Skocz do zawartości
Nargil

Wszystko O - Seagate Barracuda 7200.9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam zamiar zakupić twardziela o pojemności 250 gb na SATA 2, tylko mam poważny dylemat co do formy tzn. myślę cały czas nad samsungiem bo ostatnio zbiera cały czas pochwały i dobre opinie choć i dużo złego również się o nim mówi. Wątek przeczytałem ale nadam się waham czy nie lepiej brać segate 250 gb ?. Czy możecie jakoś mnie do tego samsunga przekonać swoje za i przeciw bo ja już wymiękam i sam nie wiem co brać. I jeszcze jedno jak jest z tymi talerzami ? ponoć te wersje 200 gb są lepsze ? bo mają mniej talerzy i są szybsze od 250 gb ? Jak to jest dokładnie ? Może faktycznie lepiej brać 200 a nie 250 ? choć 250 by była dla mnie ok.. I jak z raid 0 na samsungach ? nie ma problemu bo może jak mnie natchnie to za jakiś czas dokupię 2 i zrobię macierz :-). Czy nie piszczą w nich jakieś cewki jak ponoć ma to miejsce w segate nowych ?. Dysk będę na mobo an8ultra Abit pracował więc chyba nie będzie problemu ?. A i jeszcze jedno spotkałem się z opiniami że te samsungo dobrze w syntetycznych benchmarkach wypadają a w życiu i w domowym uzytku nie jest tak kolorowo ? I jak z db ? Tak czy owak mam zelamana z hotpipe i dysk na dzień dobry laduje w zatoce 5,25 na gumkach więc powinno być cicho. Z góry TNX za sugestie,

Pozdro 4 all

hmmm ... dobrze mierzysz

ja tez ograniczylem zakupy do tych dwoch firm

 

samsung jest najcichszym dyskiem na rynku ale niestety kosztem wydajnosci

a seagate jesli chodzi o "przyzwoita" cisze i dobra wydajnosc

 

dyski raid0 (po 2 dyski) testowane na nforce4 sata2 (sata300)

Seagate 2x ST3160812AS RAID0

Samsung 2x SP2004C RAID0

Dołączona grafika

Disk: Seagate 7200.9 ST3160812AS RAID

Capacity: CHS=(38914/255/63), 625153410 sectors = 305251 MByte

 

Interface transfer rate w/ block size 128 sectors at 0.0% of capacity:

Sequential read rate medium (w/out delay): 128743 KByte/s

Sequential transfer rate w/ read-ahead (delay: 0.55 ms): 230044 KByte/s

Repetitive sequential read ("core test"): 375258 KByte/s

 

Random access read: average 13.12, min 3.19, max 172.21 [ms]

Random access read (<504 MByte): average 6.20, min 0.04, max 24.16 [ms]

 

Application profile `swapping': 13417.8 KByte/s

Application profile `installing': 13667.2 KByte/s

Application profile `Word': 21503.5 KByte/s

Application profile `Photoshop': 21732.2 KByte/s

Application profile `copying': 53210.1 KByte/s

Application profile `F-Prot': 8966.4 KByte/s

Result: application index = 18.1

!!! WARNING: application profiles inaccurate since measured read-only

timer resolution: 0.279 µs, 3.580 MHz

timer statistics: 144283692 calls, min 1.68 µs, average 7794.09 µs, max 1015329.04 µs

test started: 04-06-06 11:53:58

test version: $Id: h2bench.c,v 3.6 2002/10/31 14:06:35 bo Exp $/Win32

command line: h2benchw -english 0 -s -c 0 -p -tt SEAGATE_ST3160812AS_RAID_NFORCE4 -w SEAGATE_ST3160812AS_RAID_NFORCE4

Disk: Samsung SP2004C RAID

Capacity: CHS=(48642/255/63), 781433730 sectors = 381559 MByte

 

Interface transfer rate w/ block size 128 sectors at 0.0% of capacity:

