Skocz do zawartości
Nargil

Wszystko O - Seagate Barracuda 7200.9

Rekomendowane odpowiedzi

oooo tchnoles troche nadzieji w ta beznadziejna sprawe :) dzieki wielkie ... ide probowac :D

 

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

DZIEKI WIELKIE Nethaker ... udalo sie :D poki co wszstko dziala i jest cud miod :) Dziwne tylko ze seagate nic nie pisze o tym na naklejce na dysku :/

Jeszcze raz dzieki :) ide instalowac windowsa :)

Edytowane przez Kubski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam dysk PATA 7200.7 80GB 2MB ktorego wynik prezentuje się tak:

 

 

http://img226.imageshack.us/my.php?image=seag18vq.gif

 

Czy jak kupie PATA 7200.9 160GB 8MB (ST3160812A) to na jaki wzrost prędkosci moge liczyć(%)?

 

EDIT:

i jak wygląda porownanie prędkosci zapisu tych 2 dysków...? (%)

 

Gucio

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam dysk PATA 7200.7 80GB 2MB ktorego wynik prezentuje się tak:

http://img226.imageshack.us/my.php?image=seag18vq.gif

 

Czy jak kupie PATA 7200.9 160GB 8MB (ST3160812A) to na jaki wzrost prędkosci moge liczyć(%)?

 

Gucio

+30%

z 47 na 62 średni odczyt ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

od jakiegoś czasu mój ulubiony sklep :D :

łódź

zawsze zagadaj na GG to uzgodnisz czy jest i ew cene (jak nie ma to sprowadzą praktycznie z dnia na dzień)

Ja szukam RECENZJI dysku a nie sklepu w którym mam kupić dysk :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam dysk PATA 7200.7 80GB 2MB ktorego wynik prezentuje się tak:

1807755[/snapback]

+30%

z 47 na 62 średni odczyt ...

 

Na pierwszych 80GB to po prostu zmiata z powierzchni każdą 80-tkę :) Różnica w okolicach 80% albo i więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od jakiegoś czasu mój ulubiony sklep :D :

łódź

zawsze zagadaj na GG to uzgodnisz czy jest i ew cene (jak nie ma to sprowadzą praktycznie z dnia na dzień)

Aha kupiłem drugiego seagate 7200.9 tym razem ATA - porównanko SATA vs ATA:

Dołączona grafika

"yotomeczek"

a jak w realu, jest jakas roznica miedzy sata a pata 7200.9 (glosnosc /szybkosc ladowania win XP/gier /prog)??

bo sie zastanawiam czy jest sens wydawac 40pln wiecej na sata, czy w rzeczywistosci odczuje roznice??

 

a jeszcze jedno pytanie:

czy w rzeczywiscie RAID 0 przyspiesza takie operacje??

Chodzi mi glownie o szybkosc ladowania systemu XP,kopiowania i uruchamiania programow i gierek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"yotomeczek"

a jak w realu, jest jakas roznica miedzy sata a pata 7200.9 (glosnosc /szybkosc ladowania win XP/gier /prog)??

bo sie zastanawiam czy jest sens wydawac 40pln wiecej na sata, czy w rzeczywistosci odczuje roznice??

 

a jeszcze jedno pytanie:

czy w rzeczywiscie RAID 0 przyspiesza takie operacje??

Chodzi mi glownie o szybkosc ladowania systemu XP,kopiowania i uruchamiania programow i gierek.

Między SATA a PATA jest minimalna różnica, ale w przyszłości możesz nie mieć gdzie podłączyć dysku na PATA. Raid striping faktycznie czasem przyspiesza niemal o 100% takie operacje.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Qurcze, panowie pomóżcie bo troche się gubie :-|

Kupuje dysk i teraz mam mały problem. Który dysk będzie lepszy?

 

>> SEAGATE BARRACUDA 7200.9 160GB 8MB Serial ATA II (361 PLN)

>> SEAGATE BARRACUDA 7200.8 200GB 8MB Serial ATA NCQ (398 PLN)

 

Prócz wielkości różnią się portem (S-ATA I i II), technolobgią NCQ :?

