Skocz do zawartości
Nargil

Wszystko O - Seagate Barracuda 7200.9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem, jakiś tydzień tymu miałem mały wypadek z kompem, mianowicie buda mi spadła z pół metrowej wysokości, wszystko na szczęście ok tylko dysk pada (wcale sie nie dziwie) momentami potrafi zamulić i to ostro.

Screen ze SMART (dysk ma około 16 miesięcy)

Dołączona grafika

I moje pytanie, jak wg was wyglądają te parametry? Pociągne jeszcze na nim z miesiąc?

I jeszcze jedno pytanie, w biosie jest opcja włączenia/wyłączenia SMART, rozumiem że dopiero po włączeniu dysk zaczyna być monitorowany czy jak z tym jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tu widac wykres tez jest w porzadku.

Na czym polega to ostre zamulanie?

Moze warto dysk odlaczyc sprawdzic wszystkie kable wpiac wszystko od nowa. Przeskanuj tez dysk Scandiskiem i zobacz czy w raporcie odnalazl jakies uszkodzone sektory. Mozesz tez przeskanowac dysk HddRegeneratorem tak profilaktycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skanowałem i nic nie znajduje, co do tego zamulania to potrafi czasem kopiwać plik 3 GB ok 10 min (mam na nim dwie partycje, chodzi o kopiowoanie z jednej na drugą), najdziwniejsze że po restarcie już jest ok i kopiuje szybciutko, regularnie co jakiś czas podczas startu systemu wyświetla mi "niewłaściwy plik boot.ini", po zrobieniu nowego boot.ini dwa dni temu dziś znowu jest to samo (i tak w kółko, od momentu wypadku, wygląda to na "gubienie" tego pliku, zrobie nowy i po jakimś czasie znowu widze ww komunikat), system jest czysty, zadbany i przeskanowany antywirami i takie tam więc wykluczam opcje że zamula przez system. Generalnie jest ok tylko czasem zamuli dość ostro (choć od dwóch dni występuje to zdecydowanie rzadziej). Wszystko było odpięte i podpięte na nowo, dysk zdefragmentowany. Tak czy owak dzięki za pomoc, zobacze jak będzie przez kilka najbliższych dni dysk sie sprawował.

Edytowane przez NoAim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co sie zastanawiać czy pociagnie miesiąc, czy nie. Wrózkami nie jesteśmy i nikt Ci tego tu nie powie. Zrób backup danych i oddaj na gwarancji. Racej nie powinni się zorientować co jest przyczyną uszkodzenia i wymienią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra niech jakis mozg mi podpowie WTF:D

Screen z smarta i hddtacha.

Czasem wywala mi bluescreena, po resecie nie widzi dysku, wylacze kompa na chwile i dziala ( czasem kable trzeba odpiac)

HDD regeneratora dorwalem ale to na noc zapuszcze bo 1 gb w 10 minut leci:D

Z tego co wyczytalem mam bad sectory (wciecie na wykresie i wartosc w smarcie), co w takim momencie dysk polroczny na gwarancji, czy to podlega wymianie (czy mosi byc iles tych zeby wymienili)

post-119177-1174600227_thumb.jpg

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeglądając ten topic natknąłem się na wypowiedzi dot. aktualizacji firmware do dysku Seagate ST3160812AS.

Mam dwa takie dyski z rożnymi firmware (3.AAA i 3.AAE), a chciałbym je połączyć w raida, więc myślę, że identyczny firmware w wer. 3.AAH byłby jak najbardziej wskazany do prawidłowej pracy.

Czy ktoś posiada może ten firmware i program do flashowania?

Byłbym bardzo wdzięczny za przesłanie plików na maila, o ile ktoś je jeszcze posiada. Proszę pisać na PW.

Mój angielski pozostawia wiele do życzenia, więc nie wiem, czy potrafiłbym sformułować odpowiednie zapytanie do supportu Seagate. Byłbym wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziwna sprawa, ostanio odpaliłem HDTacha i niespodzianka wzrósł mi transfer o 60MB/s.

 

Oto jak dyski działały mi wcześniej

Dołączona grafika

 

A oto jaka działają teraz.

Dołączona grafika

 

Jak się okazało moje wcześniejsze przypuszczenia że macierz coć ogranicza były trafione.

Zwiększył się transfer, zmniejszył seektime, tylko.... nie wiem czemu. Nie instalowałem nowych sterowników, kabelki SATA są cały czas te same. Dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...