Sequential read rate medium (w/out delay): 109679 KByte/s

Sequential transfer rate w/ read-ahead (delay: 0.64 ms): 147988 KByte/s

Repetitive sequential read ("core test"): 243500 KByte/s

 

Random access read: average 13.53, min 3.21, max 30.65 [ms]

Random access read (<504 MByte): average 6.82, min 0.12, max 24.11 [ms]

 

Application profile `swapping': 12550.9 KByte/s

Application profile `installing': 14039.0 KByte/s

Application profile `Word': 25450.9 KByte/s

Application profile `Photoshop': 21984.5 KByte/s

Application profile `copying': 32108.4 KByte/s

Application profile `F-Prot': 9170.1 KByte/s

Result: application index = 17.1

!!! WARNING: application profiles inaccurate since measured read-only

timer resolution: 0.279 µs, 3.580 MHz

timer statistics: 147231592 calls, min 1.68 µs, average 7734.19 µs, max 44665.17 µs

test started: 11-16-05 09:56:52

test version: $Id: h2bench.c,v 3.6 2002/10/31 14:06:35 bo Exp $/Win32

command line: h2benchw -english 0 -s -c 0 -p -tt SAMSUNG_SP2004C_RAID_NFORCE4 -w SAMSUNG_SP2004C_RAID_NFORCE4

tu znajdziesz pogladowy odsluch ...

Samsung Spinpoint P120 SP2004C (Idle: 21 / AAM: 23-24 / Seek: 23-24 dBA/1m)

Seagate Barracuda 7200.9 ST3500641AS (Idle: 24 / Seek: 26-29 dBA@1m)

 

a wiec reasumujac

jesli spisz z kompem i szukasz najcichszego dysku na rynku to wybieraj samsung'a (na silniku NIDEC'a)

lecz jesli chcesz wydajnego ale nie tak bardzo zalezy ci na ciszy bierz seagate 7200.9

that's all folks B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznica jest ... ale rewolucji sie nie spodziewaj

 

potraktuj to jak taka podniete "mam 16mb na dysku" ;)

 

ale tylko od sata2 (300-500gb) wychodzi na 16mb ;>

Edytowane przez AleX69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak myślałem :) hehe

doszłem dziś do wniosku że wiecej jak 250 giga mi nie potrzeba wiec chyba postawie na wydajnosc i kupie 2 x 160 giga segate i zrobie raidzik i to powiino biegac ok i wydajnie :)

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Kupiłem Barracudę PATA 7200.9 250 GB. I nie jestem do końca zadowolony. W porównaniu do mojego starego Caviara 80 GB dosyć głośno chrobocze. Jednak najgorsze są jego wibracje, które powodują drgania obudowy. Ponieważ kompa mam cichego, trochę mnie to denerwuje. Powiedźcie czy te wibracje to jest normalne dla tego modelu. Avarage mam ok 58 Mb/s. Mimo, że Caviar jest wolniejszy, system na nim szybciej się uruchamia niż na Seagate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Barracudę PATA 7200.9 250 GB. I nie jestem do końca zadowolony. W porównaniu do mojego starego Caviara 80 GB dosyć głośno chrobocze. Jednak najgorsze są jego wibracje, które powodują drgania obudowy. Ponieważ kompa mam cichego, trochę mnie to denerwuje. Powiedźcie czy te wibracje to jest normalne dla tego modelu. Avarage mam ok 58 Mb/s. Mimo, że Caviar jest wolniejszy, system na nim szybciej się uruchamia niż na Seagate.

mam obudowe chiefteca. Tam sa takie koszyczki na dysk. Generalnie wibracji nie mam ale jak tylko dotkne tego koszyczka (minimalne przesuniecie) to zaczyna wibrowac ze szkoda gadac. Dysk musi byc bardzo dobrze dokrecony.

