Skocz do zawartości
Nargil

Wszystko O - Seagate Barracuda 7200.9

Rekomendowane odpowiedzi

omg to ja mam chyba jakis spierniczony:( bo jest głosny i juz, do tego ma spore wibracje,

 

a od dokładnie jakiej baracudy 7 jest cichszy? i czy chodzi o głoasnosc w idle czy podczas odczytu?

W idle to raczej kazdy dysk jest cichy.

Piszac o glosnosci zawsze mam na mysli odczyt, zapis itp, a chodzi mi o te same czaynnosci, ktore na moich poprzednich dyskach byly wykonywane bardzo halasliwie, ale teraz juz nie sa :) .

 

Porownuje do barracudy 7, ktora mam w sigu.

Heh nawet ojciec byl zaskoczony tym co uslyszal, a raczej nie uslyszal.

 

A tak w ogole to czym najlepiej obciazyc dysk, zeby byl mozliwie najglosnieszy??

Kopiowoanie ale np jakie??

Moze skanowanie antywirem?

Podaj w czym mam sprawdzic i Ci zdam relacje.

 

czy myslimy o tych dyskach co zostalo napisane w tym newsie ? NEWS

3 ostatnie strony to wyniki wydajnosci wlasnie tych dyskow. Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogole to czym najlepiej obciazyc dysk, zeby byl mozliwie najglosnieszy??

Kopiowoanie ale np jakie??

Moze skanowanie antywirem?

Zrób 3 partycje , np. dla 160 ( 149 ) GB -

p1- ~8 GB

p2- 136 GB

p3- ~5 GB

 

Nagraj na p1 plik np. ~4 GB i kopiuj go na p3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób 3 partycje , np. dla 160 ( 149 ) GB -

p1- ~8 GB

p2- 136 GB

p3- ~5 GB

 

Nagraj na p1 plik np. ~4 GB i kopiuj go na p3

Ok, zrobie tak, ale troche pozniej bo jeszcze musze aukcje wystawic itp.

Te partycje czy polecasz robic??

Partition magic(windowsowy) bedzie ok??

 

Przed chwila skanowalem kompa NIS 2005(z doswidaczenia z poprzednich dyskow wiem, ze jest to tez dobry test na glosnosc, ale oczywiscie nie maksymalna) i coz...

Specjalnie powylaczalem wszystkie wentyle w kompie, ale i tak szum wiatru na dworze jest za duzo, zeby cos powiedziec :D

Bude oczywiscie otworzylem, bo testu z zamknieta buda nie moglbym przeprowadzic gdyz nic bym nie slyszal :lol2:

W sumie to z 20 cm slychac jakies deliktane miekkie chrobotanie, ale trzeba sie bardzo skupic :wink:

 

Jakie by nie byly testy pod max obciazeniem to i tak po takim skanowaniu przez NIS 2005 slychac, ze ronica jest niesamowita w porownaniu do poprzednich dyskow, choc bardzo mozliwe ze trafialem na jakies tandetne egzmeplarze.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką prośbe czy może ktoś wyjąc dysk z kompa i sprawdzic czy jak sie nim porusza to się talerz obraca?? Bo coś mi sie wydaje, ze powinien on być zablokowany kiedy dysk jest wyłączony...

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką prośbe czy może ktoś wyjąc dysk z kompa i sprawdzic czy jak sie nim porusza to się talerz obraca?? Bo coś mi sie wydaje, ze powinien on być zablokowany kiedy dysk jest wyłączony...

Szukasz dziury w calym :wink:

 

Talerz nie jest niczym zablokowany wiec naturalnie, ze sie obraca.

Oczywiscie trzeba odpowiednio poruszac dyskiem.

 

W kazdym z moich dyskow tak mialem, wiec spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano szukam szukam bo coraz bardziej mnie wku**a ten pisk, co do obracania talerza to mam przed sobą fujitsu 10GB i macham nim w prawo i w lewo i nic sie nie obraca, ale już w Maxtorze też sie obraca wiec to nie to, ide szukac dalej ;)

 

EDIY: egzakli Mr.Martin ;)

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką prośbe czy może ktoś wyjąc dysk z kompa i sprawdzic czy jak sie nim porusza to się talerz obraca?? Bo coś mi sie wydaje, ze powinien on być zablokowany kiedy dysk jest wyłączony...

