Skocz do zawartości
Nargil

Wszystko O - Seagate Barracuda 7200.9

Rekomendowane odpowiedzi

też miałem do 50 stopni na mojej baracudzie(160giga sata).Zainwestowałem w to

 

http://www.eltris.pl/szczegoly-chlodzenie-...master-192.html

 

i jestem bardzo zadowolony(temperatura spadła z 40 paru do 30 po 7h pracy)

 

 

tobie bym polecił to samo,ta kieszen w przeciwienstwie do poprzedników nie ma zadnych gadzetów.Tylko wiatraczek i wielki aluminiowy radiator.Ewentualnie zainteresuj sie tym

http://www.4max.com.pl/default.asp?g=26&gg=19&produkt=1327

 

lub jak masz powyżej 200zl i w[ciach!]ia cię dzwiek wydobywajacy sie z dysku :)

 

wez to

http://www.4max.com.pl/default.asp?g=26&gg=19&produkt=1852

 

minusy to

a)znikomy spadek temperatury

B) wysoka cena

 

co do plusów(absolutne wyciszenie dysku,w przypadku piszczacej 160 sprawdzi sie idealnieeeeeeeeeeeeeeee)

 

natomiast jezeli stawiasz na wydajnosc kup cool driva7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie posiada 2x160gb z prostego powodu 2x160=300

Albo posiada 3x100gb albo 2x150gb

 

Pozdrawiam

1727539[/snapback]

Samsung ma dysk 200 GB i 2 talerze o gęstości 125 GB. WD w dysku 160 GB stosuje talerze te same co w modelu 250 czyli ich pojemność to ponad 83 GB na talerz. Twój argument Trolu609 jest po prostu bez sensu. Nie zawsze jest wykorzystywana cała dostępna powierzchnia nośnika a taniej jest produkować ten dysk na 2 talerzach niż na 3 - ostatecznie kiedy pojawią się te dyski będzie wszystko jasne po sprawdzeniu prędkości odczytu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myśle, że to też jest w temacie, jak grzeją się te dyski i jakie mają temperatury..

ale OK, dostałem odpowiedzi i już milknę :D.. powiem tylko, że miałem 34 stopnie jak dysk byl przykręcony w koszyku, ale przenosił drgania na bude, i położyłem go na gąbce, teraz ma 47 :((..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung ma dysk 200 GB i 2 talerze o gęstości 125 GB. WD w dysku 160 GB stosuje talerze te same co w modelu 250 czyli ich pojemność to ponad 83 GB na talerz. Twój argument Trolu609 jest po prostu bez sensu. Nie zawsze jest wykorzystywana cała dostępna powierzchnia nośnika a taniej jest produkować ten dysk na 2 talerzach niż na 3 - ostatecznie kiedy pojawią się te dyski będzie wszystko jasne po sprawdzeniu prędkości odczytu..

1728937[/snapback]

 

a czy gdzies na stronie producenta Seagate nie ma tego podane jaki ich dysk ma ile talerzy , jakiej pojemnosci i ile glowic ? ( ja szukalem ale nie znalazlem tego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ubiq: no czyli praktycznie tak samo jak moj :)

kyle: skoro jest tak jak mowisz to ciekawe czy przez modyfikacje firmware daloby sie "odzyskac" ta niedostepna przestrzen dyskowa.

1729065[/snapback]

 

taa trza by jeszcze skombinować dodatkową głowice :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawie jak jest z dyskiem 300Gb SATA II (7200.9) - czy on ma dwa talerze 160GB czy trzy 100GB ?

1727525[/snapback]

niestety nie ...

 

Dołączona grafika

 

nie wiecie co szykuje konkurencja (jakie nowe dyski z talerzami >130MB) ?

Mógłby kto HDtacha z raidu wrzucic ...

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. dzisiaj kupilem seagate ST3160812A i mam pytanie dotyczace jegie rzeczywistej wielkosci poniewaz u mnie w windowsie i partition magic pokazuje tylko 127 GB ( nie chce mi sie wierzyc ze ten dys ma tak maly rozmiar) natomiast w chipie bylo napisane ze 149, a w hdd tune pokazal 156 GB co o tym sadzicie jeszcze nie zdazylem go sprawdzic na innym kapie. czy to moze byc wina plyty glownej mam stara Mercury KOB KT266a FDSX ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli proponujecie nie klasc dysku na gabkach? Jesli tak, to jakie jest inne skuteczne i tanie rozwiazanie, aby dysk nie drgal?

