Skocz do zawartości
Nargil

Wszystko O - Seagate Barracuda 7200.9

Rekomendowane odpowiedzi

rzeczywiście cos nie jest tak z tym kontrolerem Outlander pięknie to pokazał na swoim zdjęciu. może nowy bios coś pomoże ?? sprawdzał już ktoś??

ja jestem ciekawy co pokarze seria 7200.10 :) w tym tygodniu już powinienem mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Moja baracuda chyba padła :(. Zaczeło się bardzo banalnie zmienialme partycje i w PartitionMagic wyskoszyl bład CRC danych , kupa z dyskime nic sie nie da zrobic za kazdym razem pisze BADMBR?

Edytowane przez bubaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Moja baracuda chyba padła :(. Zaczeło się bardzo banalnie zmienialme partycje i w PartitionMagic wyskoszyl bład CRC danych , kupa z dyskime nic sie nie da zrobic za kazdym razem pisze BADMBR?

Z tego co pamietam to MBR to master boot record czyli poczatkowe sektory dysku gdzie zapisane sa dane o sysyemu plikow itp.

Sprobuj jeszcze raz sformatowac HDD powinno pomoc. Raczej dysk nie ma prawa pasc po czyms takim. Softwareowe uszkodzenia da sie naprawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to MBR to master boot record czyli poczatkowe sektory dysku gdzie zapisane sa dane o sysyemu plikow itp.

Sprobuj jeszcze raz sformatowac HDD powinno pomoc. Raczej dysk nie ma prawa pasc po czyms takim. Softwareowe uszkodzenia da sie naprawic.

całkowicie się z kolegą zgadzam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowałem i windowsem, instaltorem i kupa..... :mur:

Sprobuj u kumpla. Tzn podlacz u niego dysk i sporobuj sie pobawic. Z tego co pamietam jak mialem taki pomysl to odpalilem system na 2gim HDD i wtedy poszlo.

Jest jeszcze mozliwe naprawienie samego MBR za pomoca konsoli odzyskiwania w instalatorze XP. Poszukaj komendy z cosMBR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamierzam kupic 300GB Seagate'a i mam pytanie, jak bardzo się ten dysk grzeje ? Spotkałem się z opiniami że nawet nadmuch na dysk nic nie daje i nadal jest gorący. Czy tak jest rzeczywiście ?

Mam dwa takie w macierzy. Na początku same a potem zamontowane w radiatorach/tłumikach Nexusa są zaledwie lekko ciepłe. Gorące to ktoś chyba miał czoło jak tego dotykał. :) Dyski mam jeden bezpośrednio nad drugim i nawet ten podgrzewany od dołu przez sąsiada jest tylko lekko cieplejszy. Nexusy zakładałem ze względu na eliminacje wibracji i dźwięków a nie temp. Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nexusy zakładałem ze względu na eliminacje wibracji i dźwięków a nie temp.

I jak spełniają swoje zadanie jeżeli chodzi o wyciszanie?

 

I teraz pytanie. Posiadam 250 seagate'a 7200.9 Dysk ma niecałe dwa tygodnie i martwi mnie Spin Up Time w odczycie SMART. Poniżej link do problemu. Czy jest się czym martwić?

 

http://img161.imageshack.us/my.php?image=dysk0xd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak spełniają swoje zadanie jeżeli chodzi o wyciszanie?

 

I teraz pytanie. Posiadam 250 seagate'a 7200.9 Dysk ma niecałe dwa tygodnie i martwi mnie Spin Up Time w odczycie SMART. Poniżej link do problemu. Czy jest się czym martwić?

 

http://img161.imageshack.us/my.php?image=dysk0xd.jpg

Ten dysk nie zlicza czasu rozpędzania co widać w smart .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Moja baracuda chyba padła :(. Zaczeło się bardzo banalnie zmienialme partycje i w PartitionMagic wyskoszyl bład CRC danych , kupa z dyskime nic sie nie da zrobic za kazdym razem pisze BADMBR?

jeżeli fixmbr nie pomógł to możesz jeszcze spróbować odpalić z DOSowej dyskietki startowej i dać fdisk /mbr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem.

 

Podpiąlem sobie nowy dysk na sata II i chce na nim zainstalowac winde ale jak bootuje cd z windowsem to stary dysk zaczyna kopiowac dane zamiast nowego.Co musze zmienic zeby tamnten zaczał instalowac winde?

 

W biosie WD80gb jest pokazany jako Primiary ID slave a dysk sata II jako First sata master

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem.

