Skocz do zawartości
Nargil

Wszystko O - Seagate Barracuda 7200.9

Rekomendowane odpowiedzi

Co jest? Nikt nie chce odpowiedzieć?

Poczytaj kilka stron wczesniej.

Wszystkie seagate mają obecnie 60misięcy gwaracnji? Przeglądam na apollo.pl i tak przy każdym jest tak napisane.

Tak, wszystkie.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że masz ST3160811AS? No więc jak to wygląda i jakie są te czasy dostępu (random access)?

NIestety zatrzymała mnie sesja poprawkowa :angry:

Zdecydowałem się na te modele o wyższym profilu bo mają być o 2dB cichsze ,jednak kiedy chciałem zamówić to zostały już tylko te 20mm i właśnie je wziąłem.

Leżą w półce i cierpliwie czekają aż je zagonię do roboty :)

Model nr ST380811AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem ostatnio swoją "starą" ST3808110AS(made in China) do nowej ST380811AS(Singapore).

Testowana nowa wersja jest cicha(nie piszczy i nie wibruje) ale ma wyższą temperaturę(o około 5 stopni). Wydajność jak na wykresie.

post-101993-1159162584_thumb.jpg

 

Stary dysk ma 9 miesięcy i pracuje 24/7.

Edytowane przez Piit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że masz ST3160811AS? No więc jak to wygląda i jakie są te czasy dostępu (random access)?

Postawiłem system na szybko i oto wyniki.

KLIK

Porównanie RAID0 na ST380811AS (China) vs barracuda .07 80Gb na ata

Burst Speed coś kiepskie... :?

Jakieś pomysły o co chodzi?

 

edit:stipe size dałem na optimal i ustawiło 64kb(jeśli dobrze pamiętam nazwy... :lol: wiecie o co chodzi :) )

 

Nt głośności się nie wypowiem aż zmontuję wc spowrotem (dopiero przez łikend najprędzej)bo teraz pierdzik na grafice zagłusza wszystko łącznie z wirującą pralką :mur:

 

@ pitt

jaka jest temp. tej nowej barki bo w raidzie mi nie pokazuje...

Edytowane przez WormBoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ pitt

jaka jest temp. tej nowej barki bo w raidzie mi nie pokazuje...

Dyski testowałem rano, obydwa owiewał wentylator. Nowa według wskazań speedfana miała 33-35 (stara 28-30).

Jak będę miał możliwość to przetestuję dysk wieczorem.

UPDATE

1.Test HD Tune

post-101993-1159337609_thumb.jpg

2.Test HD Tune (dałem większy nawiew na nowy dysk)

post-101993-1159377830_thumb.jpg

Edytowane przez Piit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamierzam kupic barke 80GB a system - tylko teraz pytanie czy brac ta 26mm czy ta 200mm a moze odrazu z serii 7200.10 ? - doradcie prosze

 

Zalezy mi bardzo na ciszy ale takze na wydajnosci ale cisza ma pierwszenstwo.

Dziś się sprężyłem i poskładałem WC. Te nowe barki są okropnie głośne :mur:

W idlu dżwięk jakby łożysko było zatarte...

Znacznie głośniejsze od starej 80GB .07

 

Jutro sprawdzę czy to obie tak hałasują czy może tylko jedna tak daje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wedlug zapewnien Seagate ( ktory chcial ulepszyc swoja serie) mialy byc one bardziej ciche i wydajniejsze i mniej grzejace sie - po to byly te zmiany .Ae tak ptrze ze tylko byl to zabieg kosmetyczny ( zmniejszenie wymairu) ktory pogorszyl parametry.

Czy ktos z Was ma tez te dyski (20mm) i moze sie podzielic swoja opinia na ich temat w porownaniu z seria 26mm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o moja barce 20mm to seagate jak najbardziej spelnil moje oczekiwania.

W idle nie slyszalny, a podczas pracy slychac leciutkie chrobotanie.

Sprawdzane bylo przy wylaczonych wszystkich wentylach :D

 

Moze trafiliscie na jakies glosne egzemplarze?

