niby cos poprawia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez otrzymalem te firmware - zrobilem tak jak pisalo to w pliku textowym , ruchomilem ( wpisalem) "T2es160.bat" i nic odrazu pojawia sie znak a:/

Czy ktos z Was moze tez probowal zmieniac firmware na te najnowzsze ktore niby cos poprawia ?

tak postepowales ?

 

Basic instructions:

Create a DOS bootable floppy

Extract all files to another boot floppy

Use a standard desktop PC with an integrated SATA controller, or a basic

SATA add-in controller like a Promise SATA150-TX2.

Disconnect all PATA or SATA devices from the system, except the device

needing the firmware update.

Boot the system using the update floppy.

Run the *.bat file

u mnie wszystko zadzialalo, jak masz dwa dyski to zrob to 2x dla kazdego dysku.

Po zmianie FW wreszczie raid0 dziala :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak postepowales ?

u mnie wszystko zadzialalo, jak masz dwa dyski to zrob to 2x dla kazdego dysku.

Po zmianie FW wreszczie raid0 dziala :)

 

Pozdrawiam

tak postepwalem - ale powiedz mi w jakim systemie ( lub z jakiego systemu) masz dyskietke startowa ? ( moze w tym tkwi problem poniewaz kiedys w pracy flashowalem firmware drukarki sieciowej przez port COM - szlo tylko gdy dyskietka byla od Win95)

 

A co do mojej robotki to :

-wzielem dyskietke startowa ( chyba milenium)

-na druga dyskietke wypakowalem to co bylo w pliku bo na tej starowej nie ma miejsca bo te firmware zajmuje prawie cala dyskietke

- odlaczylem od kontrolerow EIDE napedy CD-ROM (odlaczylem tasmy)

- mialem tylko podpieta stacje FDD i dysk HDD do SATA1 na plycie glowej

- odpalilem kompa z dyskietki ( wybralem opcje bez obslugi CD-ROM) , gdy sie wszystko zaladowalo, wyjalem dyskietke i wlozylem ta z plikami firmware

- wprowadzilem komende

- po wropowadzeniu nic sie nie pojawila tylko znak a:/

 

Nie rozumiem tylko tego

"Disconnect all PATA or SATA devices from the system, except the device

needing the firmware update."

 

moze w tym cos zle zrobilem lub nie tak

 

 

Czy mozesz mnie poprawic jak zle cos robilem ?

Edytowane przez Mr.Matrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak postepwalem - ale powiedz mi w jakim systemie ( lub z jakiego systemu) masz dyskietke startowa ?

dyskietka startowa z XP (PPM na dyskietce->formatuj->Utworz dysk startowy systemu MS-DOS)

A co do mojej robotki to :

-wzielem dyskietke startowa ( chyba milenium)

-na druga dyskietke wypakowalem to co bylo w pliku bo na tej starowej nie ma miejsca bo te firmware zajmuje prawie cala dyskietke

- odlaczylem od kontrolerow EIDE napedy CD-ROM

- mialem tylko podpieta stacje FDD i dysk HDD do SATA1 na plycie glowej

- odpalilem kompa z dyskietki ( wybralem opcje bez obslugi CD-ROM) , gdy sie wszystko zaladowalo, wyjalem dyskietke i wlozylem ta z plikami firmware

- wprowadzilem komende

- po wropowadzeniu nic sie nie pojawila tylko znak a:/

 

Czy mozesz mnie poprawic jak zle cos robilem ?

Nie rozumiem tylko tego

"Disconnect all PATA or SATA devices from the system, except the device

needing the firmware update."

to zanczy ze masz ODLACZYC wszystkie inne urzadzenia PATA i SATA, czyli inaczej ma ci zostac podlaczone naped FDD i dysk ktory chcesz flashowac.

 

nie wiem, moze masz zwalony plik .bat

To jest zawartosc mojego pliku, mozesz te komendy wykonac samemu po kolei, .bat to wlasnie robi.

sf -m TONKA2 -f TONKA2 -r -v

sf -m TONKA2 -f TONKA2.CRT -s -v

sf -m TONKA2 -f TONKA2.TBL -s -v

sf -m TONKA2 -f 0C399680.BIN -s -v

a co Ci dokladnie pisze po wpisaniu T2ES160.BAT ? zadnych bledow ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dyskietka startowa z XP (PPM na dyskietce->formatuj->Utworz dysk startowy systemu MS-DOS)

to zanczy ze masz ODLACZYC wszystkie inne urzadzenia PATA i SATA, czyli inaczej ma ci zostac podlaczone naped FDD i dysk ktory chcesz flashowac.

 

nie wiem, moze masz zwalony plik .bat

To jest zawartosc mojego pliku, mozesz te komendy wykonac samemu po kolei, .bat to wlasnie robi.

a co Ci dokladnie pisze po wpisaniu T2ES160.BAT ? zadnych bledow ?