 

koledze sie chyba troche pomieszalo - to glowice sa parkowane a nie talerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką prośbe czy może ktoś wyjąc dysk z kompa i sprawdzic czy jak sie nim porusza to się talerz obraca?? Bo coś mi sie wydaje, ze powinien on być zablokowany kiedy dysk jest wyłączony...

wyjąłem stary z półki 7200.7 80GB i obraca się przy najmniejszym ruchu obrotowym w poziomie (słychać takie delikaten szu-szu) :)

wyjąłem nowy 160 7200.9 i to samo

 

W idle to raczej kazdy dysk jest cichy.

Piszac o glosnosci zawsze mam na mysli odczyt, zapis itp, a chodzi mi o te same czaynnosci, ktore na moich poprzednich dyskach byly wykonywane bardzo halasliwie, ale teraz juz nie sa :) .

 

Porownuje do barracudy 7, ktora mam w sigu.

chodziło mi o dokładny model ST.... made in...

 

 

własnie ja mam zastrzezenia do hałasu w idle - dysk jest wyraznie głosniejszy od 7200.7: słychac taki rownomierny syk jak w dyskach z łozyskami kulkowymi

 

przy odczycie jest supełnie odwrotnie tzn 7200.9 prawie niesłyszalny w porownaniu do 7200.7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski doszły, (Komputronik-2 dni), 2 sztuki, model ST3808110AS - TEN - MADE IN THAILAND.

Dołączona grafika

Zaraz poszły w mocowanie i do kompa. Załadowałem system na RAID 0 , i test w HD Tach:

Dołączona grafika

I porównanie z Raptorami na RAID 0

Dołączona grafika

 

CDN....

Edytowane przez vojt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski doszły, (Komputronik-2 dni), 2 sztuki, model ST3808110AS - TEN - MADE IN THAILAND.

Zaraz poszły w mocowanie i do kompa. Załadowałem system na RAID 0 , i test w HD Tach:

 

I porównanie z Raptorami na RAID 0

To są Raptory 2x36GB?

 

To parka Barakud serii 10 z 16MB cache byłaby jeszcze szybsza :twisted2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch dniach użytkowania tych dysków w RAID-zie dziwię się jak długo mogłem wytrzymać na Samsungu. Porównanie wypada oczywiście na korzyść Seagate ! Samsungi nadają się tylko i wyłącznie jako magazyn , archiwum, nie na system ! Seagate pod względem wydajności i niezawodności działania jest daleko w przodzie. O samych dyskach: nie są głośniejsze od samsunga (i to razem!) który mam jako dodatkowy w kompie. Samsung potrafił głowicami chrobotać, pod obciążeniem - to samo seagate, tak że moje modele ani nie są głośniejsze (a już na pewno nie hałasują !) ani cichsze od samsungów. Wręcz porównanie wypada na korzyść Seagate ponieważ chodzą w parze i nie są głośniejsze od samsunga. Temperatura w normie (zanim poszły w raid zmierzyłem temperaturki w HD Tune i wahały się od 33 do 41 st. w zależności od obciążenia) czyli bardzo w normie. A sam RAID - nie pierwszy raz mam w kompie (poprzedni na Seagate 2 x 80 GB ATA100) i tam też pięknie to wszystko chodziło, wzrost wydajności systemu około 40% (wyraźnie skrócony czasu uruchamiania aplikacji, systemu, gier).

Tak że same modele 80 GB SATA II które nabyłem są warte swoich pieniędzy, chociażby dla szybkości działania. Wiadomo ze dyski 80GB są troszkę pomijane ze względu na małą (?) już pojemność ale dwa takie modele rewelacyjnie nadają się na macierz bo otrzymujemy w sumie jeden dysk 160 GB o parametrach i szybkości działania nie do pogardzenia.

