Skocz do zawartości
Loko507194

Modernizacja Kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Choć czytam was od dawna to jest to mój pierwszy post na Tweak.pl Przyszedł czas na odświeżenie kompa, codziennie się tego nie robi dlatego chciał bym poznać wasze opinie na temat podzespołów, które wybrałem.

Sprawa jest taka mam do wydania 2500-3000zł

 

Karta graficzna

Radeon X800GT HiS 256MB DVI + TV Ice-Q2 Turbo BOX (PCI-E) lub GeForce 6800 Gigabyte GV-NX68256D 256MB TV/DVI (PCI-E), która bedzie bardziej wydajna? Radeon nie obsluguje pixel shaderow w wersji 3.0. Jeśli wybiore GF to bede musial zaoszczędzić troche kasy na czymś - prawdopodobnie nańszy o te 200zl zasilacz

 

Pamięci

Jako pamiątki najchętniej widział bym u siebie CORSAIR 400Mzh CL2 – 499zł lub Geli 400Mhz CL2 - 575zl oczywiście 1GB

 

Procesor

AMD ATHLON 64 3500+ BOX / S- 939 / Venice 915zł (głównie do gier) i tu mam do was kolejne pytanie czy oplaca sie wydawac ok. 300zl wiecej 3500+ w stosunku do 3000+ Venice

 

Płyta głwna

GIGABYTE GA-K8NF-9 - nForce4, SATA, PCI-E, S-939 - 359zł

 

Zasilacz

Moim zdaniem jeden z lepszych to Tagan Easycon U15 480W tyle że cena jest 465zł myśliwie ze warto tyle na niego wydac z kompa raczej nie bede wyciskał siudmych potów!

 

Jeśli zajdzie taka potrzeba (brak kasy) to najchętniej zrezygnował bym z pamięci CL2 na rzecz trochę tańszych CL2,5 no i ten nieszczesny zasilacz! Dodam jeszcze tylko, że na pokładzie będzie jeszcze stara Barackuda 60G oraz standardowo DVD i DVD RW. To by było na tyle za każdą sugestie z góry wielkie THX!

Edytowane przez Loko507194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam lekture istniejacych juz postow :)

zlinkuje Ci ciekawa konfiguracje:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...6entry1675356

 

po odjeciu monitora, dysku, nagrywarki kosztuje:

>>> 319+539+81+396+638+167

2140

 

zostanie na lepsze ramy lub niezla bude.

 

pozdrawiam.

 

PS.

wiekszosc sklepow na zyczenie sprowadzi z hurtowni dowolny sprzet wiec zadzwon i sie dowiedz czy nie bedzie klopotu ze zlozeniem podanej konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z namowa przestudiowałem starsze posty, sporo sie rozjaśniło jednak nie znalazlem nic do by dotyczyło karty Radeon X800GT HiS 256MB Ice-Q2 Turbo! Prosze pomóżcie co wybrać! Nie mam zbyt wiele czasu na namysły wiec jeśli można to chciał bym zebyście ustosunkowali sie do mojego confingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna: Gigabyte GA-K8N SLI [399 zł]

Procek: Athlon 64 3500+ Venice BULK/OEM [869 zł]

Wentylator: Pentagram Freezone QVC-100 Cu+ [115 zł]

Pamięć: 2x512MB CL2.5 PC3200 [385 zł]

Grafa: GeForce 6800 GT 256MB 256-Bit [868,10 zł]

Zasilacz: Chieftec 450W [249 zł]

 

SUMA: 2885,10 zł

 

Pragnę dodać, że MoBo obsługuje SLI, więc za np. rok możesz dokupić drugiego GF6800GT i dalej cieszyć się najwyższymi detalami :P

 

//edycja//

Osobiście proponuje ci (przy zakupie procka) kierować się pamięcią cache (L2) - w sumie nie wiem po co to pisze, bo i tak zabraknie kasy nawet na najtańszy X2 z 1MB L2, ale cóż... W każdym razie ja bym wziął 3000+ [531 zł] lub 3200+ [692 zł] - ze względu na ich dosyć atrakcyjne ceny - wyższe modele są już bardziej droższe niż wydajniejsze.

 

Co do wentylatora to weź tego Pentagrama, bo nawet jeśli nie zamierzasz podkręcać zapewni ci on ciszę - poza tym ten wentylator kosztuje ciut więcej niż BOX-owy (zależy od sklepu jeszcze - widziałem nawet, że BOX był droższy!!).

Edytowane przez Venice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna: DFI ultra D [580 zł]

Procek: opteron 144 s.939 [625 zł]

Wentylator: Pentagram Freezone QVC-100 Cu+ [115 zł] / freezer 64

Pamięć: 2x512MB GEIL ultraX [620 zł]

Grafa: GeForce 6800 GT 256MB 256-Bit [868,10 zł] / radek x800 GTO [760zł]

Zasilacz: jakis tagan [x<300 zł]

 

imho lepszy zestaw za te pieniadze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Opterony na S939 są piekielnie trudno dostępne - osobiście widziałem tylko na Allegro (ty pewnie też :P)

 

Nie dostaniesz Tagana o mocy wsytarczającej do SLI (potrzeba minimum 450W) za mniej niż 300 zł. Dużo lepszy okaże się Hiper.

 

Co do karty graficznej już w innym temacie pisałem, że GF zjada Radka na podwieczorek :P (no ale fakt faktem - jest droższy o ~100zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...