 

Pozdrawiam

juz tez zmienilem firmware na te najnowzsze - nie wiem co bylo wczesniej przyczyna ze plik .bat nie startowal dobrze ale to moze dyskietki starowej. Zrobilem dokaldnie jak napisales i poszlo bez problemow

 

Zauwazylem ze jakby ciszej pracuje na tym nowym firmware ( gdy np uzywam Virtualnych systemow poprzez program MS Virtual PC) - nie wiem czy to tylko moje odczucie czy naprawde tak sie dzieje, takze wykres predkosci zrobil sie mniej poszarpany

 

Czy ktos jeszcze zmienial firmare ? jakie sa wasze odczucia po zmianie , zauwazyliscie cos cos sie zmienilo ?

Edytowane przez Mr.Matrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie organizacyjne

 

mam zamiar przykleić ten temat i zmienić jego nazwę na: "Wszystko O - Seagate Barracuda"

czekam na opinie, jeżeli ktoś ma inną wizje rozwoju tego tematu jestem otwarty na propozycje

Generalnie dyskutujemy tu o nowych baracudach a stare są tylko porównawczo więc nie jestem przekonany całkiem...hmmm...może ktoś coś innego powie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sądzę ze nazwa: "Seagate Barracuda 7200.9" usatysfakcjonuje wszystkich, zmiana kosmetyczna i moze nawet zbędna ale ładnie się będzie prezentować, im mniej tekstu tym łatwiej będzie dla nowicjuszy się przez niego przegryźć :wink:

 

widzę ze co do samej idei przyklejenia nie ma sprzeciwu, chciał bym podkreślić ze to przyklejenie nie jest na zawsze, jeżeli temat straci na znaczeniu pojawi się mowa seria dysków itd..., zostanie założony nowy temat który cieszyć się będzie większym zainteresowaniem, stary zostanie odklejony i może na jego miejsce przyklei się nowy

 

PS. jak by ktoś miał jeszcze jakieś propozycje chciał wyrazić sprzeciw to proszę pisać na PW, żeby wątek o Seagate nie zamienił się w temat o temacie :wink:

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płycie głównej z nF4 Ultra lub na płycie głównej z nF4 SLI będę usiłował postawić RAID0 z 2 szt dysków 160G. Z tego, co wyczytałem na tym forum wynika, że do takiego RAIDU0 należy unikać dysków Seagate 7200.9 (szkoda!). Lepszym rozwiązaniem może się okazać wybór dysków produkcji Samsunga. Jeśli się mylę, wyprowadźcie mnie z błędu. Może jeszcze jakieś inne wyjście?

WitekCz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płycie głównej z nF4 Ultra lub na płycie głównej z nF4 SLI będę usiłował postawić RAID0 z 2 szt dysków 160G. Z tego, co wyczytałem na tym forum wynika, że do takiego RAIDU0 należy unikać dysków Seagate 7200.9 (szkoda!). Lepszym rozwiązaniem może się okazać wybór dysków produkcji Samsunga. Jeśli się mylę, wyprowadźcie mnie z błędu. Może jeszcze jakieś inne wyjście?

WitekCz

upgrade biosu dysku do najnowzszego ktory to poprawia - poczytaj kilka postow wyzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kąd ten bios można pobrać i czy można go instalować na postawionym już systemie na tych dyskach, czy nie strace danych z dysków?

zapytaj osobe ktora pierwsza o tym wspomniala - ja nie mam RAIDu wiec ci nie powiem ani nie bede sie domyslal bo nie chce ci popsuc macierzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

upgrade biosu dysku do najnowzszego ktory to poprawia - poczytaj kilka postow wyzej

Przeczytałem:

 

Zauwazylem ze jakby ciszej pracuje na tym nowym firmware ( gdy np uzywam Virtualnych systemow poprzez program MS Virtual PC) - nie wiem czy to tylko moje odczucie czy naprawde tak sie dzieje, takze wykres predkosci zrobil sie mniej poszarpany

 

Czy ktos jeszcze zmienial firmare ? jakie sa wasze odczucia po zmianie , zauwazyliscie cos cos sie zmienilo ?

 

I dalej nic. Jakoś niewielu spróbowało wymiany biosu. Nie wiem, czy to warto. Może jednak prościej zastosować dyski innego producenta. W końcu na razie jeszcze jestem przed zakupem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem:

 

Zauwazylem ze jakby ciszej pracuje na tym nowym firmware ( gdy np uzywam Virtualnych systemow poprzez program MS Virtual PC) - nie wiem czy to tylko moje odczucie czy naprawde tak sie dzieje, takze wykres predkosci zrobil sie mniej poszarpany

 

Czy ktos jeszcze zmienial firmare ? jakie sa wasze odczucia po zmianie , zauwazyliscie cos cos sie zmienilo ?

