Skocz do zawartości
rops

Asrock K8nf4g Vga Gf 6100 /nforce 410 Mcp/

Rekomendowane odpowiedzi

Moj drugi super komp biurowy ktory wlasnie wczoraj zlozylem na plycie ktorej temat dotyczy widze ze wymiata przy niektorych.

Maszynka delikatnie podkrecona (bardziej dla zabawy niz dla efektu) w 3DM 01 wyciaga 4998pkt (kilka razy az powtarzalem bo myslalem ze sie pomylilem). Niektorzy z Was maja jakies dziwacznie niskie wyniki. Aha, aby nie bylo tomato to konfig typowo biurowy (bo tylko do tego ma sluzyc): Semp 2500+, 512MB RAMku ustawionych na HTT 233MHz sync 2,5-3-3-1T.... a kolega bogi na Athlonie 2,5GHz ma 4264pkt... co jest? BIOS 1.5, stery z plytki.

Masz s.754 czy 939? Bo jak 754 to muszę trochę popracować nad wynikiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem ze mam Semprona 2500+ i pisze w temacie o plycie K8NF4G, a nie 939NF4G wiec wniosek oczywisty... :-P

:mur: :mur: :mur:

Nie wiem co jest, porażka. Może to system??? Robię wszystko, a i tak poprzedni wynik to max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę dać orba (to byłby pierwszy raz... :D ) Ale mam screeny - oto wyniki mojego grzebania:

post-102732-1133519817_thumb.jpgpost-102732-1133519842_thumb.jpg

 

4855 3dm01 Wreszcie jakiś godny wynik :rolleyes:

 

Próbowałem z pamięcią 233 1t 2336 i z 254 2t 3338 - praktycznie bez różnicy - 4868pkt. Najnowsze stery nvidia i ustawienia na wydajność.

A podniosołem wyniki przez ustawienie 64 ram na grafikę - przy 128 i 32 jest znacznie wolniej.

Edytowane przez bogie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem...tylko 2015 3dmarkow w 01... :( Nie wiecie czego to wina??,zmienilem htt cpu-nb czy cos takiego na 800mhz i wynik podskoczyl do 4127 :-| i tak slabiutko...ale to pewnie przez memy

Edytowane przez Nicko13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem...tylko 2015 3dmarkow w 01... :( Nie wiecie czego to wina??,zmienilem htt cpu-nb czy cos takiego na 800mhz i wynik podskoczyl do 4127 :-| i tak slabiutko...ale to pewnie przez memy

1. z tego co wyczytałem to masz 2 kostki pamięci(obydwa banki obsadzone) więc taki układ na tej płycie jest niestabilny przy kręceniu.Polecam zmienić na jedną,wywaL 256 i powinno być lepiej.

2.Odinstaluj stery od grafy,usuń wszelkie pozostałosci w rejestrach i plikach systemowych po nich i zainstaluj od nowa-moze pomorze :) ale nie gwarantuje.

3.Wydajność zalezy od tego ile ramu przydzieliłes dla grafy,choc tego dokładnie nie sprawdzałem,jak to zrobie to dam znać .Jak wiadomo wydajnosc kazdej grafiki zależy od taktowania pamieci(taktowania gpu grafy na płycie nie umiem zmienić),wiec im wyżej taktowane pamięci tym grafa wydajniejsza.Moje korsarze chodzą na 240(480)MHz więc warto poświęcic troche megahertzów dla procka celem podniesienia taktowania pamięci i powinno być lepiej.

4.4127 punktów to tak jak piszą na pudełku więc nie ma co panikować.

 

dla przypomnienia moje ustawienia w biosie:

htt: 300

cpu-nb=nb-sb: 600

ddr: 333

Timingi w kolejności jak w biosie: 3-5-3-3-1T

 

Pamięci mają mieć flexibility option na disabled bo ta obcja automatycznie łagodzi warunki pracy ramu(obniza taktowanie i timingi)

Edytowane przez janosikkk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanka co do tej płyty, bo mam zamiar na niej postawić kompa dla dzieciaka...

Czy ta zintegrowana grafa jest na poziomie mojej grafiki tj GF FX5500(nie kręcona) pixelwiew???

I jak wygląda sprawa ze stawianiem na tej płycie XP na dysku SATA2 czy konieczne jest FDD( bo nie chciałbym montowac tego zabytku;))???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XP zainstalujesz bez problemu a co do grafy - ja na tej integrze gram w Quake 4 (800*600 bez cieni ) ale w porównaniu z FX 5500 nie ma szans -wyniki benchmarków mówią same za siebie ...

http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/...ki/wyniki-1.png

Edytowane przez kozioolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Też zastanawiam się nad zakupem tej płytki i mam w związku z tym pytanie: jak ze zmianą napięcia na prockach bez CnQ?

Widziałem tu że da się zrobić mod, ale czy to tyczy napewno tej płytki i czy działa bezproblemowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Nie wiem czemu nie moge uzyskac wysokiego fsb (nawet z ddr na 333) bios 1.5, wszytko ustawione ok.

Pamieci pozwolily synchronicznie fsb podciagnac w miare wysoko.