 

Prosze o kilka słów doractwa :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='13 Gru 2005, 08:37' post='1811720']

Qurcze, panowie pomóżcie bo troche się gubie :-|

Kupuje dysk i teraz mam mały problem. Który dysk będzie lepszy?

 

>> SEAGATE BARRACUDA 7200.9 160GB 8MB Serial ATA II (361 PLN)

>> SEAGATE BARRACUDA 7200.8 200GB 8MB Serial ATA NCQ (398 PLN)

 

Prócz wielkości różnią się portem (S-ATA I i II), technolobgią NCQ :?

 

Prosze o kilka słów doractwa :wink:

Ja radzę brać 7200.9. Pojemność mniejsza, ale dostajesz: większą wydajność, cichszą pracę (dzięki jednemu talerzowi) i niższą temperaturę.

 

Mam taki dysk i jest chłodniejszy od Samsunga 160GB SATA II NIDEC o dwa stopnie, chociaż minimalnie głośniejszy w seek.

Edytowane przez FLITH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"yotomeczek"

a jak w realu, jest jakas roznica miedzy sata a pata 7200.9 (glosnosc /szybkosc ladowania win XP/gier /prog)??

bo sie zastanawiam czy jest sens wydawac 40pln wiecej na sata, czy w rzeczywistosci odczuje roznice??

 

a jeszcze jedno pytanie:

czy w rzeczywiscie RAID 0 przyspiesza takie operacje??

Chodzi mi glownie o szybkosc ladowania systemu XP,kopiowania i uruchamiania programow i gierek.

w raidzie na hitajcach pracowało się przyjemniej :D

sporo szybszy był odczyt zawartości katalogów chociażby ... kopiowanie to już trza by stoperem mierzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i w koncu po dlugim oczekiwaniu pojawily sie w Polsce dyski Seagate 7200.9 SATA o pojemnosciach 200GB , 250GB , 300GB i 400GB.

Czy ktos z was moze zauwazyle jakies nowe testy na jakis portalach tych dyskow ? ( szczegolnie chodzi mi o dysk 300GB bo albo ma dwa talerze po 160GB albo trzy po 100GB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

no i w koncu po dlugim oczekiwaniu pojawily sie w Polsce dyski Seagate 7200.9 SATA o pojemnosciach 200GB , 250GB , 300GB i 400GB.

Czy ktos z was moze zauwazyle jakies nowe testy na jakis portalach tych dyskow ? ( szczegolnie chodzi mi o dysk 300GB bo albo ma dwa talerze po 160GB albo trzy po 100GB)

Zapodaj adres sklepu gdzie można znaleść 200GB z serii 9. W sklepie Benchmark.pl jeszcze nic nie ma :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='17 Gru 2005, 13:22' post='1819658']

Zapodaj adres sklepu gdzie można znaleść 200GB z serii 9. W sklepie Benchmark.pl jeszcze nic nie ma :/

oj zagalopowalem sie - 200GB nigdzie nie ma - zas pozostale sa juz do nabycia w kilku sklepach

Wiec skoro juz sa w Polsce to w innych krajach napewno tez i to wczesniej - wiec napewno powinny byc nowe testy tych dyskow - jakby ktos natrafil prosze o linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

200 są w esc.pl.

No właśnie. Tylko tam ;) Nigdzie indziej tego nie ma, nawet w łódzkich hurtowniach <_< Pewnie błąd na stronie mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile sie nie myle to sklepy daja 3 lata, a producent 5.

no ja tez tak mam, podobno wystarczy sie zarejestrowac na stronce seagate'a i mu mozna wysylac, moze ktos podac dokladny link bo ja jakos nie moge tego znalezc ;/

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego seagate i mam problem:

 

wyjmuje stary seagate 80GB i wkładam w to samo miejsce ten nowy 160GB, włączam zasilanie a tu juz na starcie przykra niespodzianka - dysk wyraznie buczy a dokładniej nie dysk buczy tylko moja obudowa wprawiona wibracjami tego nowego dysku.

 

Robie inny test: podłączam samo zasilanie do obu dysków 80 i 160 trzymając je w rękach: wyraznie ten nowy 160GB ma większe wibracje.