Edytowane przez vojt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Obserwując podawane przez Was wykresy nowego Seagate'a 160 GB (ST3160811AS) nasuwa się wniosek, że ma on wyraźnie większy czas dostępu (16, 17 ms) aniżeli jego starszy brat (...812AS) Niech mi ktoś łaskawie wytłumaczy skąd taka rozbieżność?!? Mój 812AS osiąga 13 ms i chciałbym dokupić drugi taki sam, aby postawić RAIDa, jednak nie jest on juz dostępny, a wyniki Waszych 811 strasznie mnie niepokoją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar w przyszłym tygodniu kupić 2 x 80GB sataII do raid0.

W tej samej cenie jest model niższy i wyższy(26mm i 20mm) . Kilka osób sugerowało ,że te wyższe są bardziej ciche...Może to ktoś potwierdzić?

Ja moge tylko potwierdzic, ze 20mm jest ultra ciche w pelnym znaczeniu tych slow.

Bierz niskoprofilowy, a nie pozalujesz.

Podobno barca IV byla najcichszym dyskiem... hmm, nie mialem okazji testowac, ale jakos nie wyobrazam sobie cichszego dysku od mojej barci 9 B-) .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też do pewnego czasu głównie zwracałem uwagę na głośność dysku, ale już z tego wyrosłem - panowie GŁÓWNIE w tej zabawie chodzi przecież o szybkość i niezawodność działania (moim skromnym zdaniem - oczywiście). Na chroboty dysków można machnąć ręką (wszystkie chroboczą - zresztą !) jeśli dysk jest szybki i niezawodny. Co nam po niesłyszalnym dysku jak się będziemy na niego wku....ć bo się muli i nie działa jak powinien ??

Miałem WD-ka (ten to dopiero CHROBOTAŁ !!!), Samsunga: cichy - owszem - ale też chrobocze i jest dużo wolniejszy od Seagate. Teraz wróciłem do Seagate i jestem z nich w 100% zadowolony. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też do pewnego czasu głównie zwracałem uwagę na głośność dysku, ale już z tego wyrosłem -

Ciekawe :blink:

Wiesz ja jeszcze z tego nie wyroslem i nadal mi przeszkadza halas porownywalny do uderzania mlotem o obudowe(WD RE), niska wydajnosc(tez WD RE)i 5GB bad blockow w ciagu roku(...WD RE)

Kazdy ma inne poglady na rozne sprawy.

 

panowie GŁÓWNIE w tej zabawie chodzi przecież o szybkość i niezawodność działania (moim skromnym zdaniem - oczywiście). Na chroboty dysków można machnąć ręką (wszystkie chroboczą - zresztą !) jeśli dysk jest szybki i niezawodny. Co nam po niesłyszalnym dysku jak się będziemy na niego wku....ć bo się muli i nie działa jak powinien ??

Miałem WD-ka (ten to dopiero CHROBOTAŁ !!!), Samsunga: cichy - owszem - ale też chrobocze i jest dużo wolniejszy od Seagate. Teraz wróciłem do Seagate i jestem z nich w 100% zadowolony. Pozdro.

O szybkosci i niezwodnosci juz cos napisalem kilka linijek wyzej.

Pytanie Wormboy'a dotyczylo glosnosci, a jesli spytalby o wydajnosc to rowniez bym mu polecil barce 9, bo w porownaniu do mojego poprzedniego RE 160GB jest zauwazalnie wydajniejsza.

 

 

ps. widocznie nie miales jeszcze okazji uzywac naprawde glosnego dysku.

 

ps2. narazie nie mam zmiaru "wyrastac" z cichych dyskow

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzcie co moja 160GB 7200.9 smiga :lol:

 

hddtach

Porównując z moją 80 GB 7200.7 to bez rewelacji...