 

Podpiąlem sobie nowy dysk na sata II i chce na nim zainstalowac winde ale jak bootuje cd z windowsem to stary dysk zaczyna kopiowac dane zamiast nowego.Co musze zmienic zeby tamnten zaczał instalowac winde?

 

W biosie WD80gb jest pokazany jako Primiary ID slave a dysk sata II jako First sata master

Boot up sequnce - ustawić na HardDisk, a parametr HardDiskPriority ustawić tak żeby dysk SATAII był jako pierwszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boot up sequnce - ustawić na HardDisk, a parametr HardDiskPriority ustawić tak żeby dysk SATAII był jako pierwszy.

 

Tak tez zrobilem....zainstalowalem winows na dysku sataII i jak wyłączam stary dysk to z nowego nie chce wystartowac winsa "Disk boot failure"

 

A jak ustawie stary jako priorytetowy to wtedy mam do wyboru 2 windowsy.A jak ustawie nowy to nic nie chce pujsc.

 

Może lepiej byłoby całkiem odpiac stary dysk i wtedy instalowac winde?

 

 

edit:juz gra wszystko

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam oferte Komputronika i znalazłem coś takiego:

http://www.ktr.pl/pelny.php?id=29198

Nowa odmiana serii 7200.9 z zapisem prostopadłym!

W nowej technologii oprócz dysku 160 GB jest także napęd 80 GB.

No i teraz pytanie jak to się sprawuje w porównaniu do starszej wersji.

Również dołączam sie do pytania... a ogólnie to o co chodzi z tym prostopadłym zapisem.. w czym to ma pomagać i po co jest ??

LINK seria 9 80gb

Edytowane przez Tymin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również dołączam sie do pytania... a ogólnie to o co chodzi z tym prostopadłym zapisem.. w czym to ma pomagać i po co jest ??

LINK seria 9 80gb

Poczytaj sobie

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_141381.html - to teoria (sory że z chipa ale na szybko nic lepszego nie znalazłem)

 

A jak na razie jest w praktyce to masz w topiku o barkach 10

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=199506&st=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jestem chyba następnym haPPy userem hah...

 

Wczoraj zakupiłem barke 9 80gb z prostopadłym zapisem

Śmiga na Sata II i firmware: 3.AAH

Jest nieziemsko cichy :P w porównaniu do poprzedniej barce 5 :/

i o to HD tach

chyba nie jest zły ??

post-116166-1152193090_thumb.jpg

Edytowane przez Tymin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jestem chyba następnym haPPy userem hah...

 

Wczoraj zakupiłem barke 9 80gb z prostopadłym zapisem

Śmiga na Sata II i firmware: 3.AAH

Jest nieziemsko cichy :P w porównaniu do poprzedniej barce 5 :/

i o to HD tach

chyba nie jest zły ??

czy z tego upalu oczy mi przeklamuja czy widze ze wykres ma gorszy niz z normalnym zapisem ( wczesniajsza barka miala start na okolo 80MB/s)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm to co proponujesz zrobić ??

jade na windowsowych sterach

i mam podbiety jeszcze ten stary dysk na Ata

Edytowane przez Tymin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tez moze byc wina kontrolera dysku. Podejdz o kogos kto ma lepsza plyte np taka oparta na nf4. Tez czekam na lepsza plyte bo na tej co mam dysk sie dusi. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh aha czyli to baaardzzooo źle czy do przeżycia :P

i w czym to bedzie mi przeszkadzac ?

w niczym to nie przeszkadza - poprostu myslalem ( a takze napewno wiele osob) ze z zapisem prostopadlym dysk bedzie szybszy niz ze zwyklym zapisem (rownoleglym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy aby na pewno ten dysk ma technologie zapisu prostopadłego?? Bo z tego co wiem została ona zastosowana dopiero w dyskach z serii 10.

Jezeli sie myle, to uwazam ze jest to dosc słaby wynik, moja 160 ma wyzsze transfery a jest wykonana w technologii zapisu rownoległego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge sie mylic ale mi sie wydaje ze ten dysk nie jest zapisem prostopadłym, a to jest tylko błąd w sklepie. Patrzyłem w dwoch innych sklepech i niebyło tam ani słowa na temat zapsiu prostopadłego.

Wogole dziwna sprawa ze jest to seriia 9 a nie 10.

Eatpie zeby to była wina płyty [ciach!]ej, nawet jak nie ma sata2 tylko 1 to wynik sie moze nie zmienic wogole albo minimalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...