1729077[/snapback]

stary jeżeli nie masz kasy to zainwestuj 2 wentyle 80 i po sprawie.Jezeli natomiast masz 100zl to kup jakas kieszen cool driva.Polecam ta z seri 7,temperatura hdd spadła mi z 40 paru stopni do 27.Po morderczym tescie 56h na chodzie(kopiowanie filmów,zabawa z partycjami) tem nie przekracza 30.Zreszta na stronie producenta pisze wyraznie ze 60* to nic nadzwyczajnego w nowych dyskach.Dla przykładu najnowsze zabawki WD(te ktore było dotychczas najcichsze i najmniej sie nagrzewały slynne Caviary) aktualnie osiągają temperatury rzędu 60* po godzinie pracy(mam namysli 400gigowe talerze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie ...

 

Dołączona grafika

 

nie wiecie co szykuje konkurencja (jakie nowe dyski z talerzami >130MB) ?

Mógłby kto HDtacha z raidu wrzucic ...

1730468[/snapback]

 

to co podales jest z portalu testowego a nie z oficjalnych wiadomosci seagate - wejdz sobie na jakis sklep internetowy to sie dowiesz ze 160 GB ma dwa talerze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co podales jest z portalu testowego a nie z oficjalnych wiadomosci seagate - wejdz sobie na jakis sklep internetowy to sie dowiesz ze 160 GB ma dwa talerze :)

1730541[/snapback]

 

co ty bredzisz ... wiesz o jakim dysku mówimy ?? o 7200,9 najnowsza seria

i jak juz tak wierzysz sklepom to masz 7200,9 160GB 1 talerz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ty bredzisz ... wiesz o jakim dysku mówimy ?? o 7200,9 najnowsza seria

i jak juz tak wierzysz sklepom to masz 1730567[/snapback]

tylko popatrz dobrze w ta tabelke - co lepiej sie by oplacalo dla dysku 300Gb ( sprawy finansowe)

czy lepiej dac dwa talerze po 160 czy az trzy po 100 ? a po drugie popatrz na parametry z ulotki seagate dysk 300GB ma glosnosc w spoczunku 2.5 bela , tak samo jak 160 wiec napewno nie ma az 3 talerzy tylko 2 - bo dyski ktore maja juz az trzy talerze maja glosnosc 2.8 bela ( patrz ulotka seagate)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko popatrz dobrze w ta tabelke - co lepiej sie by oplacalo dla dysku 300Gb ( sprawy finansowe)

czy lepiej dac dwa talerze po 160 czy az trzy po 100 ? a po drugie popatrz na parametry z ulotki seagate dysk 300GB ma glosnosc w spoczunku 2.5 bela , tak samo jak 160 wiec napewno nie ma az 3 talerzy tylko 2 - bo dyski ktore maja juz az trzy talerze maja glosnosc 2.8 bela ( patrz ulotka seagate)

1730643[/snapback]

 

i co mi niby udowodniłeś ??

7200,9 160GB ma jeden talerz i takie są FAKTY ... szkodza że na stronie seagate otym nie napisali bo byś miał dowód.

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co mi niby udowodniłeś ??

7200,9 160GB ma jeden talerz i takie są FAKTY ... szkodza że na stronie seagate otym nie napisali bo byś miał dowód.

1730713[/snapback]

czy ja ci zamierzam udowodnic ze 160GFb ma jeden talerze ?:) poczytaj uwaznie - ja ci udawadniam ze twoja przedstawiona tabelka jest bzdura bo dysk 300GB ma dwa talerze po 160 a nie trzy po 100 tak jak to przedstawia tabelka - wystarczy popatrzec na taka wartosc jak glosnosc - tylko dyski z trzema talerzami maja 2.8 bela - dwa i jeden talerz maja 2.5 bela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja ci zamierzam udowodnic ze 160GFb ma jeden talerze ?:) poczytaj uwaznie - ja ci udawadniam ze twoja przedstawiona tabelka jest bzdura bo dysk 300GB ma dwa talerze po 160 a nie trzy po 100 tak jak to przedstawia tabelka - wystarczy popatrzec na taka wartosc jak glosnosc - tylko dyski z trzema talerzami maja 2.8 bela - dwa i jeden talerz maja 2.5 bela

1730722[/snapback]

 

i na podstawie głośności twierdzisz ile talerzy ma dany dysk ??