 

 

Juz kilka razy sie wypowiadalem o nieznosnym pisku jaki emituje ten dysk.

Oddalem dysk do serwisu. Odpowiedz:

 

Usterki nie stwierdzono. Odgłosy pracy typowe dla tego modelu.

 

Nigdy wiecej Seagate'a ! ! ! Obecnie mam caviara se i jest cisza i spokoj. Spadku wydajnosci nie zauwazylem...

 

Zaproponowali mi wyslanie dysku do producenta do regeneracji ale gosc powiedzial ze to nic nie da. Co o tym sadzicie ?

 

Prosze o szybka odpowiedz bo musze podjac decyzje co dalej

Edytowane przez Isamu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam obudowe chiefteca. Tam sa takie koszyczki na dysk. Generalnie wibracji nie mam ale jak tylko dotkne tego koszyczka (minimalne przesuniecie) to zaczyna wibrowac ze szkoda gadac. Dysk musi byc bardzo dobrze dokrecony.

 

Nigdy wiecej Seagate'a ! ! ! Obecnie mam caviara se i jest cisza i spokoj. Spadku wydajnosci nie zauwazylem...

Juz kilka razy sie wypowiadalem o nieznosnym pisku jaki emituje ten dysk.

Oddalem dysk do serwisu. Odpowiedz:

 

Usterki nie stwierdzono. Odgłosy pracy typowe dla tego modelu.

 

Zaproponowali mi wyslanie dysku do producenta do regeneracji ale gosc powiedzial ze to nic nie da. Co o tym sadzicie ?

 

Prosze o szybka odpowiedz bo musze podjac decyzje co dalej

tez mam obudowe Chiefteca i te koszyczki i zadnych wibracji nie ma - dotykajac go nie czuje zeby cos w nim sie krecilo ( talerze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam obudowe Chiefteca i te koszyczki i zadnych wibracji nie ma - dotykajac go nie czuje zeby cos w nim sie krecilo ( talerze)

Ja mam MX'a i genealnie jest ok. Chodzi o to ze jak lekko przesune koszyczek to wtedy zaczyna wibrowac. Pisze o tym zeby zasugerowac ze dobre przykrecenie dysku jest w tym przypadku bardzo istotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokręciłem go w koszyczku i jest wszytko OK (jak leżał na nagrywarce, to wydawało mi się, że spawarkę mam a nie kompa). Temperatura w zakresie 38 - 42 stopni. Jednak głowica trochę głośniej chrobocze niż w Caviarze. Pozostaje czekać jak dalej się będzie sprawował.

A tak poza tym, to w większości sklepów w Kraku polecali Seagata bardziej niż Samsunga (na początku miałem go kupować) - że mniej awaryjny, chociaż trochę wolniejszy od Samsunga. No i 5 lat gwarancji przedewszystkim, szybka obsługa gwrancyjna - serwis w Wawie.

Edytowane przez martinc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Nigdy wiecej Seagate'a ! ! ! Obecnie mam caviara se i jest cisza i spokoj...

CO? :blink: NIGDY więcej Caviara! Ta cała seria SE o kant tyłka potrzaskać. 9 miesięcy temu go kupiłem - porażka straszna w porównaniu do Segatów 9. To teraz mam cisze. Wydajność pojedyńczego dysku zbliżona ale szum pracy talerzy i głowic w jednym WDC jest większy niż w dwóch Seagatach pracujących razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO? :blink: NIGDY więcej Caviara! Ta cała seria SE o kant tyłka potrzaskać. 9 miesięcy temu go kupiłem - porażka straszna w porównaniu do Segatów 9. To teraz mam cisze. Wydajność pojedyńczego dysku zbliżona ale szum pracy talerzy i głowic w jednym WDC jest większy niż w dwóch Seagatach pracujących razem.