 

I dalej nic. Jakoś niewielu spróbowało wymiany biosu. Nie wiem, czy to warto. Może jednak prościej zastosować dyski innego producenta. W końcu na razie jeszcze jestem przed zakupem...

to so moje odczucia ale na pojedynczym dysku RAIDu nigdy nie stosowalem

A czy ktos inny aktualizowal jescze ( oprocz mnie i chyba trzech osob ktore sie wypowiadaly) to nie wiem - czasami ktos uploaduje a potem zapomina o tym napisac itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem:

 

Zauwazylem ze jakby ciszej pracuje na tym nowym firmware ( gdy np uzywam Virtualnych systemow poprzez program MS Virtual PC) - nie wiem czy to tylko moje odczucie czy naprawde tak sie dzieje, takze wykres predkosci zrobil sie mniej poszarpany

 

Czy ktos jeszcze zmienial firmare ? jakie sa wasze odczucia po zmianie , zauwazyliscie cos cos sie zmienilo ?

 

I dalej nic. Jakoś niewielu spróbowało wymiany biosu. Nie wiem, czy to warto. Może jednak prościej zastosować dyski innego producenta. W końcu na razie jeszcze jestem przed zakupem...

Ja od nowości mam ten nowy firmware i od razu stawiałem RAID 0 i u mnie nie ma problemu z dyskami a więc od firmware AAE nie ma problemów żadnych. Chyba jednak nie czytałeś całości... :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płycie głównej z nF4 Ultra lub na płycie głównej z nF4 SLI będę usiłował postawić RAID0 z 2 szt dysków 160G. Z tego, co wyczytałem na tym forum wynika, że do takiego RAIDU0 należy unikać dysków Seagate 7200.9 (szkoda!). Lepszym rozwiązaniem może się okazać wybór dysków produkcji Samsunga. Jeśli się mylę, wyprowadźcie mnie z błędu. Może jeszcze jakieś inne wyjście?

WitekCz

co to za bzdury ... 7200.9 mam od kilku miesiecy i postawilem dorazu na raid0

nadmienie ze na starym biosie 3.AAD

 

zero problemow

A8N-SLI Premium 2x ST3160812AS

 

jak by cos ten bios zmienial w wydajnosci to moze sie skusze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra myli państwo - czym się firmware zmienia i skąd je ściągnąć

Bios leży na LABie, może warto też poczytać co tam piszą.

 

Zrobiłem też upload tego biosu KLIK (rapidshare) lub TU(urboupload) :)

 

Instrukcja jest zawarta w pliku.

 

BTW

Mi się nie udało zaktualizować tego biosu, opisałem to w poście #472 na poprzedniej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze powiedcie mi jedno - czy zmiana firmware na nowzsze ( tak jak w tym przypadku) powoduje utrate gwarancji ? - ni eiwem jak to jest d zyskami HDD , czy tak samo jak z plytami glownymi , CD ze mozna zawsze wgrac nowzszy bios nie tracac gwarancji.

Jeśli firmware pochodzi od producenta to chyba oczywiste...

 

Pytanie do posiadających RAID:

czy w macierzy macie odczyty ze SMART czy nie są dostępne? - u mnie po połączeniu nie mam informacji o dyskach - nawt temp, szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli firmware pochodzi od producenta to chyba oczywiste...

 

Pytanie do posiadających RAID:

czy w macierzy macie odczyty ze SMART czy nie są dostępne? - u mnie po połączeniu nie mam informacji o dyskach - nawt temp, szkoda.

nic nie ma ... szkoda ze tool'sy seagate ma tez kiepskie ;/

 

na hitachi i na samsungach - raid0 - wszystko jest

z poziomu firmowego oprogramowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam zamiar zakupić twardziela o pojemności 250 gb na SATA 2, tylko mam poważny dylemat co do formy tzn. myślę cały czas nad samsungiem bo ostatnio zbiera cały czas pochwały i dobre opinie choć i dużo złego również się o nim mówi. Wątek przeczytałem ale nadam się waham czy nie lepiej brać segate 250 gb ?. Czy możecie jakoś mnie do tego samsunga przekonać swoje za i przeciw bo ja już wymiękam i sam nie wiem co brać. I jeszcze jedno jak jest z tymi talerzami ? ponoć te wersje 200 gb są lepsze ? bo mają mniej talerzy i są szybsze od 250 gb ? Jak to jest dokładnie ? Może faktycznie lepiej brać 200 a nie 250 ? choć 250 by była dla mnie ok.. I jak z raid 0 na samsungach ? nie ma problemu bo może jak mnie natchnie to za jakiś czas dokupię 2 i zrobię macierz :-). Czy nie piszczą w nich jakieś cewki jak ponoć ma to miejsce w segate nowych ?. Dysk będę na mobo an8ultra Abit pracował więc chyba nie będzie problemu ?. A i jeszcze jedno spotkałem się z opiniami że te samsungo dobrze w syntetycznych benchmarkach wypadają a w życiu i w domowym uzytku nie jest tak kolorowo ? I jak z db ? Tak czy owak mam zelamana z hotpipe i dysk na dzień dobry laduje w zatoce 5,25 na gumkach więc powinno być cicho. Z góry TNX za sugestie,

Pozdro 4 all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...