Skocz do zawartości
t0mi

180 M I 54 Mbps Na Jakich Antenach?

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka

potrzebuje polaczyc 2 budynki na odleglosci 180 m jak narazie dziala z samymi antenkami przy 2 AP polaczonych w bridga 2x wap-4030a, chcialbym osiagnac najwieksza predkosc i nie wiem jakie anteny zakupic, nie wiem czy wierzyc tym kalkulatorom zasiegu na stronach internetowych.. chcialem zakupic jeden panel ok 15 dBi i druga yage 14 dBi... poradzcie jakies anteny w miare tanie.. jak zmierzyc predkosc na moscie jakim programem? dzieki za pomoc i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zastosować zwykłe panele. Przy tak małej odległości zastosowanie zbyt mocnych anten może poskutkować pogorszeniem wydajności.

 

Jesli chcesz mieć na serio 54Mbps, to polecam APki na 5GHz. Około 500zł/szt ze skrzynką, żeby można było powiesić na zewnątrz. Ja miałem "na biurku", bez antenek 4,8MB/s realnego transferu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje jakies kierunkowe o niewielkiej mocy (slabe yagi albo helikalne).

Mocy nie powinienes dac za wiele, bo mozesz pogorszyc sygnal, jak dasz za mocne anteny, a kierunkowymi najmniej bedziesz sial po okolicy :)

Co do predkosci, to nie spodziewaj sie wiele wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje Yagi 12dBi. Powiedz jeszcze czy jest widocznosc optyczna. A co do 54Mb to jest osiagalne szczegolnie przy 180m. Moj kolega chodzi sobie na podworku z laptopem wlasnie na 54Mb/. Odleglosc od Ap 2 sciany + 30m wiec niech nikt nie mowi ze przy 180m i zachowanej widoanczosci i 100% czystej strefie fresnela nie bedzie 54Mb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...