W 3DMarku pomoglo ustawienie cpu-nb inb-sb na 800Hz.

 

 

Zeby jeszcze sie dalo podkrecic grafike... :huh:

Edytowane przez =PIKI=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piki twoje wyniki takie złe nie są .powiedziałbym że swietne wiec nie masz sie co przejmowac.

Ja z tej grafy w 3dm01 5026 pkt wycisnĄłem.

A jeżeli nie mozesz uzyskać wysokiego htt to obniz cpu-nb i nb-sb na 600 i powinno dac rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z podkręceniem Semprona 2500 na tej płycie . Maksymalne HTT jakie udało mi się uzyskać to 275 . Każda próba podniesienia tej częstotliwości końcy się restartem XP. Nie wiem co robić!

Sprawdziłem pamięci -chodzą synchro na 235 , więc tu chyba nie leży problem.

 

Moje obecne ustawienia to: HTT -275 ,HT -600, dzielnik pamięci -133

 

 

 

SEMPRON 2500+

GOODRAM 512 pc3200

Fortron 350 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piki po zmianie podpisu widze że masz 2x256.Mam zła wiadomośc-ta płytka jest niestabilna przy kręceniu jak masz 2 kości.Musisz zakipić jedną 512mb.A zanim zakupisz spróbuj ustawic timingi 3-5-3-3-1T .Jak to nie pomoze to sprzedaj 2 kostki i kup jedną.

 

Kozioolek tego semprona wyżej nie wykrecisz bo ma mnożnik 7x.Sp rzedaj go ,dorzuc troche grosza i zakup 2600 który ma mnożnik 8x, wtedy wykręcisz :)

Edytowane przez janosikkk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zastanawiam sie nad przejsciem z Abita AN7+Durona@Athlona2100Mhz na Asrock K8nf4g Vga Gf 6100 z Sempronem 2800+. Liczlybym na podkrecenie procka na 2400mhz mam pytanie odnosnie pamieci? Czy oplaca sie w przypadku tej plyty inwestoac w kostki pokroju HyperX kingstona czy moze wystarcza zwykle korsarze 3200 2.5cl za 150zl (i tak musze wymienic bo mam 2x256 elixir)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rogal01 nie bardzo..

Hyperx bujają sie do 500 z hakiem,pod warunkiem że podniesiesz im napięcie powyzej wartości dostępnej na tej płycie.Musiałbys nabyc kostke która dojdzie do 600mhz,wtedy przy ustawieniach host freq na 300 i ddr=400 miałbys na pamięciach 600mhz :blink: (wątpie w zaistnienie takiego faktu i stabilnośc przy takich ustawienach na tej płycie), a nabycie takiej kostki wiąze sie z wydaniem ciężkiej kasy co mija sie z celem przy tej budżetowej konfiguracji. Korsarze będą niezłym wyborem(sam je mam),spokojnie na napieciu ultra high dojdą do 480mhz(ddr=333 i host=300) przy czym nie grzeją sie zbytnio(radiatorki niepotrzebne) co jest wartością górną dla proca na którym masz wtedy 2,4ghz i bez dłubania przy płycie(napiecia na procu) nie przekroczysz tej wartości.Pamioetaj żeby kupic jedną kośc bo na dwóch niepokręcisz za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie korsarze mialem i nic wiecej niz 204 2-2-2-5 nie wyciagaly,zmiana timingow napiecia...nic nie dawaly...

http://arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=3...tid=3&grupa=509

 

Stąd kostke mam i cały czas na timingach(w kolejności z biosu) 3-5-3-3-1T i napięciu ultra high lecą na 480MHz stabilnie i bez wybryków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mie sie juz nie chce pałować grafy na płycie,bo mam radka na pciex którego to teraz musze pomęczyć.Ale jakbyś wrzucił jakieś screeny z 3dmarków na najnowszych sterach force ware to by sie przysłużył gawiedzi niekumatej w temacie dość znacznie :)

Pozdro.

 

ps. Apropos korsarzy to wyłącz ustrojstwa typu spread spectrum dla wszystkiego czego sie mogą dotyczyć,może pomoże.U mnie sandra 2005 przy teście pamięci pokazuje 3650mb/s(to jest 94% wykorzystania przepustowości przy 480Mhz) pod win2003 server,niestety pod xp było dużo mniej ,jakoś tak 87%-88%...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie nie wiem jak wy robicie htt 300 wszystkiego probowalem i max stabilnie to tylko 290 v mod był na proc i nic nie dał co począć mam w tak ciezkiej chwili

Jakies pomysły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej mam pytanie.. Mam zamiar zakupić tego Asrocka tylko nie wiem co z grafą..pali mnie później dokupić 6800GS , tylko nie wiem czy sie zmiesci.. jak sadzicie? Zauwazylem ze przy PCI-E x16 na gorze jest radiator ktory ewentualnie moglby blokowac chlodzenie karty czy cos...

 

I jak moglby ktos napisac wymiary owego MoBo bo chcialbym cos sprawdzic :P

 

Z gory dzieki :-P

Edytowane przez Demonek_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...