Moje wyniki dla porównania:

burst speed - 77.1 MB/s

average read - 47.2 MB/s

random acces - 15.2 ms

Z tym ,że u ciebie wykres jest prawie płaski a mnie zaczyna na ok 57MB/s i spada do 30 MB/s. Najwyraźniej twój konfig ogranicza twardziela

 

 

BTW W sumie jak można wybrać dysk i cichy i wydajny to po co brać cichy LUB wydajny ? :) I nie po to składałem wc aby mi hdd bił po uszach :wink:

Będę miał 2x80 raid0 + 80 na backup i różne śmieci,może z czasem wymienię na coś większego .Teraz perspektywa 240GB patrząc na moje obecne 80GB jest bardzo miła :D

I tak z innej beczki bo w raidzie jestem(będę) nowy , czy kontroler na mojej mobo potrafi uzyskać równie dobre wyniki jak u vojta?

Edytowane przez WormBoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe :blink:

Wiesz ja jeszcze z tego nie wyroslem i nadal mi przeszkadza halas porownywalny do uderzania mlotem o obudowe(WD RE), niska wydajnosc(tez WD RE)i 5GB bad blockow w ciagu roku(...WD RE)

Kazdy ma inne poglady na rozne sprawy.

O szybkosci i niezwodnosci juz cos napisalem kilka linijek wyzej.

Pytanie Wormboy'a dotyczylo glosnosci, a jesli spytalby o wydajnosc to rowniez bym mu polecil barce 9, bo w porownaniu do mojego poprzedniego RE 160GB jest zauwazalnie wydajniejsza.

ps. widocznie nie miales jeszcze okazji uzywac naprawde glosnego dysku.

 

ps2. narazie nie mam zmiaru "wyrastac" z cichych dyskow

luki2 - miałem WD-ka i dlatego że hałasował i stukał jak kowal - podziękowałem temu panu ! Ale nie mówimy o WD-kach tylko o Seagate, jak komuś napier...a głośno tak że w bloku obok słychać to znak że coś z nim nie tak. Ogólnie sprawne modele mają tendencje do chrobotania (bo ten typ tak ma ) i to chrobotanie jestem w stanie pominąć. WIĘC: jeśli chodzi o głośność to np. moje 80-siątki w RAID 0, oba są bardzo ciche (chrobot głowic oczywiście słychać) lecz dodatkowo mam w systemie Samsunga 200GB SATA II i nie widzę (słyszę) między nimi różnicy! Dwa Seagaty są równie ciche jak jeden Samsung. Ot i wszystko o głośności.

A to że napisałeś pare linijek wyżej naprawdę jest fantastyczne i cieszy wszystkich ! Sam napisałeś: są inne poglądy na różne sprawy więc nie wiem o co jęczysz ? Każdy może chyba (??) wyrazić swój pogląd, co nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z moim pytaniem o czas dostępu. Czy taka różnica jest cechą charakterystyczna tych niskoprofilowców czy tez uzależnione jest to wyłącznie od specyficznej konfiguracji konkretnego kompa (płyta główna, chipset etc.)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z moim pytaniem o czas dostępu. Czy taka różnica jest cechą charakterystyczna tych niskoprofilowców czy tez uzależnione jest to wyłącznie od specyficznej konfiguracji konkretnego kompa (płyta główna, chipset etc.)?

Z tego wynika, ze cecha charakterystyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z moim pytaniem o czas dostępu. Czy taka różnica jest cechą charakterystyczna tych niskoprofilowców czy tez uzależnione jest to wyłącznie od specyficznej konfiguracji konkretnego kompa (płyta główna, chipset etc.)?

Mam już te dwa dyski w domu więc do jutra dam znać jak to u mnie wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupna nowego dysku i wybór padł na seagate 160GB sataII. Miałem w planach kupić wersję 7200.10 250GB ale doszedłem do wniosku, że 160GB będzie dla mnie w 100% wystarczające.

 

Mam takie pytanie, jeśli ktoś używał dysku U6/U5 to proszę aby napisał czy duża jest różnica w głośności międziy nowym a starym twardzielem.

 

I jeszcze jedno, miał/słyszał ktoś o awarii baracudy z serii 7200.9? Czytając temat o samsungach aż roi się od skarg użytkowników na dyski robiące haraki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...