BZDURA

Jak jesteś tak wszechwiedzący to wytłumacz mi jeszcze jakim cudem 160GB na 2 talerzach robiłaby takie transfery ??

BTW - gratuluję źródła wiedzy - sklepy :D

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i na podstawie głośności twierdzisz ile talerzy ma dany dysk ??

BZDURA

Jak jesteś tak wszechwiedzący to wytłumacz mi jeszcze jakim cudem 160GB na 2 talerzach robiłaby takie transfery ??

BTW - gratuluję źródła wiedzy - sklepy  :D

1730748[/snapback]

kto ci powiedzial ze 160 ma dwa talerze ?????????????????

Zacznij czytac posty - ja juz swoja rozmowe z toba koncze bo widze ze czytac nie umiesz - kilka razy pisze o 300Gb a ty jak ................(pip pip pip) sie do 160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto ci powiedzial ze 160 ma dwa talerze  ?????????????????

Zacznij czytac posty - ja juz swoja rozmowe z toba koncze bo widze ze czytac nie umiesz - kilka razy pisze o 300Gb a ty jak ................(pip pip pip) sie do 160

1730812[/snapback]

 

a ty :

 

to co podales jest z portalu testowego a nie z oficjalnych wiadomosci seagate - wejdz sobie na jakis sklep internetowy to sie dowiesz ze 160 GB ma dwa talerze :)

1730541[/snapback]

 

skleroza ?? PISAĆ CI DRUKOWANYMI - żeby ci było ławiej odczytać ?

jest to temat o dysku 160GB (to jak byś nie doczytał)

To ty nie umiesz czytać a wiedze czerpiesz ze sklepów :D

Niestety na Tweaku jest coraz więcej mędrków twego pokroju ...

Pa LAMO

 

 

 

 

W tym przypadku nie trzeba kolejnej głowicy - wystarczy modyfikacja biosu.

1730836[/snapback]

a skąd pewnść że wsadzili 2 głowice a nie jedną ??

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ty :

skleroza ?? PISAĆ CI DRUKOWANYMI - żeby ci było ławiej odczytać ?

jest to temat o dysku 160GB (to jak byś nie doczytał)

To ty nie umiesz czytać a wiedze czerpiesz ze sklepów  :D

Niestety na Tweaku jest coraz więcej mędrków twego pokroju ...

Pa LAMO

a skąd pewnść że wsadzili  2 głowice a nie jedną ??

1731071[/snapback]

to bylo porownanie - ze dane z tej tabelki sa tyle warte co opisy w sklepach internetowych

Wedlug tej tabelki widac ze dysk 300GB ma 3 talerze co raczej jest watpliwe poniewaz nie oplacalo by sie wkladac trzech talerzy zamiast dwoch a takze wedlug opisu seagate dysk 300GB ma glosnosc 2.5 beli ( tak jak dyski z jednym lub dwoma talerzami) a dyski z trzema talerzami maja juz 2.8 beli. Wiec jezeli dysk 300GB mialby 3 talerze to mialby glosnosc 2.8 beli a jednak seagate podaje ze ma 2.5 beli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

Gdzie w Warszawie można dostać najtaniej ten dysk?

Patrzyłem na komputronik.pl i mam dosyć blisko na tą podziemną giełdę.

Natomiast cena jest troszkę wysoka.

 

Pozdrawiam

 

PS. Odpadają oferty licytacji z allegro. Co najwyżej kup teraz ale też koniecznie z Warszawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skąd pewnść że wsadzili  2 głowice a nie jedną ??

1731071[/snapback]

Masz na myśli dysk 300 GB? On prawdopodobnie będzie miał dwa talerze, a to oznacza że musi mieć 4 głowice (talerz ma 2 strony). Jak by na to nie patrzeć do odczytania 300 GB przy talerzach o gęstości 160 GB potrzeba i tak tych 4 głowic. Prawdopodobne rozszerzenie dotyczy dysku 300 GB->320 GB. Dysku 160 GB nie da się już bardziej wykorzystać.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

Gdzie w Warszawie można dostać najtaniej ten dysk?

Patrzyłem na komputronik.pl i mam dosyć blisko na tą podziemną giełdę.

Natomiast cena jest troszkę wysoka.

 

Pozdrawiam

1731738[/snapback]

www.znak.pl na Poznańskiej - serdecznie polecam, tanio i solidnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...