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o moja barce 20mm to seagate jak najbardziej spelnil moje oczekiwania.

W idle nie slyszalny, a podczas pracy slychac leciutkie chrobotanie.

Sprawdzane bylo przy wylaczonych wszystkich wentylach :D

 

Moze trafiliscie na jakies glosne egzemplarze?

 

czy mozesz podac dokladny model swojego dysku oraz jakie firmware ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jakikolwiek dysk z rodziny 9 ma taki zapis ?

A co Wy sie tak podniecacie tym zapisem??

Przeciez to jest tylko po to, aby wiecej upakowac danych na jednym talerzu.

W dysku 80/160 praktycznie nie robi to roznicy, choc seagate twierdzi, ze i te dyski maja zapis prostopadly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie :)

musze kupic dysk 80GB Seagate na ktorym postawie system , drugi dysk bedzie jako backup dlatego 80Gb w zupelnosci mi wystrczy na system i sciagane pliki z netu

Doradcie mi jaki dokladnie model 80GB segate ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> ? ( bardzo mi zalezy na ciszy) czy brac ten ultra plaski czy ten 26mm a moze z zapisem prostopadlym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko. Czy ten dysk http://www.4speed.pl/sklep.php?stan=opis&id_towaru=1712

ma NCQ i zapis prostopadły ? Niestety nie ma tam o tym informacji.

Każdy dysk na SATA2 ma NCQ

 

 

 

 

@MR.Martin

wg seagate dysk 26mm ma 25dB , a 20mm - 27dB

 

 

Moje są wyjątkowo głośne w idlu, głośniejsze od .07 80GB ale ktoś tu ma też takie i twierdzi,że są cichutkie..Może to ja miałem pecha :?

Edytowane przez WormBoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy dysk na SATA2 ma NCQ,czyli zapis prostopadły.

 

@luki2

zapis prostopadłyn z tego co wiem ma poprawić czas dostępu do danych , a nie zwiększyć gęstość zapisu danych

@MR.Martin

wg seagate dysk 26mm ma 25dB , a 20mm - 27dB

NCQ=zapis prostopadły=każdy dysk na sata2

 

Moje są wyjątkowo głośne w idlu, głośniejsze od .07 80GB ale ktoś tu ma też takie i twierdzi,że są cichutkie..Może to ja miałem pecha :?

Zapis prostopadły to nie Kolejkowanie zadań,więc pomyliłeś się strasznie ! Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Każdy dysk na SATA2 ma NCQ,czyli zapis prostopadły.

@luki2

zapis prostopadłyn z tego co wiem ma poprawić czas dostępu do danych , a nie zwiększyć gęstość zapisu danych

NCQ=zapis prostopadły=każdy dysk na sata2

Zapis prostopadły to nie Kolejkowanie zadań,więc pomyliłeś się strasznie !
nie strasznie a raczej smiesznie, takich bredni to dawno nie slyszalem :)

@Robaczq, zalecam zapoznanie sie z google zanim cos napiszesz :P potem takie brednie sa potwarzane przez innych bo 'przeciez bylo tak napisane na forum' ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec kupilem sobie drugi dysk a mianowicie

 

Seagate 7200.9 80GB

ST380811AS

firmware - 3AAB (chyba jakies stare)

Made in Singapure

fioletowe "wypelnienie silnika"

 

I jestem bardzo zaskoczony gdyz potestowalem go roznie i nie uslyszalem zadnego chrobotania glowic ani pisku talerzy itp - dysk jest tak cichy ze nie wiaadomo czy wogole pracuje. Powiem ze moja 160GB (ta z podpisu Made in China) jest o wiele glosniejsza od tej 80GB co kupilem a przecierz oba dyski maja tylko po jednym talerzu

Wniosek nasuwa sie chyba jeden - cichy dysk to z fioletowym wypelnieniem i produkcji Singapure

Jest zadowolony z zakupu

 

Co do testow sa szybkosci to oto screen ( niestety moja plyta nie obluguje SATA II ani NCQ)

 

Dołączona grafika

 

 

Patrzac na wykres to w pierwszych 15GB transfer jest taki sam w 80GB jak i w 160GB wiec spokojnie mozna te pierwsze 15GB przeznaczyc na systemik a reszte na down/ulpoad internetowy a 160GB na backup waznych plikow :)

 

 

powiedcie mi czy do dyskow seagate mozna skas sciagnac np nowe firmware ? ( jezeli tak to skad?)

