Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam dysk WDC WD600AB (60GB). Ostatnio z dyskiem zaczely sie problemy. Wykazywal calkowite zepsucie - stukal, charczal itp. Posiedzialem kilka godzin i dysk wrocil do zycia. Cale 60 gb jest dostepne. Dysk zapelnilem w calosci donymi, formatowalem nawet pod dosem dyskietka startowa od 98 - brak prob odtworzenia jednostek alokacji. Jednakze od tej awari pojawilo sie cos dziwnego w SMART dysku. Mianowicie wyglada to tak

01 Raw Read Error Rate 51 200 1 0 OK: wartość w normie

03 Spin Up Time 21 102 94 3983 OK: wartość w normie

04 Start/Stop Count 40 97 97 3308 OK: wartość w normie

05 Reallocated Sector Count 140 199 199 14 OK: wartość w normie

07 Seek Error Rate 51 200 200 0 OK: wartość w normie

09 Power-On Time Count 0 96 96 3228 OK: zawsze pozytywnie

0A Spin Retry Count 51 100 100 0 OK: wartość w normie

0B Calibration Retry Count 51 100 100 0 OK: wartość w normie

0C Power Cycle Count 0 97 97 3215 OK: zawsze pozytywnie

C4 Reallocation Event Count 0 186 186 14 OK: zawsze pozytywnie

C5 Current Pending Sector Count 0 200 176 0 OK: zawsze pozytywnie

C6 Off-Line Uncorrectable Sector Count 0 200 200 0 OK: zawsze pozytywnie

C7 Ultra ATA CRC Error Rate 0 200 253 0 OK: zawsze pozytywnie

C8 Write Error Rate 51 200 200 0 OK: wartość w normie

 

To co mnie martwi to miejsca zboldowane. Jezeli chodzi o Raw Read Error Rate to np. SpeedFan podaje ta wartos jako krytyczna (ale wartosc aktualna jest 200 wiec nie jestem pewien czy to nie blad). Gorzej jest z Reallocated Sector Count - jak widzicie dysk podmienil bady - jest ich 14 (albo 140 wg speedfan - niewiem ktory program podaje prawidlowo). I teraz pytanie do was. Dysk jest juz uzywany od kilku dni. Reallocated Sector Count nie zwieksza sie ani nie zmniejsza. Czy jest bezpieczne go uzywac?

 

Fitness w speedfan jest na zero performance za to na max...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwary nie mam :) hehe .. smart mi pogrzebal wiem ale dysk dziala jak marzenie. Co do wdclear lub wdclear to juz zostal tym przejechany - write zero z wdclear i test hddregenerator. Na poczatku byly bledy ale w koncu dziala. HDtach tez pieknie dziala. Bez zawieszen itp. Nie wiem co z nim robic. Chyba bede na nim trzymal przez miesiac jakies filmy (takie mniej wazne rzeczy) a pozniej sie zobaczy czy bady sie powiekszaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg jakiegoś tam programu (nazwy nie pamiętam) bazującego na odczycie SMART, to mój dysk ledwo "dycha". No i pod XP demonem prędkości nie jest, lecz pod 98 czy w programach diagnostycznych pod DOS, to całkiem ładnie wymiata.

W Twoim przypadku pomijając bad sectory, to nie ma się czym przejmować..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...