 

Robie następny test: waze oba dyski i co się okazuje ten 160GB mimo na oko mniejszej elektroniki jest cięzszy.

 

WNIOSEK: seagate ST3160812A na 99% ma dwa talerze po 80GB :(

 

jestem wqur... nieco bo komp mam wyciszony a takiego grzmota nie mam zamiaru wstawiać.

 

Dysku nie da się oddac ... a moze to wina mojego wadliwego egzemplarza ze ma takie wibracje ?

Dysk jest Made in CHINA co tez mi się nie podoba bo poprzedni to Singapur.

 

Jak się bardziej wqurw... to pojde do sklepow i zaczne wazyć ten model w roznych sklepach...

 

Gucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

#gmfriend:

Jesteś pewnien że ten dysk to Baraca z serii 9? Z tego co mówisz to wynika raczej że to dysk z serii 7.

 

Dlaczego nie możesz oddać dysku na gware skoro nowy :blink:

 

#Kyle:

Prawie wszystkie 80 GB dyski mają 7200 obr/min więc nie widze zwiąsku :/

Edytowane przez [RONIN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='19 Gru 2005, 20:57' post='1825080']

#gmfriend:

Jesteś pewnien że ten dysk to Baraca z serii 9? Z tego co mówisz to wynika raczej że to dysk z serii 7.

Dlaczego nie możesz oddać dysku na gware skoro nowy :blink:

Stary dysk to 7200.7 80GB to ST380011A a nowy to 7200.9 ST3160812A.

Stary dysk na pewno ma 1 talerz.

 

Miałem na myśli zwrocić do sklepu bo dysk mi się nie podoba a reklamować oczywiscie mogę nie wiem czy ma to sens bo dysk objedzie po serwisach i pewnie wroci ze wszystko w normie (przeciez nikt mi nie gwarantował w chwili zakupu ze będę miał 1 talerz:) a wszelkie domysły ze dysk ma 1 talerz pochodzą z tego forum:(

 

Kiedys seagate pisało w specyfikacjach ilosc talerzy teraz wiedze tego nie robi :(

 

 

Gucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

#gmfriend:

160 Gb Baraca z serii 9 ma tylko 1 talerz (tak przynajmniej powinno być :angry: ) ale faktycznie, w ulotce tych dysków nie ma ani słowa o ilości talerzy. Tu masz specyfikacje: http://www.seagate.com/support/disc/specs/...t3160812as.html

 

Jeśli dysk kupiłeś niedawno, zawsze masz mozliwość oddania towaru jeśli nie spełnia twoich oczekiwań. Jeśli tego nie uznają wówczas mów o tym drganiu dysku i że takiego warkotu w swoim kompie nie chcesz. Jeśli firma się liczy z klientem to wymieni ;)

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos powiedzieć co to za dysk :?

 

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=SEAGATE+ST3160812AS

 

Bylem wczesniej i pisali w opisie ze to 7200.9 a teraz jakies 7200.7 Plus

Chcialem Kupić ten chwalony 7200.9 160Gb i cena byla atrakcyjna ale teraz to nie wiem jak to jest z nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos powiedzieć co to za dysk :?

 

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=SEAGATE+ST3160812AS

 

Bylem wczesniej i pisali w opisie ze to 7200.9 a teraz jakies 7200.7 Plus

idz do Arestu, tam napewno je maja bo kupowalem, oczywiscie w opisie na stronce wisza jako 7200.7 PLUS,

LINK

 

za te 15pln wiecej to ja wole sie uzerac raczej z Arestem niz Proline :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem dwa dyski do Raida to jeden z nich wyraźnie bardziej wibrował. Większego problemu nie było bo obudowa porządna i z trudem przenosiła wibracje. Ale trochę się wkurzyłem.

Po dwóch tygodniach zapomniałem o wibracjach. Prawdopodobnie łożyska się dotarły i żadnych wibracji nie ma.

A seria 7 i 9 to różne konstrukcje. Na ciężar największy wpływ ma szkielet konstrukcji. Talerz dysku twardego o ile miałes taki w rękach jest bardzo lekki i waga dysku nie powie ci czy jest tam jeden czy dwa talerze.

Jak jesteś dociekliwy to otwórz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...