 

PODSUMOWUJAC

Na dzien dzisiejszy nie ma idealnego dysku ale miejmy nadzieje ze to sie szybko skonczy i producenci wymysla cos ze dysk bedzie cichy i szybki ale na to musimy poczekac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO? :blink: NIGDY więcej Caviara! Ta cała seria SE o kant tyłka potrzaskać. 9 miesięcy temu go kupiłem - porażka straszna w porównaniu do Segatów 9. To teraz mam cisze. Wydajność pojedyńczego dysku zbliżona ale szum pracy talerzy i głowic w jednym WDC jest większy niż w dwóch Seagatach pracujących razem.

 

heh... moj wd w idle jest nieslszalny (barka piszczy okrutnie) a odczyt/zapis faktycznie jest troszke glosniejszy. I badz tu madry.... Czlowiek musi sie zdac na lud szczescia :/

Edytowane przez Isamu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przestanie piszczeć jak się dotrze :-) u wielu przestało w tym mnie po tygodniu...

minely juz 3m-ce :( nie mam juz zludzen. Gdzies wyczytalem ze wersje z firmware 3xxx nie piszcza a dla wersji 2xxx jest to dosyc charakterrystyczny objaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem:

 

Zauwazylem ze jakby ciszej pracuje na tym nowym firmware ( gdy np uzywam Virtualnych systemow poprzez program MS Virtual PC) - nie wiem czy to tylko moje odczucie czy naprawde tak sie dzieje, takze wykres predkosci zrobil sie mniej poszarpany

 

Czy ktos jeszcze zmienial firmare ? jakie sa wasze odczucia po zmianie , zauwazyliscie cos cos sie zmienilo ?

 

I dalej nic. Jakoś niewielu spróbowało wymiany biosu. Nie wiem, czy to warto. Może jednak prościej zastosować dyski innego producenta. W końcu na razie jeszcze jestem przed zakupem...

Porównanie:

 

Bios 3AAD

post-131152-1145017267_thumb.jpg

 

Bios 3AAE

post-131152-1145017296_thumb.jpg

 

A więc znikło poszarpanie.

Dziwi mnie tylko falowanie wykresu, niezaleznie czy mam jedną partycje czy kilka to zawsze jest tak samo

Edytowane przez thoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie:

 

Bios 3AAD

post-131152-1145017267_thumb.jpg

 

Bios 3AAE

post-131152-1145017296_thumb.jpg

 

A więc znikło poszarpanie.

Dziwi mnie tylko falowanie wykresu, niezaleznie czy mam jedną partycje czy kilka to zawsze jest tak samo

Czy aktualizowales firmware ? z tego starszego na te nowzsze czy moze to dwa inne dyski ?

 

Co do falowan to troche dziwne to jest - szczegolnie ze na samym poczatku dysku masz spadek ktory potem rosnie , dziwne to, moze kontroler na plycie cos nie tak dziala bo wyglada ze na poczatku testu cos spowalnia dysk po czym szybkosc wzrasta a potem spada normalnie (ten pierwszy trojkat)

 

Napewno masz jakies tam dane - bo jezeli dyski masz puste to sprobuj zrobic testy na pojedynczym dysku i zobacz jak wyglada transfer na pojedynczym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz kilka razy sie wypowiadalem o nieznosnym pisku jaki emituje ten dysk.

Moja zaczyna piszczeć przy kopiowaniu dużych plików. Pisk ma częstotliwość na oko 15kHz i jest dość głośny, więc daje po uszach, ale zdążyłem się przyzwyczaić.

W sprawie błędów Seagate odpowiedział, że ten typ tak ma i skoro SeaTool nic nie wykrył to nie ma się czym martwić. Błędy nadal rosną ale już bardzo wolno.

 

Co najważniejsze nie wibruje. To jest pierwszy dysk sata, który nie wibruje, w przeciwieństwie do 4 caviarów które miałem okazję testować. Caviara jak wkręciłem w obudowę to wyczuwałem go w dowolnym miejscu biurka (przykładając rękę), a tu nic, cisza.