.

.

.

Edytowane przez Mr.Matrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec kupilem sobie drugi dysk a mianowicie

 

Seagate 7200.9 80GB

ST380811AS

firmware - 3AAB (chyba jakies stare)

Made in Singapure

fioletowe "wypelnienie silnika"

 

I jestem bardzo zaskoczony gdyz potestowalem go roznie i nie uslyszalem zadnego chrobotania glowic ani pisku talerzy itp - dysk jest tak cichy ze nie wiaadomo czy wogole pracuje. Powiem ze moja 160GB (ta z podpisu Made in China) jest o wiele glosniejsza od tej 80GB co kupilem a przecierz oba dyski maja tylko po jednym talerzu

Wniosek nasuwa sie chyba jeden - cichy dysk to z fioletowym wypelnieniem i produkcji Singapure

Jest zadowolony z zakupu

 

Co do testow sa szybkosci to oto screen ( niestety moja plyta nie obluguje SATA II ani NCQ)

 

http://img167.imageshack.us/img167/3854/7200980gbxg9.jpg

Patrzac na wykres to w pierwszych 15GB transfer jest taki sam w 80GB jak i w 160GB wiec spokojnie mozna te pierwsze 15GB przeznaczyc na systemik a reszte na down/ulpoad internetowy a 160GB na backup waznych plikow :)

powiedcie mi czy do dyskow seagate mozna skas sciagnac np nowe firmware ? ( jezeli tak to skad?)

.

.

.

No widze, ze nowa barca 9 zrobila na Tobie podobno wrazenie co na mnie :D

Ze niby jaka glosnosc no nie?? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do uzytkownikow baracuda 7200.9 160Gb tej cienkiej 20mm

 

Czy te modele wibruja mocno ? (trzymajac w reku lub umieszczejac w obudiwie powoduja leciutkie trgania obudowy)

 

Bo wlasnie kumpel przyniosl swoj nowy dysk 160GB zeby mu przegrac pare filmow z mego kompa - jak wlozylem dysk do obudowy ( chieftec na plastikowych szynach) i zakmnelem ja to siedziac przy biurku (komputer pod biurkiem) slysze takie lekkie lup lup lup ( tak jakby badanie tetna lub serce u czlowieka lub delikatne bicie lozyska- nie kojarzyc zle poprostu opisuje dzwiek wydobywajacy sie z obudowy). I tak mysle czy powinno tak byc ( mala obudowa dysku i wpada w dragania czy poprostu cos z nim nie tak jest) ?

Edytowane przez Mr.Matrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak.. mam ST3160812A, czyli Seagate Barracuda 7200.9 160GB ATA100. Grubosc cos ok 25mm, dysk jest cichy, wg mnie sie nie grzeje mocno. Screen z HD Tune:

 

http://img475.imageshack.us/img475/4728/hd...3160812amf4.png

 

Slychac go dopiero podczas testu wyszukiwania danych w HD Tune. (dosc glosne terkotanie)

Na dysku mam postawiony system. Wszystko smiga ladnie i jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak.. mam ST3160812A, czyli Seagate Barracuda 7200.9 160GB ATA100. Grubosc cos ok 25mm, dysk jest cichy, wg mnie sie nie grzeje mocno. Screen z HD Tune:

 

http://img475.imageshack.us/img475/4728/hd...3160812amf4.png

 

Slychac go dopiero podczas testu wyszukiwania danych w HD Tune. (dosc glosne terkotanie)

Na dysku mam postawiony system. Wszystko smiga ladnie i jestem bardzo zadowolony.

 

Bo dyski ATA 100 sa o wiele cichrze od dyskow SATA - piorun wie dlaczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...