 

Isamu życzę ci, żeby twój caviar pożył jak najdłużej. Dla mnie ta marka to dragster wśród dysków. Jest bardzo szybki, ale żyje krótko. Poza zasilaczami codegena i cdrw liteona nie widziałem, żeby coś tak masowo padało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...cdrw liteona nie widziałem, żeby coś tak masowo padało.

O! przepraszam ale moja nagrywara Lite-Ona była doskonale niezawodna!... :lol2: :lol: :wink: Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Isamu życzę ci, żeby twój caviar pożył jak najdłużej. Dla mnie ta marka to dragster wśród dysków. Jest bardzo szybki, ale żyje krótko. Poza zasilaczami codegena i cdrw liteona nie widziałem, żeby coś tak masowo padało.

caviara (niestety) oddaje bratu. Dzisiaj z serwisu wrocilo moje piszczace padlo.... Ehh i znowu bedzie mnie szlak trafial :(. Seagate powinien do dysku dorzucac stopery.

Co do caviarow to osobiscie nie uzywalem (z wyjatkiem 1,6 GB z 10 lat temu :) )ale moj brat mial kilka i jest zadowolony.

 

NIENAWIDZE SEAGATE'A !!!!

Edytowane przez Isamu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

caviara (niestety) oddaje bratu. Dzisiaj z serwisu wrocilo moje piszczace padlo.... Ehh i znowu bedzie mnie szlak trafial :(. Seagate powinien do dysku dorzucac stopery.

Co do caviarow to osobiscie nie uzywalem (z wyjatkiem 1,6 GB z 10 lat temu :) )ale moj brat mial kilka i jest zadowolony.

 

NIENAWIDZE SEAGATE'A !!!!

No to niestety masz pecha.

Dysk w ręcznik, pacnij go o podłoże i biegnij do reklamacji.

O prosze pana, całkowicie zepsuty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo mokrym palcem pojezdzij po elektronice dysku gdy jest wlaczony

Nie bardzo. Mogą wymienić elektronkię a mechanika zostanie ta sama.

 

PS.

W raze czego za wszelkie szkody wynikłe w trakcie realizacji powyższego pomysłu nie odpowiadam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

quote name='Orochimaru' date='14 kwi 2006, 21:39' post='2081286']

Moja zaczyna piszczeć przy kopiowaniu dużych plików. Pisk ma częstotliwość na oko 15kHz i jest dość głośny, więc daje po uszach, ale zdążyłem się przyzwyczaić.

Piszczeniem tez bym sie nie przejmowal.

Moja 300 chodzi juz 2.5 miesiac i piszczy podobnie, to samo u kolegi ale nie ma z nia

problemow. Widac tak juz ona ma.

Pzdr

post-102780-1145263301_thumb.jpg

Edytowane przez seraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

quote name='Orochimaru' date='14 kwi 2006, 21:39' post='2081286']

Moja zaczyna piszczeć przy kopiowaniu dużych plików. Pisk ma częstotliwość na oko 15kHz i jest dość głośny, więc daje po uszach, ale zdążyłem się przyzwyczaić.

 

Piszczeniem tez bym sie nie przejmowal.

Moja 300 chodzi juz 2.5 miesiac i piszczy podobnie, to samo u kilegi ale nie ma z nia

problemow. Widac tak juz ona ma.

Pzdr

to je wykres predkosci twojej baracudy 7200.9 300GB SATA II 16MB ? bo jak tak to twoj model jest bardzo wydajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to je wykres predkosci twojej baracudy 7200.9 300GB SATA II 16MB ? bo jak tak to twoj model jest bardzo wydajny

Dokladnie tak. Ale piszczenie potrafi wprawic w zly natroj.

ponizej daje wyniki dla long

 

 

 

 

 

 

Pzdr

post-102780-1145265738_thumb.jpg

Edytowane przez seraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...